Wszystko o szkołach, edukacji, egzaminach - zbiorczy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Tematy związane z masażami wyszczuplającym, zdrowotnym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-06, 16:49   #451
Marrkus
Przyczajenie

GG do Marrkus
Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

witaj noemi
wiec tak jesli chodiz o anatomie i o kosciec to ak trzba sie uczyc wszystkich kosci i ich połaczen
z lacina jest tak ze jest tylko w naszej szkole mowa o krakowskiej szkole masazu ale bez paniki to osobny przedmiot el gramatyki laciskiej i zajecia sa tak przprowadzane ze kazdy sobie daje rady jesli chodiz o anatomie to jest tylko po polsku w innych skzolach medycznych lub tych gdzie rekutuja na kierunek tech masazysta niema tez na zajeciach anatomi niema lacina

jesli chesz sie dowiedziec wszystkiego co potrzebujesz o tym kierunku to
napisz domnie na gg 369421 jestem aktualnym suchaczen na tym kieunku wiec jestem na topie

pozdrawiam Marek
Marrkus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 16:50   #452
Marrkus
Przyczajenie

GG do Marrkus

witaj noemi
wiec tak jesli chodiz o anatomie i o kosciec to ak trzba sie uczyc wszystkich kosci i ich połaczen
z lacina jest tak ze jest tylko w naszej szkole mowa o krakowskiej szkole masazu ale bez paniki to osobny przedmiot el gramatyki laciskiej i zajecia sa tak przprowadzane ze kazdy sobie daje rady jesli chodiz o anatomie to jest tylko po polsku w innych skzolach medycznych lub tych gdzie rekutuja na kierunek tech masazysta niema tez na zajeciach anatomi niema lacina

jesli chesz sie dowiedziec wszystkiego co potrzebujesz o tym kierunku to
napisz domnie na gg 369421 jestem aktualnym suchaczen na tym kieunku wiec jestem na topie

pozdrawiam Marek
Stary 2007-12-06, 17:02   #453
Bodyworkers
Raczkowanie

Nie wiem do której szkoły sie wybierasz, ale faktem jest iz od łacińskich nazw sie nieco odchodzi. Oczywiście to podstawa, łacina w anatomi, ale na boga wiekszość jest zastepowana dzisiaj nazwami angielskimi, choc masę nazw jest podobnych.

Dziś są tendencje aby prowadzic raczej lekacje integracyjne anatomia z fizjologią i elementami patologi. Inaczej to nic nie warte. Poza tym pragmatyzm, pragmatyzm, pragmatyzm. po co masażyscie szczegółowa budowa oka jesli ma problemy z osiami ciała, powięzią, itd.

Za moich czasów w szkole krakowskiej byli przede wszystkim wykładowcy akademiccy, raczej - na szczęście - zapominali ze nie jesteśmy na wydziale lekarskim, traktowali nas poprostu jak studentów, w sensie wymaganych informacji ale i z należytym szcunkiem.

Od tacy wykładowcy starej daty, wiedza ale i respekt dla ludzkich ograniczeń a zarazem szacunek dla stwierdzenia: NIKT NIE JEST DOSKONAŁY

Moim zdaniem to co powinien znać masażysta odzwierciedla świetnie zredagowany ATLAS ANATOMI z elementami fizjologi Adama Zborowskiego. Praktyczny, konkretny no i opracowany przez pasjonata masażu.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:54   #454
dziewczyna00
Rozeznanie

GG do dziewczyna00

Cytat:
Napisane przez noemiiii Pokaż wiadomość
Interesuje mnie na jakim poziomie wymagana jest wiedza z anatomii człowieka, na kierunku technik masażysta.
Napewno wymagana się również łacińskich odpowiedników częsci np. układu szkieletowego.
Zatem czy wystarczy, wykładowcom studium, znajomość, przypuśćmy, podstawowych kości czaszki tj. kość jarzmowa, kość czołowa, czy należy znać równiez takie szczegóły jej budowy jak: powieszchnia oczodołowa skrzydła większego kości klinicznej, wyrostek dziubiasty gałęzi żuchwy...??
Bardzo proszę o odpowiedź szczególnie osób, które napiszę mi konkretną odpowiedź
Pozdrawiam
noemiiii, ja obecnie jestem w studium medycznym na kierunku technik masazysta, i tak jak już powiedziały dziewczyny, na pewno zalezy dużo od wykładowcy.

Ja mam bardzo szczegółową anatomię obecnie szkielet i mięśnie. Wszystie wyrostki, guzowatości i wdrążenia. Przyczepy początkowe, końcowe, funkcje... Nazwy łacińskie są tylko podawane, nie musimy się ich uczyć.

Pozdrawiam
Są takie gesty, którym nie umiem się oprzeć...
Są takie pragnienia, które nie chcą umrzeć...
Jest takie uczucie, które nie chce zgasnąć...
dziewczyna00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 02:46   #455
SirDuch
Przyczajenie

GG do SirDuch

Siemanko,
Właśnie jestem po 2 letniej szkole masażu w Giżycku, w sierpniu odebrałem swój dyplom mogę powiedzieć Ci tyle, że u nas anatomia była baaardzo szczegółowa...musieliśmy znać wszystkie mięśnie i ich przyczepy początkowe i końcowe, calutki szkielecik wraz z przebiegiem więzadeł, szczegółowo stawy, opis kości ze wszystkimi duperelami i oczywiście łacina (mogłaś znać to wszystko, jak nie znałaś łaciny nie zaliczałaś ;/). Cały układ kostny i mięśniowy mam w opuszku resztę palca to wszystkie układy Żeby to tylko była anatomia to luuz, do tego masz takie przedmioty jak klinika, zdrowie publiczne gdzie trzeba było znać od głupiego przeziębienia po stany zwyrodnieniowe, rzs, zzsk, nowotwory, padaczki heh Na pewno nie zapomnę te nie przespane noce z zeszytem i atlasem w ręku Poziom był naprawdę wysoki, na moim roku zaczynało 60 osób (2 klasy po 30 osob) ukończyło szkołę tylko 31 osób, większość nie wyrabiała z materiałem. Żeby jeszcze tego było mało to oczywiście nasz rocznik jako pierwszy zdawał nowy egzamin zewnętrzny (coś takiego jak nowa matura), gdzie na starym egzaminie część praktyczna wyglądała tak, że miałem P zapoznawałem się z jednostką chorobową P i wykonywałem masaż FIZYCZNIE, a my część praktyczną mieliśmy na papierze ...... musieliśmy wypisywać, że przyjmujemy P do gabinetu masazu, opisać wszystkie ruchy jakie wykonujemy..... TRAGEDIA ;/ ale te 2 lata męki sie opłaciły )

Pozdrawiam.
SirDuch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 15:41   #456
agnieszka_g
Raczkowanie

JA mam w rodzinie fizjoterapeutów i ostatnio jak dyskusje rodzinne były to brat mówił , że Ci co mają technika to mają trochę przechlapane, już np na placówki ich nie przyjmują. Wymóg conajmniej licencjat. Kolega skończył technika fizjoterapi i nic mu to nie dało bo przepisy się zmieniły i nic z tego. JEdynie co może do licencjat zaoczny jest dostępny dla techników. Zależy co Cię interesuje. Masaż to ciężka praca (leczniczy) dużo koleżanek mojego brat anie dawało rady fizycznie.
agnieszka_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 16:11   #457
SirDuch
Przyczajenie

GG do SirDuch

Cytat:
Napisane przez agnieszka_g Pokaż wiadomość
JA mam w rodzinie fizjoterapeutów i ostatnio jak dyskusje rodzinne były to brat mówił , że Ci co mają technika to mają trochę przechlapane, już np na placówki ich nie przyjmują. Wymóg conajmniej licencjat. Kolega skończył technika fizjoterapi i nic mu to nie dało bo przepisy się zmieniły i nic z tego. JEdynie co może do licencjat zaoczny jest dostępny dla techników. Zależy co Cię interesuje. Masaż to ciężka praca (leczniczy) dużo koleżanek mojego brat anie dawało rady fizycznie.
Niestety my masażyści nic więcej nie możemy zrobić niż technik, tylko dodatkowe kursy... masaż nie jest ciężką pracą(i nie mówię że lekką), wystarczy odpowiednia pozycja (nie obciążająca twojego kręgosłupa) oraz wysokość leżanki i naprawdę nie czujesz zmęczenia (chyba że lecisz hurtowo P :P ), chociaż w polskich szpitalach te stare łóżka bez regulacji wysokości dobijają
Stary 2007-12-12, 09:11   #458
pawpon
Przyczajenie

uczyłem się sporo, bo w szkole policealnej byli surowi i na studiach też, ale powiem Ci jedno: ta wiedza wydaje się początkowo zbędna, ale polecam samemu się mobilizować, czytać atlas anatomii i anatomie, jak miłą lekturę, czym więcej wiesz, tym lepiej możesz pomóc. Drugą sprawą jest praktyka, staraj się nauczyć po kolei każdego mięśnia, a potem lokalizuj go dokładnie na ciele masowanego, idąc daolej tym tropem, baw się tym, poszukaj okolicznych mięśni, próbuj je nazywać, poproś pacjenta o wykonanie ruchu i obserwuj reakcję mięśnia.
Tyle ode mnie, pozdrawiam
pawpon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 09:16   #459
pawpon
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez SirDuch Pokaż wiadomość
Niestety my masażyści nic więcej nie możemy zrobić niż technik, tylko dodatkowe kursy... masaż nie jest ciężką pracą(i nie mówię że lekką), wystarczy odpowiednia pozycja (nie obciążająca twojego kręgosłupa) oraz wysokość leżanki i naprawdę nie czujesz zmęczenia (chyba że lecisz hurtowo P :P ), chociaż w polskich szpitalach te stare łóżka bez regulacji wysokości dobijają
DO SIR DUCH:
Praca masażysty to bardzo ciężka praca, jeśli po masażu nie jesteś spocony to ciekawe jaki masaż zrobiłeś, chyba pitu pitu, nie wierz temu Panu, masaż to ciężki kawałek chleba, mimo, że jestem facetem na schwał(194 i blisko 100 kg wagi) to nie powiem, żebym się nie męczył, przyznam rację na temat łóżek szpitalnych, ale masaże wykonywane w szpitalu to wogóle zgroza, widziałem ostatnio co tam wyprawiali, wołali o pomstę do nieba,
Stary 2007-12-13, 00:12   #460
SirDuch
Przyczajenie

GG do SirDuch

Cytat:
Napisane przez pawpon Pokaż wiadomość
jeśli po masażu nie jesteś spocony to ciekawe jaki masaż zrobiłeś, chyba pitu pitu, nie wierz temu Panu, masaż to ciężki kawałek chleba,
ten masaż pitu pitu - o jaki chodzi dokładnie? Jeżeli jesteś zmęczony po masażu np rwy kulszowej, bądź relaksacyjnego grzbietu to chyba coś z tobą nie tak? Naprawdę powinieneś pomyśleć nad tym jak wykonujesz ten masaż.... nie mówię tu o masażach u osób uprawiających sport (np kulturystyka), po dwóch takich masażach grzbietu po 40min naprawdę miałem dość na cały dzień ale cóż dopiero jestem po dyplomie z czasem na pewno się wprawie i takich masaży będzie coraz więcej, a co do szpitala i ich masaży to sam byłem w szoku jak na rehabilitacji na każdego P przypadało 15 min masażu (z wejściem rozebraniem się i ubraniem).
Stary 2007-12-13, 09:40   #461
andrzej_masaż
Raczkowanie

Tu się zgodzę z Bodyworkers, od nazw łacińskich się odchodzi zastępując nazwami anglojęzycznymi. Z drugiej strony jest bardzo ciężko przebrnąć przez książki zwłaszcza starszego pokolenia gdzie łacina łacinę pogania Ale pomijając nazewnictwo to uważam, żę zakres wiedzy z dziedziny masażu tj. anatomia człowieka dotycząca ukł: kostnego, mięśniowego, krwionośnego i limfatycznego jest wielce ważna no i nerwówka. Jak masażysta może podjąć pracę nad pacjentem nie wiedząc co robi, absurd.
Wiadomo, że można określić się w bardzo zawężonym zakresie wykonywania zabiegu i inne zakresy wiedzy po prostu zacierają się do wiedzy ogólnej, ale to temat dyskusyjny.
No chyba że jesteśmy masażystami technik orientalnych to tutaj można dyskutować o wiedzy... Ale ja mam swoje zdanie na ten cały temat.
andrzej_masaż jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:46   #462
Bezwstydnica
Rozeznanie

kurs w Słupsku

Gdzie w okolicach Słupska lub w Słupsku mogę zapisać się na kurs masażu??Najlepiej weekendowy.Jeśli ktoś wie bardzo prosiłabym o pomoc...
Stary 2007-12-16, 16:26   #463
massagethai
BAN stały

GG do massagethai
kurs masazu w szczecinie

kursy masazu stemplami ziolowymi, indonezyjskiego, tajskiego masazu stop i jogicznego masazu tajskiego w szczecinie weekendy od kwietnia, rowniez majowka 1-4.05 pod szczecinem. Wygoogluj po szczegoly
massagethai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 06:43   #464
pawpon
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez SirDuch Pokaż wiadomość
ten masaż pitu pitu - o jaki chodzi dokładnie? Jeżeli jesteś zmęczony po masażu np rwy kulszowej, bądź relaksacyjnego grzbietu to chyba coś z tobą nie tak? Naprawdę powinieneś pomyśleć nad tym jak wykonujesz ten masaż.... nie mówię tu o masażach u osób uprawiających sport (np kulturystyka), po dwóch takich masażach grzbietu po 40min naprawdę miałem dość na cały dzień ale cóż dopiero jestem po dyplomie z czasem na pewno się wprawie i takich masaży będzie coraz więcej, a co do szpitala i ich masaży to sam byłem w szoku jak na rehabilitacji na każdego P przypadało 15 min masażu (z wejściem rozebraniem się i ubraniem).
Co do masaży 15 i 20 min jakie ja również miałem nieprzyjemność wykonywać(nie da się zrobić nic sensownego przez ten czas), masaż relaksacyjny kręgosłupa min 30 min oczywiście nie jest męczący, ale... jeśli zrobisz ich 6-7 to już po kilku zastanawiasz się czy dasz radę jeszcze zrobić całościówkę, wiedząc, że jutro znowu będziesz musiał zasuwać.
Ja mówię o profesjonalnym wykonywaniu masaży, codziennie, jeśli chcesz z tego żyć. Nie narzekam że mnie rączki odpadają, tylko że jeśli dziweczyna pyta czy to ciężka praca, to ja mówię, że harówka! I jeśli ktoś powie innaczej musi to nieźle uargumentować, żeby mnie przekonać.
Stary 2007-12-17, 06:48   #465
pawpon
Przyczajenie

Jestem doświadczonym i masażystą i rehabilitantem, zrobiłem kurs masażu polinezyjskiego(znanego także pod nazwami mauri i lomi-lomi - mieszanka tych dwóch) żeby spróbować czegoś nowego - powiem tak: jeśli ktoś ma już doświadczenie i wiedzę, to będzie stosował techniki dodatkowe do swojego masażu(super dodatek do relaksacyjnego), ale jeśli 'świeżak' zacznie się w to bawić, to raczej nie można liczyć na efekty terapeutyczne.
Stary 2007-12-17, 14:26   #466
Marrkus
Przyczajenie

GG do Marrkus

kolego pawpon tez jestem z krakowa
podziel sie zatem wiedza zemna gdzie zrobiles kurs masazu polinezyjskiego ktory laczy w sobie mauri i lomi

pozdrawiam
Stary 2007-12-17, 14:26   #467
Marrkus
Przyczajenie

GG do Marrkus

podziel sie zatem wiedza zemna gdzie zrobiles kurs masazu polinezyjskiego ktory laczy w sobie mauri i lomi

pozdrawiam
Stary 2007-12-17, 14:26   #468
Marrkus
Przyczajenie

GG do Marrkus

Cytat:
Napisane przez pawpon Pokaż wiadomość
Jestem doświadczonym i masażystą i rehabilitantem, zrobiłem kurs masażu polinezyjskiego(znanego także pod nazwami mauri i lomi-lomi - mieszanka tych dwóch) żeby spróbować czegoś nowego - powiem tak: jeśli ktoś ma już doświadczenie i wiedzę, to będzie stosował techniki dodatkowe do swojego masażu(super dodatek do relaksacyjnego), ale jeśli 'świeżak' zacznie się w to bawić, to raczej nie można liczyć na efekty terapeutyczne.

pozdrawiam
Stary 2007-12-18, 22:41   #469
! e_Milka !
Przyczajenie

Kurs masażu czy Studium Masażu?

Witam wszystkich serdecznie!
Od dawna interesuję się technikami masażu. Prosze Was! Doradźcie mi!
Mam 17 lat (od 2008r. we wrzesniu 18:P) Jak sądzicie, czy warto zrobić sobie kurs masażu? Co jest lepsze kurs czy szkoły zaoczne (Akademie masażu)?? Po ukończeniu kursu/szkoły mam prawo do wykonywania zawodu, ale czy w moim wieku znalazłabym jakieś zatrudnienie?
Pozdrawiam cieplutko
! e_Milka ! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 08:37   #470
czarne oczy
Przyczajenie

Dlaczego kurs masażu jest taki drogi???

wyczytalam ze u mnie w okolicy kosztuje ponad dwa tysiace...oszaleli
Stary 2007-12-19, 10:37   #471
massagethai
BAN stały

GG do massagethai
Dlaczego kurs masażu jest taki drogi???

porownaj ceny ich konkurencji - wez pod uwage ilosc godzin, wielkosc grupy.

cena kursu masazu zalezy rowniez od unikalnosci wykladanej techniki - niektorzy nauczyciele przyjezdzaja na kurs z zagranicy, np 4 dniowy kus masazu ajurwedy kosztuje 3750zl.
Stary 2007-12-19, 10:47   #472
massagethai
BAN stały

GG do massagethai
Kurs masażu czy Studium Masażu warszawa?

kursy masazu trwaja kilkadziesiat czy kilkaset godzin i kosztuja okolo 1000zl. W reguly wymagane jest ukonczenie 18 lat, ale na niektore kursy nie jest to konieczne i mozna przyjsc z rodzicem/opiekunem czy z zezwoleniem.

Studium masazu to z reguly dwuletnie studia dzienne - jako szkoly policealne wymagaja matury.

ciezko jest nauczyc sie masazu zaocznie, mozesz tak opanowac jedynie teorie (anotomia, fizjologia) do egzaminu - zajecia praktyczne sa duzo wazniejsze i konieczny jest nauczyciel i wspolpraca z innymi uczniami w grupie.

Dopiero jakis czas po skonczeniu kursu/szkoly masz szanse na zatrudnienie - poniewaz rynek pracy jest przepelniony pracodawcy wymagaja kilka lat doswiadczenia i wielu technik masazu i pracy z cialem.
Stary 2007-12-20, 14:39   #473
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Dlaczego kurs masażu jest taki drogi???

to jakis zart
kurs masazu w wawie osztuje maks 1200
trwa kilka msc
i bardzo czesto masz mnostwo praktyki
medicon heros
mam kolezanki po tyh kursach ktore pracuja juz jako masazystki
Stary 2007-12-20, 14:41   #474
izmonek
Zadomowienie

Dot.: Kurs masażu czy Studium Masażu warszawa?

e tam lepszy kurs to raz
a dwa wcale nie ciezko znalezc prace
w zasadzie dostaje sie ja od reki
wiem cos o tym bo znajomi pracuja a raczej dorabiaja jaki rehabilitanci
Stary 2007-12-20, 14:43   #475
izmonek
Zadomowienie

na kursie lacina nie obowiazuje
ale wiedza z anatomi jest dosyc obszerna praktyczne calosc ich interesuje bez wiedzy o czaszcze szegolowej
musisz wiedziec wiele
Stary 2007-12-20, 21:47   #476
massagethai
BAN stały

GG do massagethai
Kurs masażu czy Studium Masażu warszawa

z okazji zblizajacego sie nowego roku zycze wszystkim wszystkiego najlepszego - nowa ustawa regulujaca zawody medyczne zgodnie z rozporzadzeniami EU nie wejdzie w zycie 1 stycznia 2008 (bo sejm zajmowal sie latem rozwiazywaniem PiSu), natomiast mozna sie jej spodziewac wiosna. Nie wspominajac nowego wylegu tysiecy technikow masazystow pozna wiosna.

To dopiero bedzie kaszana nie do przeskoczneia dla kursantow
Stary 2007-12-26, 15:45   #477
Bodyworkers
Raczkowanie

Smile Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Witam, to może poobalamy kilka mitów. Może na początku kilka uwag własnych. Poczatek przygody z masażem? Klinika, szpital, klub sportowy, ambulatorium też przerabiałem i włacznie z sanatorium. Dziś? Od lat własna praktyka, współpraca z lekarzami, specjalistyczne masaże pod kątem medycyny estetycznej i odnowy psychosomatycznej. Tyle wstępu i progmatyzmu zawodowego.

Owszem masaż to ciężka praca, czynnik fizyczny, ale nie tyle w sensie ciężkiej fizycznie co także odpowiedzialnej, wymagającej skupienia, odporności i spokoju.

Dzis jednak pracuje się zupełnie innymi technikami, odchodzi się od nauczanego niegdyś topornego, siłowego klasyka. Swoją droga jeśli chodzi o cieżką pracę, czy np drenaż limfatyczny, myofascial release, T.P, lifting twarzy technika Rosenberga, soft tissue massage po masaż Ma-uri to techniki wymagające siły? Czegoś nie rozumiem, a jeśli ktos tak uważa to proszę wrócić na kurs!!!

Owszem masaż może być wyczerpujący, ale to jest kwestia zaawansowania, techniki, elastyczności i przekonania do tego co się robi, a nie siły fizycznej.

Z obserwacji podczas szkoleń:

- Dziś coraz więcej jest masażystek, zmienia się masaż diametralnie.

- To że ktoś ma np 190 cm i 100 kg (proszę tego nie brać osobiście do siebie!) nie jest atutem masażysty, a raczej może być problemem w wykonywaniu masażu. Niektóre techniki wymagają zwinności, elastyczności i na przykłąd pracy na kolanach!

- Mieszanie technik owszem jest czasem pomocne, ale w przypadku masaży polinezyjskich to jest tak, iz albo wchodzisz głęboko w temat i wykonujesz przyzwoity masaż w powiedzmy to sobie danym kręgu kulturowym, albo udajesz i wykonujesz jedynie namiastkę masażu.

- Też byłem na kursie Ma-uri lata temu, byli tam także nowicjusze, ale też i fizjoterapeuci i technicy masażu. Pamietam takiego biednego fizjoterapeutę który za chiny nie mógł się przestawić na inny tok myslenia. Nie zawsze pomocna jest wieloletnia praktyka w masażu i rehabilitacji aby opanować wschodnie lub polinezyjskie metody. Czasem wręcz przeszkadza!

- Obserwuje pracę wielu terapeutów na kursach i czasem na prawdę np największe trudności z pracą warstwową przy Dynamicznym Masazu Antycellulit lub stopniowanie masażu podczas sesji Integracyjnego Masażu Bodywork - maja terapeuci po kilku-kilkunastu latach pracy. Dlaczego? Mają doświadczenie ale z olbrzymią domieszką rutyna, sztywność z jaką pracują i zbytnie wykorzystywanie do masażu siły niz strony technicznej, zwala czasem z nóg.

- Jeśli nie potrafisz sam się rozluźnić, popracować nad swoją elastycznością nie wykonasz nigdy przyzwoitego masażu relaksacyjnego i tyle.

- Jeszcze jedno, często słyszę argument, ale klienci pytają o siłowy masaż itd.... itd.... Może warto trochę ludzi przed masażem poedukować? Opowiedzieć o róznych mozliwościach i metodach? To wy jesteście opiniotwórczy.

Tak po góralsku, prawdzywo ryba idzie zawse pod prąd, a z prądym byle co....

Poprostu wyjdzcie poza schemat myslenia, warto.
Stary 2007-12-26, 15:50   #478
Bodyworkers
Raczkowanie

A pro pos pierwotnego wątku, nie patrzcie tylko na to co od was wymagają, ale w jakim kierunku zmierza masaż.

Bierzcie pod uwagę, powięzie, naczyniówkę i układ hormonalny. To w nauce masażu w naszych szkołach leży.

Powodzenia.
Stary 2008-01-03, 19:20   #479
pawpon
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Marrkus Pokaż wiadomość

pozdrawiam
Na wrzesinskiej jest gabinet masazu Ani Sobyry, jesli bedziesz zainteresowany to sie tam udaj, to nie dokladnie technika laczaca tylko autorska jej technika, ktora sie dzieli na kursach, fantastyczna dziewczyna i super mile kurs, polecam
Stary 2008-01-03, 19:43   #480
pawpon
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: TECHNIK MASAŻYSTA:na jakim poziomie wiedza z anatomii?

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers Pokaż wiadomość
Witam, to może poobalamy kilka mitów. Może na początku kilka uwag własnych. Poczatek przygody z masażem? Klinika, szpital, klub sportowy, ambulatorium też przerabiałem i włacznie z sanatorium. Dziś? Od lat własna praktyka, współpraca z lekarzami, specjalistyczne masaże pod kątem medycyny estetycznej i odnowy psychosomatycznej. Tyle wstępu i progmatyzmu zawodowego.

Owszem masaż to ciężka praca, czynnik fizyczny, ale nie tyle w sensie ciężkiej fizycznie co także odpowiedzialnej, wymagającej skupienia, odporności i spokoju.

Dzis jednak pracuje się zupełnie innymi technikami, odchodzi się od nauczanego niegdyś topornego, siłowego klasyka. Swoją droga jeśli chodzi o cieżką pracę, czy np drenaż limfatyczny, myofascial release, T.P, lifting twarzy technika Rosenberga, soft tissue massage po masaż Ma-uri to techniki wymagające siły? Czegoś nie rozumiem, a jeśli ktos tak uważa to proszę wrócić na kurs!!!

Owszem masaż może być wyczerpujący, ale to jest kwestia zaawansowania, techniki, elastyczności i przekonania do tego co się robi, a nie siły fizycznej.

Z obserwacji podczas szkoleń:

- Dziś coraz więcej jest masażystek, zmienia się masaż diametralnie.

- To że ktoś ma np 190 cm i 100 kg (proszę tego nie brać osobiście do siebie!) nie jest atutem masażysty, a raczej może być problemem w wykonywaniu masażu. Niektóre techniki wymagają zwinności, elastyczności i na przykłąd pracy na kolanach!

...

- Jeszcze jedno, często słyszę argument, ale klienci pytają o siłowy masaż itd.... itd.... Może warto trochę ludzi przed masażem poedukować? Opowiedzieć o róznych mozliwościach i metodach? To wy jesteście opiniotwórczy.

Tak po góralsku, prawdzywo ryba idzie zawse pod prąd, a z prądym byle co....

Poprostu wyjdzcie poza schemat myslenia, warto.
Owszem, wszystkie te argumenty potwierdzam, ale jak napisalem, jesli dziewczyna zapytala czy to ciezki zawod to jest to ciezki zawod.

Jesli chodzi o masaz polinezyjski, wykonywalem je zgodnie z kanonami i zasadami tego masazu, ale i tak nawet dwa masaze u tego samego pacjenta nie sa takie same, gdyz za kazdym razem, podswiadomie, rece ukladaja sie do tego miejsca, ktore tego potrzebuje najbardziej. Wiec zycze wszystkiego najlpeszego temu, ktory za kazdym razem i kazdemu pacjentowi wykonuje taki sam masaz, gdyz to swiadczy o rutynie.

Co do mieszania technik to jak napisalem mieszam je, ale dlatego ze akurat taka technika albo ruch pasuje do tego co chce w danym momencie osiagnac. Uwazam, ze sztywne stosowanie sie do regul to wlasnie to co gorale mieli do powiedzenia na temat ryb plynacych z pradem.
Wiedza na temat masazu, poznawanie nowych technik i jej poglebianie dziala tylko na korzysc wszystkim, ktorzy wykonuja i sa masowani, gdyz lepiej rozumieja istote tego zabiegu, ktory jest najbardziej intymnym kontaktem terapeuty i jego pacjenta(rozpatruje w kategoriach terapeuta-pacjent, ze wzgledu na moje zdanie, ze jesli ktos do ciebie przychodzi na masaz to znaczy, ze mu czegos brakuje, a jesli brakuje to jest to leczenie braku tego czegos)
Odpowiedz

Tagi
anatomia, bezplatna joga, białystok, bio-relax, biorelax, biostudio masaz, egzamin zawodowy masaż, fizjoterapia, gdańsk, gdynia, joga masaz, jogamasaz warszawa, kosmetlogia, kurs masazu, kurs masazu tajskiego, kurs masażu, kursu masazu, kursy masazu, kursy masażu, masaz, masaż, matura, orient studio, rehabilitacja, rozmowa kwalifikacyjna, studia warszawa, szczecin masaz, szkola masazu, szkolenia masaze, szkolenie masazu, szkoly masazu, szkoła policealna, tajlandzki masaz, tanie kursy, technik masazysta, technik masażysta, technikum, warszawa, warsztaty masazu, wsm, wsr

Nowe wątki na forum Masaż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości