Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-27, 16:03   #841
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla Laury

A propos, powoli zbliżają się te magiczne pierwsze urodziny. Myślałyście już co kupicie swoim maleństwom?
Dziękujemy

Laura już ma mszę roczkową zamówioną wypadnie akurat w jej urodzinki

My myślimy o czymś takim
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6840082883

Podoba mi się, że można pchać dziecko, że jest ta osłonka na około przed wypadnięciem i potem da się wszystko zdemontować jak mała ogarnie co i jak
Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj potwornie kiepski dzień... Dowiedziałam się, że koleżanka w poniedziałek pożegnała synka 9 miesięcznego... Pluskał się w baseniku w ogrodzie pod opieką taty. Ten poszedł do toalety zostawiajac małego samego (!!) Jak wrócił, było już za późno! Mały był buźką w wodzie. Ja sie nie mogę pozbierać... Kilka razy mój Szymek szalał z Mateuszkiem na macie... W dodatku jak sobie pomyśle, że starali się o szkraba prawie trzy lata to... Serce mi się kroi ...




Tak, roczki już za pasem, niesamowite jak czas leci. Jeszcze nie myślałam nad prezentem.

Szymek dzisiaj pobił rekord z jedzeniem obiadku. Zjadł 300 gram indyka z warzywami! Musiałam dorabiać bo się domagał.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O Boże straszna tragedia ojciec chyba sobie nigdy nie wybaczy tej chwili aż brak mi słów
...
Super, że tak mu smakowało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 19:19   #842
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj potwornie kiepski dzień... Dowiedziałam się, że koleżanka w poniedziałek pożegnała synka 9 miesięcznego... Pluskał się w baseniku w ogrodzie pod opieką taty. Ten poszedł do toalety zostawiajac małego samego (!!) Jak wrócił, było już za późno! Mały był buźką w wodzie. Ja sie nie mogę pozbierać... Kilka razy mój Szymek szalał z Mateuszkiem na macie... W dodatku jak sobie pomyśle, że starali się o szkraba prawie trzy lata to... Serce mi się kroi ...




Tak, roczki już za pasem, niesamowite jak czas leci. Jeszcze nie myślałam nad prezentem.

Szymek dzisiaj pobił rekord z jedzeniem obiadku. Zjadł 300 gram indyka z warzywami! Musiałam dorabiać bo się domagał.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To straszne!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 19:49   #843
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Jezu, ale historia... I podejrzewam, że niczego złego ojciec nie chciał zrobić ani mu pewnie do głowy nie przyszło, że to tak się skończy U nas na wsi ojciec został z bliźniakami i dosłownie na moment stracił jednego z oczu i mu znikł. Biegał i szukał go wszędzie..a mały utopił się w beczce z deszczułką. Reanimowany od początku, pomoc przyjechała krótko po wezwaniu..nic to nie dało..

Swoją drogą nasza kąpie się sama i tylko siedzę obok wanny, wiele razy turlała się i przekręcała z buźką wpadającą pod wodę, ale takie rzeczy na basenie ma na rozgrzewkę i widzę, że daje sobie radę, więc tylko pilnuję.
Ale i tak mam lęk, że któregoś dnia się zachłyśnie. Nie tu to w basenie/jeziorze/morzu... i tak pewnie już całe życie.

----

Niania podrzuciła myśl, że chyba idzie jej ząb, bo się ślini.
Dzisiaj wyszedł. Piąty do kolekcji, dolna trójka.

Zastanawia mnie, czy wszystkie jej tak przejdą spokojnie czy tylko przednie.

Poza tym dziś szczepienie. Robimy je z opóźnieniem, powinna je mieć 3msc temu. 20 sekund płaczu a potem pochłonęła ją pluszowa foczka
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 20:33   #844
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Kasia, straszna wiadomość. Potrafi zmrozić, tym bardziej jak tyczy się kogoś znajomego
Swoją drogą jak teraz słyszę, że dzieje się krzywda jakiemuś małemu dziecku to przekładam to od razu na Weronikę i naprawdę mnie to dotyka. Dopóki nie miałam dziecka to tak tego nie przeżywałam...
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 10:23   #845
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Współczuję z całego serca rodzicom maluszka, ale nie pojmuję jak można, choćby na sekundę, zostawić tak malutkie dziecko samo w wodzie
Tym bardziej, że takie maluchy, jak zniknie im rodzic czy opiekun z pola widzenia, przeważnie ruszają za nim. Nawet nie chcę myśleć co czuł ten maluszek, bo to jest straszne.

My nie mamy wanny, ale dosyć głęboki brodzik i jak mała się w nim tapla nie spuściłabym jej z oka. Ostatnio jak wróciłam z wyjazdu i mała się pluskała, zobaczyłam, że nie ma w łazience jej ręcznika, a mój Tz wyszedł gdzieś, oczywiście standardowo, bo zawsze znika w takich momentach, jak go potrzebuję. Chwile poczekałam czy wróci, a jak go nie było, to zawinęłam małą na chwilę w mój ręcznik i nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogłabym popędzić na jednej nodze do szafki, złapać ręcznik i wrócić w dwie sekundy.

Oczywiście nie potępiam, ale nie pojmuję, zresztą do mojego Tz też już nie raz mówiłam, żeby uruchomił trochę wyobraźni, bo jak się ma dziecko, to trzeba brać wszystkie możliwości pod uwagę.
Z dwa dni temu patrzę, a mała chodzi z długopisem i mówię mu, że może się przewrócić i nadziać i pół biedy jak by się skaleczyła, ale jak by tak wybiła oko?

Najlepszego dla Laury
Chyba najstarsza panienka na naszym wątku, z udzielających się
Kurcze, już niedługo roczki, mieć taki pilot i zrobić stopklatkę żeby ten czas tak nie pędził

Ja na roczek zastanawiam się nad odkrywczym domkiem Dumel.
Siostrzenica mojego Tz, ma sporo zabawek tej firmy i są naprawdę dobrze wykonane i trwałe, a ten domek to podobno Hit, ma same dobre opinie

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-07-28 o 10:29
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 10:32   #846
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez jaadowita Pokaż wiadomość
Współczuję z całego serca rodzicom maluszka, ale nie pojmuję jak można, choćby na sekundę, zostawić tak malutkie dziecko samo w wodzie
Tym bardziej, że takie maluchy, jak zniknie im rodzic czy opiekun z pola widzenia, przeważnie ruszają za nim. Nawet nie chcę myśleć co czuł ten maluszek, bo to jest straszne.

My nie mamy wanny, ale dosyć głęboki brodzik i jak mała się w nim tapla nie spuściłabym jej z oka. Ostatnio jak wróciłam z wyjazdu i mała się pluskała, zobaczyłam, że nie ma w łazience jej ręcznika, a mój Tz wyszedł gdzieś, oczywiście standardowo, bo zawsze znika w takich momentach, jak go potrzebuję. Chwile poczekałam czy wróci, a jak go nie było, to zawinęłam małą na chwilę w mój ręcznik i nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogłabym popędzić na jednej nodze do szafki, złapać ręcznik i wrócić w dwie sekundy.

Oczywiście nie potępiam, ale nie pojmuję, zresztą do mojego Tz też już nie raz mówiłam, żeby uruchomił trochę wyobraźni, bo jak się ma dziecko, to trzeba brać wszystkie możliwości pod uwagę.
Z dwa dni temu patrzę, a mała chodzi z długopisem i mówię mu, że może się przewrócić i nadziać i pół biedy jak by się skaleczyła, ale jak by tak wybiła oko?


Zgadzam się z każdym Twoim słowem.
Mnie też czasem przechodzi przez myśl, jak można było malucha zostawić samego... Tylko staram się nie oceniać, bo on już poniósł karę dożywotnią.

Szymek był dzisiaj na foto do dowodu. Pózniej odbieram.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 13:58   #847
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cześć, dziewczyny

Spóźnione buziaki dla Laury!

Wiedziałam, że o czymś zapomniałam - o mszy za Patryka

Kasia, aż mnie ścisnęło w środku jak to przeczytałam... Ojciec nie wybaczy sobie do końca życia. Tragedia, której można było uniknąć. Jak opowiedziałam mężowi to od razu poleciał i przytulił młodego. I mam tak jak Manddy, jak tylko czytam, że jakiemuś dziecku się krzywda dzieje albo jest chore, to od razu mi się jakoś tak niewyraźnie robi.

Wzięłam sobie do serca Wasze rady, wczoraj zamknęłam biznes o 14, poszłam spać razem z Patrykiem o 19:30 i wstałam rano o 8

U nas czasy wielkiej smuty. Wycie i płacz od rana do nocy, dołączam się do modlitw do dziąsła czy Wasze dzieciaki też tak wybuchają płaczem jak się im zabierze z rąk coś, czego nie powinny dotykać albo przeniesie z niebezpiecznego miejsca? Patryk wpada w histerię za każdym razem chociaż widzi, że te protesty nic nie dają. No i kłopot jest z jedzeniem oczywiście, przez te zęby

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 14:07   #848
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda to chyba trochę zregenerowałaś sie i naładowałaś akumulatory prawda?
Współczuje akcji z zebuszkami! Oby szybko się poprawiło!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 14:10   #849
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Samarinda to chyba trochę zregenerowałaś sie i naładowałaś akumulatory prawda?
Współczuje akcji z zebuszkami! Oby szybko się poprawiło!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oj taaaaak, czuję się 10 lat młodsza w weekend mam co robić, ale takie megaspanie bardzo mi dobrze zrobiło

Dziękujemy

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 14:12   #850
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Super. Ja wczoraj zrobiłam sobie lekki reset i trochę odpoczęłam od pracy. Dzisiaj jednak trochę sie nawaliło wszystkiego i nadrabiałam mocno jak młody miał drzemkę. Wieczorem jednak czeka mnie powrót do zadań. Już wiem, że długo mi zejdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 19:57   #851
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
czy Wasze dzieciaki też tak wybuchają płaczem jak się im zabierze z rąk coś, czego nie powinny dotykać albo przeniesie z niebezpiecznego miejsca? Patryk wpada w histerię za każdym razem chociaż widzi, że te protesty nic nie dają.
Czasami tak, na szczęście nie zawsze Najczęściej jak jest już trochę zmęczona. I to bez żadnego ostrzeżenia nagły ryk
Takie akcje mam też jak ktoś wychodzi, odprowadzamy do drzwi, wyglądniemy jeszcze na klatkę i powrót do mieszkania. No i ryk. Na szczęście krótki Nie wiem czy płacze, że ona nie idzie czy co
No i dobrze, że odpoczęłaś

Dzisiaj Weronika zjadła całą miseczkę zupy, ale tylko dzięki temu, że ją podałam z doidy Gdybym miała więcej to więcej by zjadła.
Mam nadzieję, że to nie jednorazowa akcja i uda mi się więcej zup jej "wcisnąć" w ten sposób Tylko muszę rzadkie robić

jaadowita, ja bym Weroniki nie zostawiła w wannie chociażby z tego powodu, że bałabym się, że się wywróci i uderzy głową. A o podtopieniu to już nawet nie mogę.
Aż mnie dreszcze przeszły
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 21:18   #852
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda Bratnia pracownicza duszo! Zabieram się za prace, liczę ze nie ogarnie mnie senność. Mało do zrobienia nie jest i bardzo chciałabym to wszystko ogarnąć i mieć spokój. Mam nadzieje, że ty dzisiaj odpuszczasz i postawiłaś na wyspanie się. Uścisk!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 21:22   #853
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda, u nas też nie zawsze mała wybucha płaczem jak jej coś zabiorę. Przeważnie przyjmuje to ze spokojem i od razu rusza po coś innego. Najgorzej jak widzi, że chcę jej coś zabrać i mocno ściska w garści, nie chce puścić, to wtedy się na chwilkę rozedrze niezadowolona

A teraz się trochę pochwalę
Dzisiaj na tarasie Julka grała ze mną piłeczką z tego namiotu ala suchy basen Ja kulałam do niej, a ona mi odrzucała
I tak kilkanaście razy
Do tego wydaje mi się, że niedługo może ruszyć z chodzeniem, bo już długo potrafi sama stać bez trzymania i z takiego stania przykuca i tak sobie kuca bez podparcia i coś np. bierze z podłogi.
Potrafi pokazywać gdzie jest nosek i oczki i buzia i u mamy i u lali i u misia
No i spryciulka pędzi z kuchni do pokoju, jak mówię "chodź mama da jeść" i się wspina przy krzesełku do karmienia
No to się trochę pochwaliłam
I w ogóle to mega kocham tą moją rozrabiarę

Kasia, powodzenia w Twoich znojach

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-07-28 o 21:23
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 21:28   #854
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Samarinda Bratnia pracownicza duszo! Zabieram się za prace, liczę ze nie ogarnie mnie senność. Mało do zrobienia nie jest i bardzo chciałabym to wszystko ogarnąć i mieć spokój. Mam nadzieje, że ty dzisiaj odpuszczasz i postawiłaś na wyspanie się. Uścisk!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzisiaj taryfa ulgowa, jestem już w połowie, do północy mam zamiar wylądować w łóżku Ostatnio trafiały mi się nieprzyjemne zlecenia (znaczy się nudne ), a oba na weekend są fajne (chociaż spore), od razu czas inaczej płynie ja to głupia jakaś jestem, uwielbiam papierkową robotę i prawniczy/finansowy/urzędowy język

Oklaski dla Weroniki! Kradnę pomysł z doidą, dzisiaj zupa dyniowa z kurczakiem z łyżeczki nie przeszła, przez te dziąsła przeklęte w ogóle Patryk gorzej śpi od kilku dni, bardziej nerwowo. O przełożeniu do łóżeczka nie ma mowy, więc któreś z nas jest z nim zawsze uziemione. Teraz pilnuje go mąż (i serial na telefonie), a ja klepię w drugim pokoju. Ostatnio zamówiłam sobie nową cichutką klawiaturę do komputera - taki prezent "dla siebie", a tak naprawdę to po to, żeby młodzieży nie budzić

Jutro jedziemy na wycieczkę do Smyka - macie jakieś rady albo sugestie odnośnie do wyboru nocnika?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 21:43   #855
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Jej, Wy też już za nocnikiem się oglądacie? Mi się ciągle wydaje, że to bardzo odległy zakup. Przecież moja córeczka to jeszcze maleństwo, niemowlaczek ;-) Żebym się tylko nie obudziła z ręką w nocniku

I dziękujemy za brawa

Edytowane przez Manddy
Czas edycji: 2017-07-28 o 21:44
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 23:10   #856
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Jej, Wy też już za nocnikiem się oglądacie? Mi się ciągle wydaje, że to bardzo odległy zakup. Przecież moja córeczka to jeszcze maleństwo, niemowlaczek ;-) Żebym się tylko nie obudziła z ręką w nocniku

I dziękujemy za brawa
Manddy, oczywiście, że maleństwo, niemowlaczek

Ale, a propos maleństwa, pamiętacie jak zawsze mnie martwiła waga Julki i w sumie nadal uważam, że mało waży, bo parę dni temu jak ją posadziłam na wadze łazienkowej, to pokazało 8100 g, a to w ubraniu i pieluszce, więc pewnie nawet nie waży tych 8 kg, a dziś byli u nas na grillu tacy znajomi, którzy nie widzieli już małej 3 miesiące i ta znajoma powiedziała, że jakby nie wiedziała ile Julka, ma to by jej dała góra 7 miesięcy, bo taka drobna. Co prawda znajomy powiedział, że z 8-9 ale jakoś mnie to nie pocieszyło.
No i muszę powiedzieć, że znowu trochę się zaniepokoiłam, że nie przybiera, bo nie rośnie.
Jutro wrzucę na chwilę jakieś jej zdjęcia to może ocenicie czy naprawdę taki okruszek z niej.
Dobrej nocy, mamusie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za jedno słowo, które wymową zwycięży milion nic nie znaczących słów.
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 23:19   #857
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Jadowita.... rozmarzyłam się czytając Twoje chwalenie się!

Samarinda, ja sie dopiero odrobiłam. Najgorsze to, że rozbudzona jestem w stu procentach i pewnie ciężko będzie mi zasnąć.

My w poniedziałek mamy wizytę, ciekawa jestem ile od ostatniego razu przykosił. Początkiem czerwca waga pokazała 10,700!

Dobranoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-07-28 o 23:37
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 13:46   #858
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Jadowita, moja mała to chyba nawet nie wie co to oko a co dopiero pokazywać. Podobnie z innymi częściami ciała
Gratuluję zdolniachy

Dzisiaj na spacerze trzy osoby upewniały się czy Weronika to dziewczynka. Chyba musze zacząć ubierać ją na różowo. Albo chociaż spineczki jej kupie

Poza tym młodzież zrobiła mi dzisiaj scenę gdy się zbierałyśmy z placu zabaw i wsadzałam ją do wózka. To pewnie przedsmak tego co mnie czeka w niedalekiej przyszłości
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 18:56   #859
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Kasia, ja pamiętam jak parę lat temu miałam pracę, której większą cześć mogłam wykonywać przy komputerze w domu. Na początku wydawało mi się, że super, nienormowany czas pracy, śpię do której chcę. Niestety czas pokazał, że nie bardzo umiałam się sensownie zorganizować i przeważnie zarywałam noce
Nie raz planowałam, że rano wstanę i popracuję, a potem mi się nie chciało, bo przecież nie mam na którąś do pracy W ciągu dnia przeważnie też coś było ważniejszego do zrobienia i później musiałam nadrabiać wieczorami i nocą
Teraz z dzieckiem, to pewnie całkiem bym się nie potrafiła zorganizować, więc podziwiam Was dziewczyny
Ja jednak muszę mieć te 8 godzin pracy od - do

Manddy, Julka też nie wiedziała co to oko, ale jak jej mamusia pokazywała, to nie miała wyjścia musiała się nauczyć
Teraz jak tylko usłyszy, jak ją pytam, to ma uśmiech od ucha do ucha.
Ma taka ulubioną przytulankę, misia białego z czarnymi oczkami i noskiem i ładnie pokazuje.
Na obrazku też wie gdzie jest dzidzia, piesek i jeszcze konika rozpozna

A na różowo często ubrana, bo jakoś tak, nie wiedzieć czemu, garderoba się skompletowała

Czy ta moja mała naprawdę taka mała?

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-07-29 o 22:19
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-29, 20:23   #860
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Nie wiem czy mała ale na pewno śliczna Julki nikt z chłopcem nie pomyli
Ciężko określić na podstawie zdjęć ale nie wydaje mi się szczególnie drobna. Przecież nie wszystkie dzieci muszą być duże. Dzisiaj na placu zabaw była dziewczynka chyba podobnej postury, jeśli nawet nie drobniejsza, a miała 1,5 roku.

Edytowane przez Manddy
Czas edycji: 2017-07-29 o 20:42
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 20:33   #861
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Jadowita... Ja zdalnie ciągnę od początku ciąży. Generalnie daje radę, bo grunt to dobra organizacja, a tego mi raczej nigdy nie brakowało. Ostatnio trochę spowolniłam, trochę olałam i trochę zaniedbałam przez co mi się nagromadziło. Młody tez nie pomagał, wiec wreszcie przyszedł moment, kiedy musiałam usiąść na wieczór/noc. Ogólnie nie narzekam.

Julcia śliczna! Noe wyglada na drobną, przynajmniej zdjęcia nie odzwierciedlają. Może Julcia po prostu jest drobnej postury i nie ma powodów do niepokoju. Śliczna jest!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 20:49   #862
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Dziękuję dziewczyny bardzo

Manddy, w chustce na głowie z różowym kwiatkiem, może z chłopcem by jej nikt nie pomylił, ale w innym ubiorze jak najbardziej
Zresztą wrzucę zdjęcia. To pierwsze na rogówce robione już ponad miesiąc temu, to włosów jeszcze mało, teraz ma coraz więcej do tego zaczynają się jej kręcić
To drugie na wyjeździe u mamy chrzestnej, więc jakieś 3 tygodnie temu.

Edytowane przez jaadowita
Czas edycji: 2017-07-29 o 22:20
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 20:55   #863
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

A ja na zdjęciach widzę dziewczynkę. Super gadki na pierwszej fotce!
No ale różnie z ludzkimi odbiorami jest. Do Szymka kiedyś zwróciła się starsza pani mówiąc "Jaka śliczna dziewczynka! A jakie rzęsy długie i zalotne!" Szym ubrany w dresowe spodnie, niebieską bluzkę i czapeczkę z daszkiem imitująca jeans. Dowiedziałam się, że ma bardzo dziewczęcą urodę.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-07-29 o 20:56
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 21:06   #864
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

No widzisz Kasia
A zazwyczaj ludzie mylą dziewczynki z chłopcami, podejrzewam, że przez krótkie włoski. Moja zawsze miała trzy na krzyż, dopiero od niedawna zaczęło coś tam być
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 22:07   #865
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Omg, jaka śliczna Julcia Ja też zdecydowanie widzę dziewczynkę

U mnie z organizacją czasu tak średnio, przed ciążą zazwyczaj zarywałam noce. "Freelancerzy mogą się wyspać" - większej bzdury w życiu nie słyszałam ale kocham mój zawód nad życie i szefowanie samej sobie

Zakupilim nocnik. Jutro podejście numer jeden

Ej, a może założymy klub na zdjęcia dzieciaków? Byłoby trochę bezpieczniej.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 22:25   #866
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda, dzięki

O właśnie, powinniśmy mieć klub na zdjęcia. Fajnie by było tak pooglądać nasze dzieciaczki

Zdawaj relacje jak tam nocnikowanie. Jak pójdzie dobrze, to też zakupimy

Dobrej nocy
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 01:27   #867
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda daj znaka jaki progres z nocnikiem. Ja to jeszcze nawet o tym nie myślałam. Wydawało mi się jeszcze za wcześnie.

Moje dziecię mnie właśnie obudziło, bo gaworzy przez sen.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 02:35   #868
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Samarinda daj znaka jaki progres z nocnikiem. Ja to jeszcze nawet o tym nie myślałam. Wydawało mi się jeszcze za wcześnie.

Moje dziecię mnie właśnie obudziło, bo gaworzy przez sen.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A ja się właśnie kładę

Wczesne zainteresowanie nocnikowaniem to inspiracja ze strony cudownej położnej ze szpitala, w którym Patryk leżał jak miał niespełna dwa tygodnie. Mama trzech dorosłych już synów uczyła ich korzystać z nocnika jak tylko zaczynali siadać. Mam jeszcze jakąś książkę na ten temat, jak znajdę 5 minut wolnego to poczytam i dam znać, czy warto

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 07:22   #869
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Samarinda jak ty funkcjonujesz w ciągu dnia, po tak zarwanej nocy? Przecież do malucha trzeba mieć baterie naładowane na ful.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 09:21   #870
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Maluszku już nie w brzuszku! Wrześniówki 2016 cz. I

Ja to bym była nieprzytomna cały dzień 😴
Jak tak zarywałam noce, to spałam przynajmniej do 11:00, a teraz z małą nie byłoby szans 😜

Wasze dzieci też już tak wszystko wskazują paluszkiem i chcą żeby im mówić co to jest?
Dzisiaj po kaszce umyłam jej buźkę w łazience, a potem przez następne 20 minut musiałam jej opowiadać, że papier to papier, płyn to płyn itd 😂
Pytam sie jej też dzisiaj " Julka, gdzie jest Koka?" A ta mała spryciula popatrzyła chwilę na mnie, myk na czworaki i pod drzwi na taras, odsunęła firankę usiadła i obrót na mnie z wzrokiem mówiącym "No, przecież tu jest" 😘

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za jedno słowo, które wymową zwycięży milion nic nie znaczących słów.
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-13 20:47:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.