Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-25, 23:24   #541
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
zarowno na wypisie jak i w wyniku jest wyraznie napisane ze torbiele sa endometrialne
(torbiel czekoladowa, cystes endometriales ovariorum bilaterales, cystis endometrioidalis)


czyli to endometrioza, tylko nikt tego nie potwierdzil. lekarz kazal czekac na wyniki, a pani w sektretariacie powiedziala na moje podejrzenie ze dr mnie otwieral i cos by znalazl to by mi to powiedzial

miesiac od wypisu mam isc do lekarza

Jeśli po badaniu histopatologicznym okazuje się, że to torbiele endometrialne nie oznacza to wcale, że masz endometriozę Pogadaj lepiej z lekarzem zamiast wkręcać sobie chorobę.
Najprawdopodobniej to były tylko torbiele, o endometriozie można mówić jeśli jest wszczepiona w różne narządy i gdyby tak było na wyniku miałabyś określony jej stopień.

Też miałam taki zapis na wyniku i nie oznacza on od razu najgorszego.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2011-03-25 o 23:26
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 00:06   #542
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Jeśli po badaniu histopatologicznym okazuje się, że to torbiele endometrialne nie oznacza to wcale, że masz endometriozę Pogadaj lepiej z lekarzem zamiast wkręcać sobie chorobę.
Najprawdopodobniej to były tylko torbiele, o endometriozie można mówić jeśli jest wszczepiona w różne narządy i gdyby tak było na wyniku miałabyś określony jej stopień.

Też miałam taki zapis na wyniku i nie oznacza on od razu najgorszego.
hmmmm....pierwsze słyszę że może być tak że mając torbiel endometrialną(czekoladową )nie musi wcale oznaczać że choruje sie na endometrioze... a na co??Oj koleżanoko oshinek
Torbiel endometrialna tzw.czekoladowa jest wynikiem tylko i wyłącznie choroby zwanej ENDOMETRIOZĄ,a tworzy się ona właśnie z wszczepionej np. do jajnika endometrium(czyli owej błony).
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 03:41   #543
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lauretta1979 Pokaż wiadomość
hmmmm....pierwsze słyszę że może być tak że mając torbiel endometrialną(czekoladową )nie musi wcale oznaczać że choruje sie na endometrioze... a na co??Oj koleżanoko oshinek
Torbiel endometrialna tzw.czekoladowa jest wynikiem tylko i wyłącznie choroby zwanej ENDOMETRIOZĄ,a tworzy się ona właśnie z wszczepionej np. do jajnika endometrium(czyli owej błony).

Jeśli to była tylko torbiel i na wyniku nie ma zapisu o stopniu endometriozy nie należy wpadać w popłoch i lamentować bo lamentować można jak ktoś ma zaawansowany stopień i wtedy faktycznie to jest ENDOMETRIOZA przez duże E
Zachorować można czytając wypowiedzi na wielu forach, gdzie jedyne co robią ludzie to nakręcają się wzajemnie
Więc w takim wypadku należy przede wszystkim rozmawiać z lekarzem a nie ślepo wierzyć w diagnozy internetowe.
Poważną sprawą są ogniska rozsiane i wszepione w różne narządy - dopóki nie usłyszy od lekarza, że ma się martwić uważam że wysoce nierozsądne jest wkręcanie się i takie negatywne nastawianie.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2011-03-27 o 03:43
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 15:27   #544
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Jeśli to była tylko torbiel i na wyniku nie ma zapisu o stopniu endometriozy nie należy wpadać w popłoch i lamentować bo lamentować można jak ktoś ma zaawansowany stopień i wtedy faktycznie to jest ENDOMETRIOZA przez duże E
Zachorować można czytając wypowiedzi na wielu forach, gdzie jedyne co robią ludzie to nakręcają się wzajemnie
Więc w takim wypadku należy przede wszystkim rozmawiać z lekarzem a nie ślepo wierzyć w diagnozy internetowe.
Poważną sprawą są ogniska rozsiane i wszepione w różne narządy - dopóki nie usłyszy od lekarza, że ma się martwić uważam że wysoce nierozsądne jest wkręcanie się i takie negatywne nastawianie.
Na wyniku wcale nie musi być wpisany stopień endometriozy,może ale nie musiJa nie mam na wyniku wpisanego stopnia ale endometrioze mam zdjagnozowaną.Kochana poczytaj sobie trodzkę tutaj http://www.endometrioza.aid.pl/forum...hp?f=14&t=1502 bo jak nie jestes pewna czegoś to nie pisz,a z tego co pisała AGUSIAMYSZKA(na której post odp.)napisała przecież że na wyniku ma djagnoze:torbiel CZEKOLADOWA (inaczej zwana endometrialną).Czyli musi chorować na endometriozę niestety.Tak to prawda że nie należy wpadać w panikę i wymyślać soboie chorób czytając fora internetowe ale AGUSIAMYSZKA ma to zdjagnozowane na piśmie więc raczej nie wymyśla sobie nic.Fakt porozmawiać powinna z lekarzem o co tu chodzi,ale pewne jest ze ma endometrioze(niestety)sko ro stwierdzono u niej jak już wspomniałam TORBIEL CZEKOLADOWĄ.
Pozdrawiam i życzę sdrówka dziewczyny i głowa do góry
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 17:56   #545
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lauretta1979 Pokaż wiadomość
Na wyniku wcale nie musi być wpisany stopień endometriozy,może ale nie musiJa nie mam na wyniku wpisanego stopnia ale endometrioze mam zdjagnozowaną.Kochana poczytaj sobie trodzkę tutaj http://www.endometrioza.aid.pl/forum...hp?f=14&t=1502 bo jak nie jestes pewna czegoś to nie pisz,a z tego co pisała AGUSIAMYSZKA(na której post odp.)napisała przecież że na wyniku ma djagnoze:torbiel CZEKOLADOWA (inaczej zwana endometrialną).Czyli musi chorować na endometriozę niestety.Tak to prawda że nie należy wpadać w panikę i wymyślać soboie chorób czytając fora internetowe ale AGUSIAMYSZKA ma to zdjagnozowane na piśmie więc raczej nie wymyśla sobie nic.Fakt porozmawiać powinna z lekarzem o co tu chodzi,ale pewne jest ze ma endometrioze(niestety)sko ro stwierdzono u niej jak już wspomniałam TORBIEL CZEKOLADOWĄ.
Pozdrawiam i życzę sdrówka dziewczyny i głowa do góry
Ja też miałam na piśmie torbiel endometrialna ale to nie oznacza od razu najgorszego(bo ja mam się świetnie i nie narzekam i żadnego specjalnego leczenia nie miałam), z kolei większość wypowiedzi na forach to jedno wielkie straszenie innych i właśnie podawanie przykładów tego najbardziej zaawansowanego stopnia, a później wszyscy to słowo kojarzą od razu ze 100% bezpłodnością, koniecznością kilku operacji i męczarnią przez następne kilkanaście lat, a tak wcale nie jest w wielu przypadkach. To jest strasznie denerwujące, dlatego uważam że zamiast czytać te wszystkie "porady i opinie" internetowe warto najpierw w ogóle porozmawiać z lekarzem, i rozsądnie podejść do tematu, bo każdy jest INDYWIDUALNYM przypadkiem.
Tyle w temacie - jak ktoś chce się zamartwiać(póki co bez powodu) to ok i jeśli nazwanie tego mu pomoże to może i ze sto razy napisać "mam ENDOMETRIOZĘ".
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2011-03-27 o 18:05
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 19:31   #546
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez Lejdi Bond
Czas edycji: 2012-01-26 o 13:23
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 20:35   #547
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lejdi Bond Pokaż wiadomość
A endometrioza może powodować nieprzewidziane krwawienia? Ja miałam objawy i PCO i endometriozy. Skupiłam się na PCO a na endometriozę nie miałam już siły.
Może.
I ja miałam dokładnie taką samą sytuację szukałam nie tam, gdzie trzeba
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 21:26   #548
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Oshinek to jak pozbyłaś się swojej torbieli endometrialnej??bo nie miałaś żadnego leczenia prawda?
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?

Edytowane przez lauretta1979
Czas edycji: 2011-03-28 o 21:28
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:57   #549
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lauretta1979 Pokaż wiadomość
Oshinek to jak pozbyłaś się swojej torbieli endometrialnej??bo nie miałaś żadnego leczenia prawda?
Lauretto oczywiste chyba jest że torbiel endometrialna jest usuwana poprzez laparoskopię lub laparotomię - no chyba że komuś wyparuje ta torbiel - nigdzie też nie napisałam, że nie miałam żadnego leczenia... a dokładnie napisałam, że żadnego specjalnego leczenia(typu Danazol, Zoladex itp) - przez jakiś czas tableki anty i tyle.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:13   #550
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

hmmmm...źle zformułowałam pytanie i tyle ...a od jakiego czasu masz spokuj z torbielami??I czy miałaś jakieś dolegliwości bólowe przy torbieli?
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:52   #551
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Kilka standardowych: ból podczas współżycia, bolesne miesiączki, poza tym krwawienia międzymiesiączkowe, skrzepy.
Lekarz powiedział, że nie ma sensu bawić się z laproskopią i jeśli są ogniska to od razu je usunie i oczyści, a przy laparotomii jest większe pole manewru. Tak też zrobiliśmy i uważam, że to była dobra decyzja.
Póki co od ponad 2 lat jest ok.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 13:57   #552
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Kilka standardowych: ból podczas współżycia, bolesne miesiączki, poza tym krwawienia międzymiesiączkowe, skrzepy.
Lekarz powiedział, że nie ma sensu bawić się z laproskopią i jeśli są ogniska to od razu je usunie i oczyści, a przy laparotomii jest większe pole manewru. Tak też zrobiliśmy i uważam, że to była dobra decyzja.
Póki co od ponad 2 lat jest ok.
To chyba miał słaby sprzęt albo umiejętności, bo mi podczas laparoskopii usunięto ogniska ...
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 14:03   #553
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
To chyba miał słaby sprzęt albo umiejętności, bo mi podczas laparoskopii usunięto ogniska ...
Myślę, że ani jedno ani drugie Po prostu uznał, że w moim przypadku taka forma będzie lepsza. I ja się z jego sugestią zgodziłam.
Widocznie u Ciebie sytuacja była inna i wystarczająca była laparoskopia.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 14:30   #554
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Myślę, że ani jedno ani drugie Po prostu uznał, że w moim przypadku taka forma będzie lepsza. I ja się z jego sugestią zgodziłam.
Widocznie u Ciebie sytuacja była inna i wystarczająca była laparoskopia.
Z tego co zrozumiałam miałaś tylko jedną torbiel, nie szkoda Ci, że Cię niepotrzebnie pocięli?
Ja tam wolę mieć 2 malusieńkie blizenki niż jedną wielką ...
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:05   #555
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam miałaś tylko jedną torbiel, nie szkoda Ci, że Cię niepotrzebnie pocięli?
Ja tam wolę mieć 2 malusieńkie blizenki niż jedną wielką ...
Miałam 2 torbiele w prawym jajniku i lewy prawie w całości zajęty przez torbiel. Co do pocięcia to też miałam obawy, ale nie taki diabeł straszny - rzeczywistość okazała się bardzo łaskawa dla mnie - jedno 7centymetrowe cięcie poniżej linii włosków - po pół roku widoczna była tylko cieniutka biała linia, a jak są 0,5cm włoski to nic nie widać, bo wszystko przykrywają - także pod tym względem jest super Zresztą kwestie kosmetyczne i tak uważam, że były na 2 miejscu.
Moim zdaniem obojętne czy to laparoskopia czy laparotomia kluczową rolę odgrywają tu umiejętności lekarza i jego doświadczenie.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2011-03-29 o 15:08
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:41   #556
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Miałam 2 torbiele w prawym jajniku i lewy prawie w całości zajęty przez torbiel. Co do pocięcia to też miałam obawy, ale nie taki diabeł straszny - rzeczywistość okazała się bardzo łaskawa dla mnie - jedno 7centymetrowe cięcie poniżej linii włosków - po pół roku widoczna była tylko cieniutka biała linia, a jak są 0,5cm włoski to nic nie widać, bo wszystko przykrywają - także pod tym względem jest super Zresztą kwestie kosmetyczne i tak uważam, że były na 2 miejscu.
Moim zdaniem obojętne czy to laparoskopia czy laparotomia kluczową rolę odgrywają tu umiejętności lekarza i jego doświadczenie.
Hmm wydaje mi się, że sprzęt też jest ważny. Nie każdy szpital chyba dysponuje laserem, ale mogę się mylić.
A skoro miałaś tyle tego to masz przecież endometriozę ... aż dziwne, że nikt Cię po tym nie leczył ...
I dziwię się, że tak to lekceważysz .. bo choroba jest nieuleczalna i może wrócić. Oczywiście nie życzę Ci tego, ale lepiej miej sytuację pod kontrolą.
Jasne, że nie ma co panikować mając ledwie 1-2 torbiele, nijak to się nie równa stadium, gdzie narządy są zrośnięte itd, no ale jednak tym kobietom też od czegoś się zaczęło ...przecież nie urodziły się z tym wszystkim w środku tylko nie zostały odpowiednio szybko zdiagnozowane. I tak na prawdę żadna z nas nie wie, kiedy choróbsko znów uderzy i z jaką mocą ...
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:57   #557
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Wręcz przeciwnie, nie lekceważę faktu, że miałam torbiele - dlatego co pół roku robię sobie usg endowaginalne, 2 razy w roku obowiązkowa wizyta u ginekologa - kontrola przede wszystkim jak najbardziej.
Co nie znaczy, że zamierzam poświęcić resztę życia na studiowaniu, myśleniu i zastanawianiu się co może się zdarzyć
Poza tym mam taką osobistą refleksję(z którą ktoś może się nie zgadzać) że im więcej negatywnych myśli tym wiekszą krzywdę sobie wyrządzamy i niepotrzebnie nakręcamy.

PS. MarudexuS wierzę w to, że jednak lekarz wiedział co robi w przeciwnym wypadku pozostaje nam nie wierzyć w nic i nikogo.
Nie wiem jak inne szpitale, ale w tym był laser, więc nie sądzę aby w moim przypadku akurat ta kwestia miała kluczowe znaczenie(na zasadzie nie mamy laseru to zaproponujemy Ci cięcie)
A co do faktu, że jak to określiłaś "tyle tego miałam" to opinia lekarza była dość pozytywna, więc widocznie aż tak źle ze mną nie było.
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 16:42   #558
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Wiesz, tu nie chodzi o to, by jak babcie moherowe się nad sobą użalać.
Po prostu większość z nas kiedyś będzie chciała np zajść w ciążę. I się zwyczajnie boi. Bo endo to podstępna choroba i nie do końca zbadana, i tak na prawdę nei wiadomo co może się stać.
Inne się boją utraty jajników - w końcu która z nas chciałaby przechodzić menopauzę w kwiecie wieku? Albo stosować HTZ? A torbiele potrafią się utworzyć bardzo szybko, wcale nie potrzeba im aż pół roku ...
Ja się cieszę, że coraz więcej kobiet się interesuje swoim zdrowiem, ma to też takie skutki, że kobieta idzie do lekarza świadoma a nie jest skazana na jego łaskę. Gdybym JA była świadoma 10 lat temu to nie czekałabym tyle na diagnozę. I ja się ZAWSZE odezwę w tym wątku jak ktoś się o coś zapyta, bo gdzieś ktoś kiedyś odpowiadał na moje pytania i wątpliwości.
Kobiety zainteresowane swoim zdrowiem mają na prawde sporą wiedzę! jeśli oczywiście chcą i wiedzą z jakich źródęł czerpać.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:42   #559
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

w moim przypadku torbiel zatrzymaly miesiaczke, wywolywalam ja luteina.
bolalo mnie na koncu przy wspolzyciu, miesiaczki mialam i mam raczej normalnie obfite, byly skrzepy (jestem w szoku, teraz mam miesiaczke i nie widzialam tak malo skrzepow od dluzszego czasu )

w moim przypadku nie chceli ryzykowac laparoskopii. tez mialam 2 torbiele na lewym i prawym jajniku. dr powiedzial tyle ze mi je zostawil no i torbiele lubia powracac

ordynator przy wypisie powiedzial - kontrola za miesiac i odebrac wyniki za tydzien

mija 12 dni od usuniecia szwow a mam tylko kreske nad owlosieniem i strupki po obu stronach
zrobila mi sie taka gulka pod szewm ale kuzyn mnie uspokoil ze to normalne, a jak nie zniknie to zebym poszla do lekarza

partnerowi nawet pokazalam rane ze szwami na 2 dzien po operacji i widzi czesto teraz ta bez szwow i jest zadowolony ze sie goi, ja zreszta tez

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2011-03-29 o 20:44
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 20:46   #560
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

MarudexuS ja nie podważam Twojego prawa do wypowiedzi, w końcu to forum Ale czy jak ktoś napisze, że prawdopodobnie będziesz miała duże problemy z zajściem w ciążę lub czeka Cię jedynie in vitro to da Ci to coś taka informacja poza dawką strachu?
Duży % wypowiedzi na forach to przede wszystkim sianie zamętu i paniki, a tego nie jestem w stanie zrozumieć, jaki jest tego cel?- wiesz to tak jak z zaklepywaniem np. sali na wesele: na wątek wchodzi nowa osoba mówi, że chce wziąć ślub tego i tego dnia, nie ma sali, orkiestry, fotografa itp., i nagle następuje wysyp odpowiedzi "tak późno i nie masz jeszcze sali?", "teraz to trzeba 2 lata z wyprzedzeniem rezerwować", "teraz zostały Ci już tylko ochłapy.." - jaka jest pierwsza reakcja człowieka po przeczytaniu czegoś takiego: panika.
I podobnie w tematach związanych ze zdrowiem ludzie zapominają, że każdy jest indywidualnym przypadkiem, to że Krysia miała straszne problemy nie znaczy, że każdy z podobnymi objawami będzie je miał. Ludzie zbyt mocno w moim przekonaniu traktują słowa anonimowych osób, o których nie wiedzą kompletnie nic. Oczywiście tak jak piszesz wiele osób ma bardzo dużą wiedzę, jeśli interesuje się danym tematem i warto się nią wymieniać, ale nie strasząc przy tym innych, bo jak można podać diagnozę przez internet lub wyliczać komuś choroby do których objawy pasują? (a wiele osób próbuje to robić niestety)

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
w moim przypadku torbiel zatrzymaly miesiaczke, wywolywalam ja luteina.
bolalo mnie na koncu przy wspolzyciu, miesiaczki mialam i mam raczej normalnie obfite, byly skrzepy (jestem w szoku,teraz mam miesiaczke i nie widzialam tak malo skrzepow od dluzszego czasu co przedtem )

w moim przypadku nie chceli ryzykowac laparoskopii. tez mialam 2 torbiele na lewym i prawym jajniku. dr powiedzial tyle ze mu je zostawil ale lubia powracac

ordynator przy wypisie powiedzial - kontrola za miesiac i odebrac wyniki za tydzien

mija 12 dni od usuniecia szwow a mam tylko kreske nad owlosieniem.
zrobila mi sie taka gulka pod szewm ale kuzyn mnie uspokoil ze to normalne, a jak nie zniknie to zebym poszla do lekarza

partnerowi nawet pokazalam rane ze szwami na 2 dzien po operacji i widzi czesto teraz ta bez szwow i jest zadowolony ze sie goi, ja zreszta tez
"gulka" jest normalna, potem powinna sama zniknąć.
Porozmawiaj z lekarzem, który Cię operował, widział co jest "w środku" i zapytaj jak ocenia Twój stan, czy proponuje leczenie/jakie?
I przede wszystkim dużo pozytywnego nastawienia
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka



Edytowane przez oshinek
Czas edycji: 2011-03-30 o 08:38
oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 09:05   #561
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

No w sumie masz rację Oshinek, panika nie przynosi nic dobrego ... ale granica między zwykłym interesowaniem się swoim zdrowiem a stresem, że coś tam nie wyjdzie jest bardzo cienka ...
Gdyby się człowiek nie interesował to by pewnie nie wiedział o zagrożeniach i spałby spokojniej, ale z drugiej strony jak już pisałam - byłby skazany na łaskę i niełaskę lekarzy. Ja mam już powody, by im nie ufać w 100% dlatego się tematem interesuję. A skoro się interesuję to i czytam o problemach z tym związanych. Wiem,że nie muszą mnie dotyczyć, ale jest duże prawdopodobieństwo, że będą, bo oprócz endo dochodzą inne sprawy. Wiadomo, boję się, ale nie nastawiam mega pesymistycznie. Staram się podchodzić realnie do sprawy po prostu.

Hehe no i przykład ze ślubem dobry sama będę miała w sierpniu, wszystko załatwiane w marcu ...da się
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:30   #562
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ja jestem po pierwszej miesiaczce. (zaczela sie w sobote wieczorem, skonczyla we wtorek) od srody w sumie (myslalam ze mi tampon przecieka) czuje wilgoc a dzisiaj po przebudzeniu "sikalam" woda z pochwy.

poszlam do lekarza z nfz - ona nic nie dostrzegla. dala skierowanie do szpitala.

potwierdzial ze torbiele to endometrioza

szczerze mowiac nie chce znow lezec. doszlam do siebie, mialam isc na basen, zapisalam sie do dietetyka, do szkoly a tu znow lezenie i lezenie

oczywiscie zobacze jak weekend bedzie przebiegal ale na zadne ciecie sie juz nie zdecyduje

jesli nic nie zauwaze nie pokojacego znow to mam wizyte kontrolna za tydzien
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:39   #563
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Czy myślicie że spirala miedziana (niehormonalna) może przyczynić się do endometriozy? Odkąd miałam założoną spiralę zaczęłam miewać bardzo bolesne jajeczkowanie - bóle brzucha, bóle w dole pleców promieniujące do ud. To samo przed miesiączką. Usunęłam spiralę, ale bóle nie minęły. Ginekolog robił mi usg dopochwowe ale nic nieprawidłowego nie zauważył. Czy można wykryć to robiąc tylko usg dopochwowe?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 19:15   #564
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

jak zdjelam spirale to za jakies 9 miesiecy potem mialam zdiagnozowana torbiel - jak sie okazalo podczas operacji - endometrialna, a co jest zw z endometerioza


majac spirale mialam : pierwsze 2 dni bolesniejsze, skrzepy , czasem krwawienie miedzy miesiaczkami. raz dr dostrzegla powiekszone jajniki, a powodem sciagniecia spirali bylo zapalenie przydatkow

z tego co sie orientuje na usg chyba nic nie widac. ja zaraz po spirali zaczelam brac tabsy. wzielam 3 opakowania i przerwalam. pol roku potem mialam zatrzymanie miesiaczki i na usg torbiel


chyba tylko laparoskopia jest w stanie wykryc endometrioze
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 18:03   #565
nitka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: endometrioza

Witam robiłam wynik ca125 wyszedl 8,48 czy to jest dobry czy zly wynik?

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez naanahanae Pokaż wiadomość
endometrioza to inaczej zewnętrzna gruczolistość macicy. Polega na powstawaniu małych, owalnych, torbielkowatych guzełków z komórek błony śluzowej wyściełającej macicę (endometrium). Charakterystyczną cechą tych guzków są niewielkie odbarwione blizny.
Zmiany te tworzą się w różnych miejscach i narządach, nie tylko rodnych. Komórki błony śluzowej macicy mogą bowiem zawędrować do wielu narządów: Jajników, jajowodów, na tylną czy przednią ścianę macicy, a nawet do wyrostka robaczkowego.
Zewnętrzna gruczolistość śródmaciczna polega na obecności błony śluzowej macicy poza jamą macicy. Najczęściej obejmuje powierzchnię otrzewnej narządów i może powodować bóle w podbrzuszu, niepłodność i nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych.
U 10% chorych ogniska endometriozy występują poza narządem rodnym. Można je zaliczyć do ognisk przerzutowych, ale - na szczęście - rzadko ulegają zezłośliwieniu.
Ogniska tej choroby mogą reagować cyklicznie na zmiany poziomu hormonów podczas cyklu miesiączkowego. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie pozamaciczne ogniska gruczolistości funkcjonują jak miniaturowe macice, co powoduje, że podczas miesiączki dochodzi w nich do krwawienia.


Przyczyny choroby
są właściwie nieznane. Istnieje jednak kilka teorii, z których najczęściej wymieniane są trzy:
Implantacja (przypuszcza się, że przyczyną jest wszczepienie i zagnieżdżenie się komórek endometrium - do ich rozsiania poza macicą może także dojść np. Podczas ginekologicznego zabiegu operacyjnego),
metaplastyczna (następują nieprawidłowe zmiany czynności i struktury komórek, które są odmienne od macierzystych),
przerzuty limfogenne (następujące drogą naczyń chłonnych - limfatycznych).
Postacie i rozwój endometriozy tłumaczy także teoria immunologiczna, według której zmiany chorobowe następują w wyniku upośledzenia odporności oraz reakcji organizmu pacjentki na bodźce antygenowe endometrium, głównie trofoblastu.
Za jedną z wielu przyczyn endometriozy profesor ralph c. Benson uważa też okresowe zamknięcie światła kanału szyjki macicy. Powoduje ono przedostawanie się krwi miesiączkowej przez jajowody do jamy brzusznej, gdzie może nastąpić implantacja komórek endometrialnych, np. Jako następstwo rozsiewu przez naczynia krwionośne i chłonne.


Objawy
objawem endometriozy są bóle w okolicy podbrzusza pojawiające się w okresie przedmiesiączkowym i podczas miesiączki. Mają one miejsce na kilka dni (nawet do tygodnia) przed spodziewaną menstruacją i nasilają się aż do ustąpienia krwawienia.
Bolesne miesiączkowanie jest tym dotkliwsze, im bardziej zaawansowany proces chorobowy. Ból, który jest następstwem miejscowego krwawienia i rozciągania tkanek (przy ogniskach pozamacicznych), powoduje uczucie jakby rozdzierania, może się pojawiać w okolicy biodra, pachwiny lub promieniować do odbytnicy i zależy od umiejscowienia ognisk gruczolistości. Bóle podczas stosunków płciowych sugerują gruczolistość w obrębie jajników i zagłębienia odbytniczo - macicznego. Bóle podczas oddawania stolca mogą być objawem gruczolistości w ścianie jelita grubego lub w polu przegrody odbytniczo - pochwowej. Warto jednak dodać, że ok. 1% pacjentek nie skarży się na żadne dolegliwości bólowe.
Gruczolistość jajników może się także objawiać obfitymi i często występującymi krwawieniami menstruacyjnymi. Krwawienia z odbytu lub pęcherza moczowego występujące jednocześnie z menstruacją są charakterystycznym objawem gruczolistości również tych narządów.
Podczas zaawansowanych stopni endometriozy tworzą się twarde, włókniste zrosty, które powodują zniekształcenia narządów objętych chorobą. Macica staje się nieruchoma w tyłozgięciu, a zagłębienie odbytniczo-maciczne całkowicie zarasta. W obrębie jajników pojawiają sie smołowate torbiele o różnej wielkości (niektóre dochodzą do średnicy ok. 10 centymetrów!) wypełnione gęstą, ciągnącą się treścią w brązowym kolorze. Jest to pozostałość dawnych wylewów krwi, która w okresie menstruacji nie miała gdzie odpłynąć.
Jeżeli kobiecie chorującej na endometriozę uda się zajść w ciążę, objawy tej choroby w większości przypadków ustępują podczas ciąży. Po urodzeniu dziecka często dochodzi do samoistnego wyleczenia oraz do martwicy i rozpadu ognisk gruczolistości. Po menopauzie rozwój i aktywność ognisk endometriozy zostają zahamowane, ale pod warunkiem, że w tym czasie nie stosowano leczenia dużymi dawkami estrogenów.


Metody leczenia
wybór metody leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby, wieku pacjentki i jej chęci urodzenia dziecka.
Ciąża lub zastosowanie odpowiedniej terapii hormonalnej mogą zahamować rozsiew endometriozy pod warunkiem, że u danej pacjentki sztucznie, za pomocą terapii hormonalnej na co najmniej 6 miesięcy, zostanie wstrzymana menstruacja. Kobiety, u których istnieje podejrzenie niewielkich ognisk gruczolistości, powinny regularnie co 6 miesięcy poddawać się badaniu ginekologicznemu aż do okresu menopauzy albo potwierdzenia lub wykluczenia endometriozy.
Endometriozę leczy się dwiema metodami: Zachowawczą (za pomocą terapii hormonalnej) lub chirurgiczną. Od chwili wyprodukowania danazolu (leku syntetycznego będącego steroidem), który jest słabo działającym androgenem hamującym owulację, wyniki leczenia gruczolistości znacznie się poprawiły (skuteczność leczenia przy niepłodności, której przyczyną jest endometrioza, wynosi 30%). Lek ten jednak może mieć nieprzyjemne skutki uboczne: Zatrzymywanie wody w organizmie, tycie, nasilenie trądziku, zmniejszenie libido, zmęczenie, zaburzony wzrost i przebarwienia włosów.
Jeszcze niedawno powszechnie stosowano metodę wywołującą "sztuczną ciążę", podając pacjentce gestageny, czyli hormony. Optymalny skutek leczenia uzyskiwano wówczas po upływie dłuższego czasu (6 - 9 miesięcy). Dzisiaj metodę tę wykorzystuje się rzadziej.
Jeżeli leczenie zachowawcze jest nieskuteczne, pozostaje zabieg operacyjny. U młodych kobiet (do 35. Roku życia) pragnących mieć dzieci operacja z reguły jest nieunikniona, gdyż konieczne jest m.in. Usunięcie zrostów, aby kobieta mogła zajść w ciążę. Zabieg przeprowadza się w taki sposób, aby nie upośledzał płodności (niestety, po operacji w ciążę zachodzi tylko ok. 30% pacjentek). Po operacji najczęściej niezbędne jest kontynuowanie leczenia farmakologicznego, aby zapobiec nawrotowi i postępowi endometriozy.
Jeżeli zmiany są rozległe, zabieg jest konieczny. Gdy pacjentkę leczy się wcześniej zachowawczo, operacja może być mniej rozległa, ale z reguły szanse na uratowanie narządu rodnego są niewielkie.

Więcej na http://www.resmedica.pl/ffxart2004.html

pozdrawiam

ps. Sie robi panie doktorze
witam robiłam wynik ca125 wyszedl 8,48 czy to jest dobry czy zly wynik?
nitka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 07:05   #566
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

powinnas miec napisana norme

- nie kazda kobieta ma te same objawy (u mnie byly torbiele, bolesne wspolzycie przy torbielach)
- ca wyszlo mi prawidlowe, a robilam je majac juz torbiele
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 14:46   #567
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam, mam problem z pęcherzem moczowym. "Łuszczy się" od środka, w moczu czasem miewam takie kłaczki, 2 razy na przestrzeni 10 miesięcy silny krwiomocz z dużą ilością nabłonka i skrzepami. Doktor zasugerowała, że może to być okresowe zapalenie lub ewentualnie endometrioza i poradziła żebym skonsultowała się z ginekologiem. Kończy mi się okres więc za kilka dni do niego idę (chcę mieć to wykluczone zanim dostanę się do urologa) i tu pytanie:
Nie mam właściwie żadnych objawów opisanych przez was, krwawienia mniej bolesne niż kiedyś (biorę tabletki anty), nic mnie nie boli poza okresem tego krwawienia. Tylko te problemy z pęcherzem.
Czy do wykluczenia endometriozy wystarczy badanie ginekologiczne i usg dopochwowe czy mam się nastawić na jakieś dodatkowe tortury?
We wrześniu miałam usg dopochwowe (wykluczenie ciąży) i lekarz mówił że wszystko jest czyściutkie, a macica jak każda normalna macica po okresie (mimo, że trwał tylko jeden dzień i nie był jakiś imponujący).

Czy jednak mogę się zdziwić i usłyszeć, że jednak mam problem? Mam 21 lat
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 18:54   #568
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Animaru89 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z pęcherzem moczowym. "Łuszczy się" od środka, w moczu czasem miewam takie kłaczki, 2 razy na przestrzeni 10 miesięcy silny krwiomocz z dużą ilością nabłonka i skrzepami. Doktor zasugerowała, że może to być okresowe zapalenie lub ewentualnie endometrioza i poradziła żebym skonsultowała się z ginekologiem. Kończy mi się okres więc za kilka dni do niego idę (chcę mieć to wykluczone zanim dostanę się do urologa) i tu pytanie:
Nie mam właściwie żadnych objawów opisanych przez was, krwawienia mniej bolesne niż kiedyś (biorę tabletki anty), nic mnie nie boli poza okresem tego krwawienia. Tylko te problemy z pęcherzem.
Czy do wykluczenia endometriozy wystarczy badanie ginekologiczne i usg dopochwowe czy mam się nastawić na jakieś dodatkowe tortury?
We wrześniu miałam usg dopochwowe (wykluczenie ciąży) i lekarz mówił że wszystko jest czyściutkie, a macica jak każda normalna macica po okresie (mimo, że trwał tylko jeden dzień i nie był jakiś imponujący).

Czy jednak mogę się zdziwić i usłyszeć, że jednak mam problem? Mam 21 lat
Nie zdziw się jak lekarz Cię oleje skoro nie masz więcej objawów. I może nawet zrobi Ci USG i jeśli nic tam nie zobaczy to Ci pewnie powie, ze żadnej endometriozy nie masz. Ale mieć możesz. I nie dowiesz się póki nie zrobią Ci laparoskopii. Ja na swoją ponad 10 lat czekałam bo na USG nic nie widzieli.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 19:53   #569
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

u mnie nikt nie podejrzewal endometriozy, dopiero jak lekarz powiedzial mojemu ojcu o przebiegu operacji to pojawila sie mysl endometrioza, a tylko dlatego ze zerknelam w neta i przeczytalam ze torbiele ednometrialne=endometrioz a

operacje mialam 1,5 miesiaca temu a te torbiele nosilam rok czasu, wiec widzisz ze lekarze to tak wszystko na odwal sie i nie chca nic powiedziec



jestem czysta - usunieto torbiele endometrialne(lekarz widzac moje wyniki szpitalne i slyszac pytanie okrzykl, - no tak, to endometrioza) nie biore zadnych lekow. jest tak ze ma sie endometrioze caly czasz, prawda? - a tylko zwalcza objawy?
i czy nasze kobiece zachowania mozna tlumaczyc endometrioza - bo poza kobiecymi dolegliwosciami sa rowniez psychiczne - np zmeczenie, nerwowosc?

jesli chodzi o kobiece sprawy to nie widze niczego zlego - jak skurcze i troche bolesniejszy okres mialam tak mam. ale czy np to ze jestem czasem bardziej zmeczona czy leniwa czy po prostu czasem czepiam sie mozna tlumaczyc endo? czy jakas sytuacja dnia codziennego? czy zwyklym pms?

moj facet po tekscie ze mam endo powiedzial zebym sie nie tlumaczyla choroba bo jeszcze gorzej na tym wychodze w jego oczach
tylko sie zastanawiam kto mial wtedy racje.

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2011-04-27 o 19:56
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 11:43   #570
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
moj facet po tekscie ze mam endo powiedzial zebym sie nie tlumaczyla choroba bo jeszcze gorzej na tym wychodze w jego oczach
tylko sie zastanawiam kto mial wtedy racje.
Szczerze mówiąc nie wiem czy gdyby mój facet mnie kopnął takim tekstem, to nadal pozostałby moim facetem. Wątpię. Endometrioza jest poważną chorobą, potrafi mocno zryć psychikę i jak on to lekceważy, to nie świadczy o nim najlepiej.

Idę dziś na USG i boję się tak że aż mnie mdli. W grudniu miałam laparoskopię, potem jestem w połowie szóstego opakowania Visanne, ostatnia miesiączka w styczniu i potem nic (), zerowe libido () i spokój z bólami, przez ostatni miesiąc od czasu do czasu czułam takie skrobanie w lewym jajniku, ale mam nadzieję że to psychiczne. Od dłuższego czasu mam tak, że jak normalnych ludzi ze stresu boli żołądek, to mnie macica albo jajnik.
W każdym razie dziś USG, jutro wizyta i modlę się żeby to sobie poszło. Nie wiem co może być dalej i czym się mogę leczyć, stan bezmiesiączkowy mi się bardzo podoba, nie wiem czy alternatywą dla Visanne teraz po sześciu miesiącach mogą być zwykłe tabletki anty brane bez przerw? Bo chyba przy skłonnościach do endo miesiączkowanie jest mało wskazane, nie?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.