Badania wstępne do pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-18, 15:54   #1
paula2911
Raczkowanie
 
Avatar paula2911
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82

Badania wstępne do pracy


Nie wiem czy założyłam wątek w odpowiednim miejscu ale mam do Was pytane. W poniedziałek idę na badania wstępne do pracy na stanowisko sprzedawcy w sklepie obuwniczym czy ktoś może się orientuje jakiego typu mogą być to badania. I czy jeżeli dostanę skierowanie na badanie krwi to mogę odmówić. Pytam ponieważ panicznie boję się tego badania i mam wręcz ataki paniki
paula2911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 17:24   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Badania wstępne do pracy

Badania wstępne są obowiązkowe. Pracodawca nie może dopuścić do pracy osoby bez aktualnego zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na wskazanym stanowisku.I nie wydaje mi się żeby chciał ryzykować, gdyż za to są wysokie kary, to po pierwsze, a po drugie chyba warto dla siebie samej zrobić badanie krwi? Uwierz, nie ma czego się bać, a też kiedyś byłam panikara (dwie pielęgniarki i mama mnie trzymały do szczepienia w pierwszej klasie podstawówki )
Acha, ja np. do pracy w biurze miałam: badanie krwi, moczu, okulistę i prześwietlenie klatki piersiowej.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 18:39   #3
paula2911
Raczkowanie
 
Avatar paula2911
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Badania wstępne do pracy

Tak wiem że bez badań się nie obejdzie bo jest to warunek konieczny ale zastanawiam się czy ta krew tez musi być :/
paula2911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 19:15   #4
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: Badania wstępne do pracy

chyba kolezanka powyzej pomylila badania wstepne z ksiazeczka sanepidowska!!
jezeli chodzi o badania wstepne do pracy to idziesz do lekarza medycyny pracy i wypelniasz swistek.
w przypadku pracy w jakis szczegolnych warunkach lekarz zleca rozne badania, ale w przypadku sprzedawcy to na 99% nie.

Edytowane przez paraqua
Czas edycji: 2011-06-18 o 19:17
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 19:49   #5
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Badania wstępne do pracy

Ja nie miałam badania krwi w przypadku zawierania umowy z pracodawcą.
Pracuje w biurze.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 20:05   #6
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Badania wstępne do pracy

Cytat:
Napisane przez paraqua Pokaż wiadomość
chyba kolezanka powyzej pomylila badania wstepne z ksiazeczka sanepidowska!!jezeli chodzi o badania wstepne do pracy to idziesz do lekarza medycyny pracy i wypelniasz swistek.
w przypadku pracy w jakis szczegolnych warunkach lekarz zleca rozne badania, ale w przypadku sprzedawcy to na 99% nie.
Rozumiem, że to odnośnie mojego posta? Nie pomyliłam Napisałam zresztą "do pracy w biurze"
__________________

Edytowane przez nynka_1987
Czas edycji: 2011-06-18 o 20:14
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 20:09   #7
paula2911
Raczkowanie
 
Avatar paula2911
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Badania wstępne do pracy

Trochę mnie uspokoiliście w sumie to wcześniej nie robiłam takich badań więc nie wiem czego się spodziewać. Wcześniej pracowałam na umowę zlecenie więc takie badania nie były konieczne.
paula2911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 10:10   #8
pakusia509
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Badania wstępne do pracy

Witam. Mam małe pytanko .Zostałam zatrudniona 31.08.2011 r. I dostałam tego dnia skierowanie na badania wstępne do pracy i dopiero jutro pójdę do lekarza aby te badania zrobić. Czy lekarz mi normalnie przeprowadzi te badania skoro mam na skierowaniu date 31.08 a jest dzis 21.09 ?? czy bedzie miał jakiś problem?
Pozdrawiam
pakusia509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:46   #9
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Badania wstępne do pracy

Ja miałam do pracy biurowej robione badanie krwi oraz wywiad lekarski. Jeśli pracuje się przy komputerze to powinno być też skierowanie do okulisty. Nie wiem jakie są wymagane badania na stanowisko sprzedawcy ale wydaje mi się, że badanie krwi to standard.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:24   #10
larienne
Raczkowanie
 
Avatar larienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 55
Dot.: Badania wstępne do pracy

W piątek muszę iść na badania wstępne do lekarza medycyny pracy i niestety trochę się o tym naczytałam w internecie Czy to prawda, że trzeba obowiązkowo zdjąć stanik podczas takiego badania i przez cały czas być tylko w majtkach czy mogę odmówić zdjęcia go? Jeśli bym odmówiła to lekarz może mi nie wystawić pozytywnej opinii? Jeszcze czytałam, że taki lekarz niby może nagle pacjentce majtki ściągnąć, żeby zbadać kręgosłup i stoi ona naga Trochę mnie to zaniepokoiło, bo nie wyobrażam sobie takiego czegoś. Miał ktoś może doświadczenia z takim badaniem i może powiedzieć jak to u niego wyglądało?
larienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 15:03   #11
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Badania wstępne do pracy

Cytat:
Napisane przez larienne Pokaż wiadomość
W piątek muszę iść na badania wstępne do lekarza medycyny pracy i niestety trochę się o tym naczytałam w internecie Czy to prawda, że trzeba obowiązkowo zdjąć stanik podczas takiego badania i przez cały czas być tylko w majtkach czy mogę odmówić zdjęcia go? Jeśli bym odmówiła to lekarz może mi nie wystawić pozytywnej opinii? Jeszcze czytałam, że taki lekarz niby może nagle pacjentce majtki ściągnąć, żeby zbadać kręgosłup i stoi ona naga Trochę mnie to zaniepokoiło, bo nie wyobrażam sobie takiego czegoś. Miał ktoś może doświadczenia z takim badaniem i może powiedzieć jak to u niego wyglądało?
Słucham?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 16:12   #12
larienne
Raczkowanie
 
Avatar larienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 55
Dot.: Badania wstępne do pracy

Nie rozumiem co w tym takiego śmiesznego...

http://f.kafeteria.pl/tema t.php?id_p=4610208

http://f.kafeteria.pl/tema t.php?id_p=3182799

https://wizaz.pl/forum/ showthread.php?t=190983
larienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:29   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Badania wstępne do pracy

Cytat:
Napisane przez larienne Pokaż wiadomość
W piątek muszę iść na badania wstępne do lekarza medycyny pracy i niestety trochę się o tym naczytałam w internecie Czy to prawda, że trzeba obowiązkowo zdjąć stanik podczas takiego badania i przez cały czas być tylko w majtkach czy mogę odmówić zdjęcia go? Jeśli bym odmówiła to lekarz może mi nie wystawić pozytywnej opinii? Jeszcze czytałam, że taki lekarz niby może nagle pacjentce majtki ściągnąć, żeby zbadać kręgosłup i stoi ona naga Trochę mnie to zaniepokoiło, bo nie wyobrażam sobie takiego czegoś. Miał ktoś może doświadczenia z takim badaniem i może powiedzieć jak to u niego wyglądało?
chyba pomylilas z komisja wojskowa

ja mialam takie doswiadczenie, przyszlam, babka mnie osluchala, pozniej musialam zrobic szczegolowe badania (krew, kal itp).

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-03-19 o 16:31
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:34   #14
larienne
Raczkowanie
 
Avatar larienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 55
Dot.: Badania wstępne do pracy

Właśnie chodzi o to, że takie badania były u lekarza medycyny pracy. W wiadomości powyżej wkleiłam linki do niektórych takich tematów.
larienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:35   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Badania wstępne do pracy

Cytat:
Napisane przez larienne Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi o to, że takie badania były u lekarza medycyny pracy. W wiadomości powyżej wkleiłam linki do niektórych takich tematów.
nie sugeruj sie za bardzo tym co pisze na necie.
Po prostu idz na badanie, albo zrezygnuj z oferty pracy

Z tymze kazdy poczciwy pracodawca bedzie Cie wysylal na badania, wiec skazujesz sie na wieczne bezrobocie

Idz i nie panikuj

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-03-19 o 16:37
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 17:29   #16
larienne
Raczkowanie
 
Avatar larienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 55
Dot.: Badania wstępne do pracy

Mam zamiar tam iść, ale pytam się czy jeśli bym odmówiła zdjęcia stanika to lekarz może odmówić mi wydania zaświadczenia? Może ktoś coś wie na ten temat. Według mnie piersi może bada ginekolog a nie lekarz pracy. O majtki się nawet nie pytam, bo gdyby takie coś powiedział to bym po prostu powiedziała mu co o tym myślę i wyszła stamtąd.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Znalazłam fragment czatu z Rzecznikiem Praw Pacjenta:
http://uwaga.tvn.pl/31725,tresc,,abc_pacjenta,czat. html

~emilka: Mam pytanie, czy idąc na badania do poradni medycyny pracy lekarz ma prawo badać piersi??

Rzecznik_Praw_Pacjentow: Lekarz medycyny pracy ma obowiązek zbadać pacjenta pod kątem przydatności do pracy. Tym samym jeżeli pacjent zgłasza dolegliwości ze strony piersi, powinien zgłosić się do ginekologa, a nie lekarza med. pracy


Czyli dobrze mi się wydawało, że nie jest to na miejscu. Piszę o tym, bo może kiedyś komuś się przyda .
larienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 11:21   #17
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Badania wstępne do pracy

Słuchaj no dostajesz wykaz badań na konkretne stanowisko i musisz je wszystkie 'pozaliczać'. Jak odmówisz badania krwi to jak mają cię przyjąć? badania są niekompletne, niepodpisane i takie ich nie interesują. Po to są właśnie te badania a nie bo o widzimiś.
Ja pracuję w domu mody jakkolwiek dziwnie to brzmi :P i też musiałam mieć krew pobieraną.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 10:54   #18
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Badania wstępne do pracy

Ja przynajmniej dzięki badaniu krwi wiem, ze wszystko jest z nia ok, warto zrobic dla samej siebie. Tak jak wspomniały dziewczyny, tam gdzie Cię kierują, to masz zrobic i koniec kropka.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 20:15   #19
sxcvb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 15
Czy pracodawca ma obowiązek skierowania na badania w kierunku HIV?

Mowa o badaniach wstępnych.
Czy pracodawca ma obowiązek skierowania kandydata/przyszłego pracownika na badania pod kątem HIV?
Otrzymałam takie skierowanie bo niedługo zaczynałabym nową pracę. Odnośnie czynników biologicznych, jeszcze na skierowaniu widnieje HPV i HBV czyli badania na wirusa zapalenia wątroby typu B i C. Rozumiem, że tego pewnie pracodawca może wymagać, ale HIV? Z tego co czytałam w internecie to pracodawca nie ma prawa wymagać od pracownika/kandydata takich badań w kierunku nosicielstwa (HIV), a pracownik może odmówić.
Na razie weszłam na stronę aids.gov.pl ale dopiero to przeglądam i jestem trochę w szoku... Przecież gdybym chciała wykonać test prywatnie to muszę mieć zapewnioną anonimowość, a tutaj tego nie ma. Nie robię tego badania sama tylko pracodawca chce mnie skierować. Wg mnie badanie na HIV nie powinno się w ogóle pojawić na tym skierowaniu na badania...
Kieruje na badania Medicover.

Mieliście kiedyś taką sytuację od pracodawcy oczywiście, że dostaliście skierowanie na takie badania? Nie prywatnie, że to nie wasza wolna wola tylko wymóg od przyszłego pracodawcy?
sxcvb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-04 21:15:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.