Koronawirus - wątek pracowniczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-05, 21:00   #391
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Wow ponownie?
Nieźle
Tak, był okres że część wróciła do biura (chętni), a teraz znów na zdalne.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 21:43   #392
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

U mnie pół na pół. Tydzień (dwa) w pracy, tydzień (dwa) w domu.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 22:03   #393
Gwennifer
Raczkowanie
 
Avatar Gwennifer
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 117
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Co dziewczyny u Was nowego?
Wracacie powoli do biur?
Planowany powrót do biura u mnie w firmie to marzec 21, ale to taki "plan" nie plan.
W tej chwili może być 25% biurek zajętych, 1 osoba którą znam z mojej firmy przeniosła się na stałe do biura z domu - nie miała warunków do pracy, małe dzieci, małe mieszkanie. Parę osób przyjeżdża na 1 dzień w tygodniu z własnej woli.
Gwennifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 22:06   #394
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Co dziewczyny u Was nowego?
Wracacie powoli do biur?
Wróciliśmy do biura w maju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 17:53   #395
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Co dziewczyny u Was nowego?
Wracacie powoli do biur?
Ja cały czas pracuję, reszta powróciła z HO, które miały do 26.06. Teraz są urlopy, więc i tak jest nas mniej. Zobaczymy od września co dalej....
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 09:33   #396
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 247
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

U mnie wszystkie HO przedłużone do 6.09, ale pewnie i dłużej.
Do tego od poniedziałku musimy pracować w maseczkach, jedyne odstępstwo to pojedynczy pokój.
Wszystko to ze względu na kolejne zachorowanie pracownika, który przed dostaniem objawów zdążył się spotkać z połową top managementu i teraz wszyscy siedzą na kwarantannie

Mamy również kwarantannę przynajmniej tygodniową dla pracowników po urlopach w kierunki z dużą liczbą zachorowań oraz po weselach i innych dużych imprezach rodzinnych.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 09:43   #397
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
U mnie wszystkie HO przedłużone do 6.09, ale pewnie i dłużej.
Do tego od poniedziałku musimy pracować w maseczkach, jedyne odstępstwo to pojedynczy pokój.
Wszystko to ze względu na kolejne zachorowanie pracownika, który przed dostaniem objawów zdążył się spotkać z połową top managementu i teraz wszyscy siedzą na kwarantannie

Mamy również kwarantannę przynajmniej tygodniową dla pracowników po urlopach w kierunki z dużą liczbą zachorowań oraz po weselach i innych dużych imprezach rodzinnych.
Ale przecież wesela czy uroczystości rodzinne z reguły mają miejsce w weekend i wcale żadnego urlopu brać na tę okazję nie trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-07, 12:20   #398
grenouillette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 169
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Zrozumiałam, że po weselach mają tygodniową kwarantannę - podobnie, jak po powrocie z urlopu
grenouillette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 12:44   #399
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez grenouillette Pokaż wiadomość
Zrozumiałam, że po weselach mają tygodniową kwarantannę - podobnie, jak po powrocie z urlopu
Ale skąd pracodawca wie, że pracownik był na weselu w weekend?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 13:55   #400
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

A kto płaci za tą tygodniową kwarantannę po powrocie z urlopu czy wesela?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 14:48   #401
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 247
Koronawirus - wątek pracowniczy

Płaci pracodawca, tzn daje home office o ile można albo zwalnia ze świadczenia pracy na tydzień.
Pracodawca wie o weselu o ile pracownik mu o tym powie, proste.
Ta kwarantanna tez nie jest automatyczna, tylko przełożony ocenia stopień zagrożenia i kieruje na kwarantannę lub nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2020-08-07 o 14:50
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-07, 15:10   #402
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
U mnie wszystkie HO przedłużone do 6.09, ale pewnie i dłużej.
Do tego od poniedziałku musimy pracować w maseczkach, jedyne odstępstwo to pojedynczy pokój.
Wszystko to ze względu na kolejne zachorowanie pracownika, który przed dostaniem objawów zdążył się spotkać z połową top managementu i teraz wszyscy siedzą na kwarantannie

Mamy również kwarantannę przynajmniej tygodniową dla pracowników po urlopach w kierunki z dużą liczbą zachorowań oraz po weselach i innych dużych imprezach rodzinnych.
To niezle. Pracuje w sklepie wiec to inna sprawa, ale wspolczuje tez siedziec moze z 1 czy 2 osobami w pokoju i miec maseczke. Co innego w sklepie i ciagle kontakt z kims. Wiadomo od siebie tez mozecie sie pozarazac ale pewnie biurka sa w sporej odleglosci od siebie wiec jak trzyma sie dystans to ryzyko nie jest tak duze.
Dziwnie z ta kwarantanna no ale ok boja sie ze firma wiecej straci jak tego nie zrobia. Brzmi troche jak ustawianie komus zycia no alw w sumie lepsze to niz sytuacje gdzie szef nie rozumie za bardzo choroby i przychodzisz chora bo inaczej bedzie zly ze cos jest niezrobione i nie zrozumie tej wyjatkowej sytuacji i przychodzisz chora mimo ze powinnas byc na zwolenieniu. U Was chociaz odpoczniecie jak oceni ze bylo ryzyko :-D Ktos poudaje chorego i siedzi jak chory i odpoczywa a placone ma :-D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-08-07 o 15:12
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 15:48   #403
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 247
Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
To niezle. Pracuje w sklepie wiec to inna sprawa, ale wspolczuje tez siedziec moze z 1 czy 2 osobami w pokoju i miec maseczke. Co innego w sklepie i ciagle kontakt z kims. Wiadomo od siebie tez mozecie sie pozarazac ale pewnie biurka sa w sporej odleglosci od siebie wiec jak trzyma sie dystans to ryzyko nie jest tak duze.
Dziwnie z ta kwarantanna no ale ok boja sie ze firma wiecej straci jak tego nie zrobia. Brzmi troche jak ustawianie komus zycia no alw w sumie lepsze to niz sytuacje gdzie szef nie rozumie za bardzo choroby i przychodzisz chora bo inaczej bedzie zly ze cos jest niezrobione i nie zrozumie tej wyjatkowej sytuacji i przychodzisz chora mimo ze powinnas byc na zwolenieniu. U Was chociaz odpoczniecie jak oceni ze bylo ryzyko :-D Ktos poudaje chorego i siedzi jak chory i odpoczywa a placone ma :-D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oczywiście pracownik może udawać, bo czemu nie, ale liczę na to, ze moi pracownicy są jednak ze mną szczerzy w mojej firmie nawet przez covidem nie tolerowane było przychodzenie do pracy chorym, ja moich pracowników od razu wysyłam do domu, za duże ryzyko, ze ktoś się zarazi i będę miała większy problem..

Wszystko podyktowane jest bilansem zysków i strat, przez kilka tygodni odpuściliśmy, co doprowadziło do sytuacji ze 5 osób z najwyższego kierownictwa musi siedzieć na kwarantannie, zagraża to ciągłości biznesowej, zatem lepiej ponieść koszt czyjejś tygodniowej kwarantanny

PS. Ja na szczęście siedzę sama w pokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2020-08-07 o 15:49
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 15:50   #404
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Oczywiście pracownik może udawać, bo czemu nie, ale liczę na to, ze moi pracownicy są jednak ze mną szczerzy w mojej firmie nawet przez covidem nie tolerowane było przychodzenie do pracy chorym, ja moich pracowników od razu wysyłam do domu, za duże ryzyko, ze ktoś się zarazi i będę miała większy problem..

Wszystko podyktowane jest bilansem zysków i strat, przez kilka tygodni odpuściliśmy, co doprowadziło do sytuacji ze 5 osób z najwyższego kierownictwa musi siedzieć na kwarantannie, zagraża to ciągłości biznesowej, zatem lepiej ponieść koszt czyjejś tygodniowej kwarantanny


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem zartuje tylko Oczywiscie nie popieram udawania i sama jestem uczciwa, nie udawalabym.

Ok rozumiem. To dobrze. Lepiej tydzien w domu niz miesiace bo to drugie juz faktycznie zagraza biznesowi i jest problemem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 21:46   #405
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

U mnie potwierdzono dzisiaj, że w 2020 r. do biura nie wrócimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 23:06   #406
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
U mnie potwierdzono dzisiaj, że w 2020 r. do biura nie wrócimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Druga fala i pewnie wola nie ryzykowac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 00:06   #407
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Druga fala i pewnie wola nie ryzykowac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodatkowo wiele biur jest ciagle dostosowywana do nowych wytycznych (odpowiednia odleglosc).
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 00:34   #408
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Dodatkowo wiele biur jest ciagle dostosowywana do nowych wytycznych (odpowiednia odleglosc).
Ok rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 09:31   #409
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Druga fala i pewnie wola nie ryzykowac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia jaka druga fala jak my pierwszej nie przeszliśmy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-14, 10:13   #410
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Monia jaka druga fala jak my pierwszej nie przeszliśmy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No właśnie. Żeby była mowa o drugiej fali, to musielibyśmy mieć skończony pierwszy etap wirusa - czyli znaczny spadek/brak zachorowań. O jakiej drugiej fali można mówić, jeśli od początku pandemii mamy albo taką samą, albo zwiększoną liczbę zachorowań, nie było nawet pół dnia, kiedy byśmy myśleli, że zaczynamy pokonywać wirusa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 11:19   #411
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Druga fala i pewnie wola nie ryzykowac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żadna druga fala, to ciągle jedna i ta sama fala, mało tego - wirusolodzy skłaniają się ku słowo, że tu nie będzie typowej fali - ten wirus zachowuje się inaczej, że tu raczej jedno ciągłe będzie. Lżej, mocniej, ale bez wyraźnego spadku i potem wzrastania.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Wytyczne MEN odnośnie wf i muzyki, ostatnie zdanie to wisienka na torcie:

"Podczas zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe (np. sztuki walki, gimnastyka, koszykówka, piłka ręczna) i zastąpić je innymi (np. siatkówka, lekkoatletyka, trening przekrojowy, tenis stołowy i ziemny, badminton, biegi przełajowe). W miarę możliwości należy prowadzić zajęcia wychowania fizycznego na otwartej przestrzeni. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować. W sali gimnastycznej sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
W trakcie nauki muzyki uczeń powinien korzystać z własnego instrumentu. Instrument wypożyczony jest przypisany do jednego ucznia przez cały rok szkolny. Należy zrezygnować ze śpiewu chóralnego."

za stroną samorzad.pap.pl
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 11:43   #412
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

A jak u Was dziewczyny z pensjami? Macie obniżki? W wielu korpo obniżyli ludziom pensje o 20 a nawet 30 %

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No właśnie. Żeby była mowa o drugiej fali, to musielibyśmy mieć skończony pierwszy etap wirusa - czyli znaczny spadek/brak zachorowań. O jakiej drugiej fali można mówić, jeśli od początku pandemii mamy albo taką samą, albo zwiększoną liczbę zachorowań, nie było nawet pół dnia, kiedy byśmy myśleli, że zaczynamy pokonywać wirusa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Był taki czas, że prawie wszyscy myśleli, że to koniec wirusa. Zbiegło się to z rozluźnieniem obostrzeń.
Ja akurat trzymałam cały czas ręke na pulsie, ale byłam odosobnionym przypadkiem. Jeszcze nie dalej niż miesiąc temu kolega usilnie mnie namawiał, żebym w listopadzie jednak rezerwowała bilety do Argentyny (taki był plan) bo co się może stać...
Teraz już raczej wszyscy wiemy, że jesień da nam popalić...
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 11:44   #413
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
A jak u Was dziewczyny z pensjami? Macie obniżki? W wielu korpo obniżyli ludziom pensje o 20 a nawet 30 %



Był taki czas, że prawie wszyscy myśleli, że to koniec wirusa. Zbiegło się to z rozluźnieniem obostrzeń.
Ja akurat trzymałam cały czas ręke na pulsie, ale byłam odosobnionym przypadkiem. Jeszcze nie dalej niż miesiąc temu kolega usilnie mnie namawiał, żebym w listopadzie jednak rezerwowała bilety do Argentyny (taki był plan) bo co się może stać...
Teraz już raczej wszyscy wiemy, że jesień da nam popalić...
U mnie nie było żadnego obniżenia wynagrodzeń, nawet były podwyżki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 11:47   #414
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
A jak u Was dziewczyny z pensjami? Macie obniżki? W wielu korpo obniżyli ludziom pensje o 20 a nawet 30 %



Był taki czas, że prawie wszyscy myśleli, że to koniec wirusa. Zbiegło się to z rozluźnieniem obostrzeń.
Ja akurat trzymałam cały czas ręke na pulsie, ale byłam odosobnionym przypadkiem. Jeszcze nie dalej niż miesiąc temu kolega usilnie mnie namawiał, żebym w listopadzie jednak rezerwowała bilety do Argentyny (taki był plan) bo co się może stać...
Teraz już raczej wszyscy wiemy, że jesień da nam popalić...
U mnie bez zmian, niestety bez zmian na plus również. Zastanawia mnie, na ile takie obniżki to efekt spadku zysków, a na ile pojawienie się dobrego pretekstu.


Rezerwacja biletów do Argentyny to chyba po to, żeby tam przesiedzieć w jednym mieście, bo co prawda listopada jeszcze nie ma, ale z tego, co czytałam, przemieszczanie się jest ciągle zabronione... w ogóle w wielu krajach latynoamerykańskich ograniczenia są duuużo większe niż w Europie.
Ale już na Kubę podobno spokojnie można lecieć.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 11:57   #415
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88068151]U mnie bez zmian, niestety bez zmian na plus również. Zastanawia mnie, na ile takie obniżki to efekt spadku zysków, a na ile pojawienie się dobrego pretekstu.


Rezerwacja biletów do Argentyny to chyba po to, żeby tam przesiedzieć w jednym mieście, bo co prawda listopada jeszcze nie ma, ale z tego, co czytałam, przemieszczanie się jest ciągle zabronione... w ogóle w wielu krajach latynoamerykańskich ograniczenia są duuużo większe niż w Europie.
Ale już na Kubę podobno spokojnie można lecieć. [/QUOTE]

Oj, myślę, że dla wielu korpo to przede wszystkim dobry pretekst. Są firmy w Warszawie gdzie wielu ludzi marzy, żeby pracować dla prestiżu czy wpisu w CV. Tam były podobno największe obniżki. Na zasadzie ' i tak nie odejdą'

Oj, jeśli chodzi o podróże to ostatni miesiąc przyniósł ogromne ograniczenia. W niektórych krajach dla Polaków są już kwarantanny, obowiązuje też na ten moment zakaz lotów z Polski do 44 państw ( w tym jedno państwo, które planowałam w tym roku)
Słyszałyście z kolei, że Australia zamknęła swoje granice do lipca 2021 roku?
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 13:13   #416
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Tak jak invisible01, choć nie korpo ale żadnych zmian na minus. Nawet pojedyncze na plus

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 14:37   #417
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Co dziewczyny u Was nowego?
Wracacie powoli do biur?
Pracuje z domu poniedzialki i piatki, wtorek- czwartek jestem w biurze, dla mnie idealnie
W styczniu pytalam, czy moge we wtorki pracowac z domu- to uslyszalam, ze nie.
A jednak teraz moge
finansowo nic sie nie zmienilo.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 14:52   #418
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
A jak u Was dziewczyny z pensjami? Macie obniżki? W wielu korpo obniżyli ludziom pensje o 20 a nawet 30 %



Był taki czas, że prawie wszyscy myśleli, że to koniec wirusa. Zbiegło się to z rozluźnieniem obostrzeń.
Ja akurat trzymałam cały czas ręke na pulsie, ale byłam odosobnionym przypadkiem. Jeszcze nie dalej niż miesiąc temu kolega usilnie mnie namawiał, żebym w listopadzie jednak rezerwowała bilety do Argentyny (taki był plan) bo co się może stać...
Teraz już raczej wszyscy wiemy, że jesień da nam popalić...
Pensji nam nie obniżyli ale podwyżek też nie ma i nie będzie - do odwołania.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 14:55   #419
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
A jak u Was dziewczyny z pensjami? Macie obniżki? W wielu korpo obniżyli ludziom pensje o 20 a nawet 30 %



Był taki czas, że prawie wszyscy myśleli, że to koniec wirusa. Zbiegło się to z rozluźnieniem obostrzeń.
Ja akurat trzymałam cały czas ręke na pulsie, ale byłam odosobnionym przypadkiem. Jeszcze nie dalej niż miesiąc temu kolega usilnie mnie namawiał, żebym w listopadzie jednak rezerwowała bilety do Argentyny (taki był plan) bo co się może stać...
Teraz już raczej wszyscy wiemy, że jesień da nam popalić...
Czy ja wiem czy da nam popalic? Raz się zwiekszy, raz obniży, coś tam zamkną, coś tam paluszkiem pogrożą...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 15:28   #420
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Koronawirus - wątek pracowniczy

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
A jak u Was dziewczyny z pensjami? Macie obniżki? W wielu korpo obniżyli ludziom pensje o 20 a nawet 30 %
Wiem od znajomych, ze w BIG4 nie bylo obnizek, w mojej i w innej rowniez duzej tez nie bylo obnizek, a wrecz podwyzki i szukanie na juz ludzi na projekty.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-24 13:43:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.