Zapuszczanie włosów cz. VIII - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-06, 10:05   #1081
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;88048973]Ja przebrnęłam przez swój i już wypiłam całe nie wiem czy jeszcze kupię.
W ogóle te kosmetyki Anwen to u mnie porażka. Miałam wielkie nadzieję związane z serum, później przyszła kolej na szampon i znowu klops.. Za to Mint It Up jest super więc tyle dobrze. Jeszcze mam do przetestowania proteinową magnolię [/QUOTE]

U mnie sprawdziły się: Mint it up , odżywka nawilżający bez i zielona herbta, maski, sera i oleje wogole bardzo słabo, shake dobrze działa na moje paznokcie, na włosy średnio,ale smak mi nie przeszkadza, to trzeba na szybko z popitką, może dam jeszcze szanse masce glinka i kokos..ale to w zamierzchłej przyszłości
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 12:25   #1082
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
U mnie sprawdziły się: Mint it up , odżywka nawilżający bez i zielona herbta, maski, sera i oleje wogole bardzo słabo, shake dobrze działa na moje paznokcie, na włosy średnio,ale smak mi nie przeszkadza, to trzeba na szybko z popitką, może dam jeszcze szanse masce glinka i kokos..ale to w zamierzchłej przyszłości
Ja mam jeszcze Sleeping Beauty, olej mango i masło mango. Z racji tego, z e jutro wyjeżdżam na urlop testy będą już po powrocie
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 13:04   #1083
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Zakupilam szampon z orientany i wcierkę sattva: henna i amla, więc niebawem będę testować
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 07:05   #1084
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Zakupilam szampon z orientany i wcierkę sattva: henna i amla, więc niebawem będę testować
U mnie zostala tylko jedna wcierka , z vitaline oraz krople żołądkowe ,ale na wczasach nic nie kupiłam do włosów wczoraj zdenkowałam własnie nawilżający bez..teraz w kolejce czeka kallos omega, proteinowa zielona herbata,mydło cedrowe (zostalo na 2 użycia) mam litrową z dr sante z keratyną to o brak protein się nie martwie.

najwięcej to zdenkowania mam olejów: khadi, sesa, kokosowy (mieszam z sezamowym)lniany ,szampony zostaly mi 2 normalne i 1 peelingujace
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 14:32   #1085
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

A ktoś już testował odżywki z Mawawo ?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-07, 19:06   #1086
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

A ktoś używał tej nowej odżywki Biovax nordic?
Powoli zbliżam się do zdenkowania wszystkich odżywek i już sobie ostrzę pazurki na nowe. Ta mnie ciekawi, ale nie wiem, czy będzie wystarczająco dociążająca. Jak znacie jakieś fajne obciążające (dla mnie akurat to dobra cecha xD) odżywki czy maski, chętnie je poznam.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 09:40   #1087
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Ja też ostatnio musiałam zrobić włosing, bo trochę przeproteinowałam mgiełką z GlissKura.
Dałam na noc olej z Sattvy a rano pod czepek resztkę maski Nacomi (fajny skład, ale do takiego użycia "po myciu" się nie nadawała, jakieś dziwne były po niej włosy) z łyżką miodu i połową jakiejś profesjonalnj ampułki. Włosy wyszły bajka!


Nacomi zdenkowana, więc mogę szukać jakiejś nowej maski (zwykle mam najwyżej dwie, bo rzadko "włosinguję", na co dzień tylko szybka odżywka). Miałyście może coś z VisPlantis? Waham się między maską z owsem a maską z lukrecją. Oba składy wydają się spoko!
Mam z VisPlantis odżywkę z owsem i dynią. Utwierdziła mnie ona w przekonaniu, że moje włosy uwielbiają silikony. Kosmetyki bez oblepiaczy to nie dla mnie, mam po nich zbyt lekkie i fruwające włosy Odżywkę kupiłam jednak z myślą o używaniu jej do emulgowania oleju, olejowania na maskę, glossa i tak też jej używałam. Na razie stoi i czeka aż zdenkuję Kallosa mlecznego (btw ten zapach ).
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-10, 08:32   #1088
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Mam z VisPlantis odżywkę z owsem i dynią. Utwierdziła mnie ona w przekonaniu, że moje włosy uwielbiają silikony. Kosmetyki bez oblepiaczy to nie dla mnie, mam po nich zbyt lekkie i fruwające włosy Odżywkę kupiłam jednak z myślą o używaniu jej do emulgowania oleju, olejowania na maskę, glossa i tak też jej używałam. Na razie stoi i czeka aż zdenkuję Kallosa mlecznego (btw ten zapach ).

O! Też mam problem fruwających piórek. Chciałam zapytać jak to w końcu jest z tymi silikonami? One się serio nadbudowują i trzeba je co jakiś czas porządnie zmywać (jak tak to czym?), bo inaczej składniki z masek i odżywek nie będą mogły wniknąć do wnętrza włosa? Ja się przerzuciłam kilka lat temu na naturalną pielęgnację, ale jednak potrzebuję takiego dociążenia i porządnego zabezpieczenia końcówek, jakie dają silikony. W moim przypadku naturalne oleje jednak nie wystarczą
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 09:04   #1089
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
O! Też mam problem fruwających piórek. Chciałam zapytać jak to w końcu jest z tymi silikonami? One się serio nadbudowują i trzeba je co jakiś czas porządnie zmywać (jak tak to czym?), bo inaczej składniki z masek i odżywek nie będą mogły wniknąć do wnętrza włosa? Ja się przerzuciłam kilka lat temu na naturalną pielęgnację, ale jednak potrzebuję takiego dociążenia i porządnego zabezpieczenia końcówek, jakie dają silikony. W moim przypadku naturalne oleje jednak nie wystarczą
Od lat regularnie używam silikonów i nie zauważyłam że przez to oleje, maski czy odżywki gorzej działają. Niektóre włosy potrzebują porządnego dociążenia (np moje) a silikony bardzo dobrze sprawdzają się w tej kwestii.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 19:22   #1090
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Mam z VisPlantis odżywkę z owsem i dynią. Utwierdziła mnie ona w przekonaniu, że moje włosy uwielbiają silikony. Kosmetyki bez oblepiaczy to nie dla mnie, mam po nich zbyt lekkie i fruwające włosy Odżywkę kupiłam jednak z myślą o używaniu jej do emulgowania oleju, olejowania na maskę, glossa i tak też jej używałam. Na razie stoi i czeka aż zdenkuję Kallosa mlecznego (btw ten zapach ).
Dobrze wiedzieć, moje włosy też lubią silikony w odżywkach.

To, że silikony się nadbudowują to jakiś mit. Po prostu, jeśli umyjesz szamponem z silikonami, dasz odżywkę z silikonami i jeszcze mgiełkę z silikonami i serum silikonowe to z włosów zrobią się strąki. Dlatego zawsze pilnuję, żeby szampony, których używam nie miały silikonów. A poza tym hulaj dusza!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 21:00   #1091
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Czy to jest normalne ze po każdej odżywce mam dalej kołtun, który ciężko rozczesać? Jak rozczesze na byle jakiej odżywce, spłucze to jest super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-10, 21:11   #1092
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Od lat regularnie używam silikonów i nie zauważyłam że przez to oleje, maski czy odżywki gorzej działają. Niektóre włosy potrzebują porządnego dociążenia (np moje) a silikony bardzo dobrze sprawdzają się w tej kwestii.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Moje też go potrzebują, ale same silikony nigdy nie wystarczały, najlepiej działają emolientowe odżywki z dużą zawartością olei lub w ogóle nakładanie po umyciu czystego oleju czy odżywki b/s.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 08:03   #1093
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Czy to jest normalne ze po każdej odżywce mam dalej kołtun, który ciężko rozczesać? Jak rozczesze na byle jakiej odżywce, spłucze to jest super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobnie, szczególnie, gdy myję włosy stojąc pod prysznicem, a potem już nakładam odżywkę i spłukuję pochylając się nad wanną/prysznicem. Wtedy te włosy szaleją i nie wiedzą co mają robić Potem te powolne rozczesywanie od dołu... U mnie też te mniej treściwe maski (typu Kallosy) powodują, że bez serum cięęęężko rozczesać. Zaś mam taką gęstszą, bogatą maskę z Gliss, to po niej spokojnie mi się to udaje, bez dodatkowego serum (które i tak nakładam, ale czasem zapomnę, by dać od razu).
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 13:17   #1094
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Odnośnie kosmetyków Anwen to one u mnie najlepiej się sprawdzają i mogłabym mieć tylko je w swojej półce i w sumie większość kosmetyków to mam właśnie od Anwen.

Trochę urlopowałam i wyciszyłam się ostatnio i doszłam do wniosku, że moje problemy ze skrórą głowy to chyba bardziej od stresu były. Ostatnio wróciłam do Banfi, oczywiście podrasowałam ją sobie tym żelem łagodzacym z mazideł i nic mi ze skórą głowy się nie dzieje, włosy też nie wypadają i znowu odnoszę wrażenie, że włosy jakoś mega szybko zaczęły mi rosnąć.

Co do silikonów to ja uważam, że one się nadbudowują, ale nie podchodzę do nich jakoś mocno ortodoksyjnie, używam serum z silikonami, natomiast odżywki i szampony z silikonami mi się nie sprawdzają i obciążają moje włosy. Fajnie u mnie sprawdzają się np. amodimethicone czy Cyclopentiloxane , dimethinol też jako tako przejdzie , ale już dimethicone robi mi masakrę na włosach - są suche, matowe, strączkują się niesamowicie , są przyklepane i pomaga wtedy jedynie szampon z slsem i to wiem na 100%, że to od tego silikonomu mi się tak robi. Natomiast dimethicone sprawdzał mi się rtylkow tedy, gdy miałam mega zniszczone włosy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 16:56   #1095
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Mam podobnie, szczególnie, gdy myję włosy stojąc pod prysznicem, a potem już nakładam odżywkę i spłukuję pochylając się nad wanną/prysznicem. Wtedy te włosy szaleją i nie wiedzą co mają robić Potem te powolne rozczesywanie od dołu... U mnie też te mniej treściwe maski (typu Kallosy) powodują, że bez serum cięęęężko rozczesać. Zaś mam taką gęstszą, bogatą maskę z Gliss, to po niej spokojnie mi się to udaje, bez dodatkowego serum (które i tak nakładam, ale czasem zapomnę, by dać od razu).
Raz kupiłam maskę Kallos bananową i to był ostatni raz.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 17:12   #1096
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Raz kupiłam maskę Kallos bananową i to był ostatni raz.
Kallosy są bardzo lekkie. Jak ktoś ma zniszczone włosy to raczej się nie sprawdzą

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 19:29   #1097
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Raz kupiłam maskę Kallos bananową i to był ostatni raz.
ja też, ale to zapach tej maski mnie jakoś zniechęca i już wiecej nie kupię. zużyłam do emulgowania oleju ,
kallos omega też taka jakaś, ma mocno kosmetyczny zapach..własnie kończę tą maskę w sumie żadna mnie nie zachwyciła, nie zrobila efektu wow.wole maski rosyjskie albo choćby Ziaja z o. amarantusowym

Rysia16 glis kury są mocno przypakowane sylikonami wlasnie po to by wlosy byly mega blyszczace i szybko sie rozczesywaly

pseudofeministka mi szampony z glis kura kilka lat temu zrobily taki meksyk na skorze glowy (strup na strupie),ze wlasnie dlatego szybko pokochalam swiadomą pielegnację i lagodniejsze naturalne sklady, rypacz moze byc ale zalezy co w sobie ma..( pamietam ze z poczatku często siegalam po alterre z kofeiną lub ten z granatem i aloesem ) i bylo świetnie )na szczescie mam swoje sprawdzone egzemplarze a do tamtych nigdy nie wroce : po 1 swiąd po 2 szybko mi się przetłuszczala skóra gowy nie wiadomo ktory z nich to zrobil albo fioletowy albo czarny..
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 13:12   #1098
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
ja też, ale to zapach tej maski mnie jakoś zniechęca i już wiecej nie kupię. zużyłam do emulgowania oleju ,
kallos omega też taka jakaś, ma mocno kosmetyczny zapach..własnie kończę tą maskę w sumie żadna mnie nie zachwyciła, nie zrobila efektu wow.wole maski rosyjskie albo choćby Ziaja z o. amarantusowym

Rysia16 glis kury są mocno przypakowane sylikonami wlasnie po to by wlosy byly mega blyszczace i szybko sie rozczesywaly

pseudofeministka mi szampony z glis kura kilka lat temu zrobily taki meksyk na skorze glowy (strup na strupie),ze wlasnie dlatego szybko pokochalam swiadomą pielegnację i lagodniejsze naturalne sklady, rypacz moze byc ale zalezy co w sobie ma..( pamietam ze z poczatku często siegalam po alterre z kofeiną lub ten z granatem i aloesem ) i bylo świetnie )na szczescie mam swoje sprawdzone egzemplarze a do tamtych nigdy nie wroce : po 1 swiąd po 2 szybko mi się przetłuszczala skóra gowy nie wiadomo ktory z nich to zrobil albo fioletowy albo czarny..
Dziewczyny, a jak na Wasze włosy działają glinki na długości? Bo odnoszę wrażenie, że szampon glinkowy z Shauski jeszcze bardziej dobija i wysusza mi włosy. Na początku miałam dobre wrażenia, ale teraz to tak średnio, za to fajnie działają na odrost, ale tam wiadomo - najmłodsze naturalki :P

I jak pielęgnujecie włosy teraz latem? Olejujecie? Ja ostatnio miałam mocny przesusz mimo, że chronię moje rozjaśnion kudły od słońca . Zastanawiam się czy to nie od humektantów mam taki efekt? I w sumie myślałam, że olejowanie latem obciązy mi włosy, ale właśnie podczas ostatniego mycia naolejowałam i włosy bajka Więc chyba będę nakładała te oleje
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 19:38   #1099
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Od lat regularnie używam silikonów i nie zauważyłam że przez to oleje, maski czy odżywki gorzej działają. Niektóre włosy potrzebują porządnego dociążenia (np moje) a silikony bardzo dobrze sprawdzają się w tej kwestii.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja lubiłam silikony w sumie, ale ostatnio po prostu emolientuję włosy do oporu i to się sprawdza nawet lepiej. Funkcja ta sama, ja dociążać też mogę śmiało, ale po olejach jeszcze włosy pięknie się błyszczą. Zwykle używam oleju ze słodkich migdałów 1-48h przed myciem, coś PEHowego na pierwszą odżywkę (np. yope mleko owsiane ) i kończę Ziają masło kakaowe.
Tylko że ja w ogóle nie mam silikonofobii i nie eliminowałm ich celowo, jakoś tak samo wyszło. Używałabym serum silikonowego na końce, ale jak już wycisnęłam skręt to nie chcę go ruszać dopóki nie wyschną, więc nie wiem jak je zaaplikować. Ale zgadzam się o tyle, że naprawdę nie uważam, żeby silikony tworzyły jakąś barierę nie do przejścia i żeby włosy pod nimi były tak naprawdę jakoś strasznie zniszczone i tylko udawały zdrowe.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-12, 21:34   #1100
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
ja też, ale to zapach tej maski mnie jakoś zniechęca i już wiecej nie kupię. zużyłam do emulgowania oleju ,
kallos omega też taka jakaś, ma mocno kosmetyczny zapach..własnie kończę tą maskę w sumie żadna mnie nie zachwyciła, nie zrobila efektu wow.wole maski rosyjskie albo choćby Ziaja z o. amarantusowym

Rysia16 glis kury są mocno przypakowane sylikonami wlasnie po to by wlosy byly mega blyszczace i szybko sie rozczesywaly

pseudofeministka mi szampony z glis kura kilka lat temu zrobily taki meksyk na skorze glowy (strup na strupie),ze wlasnie dlatego szybko pokochalam swiadomą pielegnację i lagodniejsze naturalne sklady, rypacz moze byc ale zalezy co w sobie ma..( pamietam ze z poczatku często siegalam po alterre z kofeiną lub ten z granatem i aloesem ) i bylo świetnie )na szczescie mam swoje sprawdzone egzemplarze a do tamtych nigdy nie wroce : po 1 swiąd po 2 szybko mi się przetłuszczala skóra gowy nie wiadomo ktory z nich to zrobil albo fioletowy albo czarny..
Akurat ta maska to nie chyba typowy gliss kur - produkowane to jest wprawdze przez schwarzkopfa, ale to jakaś inna linia, na kwc są w niej 3 nowe maski, chociaż to najmniej istotne. Istotne jest to, że w niej silikony są poniżej masła shea, oleju z pestek moreli i protein soi - jest wyjątkowo udana.

A ja Kallosy kupuję od kilku lat, gdzieś od 2016, zawsze jakiegoś mam na stanie, jednego litrowego zużywam co najmniej rok. Ale ostatnio też wymieniałam ze znajomą i szybciej leci.

Olejuję ostatnio mniej, nie chce mi się. Dużo jeżdżę rowerem teraz, w ciągu dnia też, gdy upał i zazwyczaj po powrocie lecę pod prysznic i włosy myję od razu, nie wydziwiam, nie chciałoby mi się na spocone kłaki nakładać czegokolwiek Dziś tylko na 15 minut przed myciem kallos mleczny z kokosem wleciał. Przesuszonych nie mam, bo albo siedzę w domu/w pracy/ na zewnątrz tylko w chustce, gdy praży.

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2020-08-12 o 21:38
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 06:37   #1101
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

pseudofeministka nie co każde mycie jak juz olejuje to porzadnie wczesuje i zaplatam na noc a rano myje..widze ze to ma wiekszy sens niz nałozenie oleju na 30-40 min..,znalazlam u siebie wcierke z vitaline pokrzywa i cytryna ,na zmiane z olejkiem khadi,sukcesywnie mi go ubywa..choc pewnie do grudnia bede go miała.najpierw zel aloesowy a potem na skore glowy i na długość olej , na dlugosc daje tez o.kokosowy zmieszany z sezamowym lub lniany co mi tam podejdzie pod rękę, jeszcze mam calą sesę i o. awokado..

Rysia16 ocjonalnie jeśli jeszcze kiedyś kupię to kallos blueberry
SoFanny ja z kolei jak nie olejuje to daje odzywke emolientową lub maskę


Jak sobie radzicie z włosami latem? Mi niestety znów pot płynie z karku... warkocz srednio sie sprawdza a jak siedzialam w koczku ślimaku cale dnie to skora głowy byla bardzo napieta wrecz dochodzilo to wzmożonego wypadania.jedynie jak dam dwa kitki i zwiaze w 1 to jest jakiś przewiew

Jak często mierzycie swoje włosy? mam taka bluzke pomiarową w ktorej robie zdjecia ,ale teraz już mierze co 2-3mce nie co mc.ostatnio mierzyłam pod koniec czerwca i zmierze na początku września..
Czy miała któraś tabletki na włosy z Twój cel to? biotyna 4x tak, opakowanie papierowe i 100 tabletek za ok. 50zl warto?
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 07:41   #1102
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak na Wasze włosy działają glinki na długości? Bo odnoszę wrażenie, że szampon glinkowy z Shauski jeszcze bardziej dobija i wysusza mi włosy. Na początku miałam dobre wrażenia, ale teraz to tak średnio, za to fajnie działają na odrost, ale tam wiadomo - najmłodsze naturalki :P

I jak pielęgnujecie włosy teraz latem? Olejujecie? Ja ostatnio miałam mocny przesusz mimo, że chronię moje rozjaśnion kudły od słońca . Zastanawiam się czy to nie od humektantów mam taki efekt? I w sumie myślałam, że olejowanie latem obciązy mi włosy, ale właśnie podczas ostatniego mycia naolejowałam i włosy bajka Więc chyba będę nakładała te oleje
Moje włosy po glinkach na długości są tępe. Ale peeling z glinki czarnej działa świetnie na moją skórę głowy, dlatego je czasem poświęcam dla tego peelingu. Od następnego mycia wracają do normy. Miałam raz szampon z dużą zawartością glinki i po nim włosy były nijakie.

Ja ostatnio olejuję raczej dużo i jest fajnie.

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88064695]Ja lubiłam silikony w sumie, ale ostatnio po prostu emolientuję włosy do oporu i to się sprawdza nawet lepiej. Funkcja ta sama, ja dociążać też mogę śmiało, ale po olejach jeszcze włosy pięknie się błyszczą. Zwykle używam oleju ze słodkich migdałów 1-48h przed myciem, coś PEHowego na pierwszą odżywkę (np. yope mleko owsiane ) i kończę Ziają masło kakaowe.
Tylko że ja w ogóle nie mam silikonofobii i nie eliminowałm ich celowo, jakoś tak samo wyszło. Używałabym serum silikonowego na końce, ale jak już wycisnęłam skręt to nie chcę go ruszać dopóki nie wyschną, więc nie wiem jak je zaaplikować. Ale zgadzam się o tyle, że naprawdę nie uważam, żeby silikony tworzyły jakąś barierę nie do przejścia i żeby włosy pod nimi były tak naprawdę jakoś strasznie zniszczone i tylko udawały zdrowe.[/QUOTE]

A w masce Ziaja masło kakaowe nie ma przypadkiem silikonów?

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
Jak sobie radzicie z włosami latem? Mi niestety znów pot płynie z karku... warkocz srednio sie sprawdza a jak siedzialam w koczku ślimaku cale dnie to skora głowy byla bardzo napieta wrecz dochodzilo to wzmożonego wypadania.jedynie jak dam dwa kitki i zwiaze w 1 to jest jakiś przewiew
Wysoki kok, ale nie ślimak. Robię inny, tylko nie umiem pisemnie tego wyjaśnić, jak.
Warkocz z wysokiej kitki.
Jak mam więcej czasu i ochotę to "milkmaid braids".
Muszę sobie odsłaniać kark, bo oszaleję.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 08:00   #1103
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość

Jak sobie radzicie z włosami latem? Mi niestety znów pot płynie z karku... warkocz srednio sie sprawdza a jak siedzialam w koczku ślimaku cale dnie to skora głowy byla bardzo napieta wrecz dochodzilo to wzmożonego wypadania.jedynie jak dam dwa kitki i zwiaze w 1 to jest jakiś przewiew

Jak często mierzycie swoje włosy? mam taka bluzke pomiarową w ktorej robie zdjecia ,ale teraz już mierze co 2-3mce nie co mc.ostatnio mierzyłam pod koniec czerwca i zmierze na początku września..
Czy miała któraś tabletki na włosy z Twój cel to? biotyna 4x tak, opakowanie papierowe i 100 tabletek za ok. 50zl warto?
Ja chodzę w kucyku wysokim albo koczku. Chociaż jak pisałam, w tym roku polubiłam się z chustą, i przy takim obwiązaniu to nawet mogę rozpuścić włosy, bo nie dotykają karku ani pleców, tylko sobie tak pod trochę spod chusty wystają Nie wyobrażam chodzić w rozpuszczonych w taki gorąc, gdy się lepią do ciała
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 10:16   #1104
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość

A w masce Ziaja masło kakaowe nie ma przypadkiem silikonów?

MA. Właściwie to powinna się nazywać Ziaja masło silikonowe, bo kakaowe jest na szarym końcu.
Aaa ja po prostu zapomniałam, dlaczego ją kupiłam - bo wszystkie typowo emolientowe rzeczy jakie znalazłam byłyby do kupienia głównie przez internet, a chciałam coś na koniec mycia. No cóż, spełnia zadanie. Większość efektu i tak robi ten olej przed myciem.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2020-08-13 o 10:18
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 11:09   #1105
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88065749]
MA. Właściwie to powinna się nazywać Ziaja masło silikonowe, bo kakaowe jest na szarym końcu.[/QUOTE]

__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 15:19   #1106
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 762
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
pseudofeministka nie co każde mycie jak juz olejuje to porzadnie wczesuje i zaplatam na noc a rano myje..widze ze to ma wiekszy sens niz nałozenie oleju na 30-40 min..,znalazlam u siebie wcierke z vitaline pokrzywa i cytryna ,na zmiane z olejkiem khadi,sukcesywnie mi go ubywa..choc pewnie do grudnia bede go miała.najpierw zel aloesowy a potem na skore glowy i na długość olej , na dlugosc daje tez o.kokosowy zmieszany z sezamowym lub lniany co mi tam podejdzie pod rękę, jeszcze mam calą sesę i o. awokado..

Rysia16 ocjonalnie jeśli jeszcze kiedyś kupię to kallos blueberry
SoFanny ja z kolei jak nie olejuje to daje odzywke emolientową lub maskę


Jak sobie radzicie z włosami latem? Mi niestety znów pot płynie z karku... warkocz srednio sie sprawdza a jak siedzialam w koczku ślimaku cale dnie to skora głowy byla bardzo napieta wrecz dochodzilo to wzmożonego wypadania.jedynie jak dam dwa kitki i zwiaze w 1 to jest jakiś przewiew

Jak często mierzycie swoje włosy? mam taka bluzke pomiarową w ktorej robie zdjecia ,ale teraz już mierze co 2-3mce nie co mc.ostatnio mierzyłam pod koniec czerwca i zmierze na początku września..
Czy miała któraś tabletki na włosy z Twój cel to? biotyna 4x tak, opakowanie papierowe i 100 tabletek za ok. 50zl warto?
Ja sobie dobieranego nie umiem zrobić, nie wychodzi mi, za to zbieram troche włosów na czubku głowy robie warkocz a po tem z tych włosów co mi zostało robie kolejny dobierając ten co juz zrobiłam. Własnie jak robiłam za czesto kitkę tez zauważyłam zwiekszone wypadanie i skóra głowy bolała.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Kallosy są bardzo lekkie. Jak ktoś ma zniszczone włosy to raczej się nie sprawdzą

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mam dośc suche włosy i może dlatego nie pomogła.
Wróciłam znów do olejowania bo przez słońce jeszcze bardziej staciły na wyglądzie.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 17:46   #1107
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Włosów nie mierze. Czasem jak mi się przypomni proszę narzeczonego żeby zrobił zdjęcie moich włosow albo dotknął moich pleców w miejscu w którym kończą się włosy
W obecne upały najlepiej sprawdza się u mnie koczek ślimak dosc wysoko ale nie na czubku głowy lub dwa dobierane warkoczyki po boku głowy (mam problem z małymi włoskami-antenkami które rosną max 5-6 cm i dopiero w takim upieciu nie odstają) związane w niskiego koczka ślimaka.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 16:44   #1108
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

A ja mam pytanie: jak spinacie swoje włosy (nie tylko latem, tak ogólnie)? Ja tę nieszczęsną grzywkę obcięłam dlatego, żeby jakoś wyglądać, jak zepnę włosy do tyłu. I faktycznie, przy upiętych włosach wyglądam dużo lepiej z grzywką niż bez, ale po prostu nie jestem w stanie się przyzwyczaić do grzywki. Niestety jednak, jak zbiorę wszystkie włosy do tyłu to wyglądam bardzo niekorzystnie, bo mam dość kanciastą twarz i szeroką szczękę. Doradźcie coś proszę, szukam inspiracji .


W ogóle czy któraś z Was też tak ma, że włosy zawsze się łamią i rozdwajają, cokolwiek by się nie robiło U mnie włosy zwłaszcza z przodu są zawsze w opłakanym stanie. Jak czytam jakieś rady w Internecie, z czego to wynika, to nic z tych rzeczy mnie nie dotyczy - np. nigdy w życiu nie miałam w ręki prostownicy
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 16:54   #1109
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie: jak spinacie swoje włosy (nie tylko latem, tak ogólnie)?
Najczęściej w kok trzymający się na szpilce albo warkocz, chociaż warkocze bardzo szybko mi się rozwalają czego bym z nimi nie zrobiła.
Cytat:
W ogóle czy któraś z Was też tak ma, że włosy zawsze się łamią i rozdwajają, cokolwiek by się nie robiło U mnie włosy zwłaszcza z przodu są zawsze w opłakanym stanie. Jak czytam jakieś rady w Internecie, z czego to wynika, to nic z tych rzeczy mnie nie dotyczy - np. nigdy w życiu nie miałam w ręki prostownicy
Tak, z czasem (dość długim ) końcówki mi się niszczą.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 18:19   #1110
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
W ogóle czy któraś z Was też tak ma, że włosy zawsze się łamią i rozdwajają, cokolwiek by się nie robiło U mnie włosy zwłaszcza z przodu są zawsze w opłakanym stanie. Jak czytam jakieś rady w Internecie, z czego to wynika, to nic z tych rzeczy mnie nie dotyczy - np. nigdy w życiu nie miałam w ręki prostownicy
Farbujesz? U mnie tak się działo, kiedy jeszcze farbowałam, to był zdecydowanie w przypadku moich włosów najbardziej niszczący czynnik.
Ale też sam fakt, jaki włos wyrosnął, predestynuje go w jakiś sposób do tego, jak będzie w trakcie rośnięcia wyglądał. Nie wszystkie włosy na jednej głowie muszą wyglądać tak samo czy być tak samo mocne i zdrowe, można mieć "placki", które mocniej reagują na np hormony.

Dużo zależy od pielęgnacji i czynników mechanicznych, ale też wszystkiego się tym nie załatwi.

Czasem też przyczyny są tak banalne, że po prostu się nie zwraca na nie uwagi. Ja np kiedyś zauważyłam większą ilośc rozdwojonych końcówek na pasmach z przodu i ślęczałam nad składami wszystkich kosmetyków włosowych dumając, co robię nie tak, dopóki mnie nie oświeciło, że winna jest moja nowa kurtka z metalowym suwakiem i to, że często nosiłam wtedy włosy rozpuszczone albo warkocz na boku, który ocierał się o ten suwak.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-08-14 o 18:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 21:54:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.