Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55. - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-22, 11:53   #2701
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
Poza tym to niejedyne zastrzeżenia wobec Gender. Istnieją empiryczne dowody, że różnice w zachowaniach mężczyzn i kobiet wynikają w dużej mierze z biologii i nie można wszystkiego zgonić na kulturę. Najlepszy przykład to słynne izraelskie kibuce:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kibuc#...spo%C5%82eczny
W gender studies nie chodzi o udowadnianie, że różnice w zachowaniu kobiet i mężczyzn nie istnieją albo że są uwarunkowanie wyłącznie kulturowo. Chodzi o samo badanie zjawiska.
Cytat:
Napisane przez mikolajkowa Pokaż wiadomość
Pogrubione - ale przeciez to jest prawda. Jezeli jest co najmniej jedna osoba na swiecie, ktora sie nie wpisuje z ten kontekst mezczyzna/kobieta, to 'dwie biologiczne płcie to jest mit i wytwór kultuty', prawda?
To się zgadza. Płeć biologiczna wcale nie musi być tak jasno zdefiniowana jakby niektórzy chcieli. Istnieją na przykład ludzie o kariotypie XXY, albo XY z niewrażliwością na testosteron
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 12:02   #2702
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86626017]W gender studies nie chodzi o udowadnianie, że różnice w zachowaniu kobiet i mężczyzn nie istnieją albo że są uwarunkowanie wyłącznie kulturowo. Chodzi o samo badanie zjawiska.
To się zgadza. Płeć biologiczna wcale nie musi być tak jasno zdefiniowana jakby niektórzy chcieli. Istnieją na przykład ludzie o kariotypie XXY, albo XY z niewrażliwością na testosteron [/QUOTE]

O wlasnie, o to mi chodzi, dzieki. Nie rozumiem jak mozna uwazac ze jakas dziedzina nauki, badajaca jakas grupe zjawisk, to sciema.
mikolajkowa jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 12:12   #2703
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

To teraz ponownie wracamy do tematu, z jaką metodologią badane są te zjawiska. Bo jeśli tak jak na tych amerykańskich uczelniach, to ja wysiadam.

Edytowane przez MuchaLibre
Czas edycji: 2019-03-22 o 12:13
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 12:19   #2704
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
To teraz ponownie wracamy do tematu, z jaką metodologią badane są te zjawiska. Bo jeśli tak jak na tych amerykańskich uczelniach, to ja wysiadam.
O co ci znowu chodzi z tą metodologią? Gender studies to nie organizacja z odgórnie narzuconych statusem i zestawem jedyniesłusznej metodologii. To interdyscyplinarna dziedzina, w której tak samo jak w każdej, można dobrać metodologię obiektywnie adekwatną do sytuacji lub nie.
Tak samo jak jakiś powiedzmy biochemik opublikuje fejkowe wyniki i to w jakikolwiek sposób wyjdzie na jaw, to nie oznacza, że biochemia jest ujową pseudonauką.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 12:21   #2705
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
To teraz ponownie wracamy do tematu, z jaką metodologią badane są te zjawiska. Bo jeśli tak jak na tych amerykańskich uczelniach, to ja wysiadam.
Jesli mowisz o badaniach, ktore wspomnialam, ze dzieci sa traktowane inzczej ze wzgledu na plec - to nie

I nawet jak obalisz ten argument (w zwiazku z faktem ze musialabym poszukac, a teraz nie mam czasu) to ciagle obstaje przy tym, ze taki eksperyment spoleczny jest malo wartosciowy naukowo, wlasnie z powodu braku kontroli nad roznymi czynnikami i wysokim ryzykiem... stronniczosci? Braku obiektywizmu? Risk of bias w kazdym razie;/



Jesli podwazasz metodologie badan naukowych Gender studies, to- jak w kazdej dzedzinie - sa badania wysokiej i niskiej jakosci. Zajmuja sie takimi badaniami lepsze i gorsze osrodki. Tak jak kazdymi innymi badaniami.

Tak naprawde, im dluzewj pracuje z nauce (medycznej) tym jasniej widze ze naprawde malo jest badan naukowych o wysokiej jakosci. I dlatego fascynuja mnie osoby o kategorycznych pogladach, bo im jestem strasza i bardziej doswiadczona tym bardziej widze wszystkie odcienie szarosci

Edytowane przez mikolajkowa
Czas edycji: 2019-03-22 o 12:25
mikolajkowa jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 12:27   #2706
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez mikolajkowa Pokaż wiadomość
I nawet jak obalisz ten argument (w zwiazku z faktem ze musialabym poszukac, a teraz nie mam czasu) to ciagle obstaje przy tym, ze taki eksperyment spoleczny jest malo wartosciowy naukowo, wlasnie z powodu braku kontroli nad roznymi czynnikami i wysokim ryzykiem... stronniczosci? Braku obiektywizmu? Risk of bias w kazdym razie;/
W ogóle zabawne jest, że na metodologię narzeka koleś powołujący się na kibuce jako wiarygodne źródło informacji
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 12:47   #2707
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86626137]W ogóle zabawne jest, że na metodologię narzeka koleś powołujący się na kibuce jako wiarygodne źródło informacji [/QUOTE]

Tak Wydaje mi sie ze wszyscy jestesmy po trosze tak skonstruowani, ze zamiast obrac za wspolny cel dowiedzenie sie prawdy, to jestesmy tak emocjonalnie przywiazani do 'mojej i najmojszej' prawdy, ze nie chcemy widziec drugiej strony)) Sama na pewno tak mam, ale wlasnie im bardziej mam wywazone zdanie tym bardziej sie kieruje w lewo z pogladami (ze kurde co ja tam wiem, niech sobie inni zyja jak im sie podoba dopoki nikogo nie krzywdza), i tym dalej mi do konserwatyewnych, sztywnych ideologii i jakichkolwiek dogmatow
mikolajkowa jest teraz online Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 13:10   #2708
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez mikolajkowa Pokaż wiadomość
Pogrubione - ale przeciez to jest prawda. Jezeli jest co najmniej jedna osoba na swiecie, ktora sie nie wpisuje z ten kontekst mezczyzna/kobieta, to 'dwie biologiczne płcie to jest mit i wytwór kultuty', prawda?

Czy uwazasz ze takie osoby klamia/wymyslaja/cos sobie ubzduraly?
Uważam, że istnienie anomalii nie neguje podstaw biologii.

Ludzie mają dwie ręce, choć czasem komuś trzeba amputować, ktoś się urodzi z jedną itd. Nie sprawi to, że nagle przepiszemy książki od anatomii, żeby zawierały teks "ludzie mają od zera do czterech rąk", bo to nie jest prawda.

Tak, są choroby takie jak Klinofelter. Tak, są osoby, które mają problemy natury psychologicznej z akceptacją swojej płci. Różnego rodzaju obojniactwo.

Nie, płci nie jest 70 w związku z tym. Są dwie i odchylenia od normy. Odchylenia w sensie statystycznym, nie że są gorsze w sensie filozoficznym.

Udawanie, że plac biologiczna nie istnieje to żart.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86625882]Nie rozumiem, czemu się wyśmiewasz. Gdyby do ciebie ludzie uparcie mówili innym imieniem, chociaż prosisz i wiedzą, jakie to dla ciebie ważne, nie czułabyś się nieważna/poniżona/nieszanowana? Ludzie się wkurzają nawet o nielubiane zdrobnienia. Jak dla mnie nieszanowanie czyichś zaimków (jak się już dowiem, jakie) to zwykły januszing (co se bedzie jakiś zboczyniec wybieroł, ja wiem lepiej)

Nie dwie płcie biologiczne(sex) są konstruktem społecznym, a płeć kulturowa jako taka (gender) - czyli to, co się składa na pojęcie męskości/kobiecości[/QUOTE]Nie. Nie mam prawa oczekiwać, że ktokolwiek będzie się do mnie jakkolwiek zwracał. Albo że się będzie w ogóle zwracał.

Wolność słowa, kojarzysz taki koncept?

Moi znajomi mogą sobie wybrać, czy chcą być on czy ona i ja to uszanuję. Najbliżsi mogą sobie nawet wybrać jakieś słowotwórcze bajery. Ale to moja dobra wola, a nie przymus.

Nad nikim też się nie znęcam, mówiąc o nim "he/she" zamiast "zer". Zergi to są w StarCrafcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:13   #2709
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86621298]To mnie poproszę zapisać na przewodniczącą komisji ds. energetyki, gazownictwa i budowy gazociągu oraz elektrowni jądrowych na terenie naszego kraju i kolonii. Mamy przecież kolonie co nie?[/QUOTE]Tak! W San Escobar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:17   #2710
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Uważam, że istnienie anomalii nie neguje podstaw biologii.

Ludzie mają dwie ręce, choć czasem komuś trzeba amputować, ktoś się urodzi z jedną itd. Nie sprawi to, że nagle przepiszemy książki od anatomii, żeby zawierały teks "ludzie mają od zera do czterech rąk", bo to nie jest prawda.

Tak, są choroby takie jak Klinofelter. Tak, są osoby, które mają problemy natury psychologicznej z akceptacją swojej płci. Różnego rodzaju obojniactwo.

Nie, płci nie jest 70 w związku z tym. Są dwie i odchylenia od normy. Odchylenia w sensie statystycznym, nie że są gorsze w sensie filozoficznym.

Udawanie, że plac biologiczna nie istnieje to żart.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Nie. Nie mam prawa oczekiwać, że ktokolwiek będzie się do mnie jakkolwiek zwracał. Albo że się będzie w ogóle zwracał.

Wolność słowa, kojarzysz taki koncept?

Moi znajomi mogą sobie wybrać, czy chcą być on czy ona i ja to uszanuję. Najbliżsi mogą sobie nawet wybrać jakieś słowotwórcze bajery. Ale to moja dobra wola, a nie przymus.

Nad nikim też się nie znęcam, mówiąc o nim "he/she" zamiast "zer". Zergi to są w StarCrafcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idąc tą drogą nie masz prawa niczego oczekiwać od nikogo, o ile nie jest to uregulowane prawnie. A jednak od przyjaciół oczekujesz lojalności i tego chociażby, że będą się do ciebie zwracać tak, jak ty chcesz.
Weźmy tez taką hipotetyczną sytuację: rodzic do dziecka zwraca się per: gówniak. Albo: numer 1. Albo: to. Gwarantuję ci, że służby uznają to za formę znęcania. To odczłowiecza.
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:21   #2711
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Uważam, że istnienie anomalii nie neguje podstaw biologii.

Ludzie mają dwie ręce, choć czasem komuś trzeba amputować, ktoś się urodzi z jedną itd. Nie sprawi to, że nagle przepiszemy książki od anatomii, żeby zawierały teks "ludzie mają od zera do czterech rąk", bo to nie jest prawda.

Tak, są choroby takie jak Klinofelter. Tak, są osoby, które mają problemy natury psychologicznej z akceptacją swojej płci. Różnego rodzaju obojniactwo.

Nie, płci nie jest 70 w związku z tym. Są dwie i odchylenia od normy. Odchylenia w sensie statystycznym, nie że są gorsze w sensie filozoficznym.

Udawanie, że plac biologiczna nie istnieje to żart.
Nigdzie nie było mowy o twierdzeniu, że nie istnieje płeć biologiczna. Było o tym, że płeć jest bardziej złożonym zjawiskiem niż sztywny podział na kobiety i mężczyzn, właśnie z powodu możliwości występowania takich zjawisk, jak wcześniej wspomniane.
Cytat:
Nie. Nie mam prawa oczekiwać, że ktokolwiek będzie się do mnie jakkolwiek zwracał. Albo że się będzie w ogóle zwracał.
Masz prawo oczekiwać czegokolwiek. Również zwracania się do ciebie w określony sposób.
Cytat:
Nad nikim też się nie znęcam, mówiąc o nim "he/she" zamiast "zer". Zergi to są w StarCrafcie.
Jeśli dobrze wiesz, że ktoś nie chce być określany jako he/she, bo to wywołuje negatywne emocje, a mimo to się tak zwracasz, to owszem znęcasz się. Tak samo gdyby do ciebie ktoś czysto złośliwie zwracał się np. zdrobnieniem imienia, którego nienawidzisz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 13:23   #2712
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86626291]Idąc tą drogą nie masz prawa niczego oczekiwać od nikogo, o ile nie jest to uregulowane prawnie. A jednak od przyjaciół oczekujesz lojalności i tego chociażby, że będą się do ciebie zwracać tak, jak ty chcesz.
Weźmy tez taką hipotetyczną sytuację: rodzic do dziecka zwraca się per: gówniak. Albo: numer 1. Albo: to. Gwarantuję ci, że służby uznają to za formę znęcania. To odczłowiecza.[/QUOTE]Gowniak to pejoratywnie nacechowane słowo. On/ona to neutralne słowa.

Jak ktoś się zwraca do mnie per "on", to jest równoważne stwierdzenie.

Możesz to zrobić od tej pory, jak Ci się chce. Zobaczymy, czy mnie to ruszy.

Nie ma nic bardziej seksistowskiego niż wmawianie ludziom, że jak mają "kobiece" cechy czy upodobania będąc mężczyzną czy odwrotnie, to nie mogą być dłużej mężczyzną/kobietą, tylko potrzebują nowej płci i nowego zaimka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:27   #2713
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Uważam, że istnienie anomalii nie neguje podstaw biologii.

Ludzie mają dwie ręce, choć czasem komuś trzeba amputować, ktoś się urodzi z jedną itd. Nie sprawi to, że nagle przepiszemy książki od anatomii, żeby zawierały teks "ludzie mają od zera do czterech rąk", bo to nie jest prawda.



Tak, są choroby takie jak Klinofelter. Tak, są osoby, które mają problemy natury psychologicznej z akceptacją swojej płci. Różnego rodzaju obojniactwo.

Nie, płci nie jest 70 w związku z tym. Są dwie i odchylenia od normy. Odchylenia w sensie statystycznym, nie że są gorsze w sensie filozoficznym.

Udawanie, że plac biologiczna nie istnieje to żart.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Nie. Nie mam prawa oczekiwać, że ktokolwiek będzie się do mnie jakkolwiek zwracał. Albo że się będzie w ogóle zwracał.

Wolność słowa, kojarzysz taki koncept?

Moi znajomi mogą sobie wybrać, czy chcą być on czy ona i ja to uszanuję. Najbliżsi mogą sobie nawet wybrać jakieś słowotwórcze bajery. Ale to moja dobra wola, a nie przymus.

Nad nikim też się nie znęcam, mówiąc o nim "he/she" zamiast "zer". Zergi to są w StarCrafcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tylko widzisz, wracamy do tego, ze niestety w zaleznosci czy jestes mezczyzna czy kobieta, jestes inaczej traktowana w zyciu. Mam nadzieje ze z tym sie zgadzasz? Zaloze ze tak. To raz.
Dwa, to jesli nie wpisujesz sie kulturowo/spolecznie w te dwie plcie, a do niedawna, jesli Twoja plec biologiczna i kulturowa sa rozne (zaloze, ze tez sie zgadzasz ze sa takie przypadki? ), to jjestes jeszcze inaczej traktowana. Dlatego przyklad z iloscia rak jest nietrafiony, bo koncept plci jest o wiele glebszy niz posiadanie okreslonej ilosci rak. I odchylenia od normy - nawet jak napisalas, tylko statystycznie - sa nieststy dyskryminowane.

Ja generalnie nie mam problemu z tym ze biologicznie mezczyzni i kobiety maja rozne cechy ktore sie nie stykaja - np. zazwyczaj wiecej testosteronu itp.


A propos wolnosci slowa - tu mam zawsze problem z argumentacja, moze ktos mi pomoze. Juz tlumacze.

Oczywiscie ze mozesz mowic co chcesz do kogo chcesz. Oczywiscie, to tylko i wylacznie Twoja dobra wola. Ale:
1. Dla takich ludzi to jest wazne. Dla Ciebie co innego jest wazne. I jak bys sie czula jesli ktos, w waznej dla Ciebie kwestii, ktora tego kogos niczego nie kosztuje, olewa Twoje odczucia? Spodzeiwam sie, ze napiszesz, ze masz w tytce co inni o Tobie sadza itp Co jest na poziomie podswiadomym bardzo nieprawdopodobne
2. Nie chcialabys zyc w swiecie gdzie ludzie sie zasadniczo szanuja? I sa dla siebie mili? Oczywiscie, nikt nic nie musi, ale fajnie]j by bylo, nie uwazasz?
3. To nie jest Twoja decezja czy sie nad kims znecasz czy nie. To jest decyzja tej osoby.

Na szaro bo nie chce byc posadzona ze przyrownuje nazywanie kogos zlym zaimkiem do gwaltu, ale: wielu gwalcicieli uwaza ze absolutnie nie zgwalcili, uwazaja ze w malzenstwie to nie gwalt, wczesniej flirtowala, etc etc. Ofiara uwaza ze gwalt. Chodzi mi o to, ze tylko i wylacznie ofiara moze wiedziec czy zostala zgwalcona czy nie. Podobnie - Ty nie mozesz wiedziec co dla takiej osoby jest znecaniem, sie a co nie
mikolajkowa jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:27   #2714
marta_sokolska
Raczkowanie
 
Avatar marta_sokolska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 30
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Gowniak to pejoratywnie nacechowane słowo. On/ona to neutralne słowa.
Jeżeli osoba X odczuwa psychiczne cierpienie z powodu dysforii płciowej (odsyłam do najnowszego stanowiska Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego odnośnie osób transpłciowych) to uzywanie wobec niego zaimka pogłebiajacego dysforię nie jest pastwieniem się nad taka osobą? Dobre.
marta_sokolska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:31   #2715
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gowniak to pejoratywnie nacechowane słowo. On/ona to neutralne słowa.

Jak ktoś się zwraca do mnie per "on", to jest równoważne stwierdzenie.

Możesz to zrobić od tej pory, jak Ci się chce. Zobaczymy, czy mnie to ruszy.

Nie ma nic bardziej seksistowskiego niż wmawianie ludziom, że jak mają "kobiece" cechy czy upodobania będąc mężczyzną czy odwrotnie, to nie mogą być dłużej mężczyzną/kobietą, tylko potrzebują nowej płci i nowego zaimka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No I super, Ciebie nie ruszy
A kogos innego tak I co, on ma racje? Czy Ty? A moze po prostu bedziemy ze soba rozmawiac i sie dzielic swoimi odczuciami, czy cos nas rusza a cos nie?

Nikt nikomu nic nie wmawia, nie wiem gdzie to wyczytalas...? Nam chodzi o to, ze kazdy niech sie tytuluje jak mu sie podoba. Mi nic do tego. I niech nie bedzie z tego powidu dyskryminowany.
mikolajkowa jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:35   #2716
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez mikolajkowa Pokaż wiadomość
No I super, Ciebie nie ruszy
A kogos innego tak I co, on ma racje? Czy Ty? A moze po prostu bedziemy ze soba rozmawiac i sie dzielic swoimi odczuciami, czy cos nas rusza a cos nie?

Nikt nikomu nic nie wmawia, nie wiem gdzie to wyczytalas...? Nam chodzi o to, ze kazdy niech sie tytuluje jak mu sie podoba. Mi nic do tego. I niech nie bedzie z tego powidu dyskryminowany.
Nikt. Dlatego nie powinno się regulować w żaden sposób rzeczy, które są oparte na odczuciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:39   #2717
marta_sokolska
Raczkowanie
 
Avatar marta_sokolska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 30
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Mam wrażenie, że uparcie ignorujesz fakt mówiący o tym, że odczucia są bardzo ważną częścią egzystencjalnego i psychicznego komfortu u każdego człowieka. To, że ciebie cos nie rusza nie oznacza, że nie rusza innej osoby. Zwracajac sie do niej wbrew jej prośbom nie jest żadną racjonalną postawą, jest byciem zwykłym dupkiem. I naprawde nie wiem gdzie tu jest wielka filozofia do roztrząsania.
marta_sokolska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:42   #2718
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Słuchajcie, nie mam czasu, ta rozmowa wyszła przypadkiem, a ja jestem w pracy.

Wiele debat stoczylam, zasypywano mnie gowno-badaniami, nie sądzę, żeby moje zdanie w kwestii wolności słowa się zmieniło.

Więc umówmy się, że się nie zgadzamy, bo szkoda mojego czasu na rozważania na temat virusów i jednorożców z Tumblera.

A dyskusje możecie kontynuować beze mnie. Ja twierdzę, że to seksistowska ideologia i nic więcej.

Może gdzieś tam znajduje się ktoś badający różnicę w odbiorze kobiety i mężczyzny jako gender studies. I ok, ja takiego kogoś nie spotkałam, może debile są po prostu głośniejsi. Jeśli tak, to jego nauka jest wartościową nauką. W innym przypadku jest wymysłem równie prawdziwym i równie toksycznym co teologia.

Uczucia to żaden dowód naukowy. Przemyślenia, subiektywne opinie itd.

Pozdrawiam, wypisuje się z wątku na jakiś tydzień, żeby wam feelsy opadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:47   #2719
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Możesz to zrobić od tej pory, jak Ci się chce. Zobaczymy, czy mnie to ruszy.
Nie mówimy o tobie, tylko o osobach, które to rusza.
Cytat:
Napisane przez mikolajkowa Pokaż wiadomość
3. To nie jest Twoja decezja czy sie nad kims znecasz czy nie. To jest decyzja tej osoby.

Na szaro bo nie chce byc posadzona ze przyrownuje nazywanie kogos zlym zaimkiem do gwaltu, ale: wielu gwalcicieli uwaza ze absolutnie nie zgwalcili, uwazaja ze w malzenstwie to nie gwalt, wczesniej flirtowala, etc etc. Ofiara uwaza ze gwalt. Chodzi mi o to, ze tylko i wylacznie ofiara moze wiedziec czy zostala zgwalcona czy nie. Podobnie - Ty nie mozesz wiedziec co dla takiej osoby jest znecaniem, sie a co nie
A to już jest sprowadzanie do absurdu. W ten sposób każdy mógłby zdecydować w dowolnym momencie czy się nad nim znęcano i próbować wyciągać konsekwencje. Raczej trudno mówić o znęcaniu się jeśli sprawa wyjdzie przypadkowo, ale już co innego w sytuacji, gdy ktoś to robi z premedytacją.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nikt. Dlatego nie powinno się regulować w żaden sposób rzeczy, które są oparte na odczuciu.
Na przykład krzywda po gwałcie jest oparta na odczuciu o ile nie doszło do uszkodzenia ciała lub ciąży. Też ma to nie być regulowane?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 13:48   #2720
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, nie mam czasu, ta rozmowa wyszła przypadkiem, a ja jestem w pracy.

Wiele debat stoczylam, zasypywano mnie gowno-badaniami, nie sądzę, żeby moje zdanie w kwestii wolności słowa się zmieniło.

Więc umówmy się, że się nie zgadzamy, bo szkoda mojego czasu na rozważania na temat virusów i jednorożców z Tumblera.

A dyskusje możecie kontynuować beze mnie. Ja twierdzę, że to seksistowska ideologia i nic więcej.

Może gdzieś tam znajduje się ktoś badający różnicę w odbiorze kobiety i mężczyzny jako gender studies. I ok, ja takiego kogoś nie spotkałam, może debile są po prostu głośniejsi. Jeśli tak, to jego nauka jest wartościową nauką. W innym przypadku jest wymysłem równie prawdziwym i równie toksycznym co teologia.

Uczucia to żaden dowód naukowy. Przemyślenia, subiektywne opinie itd.

Pozdrawiam, wypisuje się z wątku na jakiś tydzień, żeby wam feelsy opadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprowadzanie dyskusji do jakiegoś argumentum ad tumblerum, naprawdę?

I tak, odczucia nie są nauką. Nauką za to jest przytoczone juz wyżej przez kogoś stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Które, mam wrażenie, sprawnie przemilczałaś.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 14:36   #2721
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86626387]Nie mówimy o tobie, tylko o osobach, które to rusza.
A to już jest sprowadzanie do absurdu. W ten sposób każdy mógłby zdecydować w dowolnym momencie czy się nad nim znęcano i próbować wyciągać konsekwencje. Raczej trudno mówić o znęcaniu się jeśli sprawa wyjdzie przypadkowo, ale już co innego w sytuacji, gdy ktoś to robi z premedytacją.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Na przykład krzywda po gwałcie jest oparta na odczuciu o ile nie doszło do uszkodzenia ciała lub ciąży. Też ma to nie być regulowane?[/QUOTE]

Zgadzam się ze wszystkim.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gowniak to pejoratywnie nacechowane słowo. On/ona to neutralne słowa.

Jak ktoś się zwraca do mnie per "on", to jest równoważne stwierdzenie.

Możesz to zrobić od tej pory, jak Ci się chce. Zobaczymy, czy mnie to ruszy.

Nie ma nic bardziej seksistowskiego niż wmawianie ludziom, że jak mają "kobiece" cechy czy upodobania będąc mężczyzną czy odwrotnie, to nie mogą być dłużej mężczyzną/kobietą, tylko potrzebują nowej płci i nowego zaimka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kto tak robi i kto komu wmawia??? Czyżby ci sami dżęderowcy którzy dzieci zmuszają do masturbacji i prezentują seks analny na lekcji?
Naprawdę jestem zdziwiona tak sztampowym, moherowym podejściem z twojej strony A już to zdanie o feelsach to identyko "trochę dystansu i poczucia humoru" po jakimś chamskim seksistowskim "żarcie" czyli uciszanie.

Edytowane przez c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Czas edycji: 2019-03-22 o 14:37
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:14   #2722
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie ma nic bardziej seksistowskiego niż wmawianie ludziom, że jak mają "kobiece" cechy czy upodobania będąc mężczyzną czy odwrotnie, to nie mogą być dłużej mężczyzną/kobietą, tylko potrzebują nowej płci i nowego zaimka.
Kto komu wmawia? Kurde, w środowiskach LGBTQ+ jest dużo akceptacji dla np. "męskich kobiet" (typ butch) albo "kobiecych" facetów. Nikt im zaimków nie wmusza. Gdzie ty to znalazłaś? Zaimki osoba ustala sobie sama. Na tym polega część teorii gender - że pewien aspekt płci niebiologicznej jest indywidualnie odczuwany.I nie, feelsy mi nie skaczą, po prostu dziwię się, bo generalnie twoje opinie są logiczne i wyważone, a tu lecą argumenty jak z Frondy.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
dwie biologiczne płcie to jest mit i wytwór kultuty itd.
Kto twierdzi że dwie biologiczne płcie to mit? Serio, zacytuj, bo ja akurat miałam na studiach zajęcia z Gender Theory i takie cuda nie padły ani razu. Płeć biologiczna (ang. sex) jest uwarunkowana fizycznie, i pomijając hermafrodytyzm, płci biologiczne są dwie. ODCZUWANA płeć (gender) jest czymś innym, u jednych płynnym, u drugich statycznym. Tyle.

Nie rozumiem minimalizacji "feelsów", są nieodłączną częścią życia, a zdrowie emocjonalne wpływa na takie drobiazgi jak zdrowie fizyczne, produktywność, a nawet długość życia. To akurat wiemy na pewno, natomiast zauważam przedziwną tendencję wyśmiewania emocjonalności i indywidualnego odczuwania. Dlaczego? Po co? Dziwi mnie to. Ktoś odczuwa inaczej niż ty. Co w tym złego? Dlaczego szanowanie tych odczuć jest czymś śmiesznym?

Nie rozumiem w ogóle sraczki o gender i jak to strasznie ludzi męczy. Pracownica męża wysłała ostatnio maila do wydziału prosząc aby używano wobec niej zaimki kobiece. I co? I nico. I używają. Kilka razy pewnie ludzie się pomylą, potem się przyzwyczają.

Dla mnie stosowanie niewłaściwych zaimków jest porównywalne do usilnego używania formy imienia, której dana osoba sobie nie życzy.

"Cześć, mam na imię Kasia"
"Cześć Katarzyno"
"Wiesz, wolę żebyś mówiła mi Kasia, nie lubię pełnej wersji mojego imienia"
"No nie, mnie wyglądasz na Katarzynę, takie imię nadali ci rodzice, więc będę do ciebie mówić Katarzyno. Nie wmówisz mi, że jesteś Kasią, bo w dowodzie pisze ci Katarzyna, a ja nie muszę wspierać twoich złudzeń ".

Chamskie? Wredne? Tak. No ale wolność słowa, GIVE ME LIBERTY OR GIVE ME DEATH, wuj z feelsami tejże Kasi. To samo z zaimkami. Serio nie rozumiem dlaczego szanowanie preferencji innych tak bardzo ludzi kłuje w dupę.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0

Edytowane przez ruda_beksa
Czas edycji: 2019-03-22 o 15:18
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:38   #2723
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, nie mam czasu, ta rozmowa wyszła przypadkiem, a ja jestem w pracy.

Wiele debat stoczylam, zasypywano mnie gowno-badaniami, nie sądzę, żeby moje zdanie w kwestii wolności słowa się zmieniło.

Więc umówmy się, że się nie zgadzamy, bo szkoda mojego czasu na rozważania na temat virusów i jednorożców z Tumblera.

A dyskusje możecie kontynuować beze mnie. Ja twierdzę, że to seksistowska ideologia i nic więcej.

Może gdzieś tam znajduje się ktoś badający różnicę w odbiorze kobiety i mężczyzny jako gender studies. I ok, ja takiego kogoś nie spotkałam, może debile są po prostu głośniejsi. Jeśli tak, to jego nauka jest wartościową nauką. W innym przypadku jest wymysłem równie prawdziwym i równie toksycznym co teologia.

Uczucia to żaden dowód naukowy. Przemyślenia, subiektywne opinie itd.

Pozdrawiam, wypisuje się z wątku na jakiś tydzień, żeby wam feelsy opadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No szkoda, ze sie wypisujesz. Bo masz swoje zdanie, inne niz moje, i naprawde chcialabym sie dowiedziec skad ono sie bierze. Dodatkowo, piszesz, ze nie spotkalas madrych ludzi z gender studies. A szukalas...? Pytam bo trudno mi uwierzyc, ze inteligentna osoba, ktora zaglebila sie w ta tematyke, ma poglady podobne do Twoich.

A jest nie - to Twoje poglady sa oparte na niklej wiedzy, tak?

I wydaje mi sie ze feelsy i emocje to akurat u Ciebie widoczne

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86626387]Nie mówimy o tobie, tylko o osobach, które to rusza.
A to już jest sprowadzanie do absurdu. W ten sposób każdy mógłby zdecydować w dowolnym momencie czy się nad nim znęcano i próbować wyciągać konsekwencje. Raczej trudno mówić o znęcaniu się jeśli sprawa wyjdzie przypadkowo, ale już co innego w sytuacji, gdy ktoś to robi z premedytacją.[COLOR="Silver"]

I moim zdaniem tak powinno byc, i tak sie tez zmienia prawo. Akurat w gwalcie w tej chwili jest prawo swiadomej zgody, ale tez od niedawna. Dopiero ofiary, ktore mowily co czuja po czyms co sie 'mezowi w malzenstwie nalezalo' doprowadzily do uscislenia stosunku za zgoda obu stron. I moim zdaniem tak powinno byc w kazdej sytuacji. Jesli kto czuje ze sie ktos inny nad nim zneca, powinen byc wysluchany, zrozumiany, skala zjawiska zauwazona i ewentualnie prawo zmienione. Tak, pewnie bylyby osobny ktore by tego naduzywaly, ale moin zdaniem - trudno.

Edytowane przez mikolajkowa
Czas edycji: 2019-03-22 o 15:41
mikolajkowa jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:39   #2724
79e91c1819420c9d33259cab784bc05f3e6be19e_600772a83dd30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 39
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Zmieniając troszeczkę temat... Dzisiaj po pracy byłam na zakupach w dyskoncie przede mną stało małżeństwo, oczywiście grzecznie za nimi stałam w kolejce, wypakowali swoje towary na taśmę, ja za nimi, gdy byli już "drudzy" w kolejce nagle wszystko znów spakowali do koszyka i wrócili "na sklep". Naturalną koleją rzeczy Pani kasjerka zaczęła kasować moje produkty, wtedy pojawiła się wyżej wspomniana pani i zwyzywała mnie od "ku....w", "sz...at" itd. Nie chcąc się wdawać w nie potrzebną dyskusję cofnęłam się a mimo to dostałam solidną porcję epitetów typu "☠☠☠☠iszon" czy "pier....olona k...rwa".
Na litość boską, przecież sama pani kasjerka poprosiła mnie bym podawała jej zakupione towary, nie można tego zakończyć jakoś grzeczniej?
Zupełnie inaczej brzmiałoby 'przepraszam ja byłam przed panią", a nie " ☠☠☠....na. szmato itd".
Na prawdę nie jestem tego w stanie zrozumieć...
79e91c1819420c9d33259cab784bc05f3e6be19e_600772a83dd30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:42   #2725
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Znam osobę transpłciową.
Ignorując jej prośbę (za którą zresztą idzie cały tok zmiany płci) czułabym się jak największa gnida na świecie, szczególnie znając historię jej zmagań.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

[1=79e91c1819420c9d33259ca b784bc05f3e6be19e_600772a 83dd30;86626773]
Na prawdę nie jestem tego w stanie zrozumieć...[/QUOTE]


Powiedziałaś coś czy pokornie wysłuchałaś tej wiązanki? Przecież to chamstwo na takim poziomie, że aż słów mi brak.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:49   #2726
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
W temacie wątku:
-nie rozumiem dziewczyn, które w torebkach papierowych po zakupach w douglasie, calzedonii, new yorkerze itp. noszą w tych torebkach często co innego, np. obiad do pracy - jak dla mnie to to jest do wyrzucenia, a już na pewno nie traktowałabym tego jako torebki,
-dziwią mnie ceny w starbucksie i że ktoś tam kupuje.
A ja uważam, że super jest wykorzystywać rzeczy ponownie i mało mnie obchodzi, z jakiego powodu ktoś to robi. Środowisku jest wtedy lepiej i ja popieram używanie jakichkolwiek toreb aż do zajechania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:14   #2727
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nikt. Dlatego nie powinno się regulować w żaden sposób rzeczy, które są oparte na odczuciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze blade, a tej wypowiedzi nawet nie zauwazylam. A bardzo mnie dziwi, wrecz szokuje.
mikolajkowa jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:50   #2728
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez mikolajkowa Pokaż wiadomość
I moim zdaniem tak powinno byc, i tak sie tez zmienia prawo. Akurat w gwalcie w tej chwili jest prawo swiadomej zgody, ale tez od niedawna. Dopiero ofiary, ktore mowily co czuja po czyms co sie 'mezowi w malzenstwie nalezalo' doprowadzily do uscislenia stosunku za zgoda obu stron. I moim zdaniem tak powinno byc w kazdej sytuacji. Jesli kto czuje ze sie ktos inny nad nim zneca, powinen byc wysluchany, zrozumiany, skala zjawiska zauwazona i ewentualnie prawo zmienione. Tak, pewnie bylyby osobny ktore by tego naduzywaly, ale moin zdaniem - trudno.
Takie podejście to otwarta furtka do absurdów i nadurzyć. Powiedzmy, że ja się czuję źle z tym, że ktoś nosi zielone ubrania albo nie zasłania twarzy glinianą maską. No sorry, ale to nie jest powód, by czegoś zakazywać/nakazywać. Dlatego uważam, że powinien istnieć obiektywny wyznacznik. Na przykład przekroczenie granic nietykalności cielesnej, albo właśnie udokumentowane przypadki nękania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:57   #2729
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I bardzo lubię fakt, że można kupić ten kubek wielorazowy albo termiczny i nie trzeba używać papierowych na wynos.

Ale nie wiem, może więcej kawiarni ma taką opcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Etno też ma taką opcję
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 18:21   #2730
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 55.

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7...-zwierzat.html

Ratuje zaniedbane psy, a jest oskarżony o ich kradzież...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-27 09:06:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.