Jak Go przeprosić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-23, 01:19   #31
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jak Go przeprosić?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Skoro tak bardzo czujesz się winna z powodu całej sytuacji, to dlaczego nie przeprosisz (jeden raz) i nie uznacie sprawy za zamkniętą?
Wykorzystywanie czyjegoś poczucia winy (w tym przypadku twojego) do manipulowania sytuacją nie jest specjalnie etyczne.
Być może trochę abstrahując od problemu autorki:

Temat zdrady jest szalenie delikatny i ma to do siebie, że w większości przypadków nie da się go zamknąć w jednym "przepraszam, idźmy dalej". Nawet fajny artykuł o tym niedawno znalazłam, proszę: http://zwierciadlo.pl/2012/seks/part...osc-ci-wybaczy

Choć pytania, męcenie, karcenie i złość może się wydawać manipulacją, najczęściej nią jednak nie jest. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że zdradzony i okłamany człowiek ma potrzebę drążyć temat, upewniać się, układać sobie w głowie. I z tego artykułu, który wg mnie jest trafny, wynika że ma do tego prawo. Moze to boleć i złościć osobę która zdradziła, bo w końcu też ma wyrzuty sumienia, no ale... to są konsekwencje jego czynu. Nie można mieć pretensji do poszkodowanego, że w ramach "odpuszczenia win" ma po drodze, zwłaszcza na początku, jakieś potrzeby. To jest "krzyż" osoby zdradzającej, i tyle. Nie musi się na to godzić, ale zazwyczaj to warunek uratowania związku, i w mojej skromnej ocenie tylko ostatni burak miałby o to pretensje.

Dla mnie więc to naturalne, że autorka ma jakieś poczucie obowiązku wobec aktualnych potrzeb chłopaka.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 08:46   #32
Marta23456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 24
Dot.: Jak Go przeprosić?

Uwierz mi że wiele razy chciałam. Ale strach mi nie pozwalał. Wiedziałam, że prędzej czy później mnie czeka chwila prawdy.. Czekałam na dobry moment który nigdy by nie nadszedł, bo przecież nie ma takiego... Jestem pewna, że może nie dzisiaj nie jutro nie za tydzień, ale kiedyś nie wytrzymałabym i powiedziałabym mu prawdę.
Na początku z tym smsem myślałam, że ktoś ewidentnie chce mi zaszkodzić, ale może zrobił na odwrót. Może chciał dać mi szansę, bo wiedział że gdyby to wyszło od osoby trzeciej, było by o wiele gorzej.
Tłumaczę to sobie na milion sposobów i chociaż jest ich tyle, nie potrafię znaleźć tego jednego, który by mi pomógł i sprawił żeby mnie nie zostawił... Bo proszę was pojadę do Niego i co... Kwiaty dam? Czekoladki? Chciałabym zrobić coś wyjątkowego, tak żeby zapamiętał ten czyn i dobrze go wspominał, bez względu czy się rozstaniemy czy nie.. Choć nie ukrywam, wolałabym nie, ale przecież nie da się nikogo zmusić..
Marta23456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 08:57   #33
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jak Go przeprosić?

Marta - ten sms był z bramki czy prywatnego numeru? Próbowałaś na niego zadzwonić... z innego numeru?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:02   #34
Marta23456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 24
Dot.: Jak Go przeprosić?

Sms był z numeru komórkowego, tak, próbowałam i włączała się skrzynka odbiorcza... w internecie też tego numeru nie ma wpisanego nigdzie przynajmniej publicznie, więc stawiam na to, że ktoś kupił starter wysłał smsa i wyłączył numer...
Marta23456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:02   #35
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jak Go przeprosić?

Marta - mam nadzieję, że wiele Cię ta lekcja nauczyła. Towarzystwo masz durne, Twoje zachowanie nie było mądre, jego również było dziwne. Wątpię, czy da się tak zepsuty, niedługi związek naprawić, zwłaszcza że wydajesz się młoda, nie wiążą Was dzieci ani kredyty, więc nietrudno zerwać znajomość. Musiałby Cię naprawdę kochać i chcieć pracować nad związkiem, żeby wrócić do Ciebie z pełnym przekonaniem, a nie z braku laku czy z przyzwyczajenia. Trzymam kciuki za to, byś była szczęśliwa i mądrzejsza, nieważne czy z tym, czy z innym.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:33   #36
Marta23456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 24
Dot.: Jak Go przeprosić?

Jeśli chodzi o konkretnie te osoby z mojego towarzystwa, rzeczywiście, trochę mi zaszkodziły. Na błędach człowiek się uczy. Uszczęśliwić mnie może jedynie wiadomość, że chce porozmawiać. O Jego widoku już nie wspomnę. Wiem że mnie kocha. Nie mogę uwierzyć że w przeszłości mogłam zrobić taki błąd. Mam nadzieję, że da mi szansę. Pozostaje mi tylko czekać, skoro nic nie mogę zrobić innego.
Marta23456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:57   #37
coffee_candy
Raczkowanie
 
Avatar coffee_candy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 458
Dot.: Jak Go przeprosić?

Cytat:
Napisane przez Marta23456 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie ma żadnej szansy?
A skąd MY mamy wiedzieć? ?

Autorko, niestety musisz poczekać na jego decyzję. To trudne, ale staraj się nie gdybać, bo to tylko pogarsza Twoje samopoczucie. Poczekaj aż się odezwie, a jeśli naprawdę nie wytrzymasz to idź do niego (tylko nie od razu, żeby miał czas przemyśleć. Chyba, że jest człowiekiem, który kuje żelazo póki gorące to możesz zadziałać szybciej). Widać, że żałujesz i chcesz z nim być, Twoje zachowanie było idiotyczne, ale teraz wszystko leży w jego rękach. Jeśli nie będzie chciał z Tobą być, pozwól mu odejść i być szczęśliwym. Trzymaj się!
__________________
"So hit me with music!"

coffee_candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 14:10   #38
Marta23456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 24
Dot.: Jak Go przeprosić?

Kamień spadł mi z serca... Jednak jest tym co kuje żelazo... I rzeczywiście mnie kocha... Odezwał się i powiedział że da mi szansę jedną i ostatnią... Nie był jakoś zbytnio czuły, no bo dalej jest zły, ale chyba wszystko będzie szło w dobrą stronę. Dziękuje za opinie, krytykę i podtrzymywanie na duchu wam wszystkim i każdej z osobna. Potrzebowałam kogoś kto będzie chciał wysłuchać i wyznać swoje zdanie na ten temat. Wiem że postąpiłam beznadziejnie i nie zasługuje na Niego w chwili obecnej, ale mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości dam radę to zmienić. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!!!
Marta23456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:15   #39
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Jak Go przeprosić?

Cytat:
Napisane przez Marta23456 Pokaż wiadomość
Hej wam wszystkie... Piszę do was, bo już sama nie wiem co robić... Jestem ze swoim chłopakiem dwa lata jesteśmy w tym samym wieku. Nie miałam nigdy mu do zarzucenia nic złego oprócz jednego incydentu... głupia kłótnia i zostawił mnie z dnia na dzień. Szybko jednak okazało się że zrobił to z nerwów i nie chciał się rozstawać, jednak swoje przeżyłam przez ten czas. Byłam zła i chciałam się zemścić zdradą, żeby też cierpiał. Wiem, głupie. Ale nie doszło to do skutku, a raczej nie do końca. Całowałam się z jednym facetem kolegą byłej przyjaciółki. Nie doznałam tego czego chciałam, ani satysfakcji ani dumy. Zamiast tego strach, że się do wie... wiele razy próbowałam powiedzieć ale nie umiałam.. Bałam się. Przez ten czas pokłóciłam się z tą rzekomo przyjaciółką, bo miała pretensje że jej o tym nie powiedziałam, a dowiedziała się bo "dla żartu" szperała w telefonie tego faceta gdzie były smsy, o tym że tego żałuję i nie mogę o tym zapomnieć i że jest mi głupio. Mimo to powiedziała że nic nie powie, ze względu na to że sama miała wiele za uszami ale to była przeszłość bo z każdym którego zdradziła już dawno nie jest. Jednak dostałam dziś smsa anonima, że ktoś dowiedział się o tym "małym sekrecie" i żebym lepiej sama powiedziała chłopakowi zanim dowie się od osób trzecich. Bez wahania zadzwoniłam, spotkaliśmy się i się przyznałam. Teraz ma do mnie żal, w sumie słusznie, ale czy jest jakiś sposób żeby wybaczył? Jest to człowiek z zasadami i jak postanowi zerwać kontakt przez to, to nie będę miała szans już na nic... Jak mogę to ratować?
Głupie???
na jego miejscu nie chciałabym mieć z tobą nigdy nic wspólnego/
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:31   #40
coffee_candy
Raczkowanie
 
Avatar coffee_candy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 458
Dot.: Jak Go przeprosić?

Cytat:
Napisane przez Marta23456 Pokaż wiadomość
Kamień spadł mi z serca... Jednak jest tym co kuje żelazo... I rzeczywiście mnie kocha... Odezwał się i powiedział że da mi szansę jedną i ostatnią... Nie był jakoś zbytnio czuły, no bo dalej jest zły, ale chyba wszystko będzie szło w dobrą stronę. Dziękuje za opinie, krytykę i podtrzymywanie na duchu wam wszystkim i każdej z osobna. Potrzebowałam kogoś kto będzie chciał wysłuchać i wyznać swoje zdanie na ten temat. Wiem że postąpiłam beznadziejnie i nie zasługuje na Niego w chwili obecnej, ale mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości dam radę to zmienić. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!!!
Mam nadzieję, że czegoś się nauczyłaś i zmądrzałaś, powiem pół żartem, bardziej serio: "nie sp*rdol tego!" Powodzenia.
__________________
"So hit me with music!"

coffee_candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.