Powrót do małego miasteczka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-11, 11:10   #1
Gdzieipoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 15

Powrót do małego miasteczka?


Zwracam się do Was z moimi rozkminami.

Nie, nie jest to sytuacja, w którym wybór życiowy uzależniam od zdania obcych ludzi, po prostu mam mętlik w głowie, który muszę ogarnąć sama, ale z ciekawości chciałabym zobaczyć jak mój dylemat oceni ktoś totalnie z zewnątrz.


Jestem tuż po 30. Studia skończyłam w wielkim mieście i siłą rozpędu, jak to zwykle bywa, w tym wielkim mieście po studiach zostałam. Pracuję w korpo.
Nie miałam żadnej pomocy finansowej od rodziny (jestem jedynaczką, tata umarł w moim wczesnym dzieciństwie, mama już podczas moich studiów była emertowaną nauczycielką).
Najpierw mieszkałam ze znajomymi, potem wynajęłąm kawalerkę. Dochody mam takie plus minus 5000 złotych. Zaczęłam sobie ciułać na wkład własny, chociaż rosnące wciąż ceny nieruchomości i wizja kredytu na większość życia budzą we mnie trochę stany lękowe.

W tym roku zmarła moja mama. Jak już się wylizałam (mniej więcej) z najciemniejszej żałoby (bo w sumie zostałam sama jak patyk na tym łez padole), to zaczęłam myśleć o przyszłości. Pierwsze moje plany polegały na sprzedaży mieszkania po mamie, z czego pieniądze włożyłabym w zakup mieszkania w mojej metropolii. Po czym nieoczekiwanie sobie uświadomiłam, że ja pracuję tam i mieszkam, bo gdzieś trzba pracować i gdzieś mieszkać. To nie jest praca, która mnie wpędza w depresję,ale też nie taka, do której idę z wielką radością. Nie jestem też jakoś bardzo przywiązana do tego miasta. Uświadomiłam sobie, że jestem chyba już zmęczona tempem pracy, nadgodzinami, tą całą otoczką szklanych wieżowców, która mnie jarała na początku pracy, ale teraz już jestem duża i wiem jak to wygląda od środka.

I w tym momencie dodatkowo pojawiła się oferta konkursu w mieścinie, z której pochodzę (lekko ponad 10 tyś mieszkańców). Praca w moim zawodzie. Wygrałam go. Jest to budżetówka, ale praca nie z tych co jak się zmieni ekipa rządząca lokalnie to mnie nie ma. Praca bardzo stała. Zarobki - ok. 3300 na rękę, plus trzynastki, nagrody, wczasy pod gruszą i te inne budżetowe cuda wianki. Mieszkanie mamtu trzypokojowe, odświeżone przeze mnie jak jeszcze myślałam, żeby je sprzedać. Z czynszem w wysokości zawrotnych 300 złotych.

Do metropolii jest jakieś godzina piętnaście pociągiem, więc jak mi się zachce powłóczyć po mieście, iść do teatru, czy spotkać z kimś na kawę - podjadę.

Znajomi twierdzą, że zwariowałam, żeby rozważać życie na, jak to ujęli - wsi wesołej.

Mam tydzień na potwierdzenie, czy biorę nową robotę.

I co Wy na to?
Gdzieipoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:24   #2
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Ja bym wziela prace w rodzinnym miescie, nie jestes nigdzie niczym uwiazana I na dobra sprawe przejadlo Ci sie zycie w duzym miescie. Nie musi to byc przeciez decyzja na cale zycie, a po prostu nowy etap.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:25   #3
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Brałabym pracę na Twoim miejscu.
Nic Cię w mieście nie trzyma, nie czujesz potrzeby pędu do rozwoju kariery w korpo. Jak będziesz zarabiała 3300 na rękę, to biorąc po uwagę koszty życia w mniejszym miasteczku wyjdziesz na to samo co w mieście, albo nawet lepiej, bo nie będziesz musiała brać kredytu. Jesteś dorosła, mobilna, do miasta dojedziesz w razie czego. Jak masz w miarę blisko do lekarza i do sklepu, to bym się nie zastanawiała nawet. Gdybyś chciała zostać w mieście, to nawet byś nie aplikowała do tej pracy w budżetówce. Po co się męczyć, jak może być Ci lepiej.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:32   #4
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

tez bym wrocila bo tak naprawde nic na tym nie tracisz
jedyny "problem"to czy nie bedziesz czula sie samotnie w tym malym miescie bez znajomych i faceta (jesli nie masz zadnego)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:33   #5
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Też bym wzięła tę pracę na Twoim miejscu. Fajne mieszkanie bez kredytu jest dużo warte. Plus brzmisz, jakby bardziej odpowiadał Ci spokojny tryb życia. Nie zmuszaj się do zycia w dużym miescie tylko dlatego, że większość ludzi tak by wolało.
Dodatkowo wydaje mi się, że w takiej mniejszej miejscowości ludzie lepiej się poznają. Znasz sąsiadów, większość pewnie kojarzysz z widzenia. Piszesz, że zostałaś sama jak palec. Może to byłby jakiś extra plus tego wyboru?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:41   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Cytat:
Napisane przez Gdzieipoco Pokaż wiadomość
Znajomi twierdzą, że zwariowałam, żeby rozważać życie na, jak to ujęli - wsi wesołej
To sa bliscy znajomi? Czesto sie widujecie? Warto dla nich zostac?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:48   #7
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Mam wrażenie, że decyzję już podjęłaś i szukasz potwierdzenia. U mnie znajdziesz, bo na twoim miejscu też wybrałabym spokojniejsze życie. Jeśli pracę już masz nagraną, mieszkanie masz i to bez kredytu to moim zdaniem to dobra opcja. Zarobki wprawdzie mniejsze, ale gdybyś musiała spłacać ratę kredytu to i te korporacyjne 5 tysięcy znacząco by się uszczupliło. Znajomych bym nie słuchała, dzisiaj są, a jutro może ich nie być. O samotność też jakoś szczególnie nie bałabym się, jeśli do dużego miasta można dojechać w godzinę.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-11, 11:52   #8
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Zdecydowanie bym wróciła. Powiem więcej - wróciłam, choć mieszkam w mieszkaniu teściów (nie z nimi, mieszkanie po zmarłych dziadkach), ale mamy oboje pracę zdalną. Takie warunki mi odpowiadają.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:54   #9
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

W budżetówce się zarabia 3300 na rękę?


Widać, że potrzebujesz tego powrotu do spokojnego miasteczka. To nie musi być powrót na całe życie. Finansowo na tym gorzej nie wyjdziesz, więc jeśli uroki wielkiego miasta Ci się znudził, to po co masz tam siedzieć?
Spróbuj - potem może się okazać, że życie w tej mieścinie jest zbyt spokojne, ale przynajmniej będziesz miała szanse się zastanowić czego tak naprawdę w życiu szukasz i co Ci potrzeba do szczęścia.
Weź tylko pod uwagę, że będziesz się obracać w towarzystwie ludzi o innej mentalności niż w tym swoim wielkim świecie. Dla mnie to byłby największy problem - spędziłam niedawno dużo czasu na takiej prawdziwej wsi zabitej dechami, i najbardziej mi przeszkadzał sposób patrzenia na świat tubylców - ambitniejsi ludzi zwykle wyjeżdżają w pogoni za lepszym życiem, zostają tacy bojaźliwsi i mniej ogarnięci (na pewno są wyjątki -pojechałam teraz stereotypem, ale mnie ta mentalność biła po oczach).

Chociaż na pewno miasteczko w pobliżu metropolii to co innego niż biedna wiocha w biednym rejonie Polski

Edytowane przez ertyjnbvcxzxcvbnm
Czas edycji: 2019-11-11 o 11:56
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:56   #10
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Ja bym wróciła do miasteczka. Dlaczego? Nie wydajesz mi się osobą, którą pociąga taki szaleńczy tryb życia i poczucie bycia w wielkim mieście. Poza tym miałabyś własne mieszkanie z małym czynszem i miejscem na ewentualne powiększenie rodziny. W Warszawie tyrałabyś nadgodziny byle spłacić kredyt na znacznie mniejsze mieszkanie. Mówisz też, że praca w miasteczku jest bardziej stała, nie grozi Ci zwolnienie itd., więc nad czym się zastanawiać? Dodam jeszcze korzyści z braku stania w korach, więc więcej czasu na hobby itd.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 13:39   #11
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

W to że będzie ci się chciało 2,5-3 h jechać na kawę i z powrotem - to się nie napalaj.

Zależy ile dostałabyś za twoje mieszkanie, ile musiałabyś dobrac kredytu, ile rata za to miesięcznie, koszty utrzymania. Jakie masz perspektywy przed sobą w obu miejscach. I jak wykorzystujesz to że mieszkasz w dużym mieście, bo jak nie bywasz to na co ci to. Może też w tym urzędzie ci się nie spodobać, możesz trafić na średnio ciekawe środowisko.
Spróbować możesz, zawsze przecież możesz ostatecznie wyjechać z miasteczka za rok czy 2 porównując najpierw oba miejsca.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-11, 14:06   #12
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
[
Weź tylko pod uwagę, że będziesz się obracać w towarzystwie ludzi o innej mentalności niż w tym swoim wielkim świecie. Dla mnie to byłby największy problem - spędziłam niedawno dużo czasu na takiej prawdziwej wsi zabitej dechami, i najbardziej mi przeszkadzał sposób patrzenia na świat tubylców - ambitniejsi ludzi zwykle wyjeżdżają w pogoni za lepszym życiem, zostają tacy bojaźliwsi i mniej ogarnięci (na pewno są wyjątki -pojechałam teraz stereotypem, ale mnie ta mentalność biła po oczach).

Chociaż na pewno miasteczko w pobliżu metropolii to co innego niż biedna wiocha w biednym rejonie Polski
Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
W to że będzie ci się chciało 2,5-3 h jechać na kawę i z powrotem - to się nie napalaj.
Tak właśnie jest


Nigdy nie przeprowadziłabym się do małego 10-tysięcznego miasteczka.
To nie tylko godzina i 15 minut pociągiem w jedną stronę, to też najczęściej niezbyt duża liczba połączeń w ciągu doby i często niekorzystny rozkład jazdy, np. ostatni pociąg powrotny jest o 18-tej czy 19-tej. Nie bez powodu mieszkańcy mniejszych miejscowości narzekają na wykluczenie komunikacyjne. Weź też pod uwagę, jak i z kim będziesz spędzała wolny czas, którego będziesz miała zdecydowanie więcej niż w metropolii.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 14:20   #13
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Weź też pod uwagę, że to nie będzie już to samo miasteczko z którego wyjechałas - co ma plusy i minusy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 14:23   #14
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Ale przecież to nie decyzja jedyna i ostateczna, pomieszkaj, zobacz jak Ci będzie, jak będziesz miała dość - zawsze możesz wrócić do pomysłu sprzedania mieszkania i kredytu.
Jeśli jesteś zmotoryzowana to już w ogóle nie widzę problemu zeby gdzieś tam dojechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 14:35   #15
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

powiem ci tak ja ze względów zawodowych przeniosłam się z większego do o wiele mniejszego miasteczka (postanowiłam się lekko przekwalifikować i akurat tu bez problemu sie dostałam), jednak od początku traktowałam to tylko jako tymczasowe i od pewnego czasu coraz poważniej rozważam powrót do większego miasta. rozważam zmianę pracy z różnych powodów ale lokalizacja jest tym głównym. nie wiem może jakbym trafiła na ciut większe miasteczko to bym to inaczej odbierała, ale trafiłam na takie co nawet nie ma gdzie wyjść. ze znajomymi też krucho, bo jakoś nie zżyłam się z nikim z pracy na tyle żeby gdzieś wyjsc razem po i do tego każdy ma już rodzinę i po pracy wraca do siebie bo dom dzieci. i mimo że nie korzystałam jakoś szczególnie z dobrodziejstw miasta to mi teraz tego wszystkiego brakuje. do większego miasta mam ok godz i szczerze jak juz jadę to tylko czasem w sobotę, bo w tygodniu jak sobie odliczę te 2 godz i pomyślę na którą pasuje mi wrócić to mi się odechciewa.



no ale to ja i moje potrzeby, nie mówię ci nie. ja postanowiłam przeprowadzkę na pewien czas, tobie też nikt nie każe się przeprowadzać na stałe. skoro nie trzyma cię nic ani w tamtym mieście ani w tamtej pracy to warto spróbować, zobaczysz może akurat okaże się to świetnym pomysłem i postanowisz zostać na stałe, a jak nie to najwyżej za jakiś czas będziesz szukać pracy w większym mieście i znowu się przeprowadzisz, przynajmniej nie bedziesz żałować że nie spróbowałaś. widać że chcesz tej zmiany, więc nie ma co rezygnować tylko dlatego bo znajomi by nie wyjechali z miasta

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2019-11-11 o 14:39
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 16:17   #16
Gdzieipoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 15
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że decyzję już podjęłaś i szukasz potwierdzenia
chyba w punkt

poszłam dziś na 4-godzinny spacer, pomyślałam jeszcze. I zadzwonię tam jutro, że przyjmuję ofertę


Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
W budżetówce się zarabia 3300 na rękę?


[COLOR=Gray]
No na tym stanowisku akurat tak. Przecież budżetówka to rozległy twór z rozległą siatką płacową. Plus w moim przypadku od razu doliczam sobie niejakie "zmarszczkowe", o istnieniu których mnie uświadomiono tam w kadrach - czyli stażowe. Mam łącznie 8 lat pracy na umowie o pracę, a to będzie od razu dodatkowo +8% do kwoty bazowej. I tak rośnie to sobie co roku aż do maksymalnych 20%. Nie miałam o tym wcześniej pojęcia


Dam temu wszystkiemu szansę. Dla mnie wszystko od sposobu przeprowadzenia tego konkursu po pierwszy kontakt z ludźmi w tym miejscu, to był opad szczeny. Tak jak ktoś napisał - to moje miasteczko teraz, a miasteczko kiedyś, jak z niego wyjeżdżałam w wieku 19 lat, to już inny świat. Na plus


Kwestiami międzyludzkimi się nie przejmuję za bardzo. W dni robocze po pracy i tak marzę tylko o tym, żeby nie widzieć drugiego człowieka przez jakieś min. 12 godzin. A znajomych mogę spokojnie odwiedzić w weekendy, tak zresztą jak to robię teraz. Mam ludzi porozrzucanych po wielu miastach, często do nich jeżdżę na krótkie wizyty

Edytowane przez Gdzieipoco
Czas edycji: 2019-11-11 o 16:18
Gdzieipoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 16:30   #17
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

W życiu bym się nie dała uwiązać w tym wieku w małym miasteczku, z oszałamiającym 3k do końca życia, ale to kwestia tego czego oczekujesz od życia i jak bardzo męczy Cię duże miasto. I tak widać, że chcesz to zrobić, więc rób, najwyżej rzucisz takie życie po roku w cholerę i wrócisz do korpo

Przemyślałabym jeszcze jakie perspektywy porzucasz, jednak w korpo rzadko kończy się rozwój kariery w wieku 30 lat, a w urzędzie to wiadomo jak wygląda sytuacja.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 16:35   #18
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

zdecydowanie bym wrocila
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 16:41   #19
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Cytat:
Napisane przez Gdzieipoco Pokaż wiadomość
chyba w punkt

poszłam dziś na 4-godzinny spacer, pomyślałam jeszcze. I zadzwonię tam jutro, że przyjmuję ofertę




No na tym stanowisku akurat tak. Przecież budżetówka to rozległy twór z rozległą siatką płacową. Plus w moim przypadku od razu doliczam sobie niejakie "zmarszczkowe", o istnieniu których mnie uświadomiono tam w kadrach - czyli stażowe. Mam łącznie 8 lat pracy na umowie o pracę, a to będzie od razu dodatkowo +8% do kwoty bazowej. I tak rośnie to sobie co roku aż do maksymalnych 20%. Nie miałam o tym wcześniej pojęcia


Dam temu wszystkiemu szansę. Dla mnie wszystko od sposobu przeprowadzenia tego konkursu po pierwszy kontakt z ludźmi w tym miejscu, to był opad szczeny. Tak jak ktoś napisał - to moje miasteczko teraz, a miasteczko kiedyś, jak z niego wyjeżdżałam w wieku 19 lat, to już inny świat. Na plus


Kwestiami międzyludzkimi się nie przejmuję za bardzo. W dni robocze po pracy i tak marzę tylko o tym, żeby nie widzieć drugiego człowieka przez jakieś min. 12 godzin. A znajomych mogę spokojnie odwiedzić w weekendy, tak zresztą jak to robię teraz. Mam ludzi porozrzucanych po wielu miastach, często do nich jeżdżę na krótkie wizyty
A w takim małym mieście nie obawiasz się monotonii pracy, niewielu wyzwań, braku możliwości rozwoju i lokalnych układów? Trochę to dziwne, że na stanowisko kierownicze w malym miasteczku nie mieli kogoś swojego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-11, 16:59   #20
Gdzieipoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 15
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

to nie jest stanowisko kierownicze, po prostu specjalistyczne. Charakter pracy akurat wyklucza monotonię

Natomiast co do innych rzeczy - zobaczymy. Swoje już zobaczyłam i w korporacji, łącznie z układami i ludźmi tracącymi stołki, bo zmienił się ktoś "na górze" i niżej usilnie wkładał swoich. Zobaczymy, nie mogę z góry zakładać ani że będzie fantastycznie, ani że beznadziejnie. to się okaże w praniu
Gdzieipoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 17:01   #21
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Sprobowalabym. Prace masz blisko, co wazniejsze spore i fajne mieszkanie tez. Wydajesz sie tez zmeczona szybkiem tempem zycia w miescie. Sprobowac zawsze mozna. Jesli po roku stwierdzisz, ze jednak jestes zmeczona wolniejszym tempem, to do roboty do wiekszego miasta zawsze mozna wrocic (poszukac), a mieszkanie po mamie sprzedac lub wynajac.

No, ale ja z dobrym laczem netowym, moglabym zyc praktycznie wszedzie
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 17:17   #22
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Nigdy w życiu bym nie przyjęła takiej pracy.

Pensja w budżetówce bez kredytu = pensja w korpo z kredytem.

W małych miasteczkach ludzie się znają, mają utworzone grupy, nie masz tam nikogo chyba, nie doczytałam; w dużym mieście mnóstwo możliwości masz no i pewnie jakichś znajomych ze studiów i pracy.

Małe miasto - totalny brak anonimowości, mnie to denerwuje, nie cierpię spotykać jakichś Marlen i Tadków z którymi chodziłam 30 lat temu do podstawówki i nie wiadomo, czy powiedzieć cześć czy zignorować.

No i praca w korpo daje możliwości, awans, porządne podwyżki, jasna ścieżka kariery, benefity, pakiety medyczne. Jak Ci się znudzi praca w tym teamie, to zmieniasz dział i często przy tym np budynek firmy, do tego inny zespół, czyli zostajesz w firmie bez zmiany umowy a wszystko wygląda tak jakbyś zmieniła pracę.
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 17:31   #23
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Żeby mniej pracować już bardziej zdecydowałabym się na pracę w budżetówce w dużym mieście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Gdzieipoco Pokaż wiadomość
to nie jest stanowisko kierownicze, po prostu specjalistyczne. Charakter pracy akurat wyklucza monotonię

Natomiast co do innych rzeczy - zobaczymy. Swoje już zobaczyłam i w korporacji, łącznie z układami i ludźmi tracącymi stołki, bo zmienił się ktoś "na górze" i niżej usilnie wkładał swoich. Zobaczymy, nie mogę z góry zakładać ani że będzie fantastycznie, ani że beznadziejnie. to się okaże w praniu
Ale jesteś pewna co do wysokości tego wynagrodzenia? Bo koleżanka też miała obiecane wyzsze pieniadze, a w praktyce dostała mniej. Znam zarobki w budżetówce w malych miejscowościach i ponad 3 tyś netto to mają kierownicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 18:31   #24
Gdzieipoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 15
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Tak, jestem pewna.
Gdzieipoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 18:35   #25
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Cytat:
Napisane przez Gdzieipoco Pokaż wiadomość
Tak, jestem pewna.
W sumie zawsze można spróbować. Najwyżej za rok czy 2 się zwolnisz, jeśli nie będzie Ci odpowiadać. Nie będziesz się nudzic w małym mieście bez znajomych, praca w urzędzie to praca od 8 do 16, więc będziesz mieć sporo wolnego czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 19:52   #26
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Ja bym się w małym miasteczku bała tylko jednego - mentalności ludzi oraz że ciężej będzie znaleźć partnera (jeżeli owego nie posiadasz, a chciałabyś). Wydaje mi się, że miasto w kwestiach towarzyskich daje większe możliwości. Poza tym bym raczej spróbowała. Zawsze za jakiś czas możesz zweryfikować i zmienić swój wybór.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 20:02   #27
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Ja sama bym się nie przeprowadzała, tylko sprzedała tamto mieszkanie na wkład własny.
Ale ja uwielbiam mieszkanie w dużym mieście na tyle, że rozważam przeprowadzkę w ogóle do centrum.

U Ciebie z kolei ewidetnie widać, że jesteś mega steskniona za spokojem mniejszego miejsca, zmęczona życiem w dużym mieście.
Także myślę, że przeprowadzka, to bardzo dobry pomysł.
Zawsze możesz zmienić kiedyś zdanie

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 20:06   #28
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87323794]Ja bym się w małym miasteczku bała tylko jednego - mentalności ludzi oraz że ciężej będzie znaleźć partnera (jeżeli owego nie posiadasz, a chciałabyś). Wydaje mi się, że miasto w kwestiach towarzyskich daje większe możliwości. Poza tym bym raczej spróbowała. Zawsze za jakiś czas możesz zweryfikować i zmienić swój wybór.[/QUOTE]Co masz na myśli mówiąc mentalność?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 20:11   #29
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Co masz na myśli mówiąc mentalność?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Generalizując oczywiście, ludzie w małych miasteczkach są zwykle mniej otwarci, mają bardziej konserwatywne poglądy i niższe wykształcenie. Ci zdolniejsi, bardziej ambitni zwykle uciekają do miast. Na podstawie obserwacji i opowieści z miasteczka, w którym mieszka moja babcia stwierdzam, że ja bym się w takiej społeczności nie odnalazła.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 20:24   #30
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Powrót do małego miasteczka?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87323844]Generalizując oczywiście, ludzie w małych miasteczkach są zwykle mniej otwarci, mają bardziej konserwatywne poglądy i niższe wykształcenie. Ci zdolniejsi, bardziej ambitni zwykle uciekają do miast. Na podstawie obserwacji i opowieści z miasteczka, w którym mieszka moja babcia stwierdzam, że ja bym się w takiej społeczności nie odnalazła.[/QUOTE]Wyniki wyborów faktycznie potwierdzają, że bardziej konserwatywni, ale przeciez autorka nie bedzie miala kontaktu z całym miastem, jeśli ktos nie będzie jej odpowiadał nie będzie sie z nim kumplować. Jest to jakiś argument ale można łatwo z tym zaradzić. Mi by bardziej przeszkadzało, że nie miałabym co robić po powrocie do domu, nie bardzo jest gdzie iść, oferta kulturalna uboższa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 01:56:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.