Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-21, 15:48   #901
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Znowu sprawdziłem jak na tle innych krajów zarabia polski nauczyciel, tym razem europejskich. I znowu dane pokazują, ze jest z zarobkami polskich nauczycieli całkiem dobrze.

Już nie uwzględniam tego, ze nigdzie w Europie tak mało nauczyciele pracować musza jak w Polsce. Po przeliczeniu tych godzin na normalne godziny wychodzi, ze nauczyciel pracuje mniej niż 14 godzin. Niech będzie, że jest to 14.
Jedynie w Finlandii i Chorwacji jest to minimalna liczba godzin, ale z powinnością do zwiększenia tych godzin do 18. Jedynym krajem mającym te 14 godzin jest Turcja (w Polsce poniżej 14).

Zróbmy teraz porównanie zarobków polskiego nauczyciela do innych krajów w Europie.
Polski nauczyciel zarabia więcej niż jego kolega z:
- Czech
- Słowacji
- Węgier
- Bułgarii
- Rumunii
- Litwy.
Zarabia tyle co belfer z Grecji.
Sadze, ze większość zawodów w Polsce nie może się poszczycić wyższymi zarobkami niż ich koledzy z Czech i wszystkich innych krajów z byłego bloku wschodniego. A już na pewno nie zarabiać tak jak zarabia się w Grecji.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Przypominam, ze nie rozliczałem zarobków per godzina. Wtedy wyszłoby jeszcze więcej. Pewnie wiecej niż w niejednym kraju Europy Zachodniej. Bo tam przy tablicy trzeba wystać 28 godzin. Dwa razy więcej niż w Polsce.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

No i tam nauczyciele w wakacje pracują...
Po pierwsze, jest też kwestia uwzględnienia kosztów życia.

W niektórych krajach jak masz 10zł dziennie, to jesteś bogiem.

Po drugie, to, że ktoś ma jeszcze gorzej to durna wymówka. Niech polscy nauczyciele zarabiają najwięcej na świecie, mają prawo żądać więcej.

"Mam raka piersi."
"E tam, są ludzie, którzy mają raka trzustki, po co ci to L4."

No dzięki, stary. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:08   #902
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ja tam jak patrzę na statystyki OECD, to ani zarobki ani godziny pracy nie wypadają tak super, jak to przedstawia nam nasz wątkowy troll bez podania źródeł to sobie można poślady podetrzeć takim postem.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:27   #903
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Po pierwsze, jest też kwestia uwzględnienia kosztów życia.

W niektórych krajach jak masz 10zł dziennie, to jesteś bogiem.

Po drugie, to, że ktoś ma jeszcze gorzej to durna wymówka. Niech polscy nauczyciele zarabiają najwięcej na świecie, mają prawo żądać więcej.

"Mam raka piersi."
"E tam, są ludzie, którzy mają raka trzustki, po co ci to L4."

No dzięki, stary. XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak się składa ze podałem już te dane po przeliczeniu siły nabywczej pieniądza.

Polscy nauczyciele wiec wcale nie cierpią takiego dramatu o jakim mówią.

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Ja tam jak patrzę na statystyki OECD, to ani zarobki ani godziny pracy nie wypadają tak super, jak to przedstawia nam nasz wątkowy troll bez podania źródeł to sobie można poślady podetrzeć takim postem.
Ok, wiec masz dane OECD. I jest to samo co napisałem.
https://edukacja.dziennik.pl/aktualn...samorzady.html

A teraz ładnie przepros
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:31   #904
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Tak swoją drogą np w Chinach zawód nauczyciela jest bardzo szanowany i nauczyciele nazywani są budowiczymi narodu. A u nas? Powiedzenie (a raczej przekleństwo) "Obyś cudze dzieci uczył"
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:33   #905
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą np w Chinach zawód nauczyciela jest bardzo szanowany i nauczyciele nazywani są budowiczymi narodu. A u nas? Powiedzenie (a raczej przekleństwo) "Obyś cudze dzieci uczył"
Ekstra. Nikt nie zabrania jechać do Chin się realizować
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 17:38   #906
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ekstra. Nikt nie zabrania jechać do Chin się realizować
Kurde edan weź sam se jedź gdzieś gdzie nauczyciele nie protestują a naród (poza programistami ofkors) yebie za miskę ryżu bez słowa skargi, tam się realizuj jako ekonomista i polityk, czemu nie jedziesz???
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 17:52   #907
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ok, wiec masz dane OECD. I jest to samo co napisałem.
https://edukacja.dziennik.pl/aktualn...samorzady.html

A teraz ładnie przepros

a teraz ładnie przeproś? nie rozśmieszaj mnie. wklejasz nam tu jakiś artykuł, w którymś ktoś dokonał interpretacji danych. polecam zajrzeć do samego źródła. tak robią inteligentni ludzie. ze źródła wynika, że na początku nauczyciel w Polsce zarabia ok 15600$, a w Czechach prawie 19000$, ciut więcej dostają na Węgrzech i Litwie. zanim nauczyciel dobije do tych kokosów, o których piszą w Twoim artykule dla leniwych umysłowo, musi przepracować 15 lat.



zresztą co ja się będę produkować. jesteś zwykłym trollem, który nie widzi problemu całościowo i nie chce przyjmować żadnych argumentów. to co napisałam też po Tobie spłynie jak po kaczce. szkoda mojego czasu. fajnie by było, gdybyś sobie darował wpisy na tym wątku, bo tylko w moim mniemaniu go rozwalasz swoimi histeriami, ale Ty i tak tego nie zrobisz, bo chyba Cię jara, że możesz się sobie ulżyć, najeżdżając na ludzi, którzy chcą po prostu mieć za co rodziny utrzymać. powinieneś się wstydzić, ale musiałbyś mieć choć odrobinę empatii. Twoją złotą radą na wszystko jest rada Komorowskiego - jak się nie podoba, to wyjedź / zmień pracę. proponuję więc Ci zastosować się do własnej rady i wyjechać z tego strasznego kraju, w którym tak bardzo Ci przeszkadzają zwykli ludzie walczący o lepszy byt. każdy Twój wpis tutaj przypomina lament rozhisteryzowanej panienki na PMSie, a nawet dzieci nie masz. z mojej strony EOT.


PS. masz tutaj link do źródła https://data.oecd.org/eduresource/te...ndicator-chart
popykaj sobie tam suwaczkami i sprawdź u źródła, jak przedstawiają się dane. zapodam Ci nawet link do głębszej analizy https://www.oecd-ilibrary.org/educat...lance_19991487 - jest po EN, ale jako światowej klasy programista na pewno biegle znasz angielski.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86623729]Kurde edan weź sam se jedź gdzieś gdzie nauczyciele nie protestują a naród (poza programistami ofkors) yebie za miskę ryżu bez słowa skargi, tam się realizuj jako ekonomista i polityk, czemu nie jedziesz???[/QUOTE]


zapewne dlatego, że taki odważny jest tylko w internetach.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 18:17   #908
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
a teraz ładnie przeproś? nie rozśmieszaj mnie. wklejasz nam tu jakiś artykuł, w którymś ktoś dokonał interpretacji danych. polecam zajrzeć do samego źródła. tak robią inteligentni ludzie. ze źródła wynika, że na początku nauczyciel w Polsce zarabia ok 15600$, a w Czechach prawie 19000$, ciut więcej dostają na Węgrzech i Litwie. zanim nauczyciel dobije do tych kokosów, o których piszą w Twoim artykule dla leniwych umysłowo, musi przepracować 15 lat.



zresztą co ja się będę produkować. jesteś zwykłym trollem, który nie widzi problemu całościowo i nie chce przyjmować żadnych argumentów. to co napisałam też po Tobie spłynie jak po kaczce. szkoda mojego czasu. fajnie by było, gdybyś sobie darował wpisy na tym wątku, bo tylko w moim mniemaniu go rozwalasz swoimi histeriami, ale Ty i tak tego nie zrobisz, bo chyba Cię jara, że możesz się sobie ulżyć, najeżdżając na ludzi, którzy chcą po prostu mieć za co rodziny utrzymać. powinieneś się wstydzić, ale musiałbyś mieć choć odrobinę empatii. Twoją złotą radą na wszystko jest rada Komorowskiego - jak się nie podoba, to wyjedź / zmień pracę. proponuję więc Ci zastosować się do własnej rady i wyjechać z tego strasznego kraju, w którym tak bardzo Ci przeszkadzają zwykli ludzie walczący o lepszy byt. każdy Twój wpis tutaj przypomina lament rozhisteryzowanej panienki na PMSie, a nawet dzieci nie masz. z mojej strony EOT.


PS. masz tutaj link do źródła https://data.oecd.org/eduresource/te...ndicator-chart
popykaj sobie tam suwaczkami i sprawdź u źródła, jak przedstawiają się dane. zapodam Ci nawet link do głębszej analizy https://www.oecd-ilibrary.org/educat...lance_19991487 - jest po EN, ale jako światowej klasy programista na pewno biegle znasz angielski.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------




zapewne dlatego, że taki odważny jest tylko w internetach.
Dlatego ze dobrze mi się żyje jako Polak. Nie wiem tez zreszta skąd przekonanie, ze nigdzie nie wyjeżdżam. Wręcz na odwrot. Siedzę po kilka miesięcy w różnych miejscach na kuli ziemskiej u danego klienta. Wiec nie rozumiem o co Ci chodzi akurat.

Co do OECD, Limona kiedyś już się upierała i wiele innych dziewczyn ze suche liczby nic nie mówią i należy je przeliczyć w kontekście cen w danym kraju. I w artykule masz czarno na białym, ze nauczyciel z Polski więcej sobie może pozwolić za swoją pensje niż Czech, Węgier etc. Może sobie pozwolić na dokładnie tyle samo co grecki nauczyciel. A do tego polski nauczyciel pracuje najmniej w całej Europie.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 18:24   #909
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Tak się składa ze podałem już te dane po przeliczeniu siły nabywczej pieniądza.

Polscy nauczyciele wiec wcale nie cierpią takiego dramatu o jakim mówią.

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------



Ok, wiec masz dane OECD. I jest to samo co napisałem.
https://edukacja.dziennik.pl/aktualn...samorzady.html

A teraz ładnie przepros
Nie podałeś żadnych danych.

Podałeś szacunek anegdotyczny.

Ale co mnie to obchodzi, czy ktoś ma dramat? Uważa, że zasługuje na więcej? Może się tego więcej domagać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 18:28   #910
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Dlatego ze dobrze mi się żyje jako Polak. Nie wiem tez zreszta skąd przekonanie, ze nigdzie nie wyjeżdżam. Wręcz na odwrot. Siedzę po kilka miesięcy w różnych miejscach na kuli ziemskiej u danego klienta. Wiec nie rozumiem o co Ci chodzi akurat.

Co do OECD, Limona kiedyś już się upierała i wiele innych dziewczyn ze suche liczby nic nie mówią i należy je przeliczyć w kontekście cen w danym kraju. I w artykule masz czarno na białym, ze nauczyciel z Polski więcej sobie może pozwolić za swoją pensje niż Czech, Węgier etc. Może sobie pozwolić na dokładnie tyle samo co grecki nauczyciel. A do tego polski nauczyciel pracuje najmniej w całej Europie.
(edytowałam, bo jakieś głupoty popisałam)

owszem, nauczyciel po 15 latach w Polsce może sobie pozwolić na więcej rzeczy niż jego koledzy po fachu z niektórych krajów Europy. ale przez pierwsze 15 lat dziaduje. zrozum to wreszcie.

załączam taki wykres z OECD. szał pał normalnie, wymiatamy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OECD.JPG (93,1 KB, 76 załadowań)

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2019-03-21 o 18:36
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 18:33   #911
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Tylko słonko, ja pisałem o nauczycielach których jest najwiecej w Polsce.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 18:38   #912
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Tylko słonko, ja pisałem o nauczycielach których jest najwiecej w Polsce.

tylko nie słonko jest ich 55%. nom, to prawie wszyscy praktycznie. chrzanić pozostałe 45%, niech dziadują.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 18:45   #913
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
tylko nie słonko jest ich 55%. nom, to prawie wszyscy praktycznie. chrzanić pozostałe 45%, niech dziadują.
No i?
Gdyby te 45% (w praktyce tez mniej powinno, ale niech już Ci będzie) strajkowało, to bym jeszcze jakoś rozumiał w kontekście powyższych danych. Gdyby takie przedstawili. Ale nie. I dobrze wiemy, ze strajkować chce tez te 55%, któremu powodzi się znośnie, wcale nie tak zle biorąc pod uwagę nasze miejsce na mapie. No i oczywiście ten czas w porównaniu do dwukrotnie większego za zachodnia granica.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

A moze być per Kotku?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 18:57   #914
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No i?
Gdyby te 45% (w praktyce tez mniej powinno, ale niech już Ci będzie) strajkowało, to bym jeszcze jakoś rozumiał w kontekście powyższych danych. Gdyby takie przedstawili. Ale nie. I dobrze wiemy, ze strajkować chce tez te 55%, któremu powodzi się znośnie, wcale nie tak zle biorąc pod uwagę nasze miejsce na mapie. No i oczywiście ten czas w porównaniu do dwukrotnie większego za zachodnia granica.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

A moze być per Kotku?
Powtórzę jeszcze raz.

Co mnie obchodzi, że ktoś w Czechach ma gorzej?

Ja chce mieć dobrze. Fakt, że dzieci w Afryce głodują nie sprawia magicznie, że mi się w związku z tym lepiej powodzi nagle i stać mnie na więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 19:00   #915
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Powtórzę jeszcze raz.

Co mnie obchodzi, że ktoś w Czechach ma gorzej?

Ja chce mieć dobrze. Fakt, że dzieci w Afryce głodują nie sprawia magicznie, że mi się w związku z tym lepiej powodzi nagle i stać mnie na więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Granice są otwarte. Nikt nie blokuje wyjazdu do Niemiec i tam nauczać. Tylko tam trzeba harować 2 razy bardziej, bo 28 godzin a nie niecałe 14.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Nigdy nie zrozumiem szantażu i upieprzania życie obcej Grażynie i Januszowi, bo Krystyna robiąca za szkolnym biurkiem się zle ze swoją pensja czuje
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 19:02   #916
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość

Nigdy nie zrozumiem szantażu i upieprzania życie obcej Grażynie i Januszowi, bo Krystyna robiąca za szkolnym biurkiem się zle ze swoją pensja czuje

może Cię zaskoczę, ale... nie musisz tego rozumieć. nie wszystko w życiu musisz rozumieć, naprawdę. tego też nie.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 19:07   #917
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
może Cię zaskoczę, ale... nie musisz tego rozumieć. nie wszystko w życiu musisz rozumieć, naprawdę. tego też nie.
Nie rozumiem, bo zawsze wychodze z założenia, ze wolność jednego człowieka winna być ograniczona jedynie wolnością tego drugiego. A nauczyciele właśnie wpieprzaja się w wolność obcych sobie ludzi. Jak w przypadku moich znajomych - ze muszę brać urlopy (które normalnie wykorzystaliby w celach wypoczynkowych), bo szkoła postanowiła nie wypełniać swoich ustawowych obowiązków.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 19:17   #918
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Granice są otwarte. Nikt nie blokuje wyjazdu do Niemiec i tam nauczać. Tylko tam trzeba harować 2 razy bardziej, bo 28 godzin a nie niecałe 14.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Nigdy nie zrozumiem szantażu i upieprzania życie obcej Grażynie i Januszowi, bo Krystyna robiąca za szkolnym biurkiem się zle ze swoją pensja czuje
Granice dla Ciebie i twoich znajomych z pracy zamknięte?

Szkół prywatnych nie ma?

To jak wam nie pasuje strajk, zapraszam do kraju, w którym nie strajkują. W Korei Północnej na przykład nie ma takich problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 19:26   #919
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Granice dla Ciebie i twoich znajomych z pracy zamknięte?

Szkół prywatnych nie ma?

To jak wam nie pasuje strajk, zapraszam do kraju, w którym nie strajkują. W Korei Północnej na przykład nie ma takich problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo chętnie by skorzystali. Nie wiedzieli tylko, ze nauczyciele nie dotrzymują słowa i nie są dojrzałymi ludźmi, którzy będą pod koniec roku szkolnego grozić, szantażować i olewać swoją prace, a także ze zamierzają mieć w dupie PSO, który sami pisali i sami podpisywali. Nikomu do głowy nie przyszło, ze nie są to poważni ludzie. Teraz już wiedza i jak już wcześniej pisałem, co najmniej jedna osoba zmieni szkole swojemu dziecka. Reszta prawdopodobnie to zrobi. Bo maja zwyczajnie dość niepoważnego traktowania rodziców przez nauczycieli. Nie dość ze musza się urywać z pracy, bo wywiadówki są w godzinach które pasują tylko nauczycielom (bo nauczyciel kończy prace właśnie ok godziny 13-14ej a wiadomo ze nie ma zamiaru czekac do 16-17ej, albo w takich godzinach zjawić się w szkole kiedy normalni ludzie kończą prace) to jeszcze wymuszanie na rodzicach brania urlopów.
Byłoby to fair, gdyby było to nakreślone przed rokiem szkolnym, aby rodzice mogli zareagować i uniknąć takich sytuacji.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 19:34   #920
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie dość ze musza się urywać z pracy, bo wywiadówki są w godzinach które pasują tylko nauczycielom (bo nauczyciel kończy prace właśnie ok godziny 13-14ej a wiadomo ze nie ma zamiaru czekac do 16-17ej, albo w takich godzinach zjawić się w szkole kiedy normalni ludzie kończą prace).
To ciekawe co piszesz bo jak jest zebranie z rodzicami to każdy znany mi nauczyciel kibluje w szkole do 17-18, właśnie po to, żeby rodzice mogli dotrzeć po pracy. Tak samo było zresztą kiedy ja chodziłam do szkoły - zebranie nigdy nie było wcześniej niż 16-17.
Tylko, że jakoś bardzo mało ich dociera. Czyżby mieli gdzieś to co nauczyciel ma do powiedzenia na temat ich dzieci?

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2019-03-21 o 19:35
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 19:37   #921
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ponawiam pytanie: dlaczego nie wyjedziesz gdzieś gdzie nauczyciele nie strajkują? Od ręki masz rozwiązany problem, zamiast kłapać jadaczką po próżnicy.
Ty masz w dupie nauczycieli, a nauczyciele mają w dupie twoich znajomych i ich dzieci, proste. Niech idą do szkół prywatnych, niech jadą do Niemiec, niech się wreszcie uczą sami w domu, skoro nauczyciele i tak się do niczego nie nadają przecież, nic to nie umi i rozgonić tę bandę, c'nie? Teraz nagle bez nauczycieli dzieciom świat się wali? No popatrz, popatrz.
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 20:26   #922
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
tylko nie słonko jest ich 55%. nom, to prawie wszyscy praktycznie. chrzanić pozostałe 45%, niech dziadują.
I dodajmy, że nie wszyscy dyplomowani mają etat. Ba - prawdziwy dramat, gdy młodsi stażem etatu nie mają i zarabiają grosze.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To ciekawe co piszesz bo jak jest zebranie z rodzicami to każdy znany mi nauczyciel kibluje w szkole do 17-18, właśnie po to, żeby rodzice mogli dotrzeć po pracy. Tak samo było zresztą kiedy ja chodziłam do szkoły - zebranie nigdy nie było wcześniej niż 16-17.
Tylko, że jakoś bardzo mało ich dociera. Czyżby mieli gdzieś to co nauczyciel ma do powiedzenia na temat ich dzieci?
W punkt.
A już z reguły ci, którzy nie pracują - nie przychodzą. Serio. Na zebraniu semestralnym było 7 osób - mniej, niż połowa.
Zebranie 17.30.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 22:12   #923
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie by skorzystali. Nie wiedzieli tylko, ze nauczyciele nie dotrzymują słowa i nie są dojrzałymi ludźmi, którzy będą pod koniec roku szkolnego grozić, szantażować i olewać swoją prace, a także ze zamierzają mieć w dupie PSO, który sami pisali i sami podpisywali. Nikomu do głowy nie przyszło, ze nie są to poważni ludzie. Teraz już wiedza i jak już wcześniej pisałem, co najmniej jedna osoba zmieni szkole swojemu dziecka. Reszta prawdopodobnie to zrobi. Bo maja zwyczajnie dość niepoważnego traktowania rodziców przez nauczycieli. Nie dość ze musza się urywać z pracy, bo wywiadówki są w godzinach które pasują tylko nauczycielom (bo nauczyciel kończy prace właśnie ok godziny 13-14ej a wiadomo ze nie ma zamiaru czekac do 16-17ej, albo w takich godzinach zjawić się w szkole kiedy normalni ludzie kończą prace) to jeszcze wymuszanie na rodzicach brania urlopów.
Byłoby to fair, gdyby było to nakreślone przed rokiem szkolnym, aby rodzice mogli zareagować i uniknąć takich sytuacji.

ojejciu jejciu, jakie to życie jest niesprawiedliwe, płakusiać aż się chce. urlopy muszą brać, boziu, dzieci przenosić do prywatnych, dramat. jeśli są dorosłymi, dojrzałymi ludźmi i byli w 100% przekonani, że jak ktoś da im słowo harcerza, to tego słowa nigdy nie złamie - to wybacz, ale coś jest z nimi mocno nie tak. siebie nie można być w 100% pewnym, a oni wierzyli całymi swoimi serdusiami, że szkoły i nauczyciele ich nigdy nie zawiodą. jak żyć, jak żyć??
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 22:43   #924
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86624128]Ponawiam pytanie: dlaczego nie wyjedziesz gdzieś gdzie nauczyciele nie strajkują? Od ręki masz rozwiązany problem, zamiast kłapać jadaczką po próżnicy.
Ty masz w dupie nauczycieli, a nauczyciele mają w dupie twoich znajomych i ich dzieci, proste. Niech idą do szkół prywatnych, niech jadą do Niemiec, niech się wreszcie uczą sami w domu, skoro nauczyciele i tak się do niczego nie nadają przecież, nic to nie umi i rozgonić tę bandę, c'nie? Teraz nagle bez nauczycieli dzieciom świat się wali? No popatrz, popatrz.[/QUOTE]
Mnie to zastanawia, jak rodzic może zostawić dziecko z "nierobem i leniem"? Trzeba było od razu do prywatnej szkoły zapisać, skoro w publicznych same "szambonurki" i problem z głowy, koledzy naczelnego trolla chyba też niezbyt kumaci w tym temacie.


I z całym szacunkiem, Ale nigdy w życiu nie słyszałam o tym, że wywiadówka jest zaraz po skończeniu pracy nauczyciela tj. 13-14. Do szkół, w których ja chodziłam wywiadówki były najwcześniej o godz. 16.
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.

Edytowane przez matcha
Czas edycji: 2019-03-21 o 23:02
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 09:39   #925
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeszcze raz Ci powtarzam, że zbijanie bąków w 30 0sobowej klasie jest niemożliwe, jeśli nie chce się skończyć z koszem na głowie.
Pewnie nie wiesz tego, że Ustawą z dnia 11 kwietnia 2007 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2007 r. nr 80, poz. 542) wprowadzono do Karty Nauczyciela zapis przyznający nauczycielowi status funkcjonariusza publicznego i wynikającej z tego tytułu ochronie. W związku z tym, założenie nauczycielowi kosza na śmieci na głowę na lekcji jest penalizowane tak samo jak założenie kosza na śmieci na głowę policjantowi na służbie. Wystarczy zainstalować prymitywny monitoring nad tablicą, kamerkę z Allegro. Dla chcącego nic trudnego ale pewnie nauczyciele na czele z dyrektorami i z tymi "zarobionymi" z kuratoriów nie mieli czasu tej nowelizacji przeczytać ani pomyśleć a wiec i wdrożyć i pouczyć młodych gnojów na apelu a opiekunów prawnych na wywiadówce co ich z urzędu czeka za tego typu wybryki.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 20:42   #926
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 06:36   #927
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 08:18   #928
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie tak. Dlatego nie oglądam tvp.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 22:53   #929
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

poznałam kilka wiejskich szkół-poznałam tez pracowników =dziwnym trafem wiekszosc to rodzina:-P np maz, zona nauczyciele plus syn takze nauczyciel. 3 siostry nauczycielki plus brat konserwator itd. szkoły nie były jedynym zakładem pracy w okolicy zeby sie ich kurczowo trzymac.Przepraszam bardzo ale jezeli mnie jako nauczycielce byłoby zle to na rzesach bym staneła "synu nie idz tą drogą" :-P
a termin strajku......cóz uczen na ostanim miejscu.......
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 22:59   #930
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
poznałam kilka wiejskich szkół-poznałam tez pracowników =dziwnym trafem wiekszosc to rodzina:-P np maz, zona nauczyciele plus syn takze nauczyciel. 3 siostry nauczycielki plus brat konserwator itd. szkoły nie były jedynym zakładem pracy w okolicy zeby sie ich kurczowo trzymac.Przepraszam bardzo ale jezeli mnie jako nauczycielce byłoby zle to na rzesach bym staneła "synu nie idz tą drogą" :-P
a termin strajku......cóz uczen na ostanim miejscu.......
I o czym to świadczy? Ja też znam kilka wiejskich szkół i nie ma tam pracujących rodzin. Będziemy się licytować?
A co do terminu - myślisz, że ktoś by się przejął nauczycielami strajkującymi w innym terminie?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.