EPIDUO- jak na was działa? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 16:19   #211
foczka888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

A ja się pochwalę, że po 2 miesiącach stosowania jest po prostu super! Czasem coś wyskoczy ale na moment, nie mam już grudek ani podskórnych guli, nawilżam twarz kremem z iwostinu. Także życzenia powodzenia i wytrwałości, bo efekty są nadzwyczajne
__________________
Życie nas nie pieści - więc pieśćmy się sami
foczka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:12   #212
Natalejszyn
Przyczajenie
 
Avatar Natalejszyn
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ha! używam epiduo od ponad trzech tygodni i jest świetna poprawa. Pierwszy etap kuracji z tą maścią zaczął się od wysypu, wszystko wychodziło na wierzch, okropnie wysuszał.. teraz nawet skóra sie przyzwyczaiła do jego mocnego działania. Męcze się z trądzikiem ponad cztery lata i jeszcze nie spotkałam się z tak skuteczną maścią. Gorąco polecam! Ciekawe czy tak będzie jeśli odłoże ten preparat ale jestem dobrej myśli ;]
pozdrawiam
Natalejszyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:04   #213
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny.. a u mnie jakos dziewnie po tym epiduo.. uzywam go w umie od miesiaca. Po pierwszych dwoch zastosowaniach mega podraznienie, skora schodzila i byla czerwona, tydzien ja leczylam. po tygodniu znowu posmarowalam i znowu takie podraznienie, znowu przerwa ok5 dni. No i teraz juz przestalo podrazniac tylko lekko wysusza, stosuje narazie co 4 dni. Buzia sie przyzwyczaila ale mam ciagle nowe grudki na policzkach i brodzie;/ Co wycisne to sie nowe pojawiaja( wiem nie powinnam ale nie moge chodzic z takimi grudami;/- strasznie mnie to drazni). Poprawa jest faktycznie, bo nie mam czarnych zaskornikow na nosie i przy nosie no i pory sie troche zmniejszyly. Ale te grudki nadal sa na policzkach, brodzie i najmniej na czole. Moze to jeszcze krotko uzywam zeby sie pozbyc grudek? Moze powinnam sprobowac uzywac co 3 a pozniej co 2 dzien? A jak często Wy uzywacie? I czy stosujecie podklady? bo ja zaczelam ostatnio uzywac często Revlona i byc moze od niego te grudki sie tworzą? Sama juz nie wiem..;/ A wyciskacie czy wcale? Pozdrawiam
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 15:35   #214
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Z trądzikiem męczę się od trzech lat. Przebarwienia, trochę blizn, gródki, zaskórniki.Stosuję epiduo od miesiąca, razem z tetralysal'em. Tetralysal doustnie [antybiotyk, bo już nic nie pomagało]. Epiduo musiałam odstawić na trzy dni, skóra czerwona, podrażniona. I po miesiacu masa nowych gródek-nawet na brodzie, z którą jak dotąd nie miałam problemów x/
Nie stosuję podkładu, bo skóra się brzydko łuszczy i z podkładem wygląda chyba jeszcze gorzej. Czasami puder.
Myślicie że ten wysyp to od antybiotyku, czy epiduo? :|
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 16:12   #215
Danula
Zakorzenienie
 
Avatar Danula
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12 213
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

co do wysypu to epiduo (dokladniej adapalenum ktory jest w differinie)wyciąga wszystkie brudy że tak brzydko powiem na wierzch dlatego coś ciagle się pojawia, mogą być rownież inne przyczyny np. ja mam problem z migdałkami, przedłużające sie leczenie może być też sprawą hormonów:/ech nie ma łatwo
Danula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 16:23   #216
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ale wyciskacie te grudki czy nie?
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 16:26   #217
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Z trądzikiem męczę się od trzech lat. Przebarwienia, trochę blizn, gródki, zaskórniki.Stosuję epiduo od miesiąca, razem z tetralysal'em. Tetralysal doustnie [antybiotyk, bo już nic nie pomagało]. Epiduo musiałam odstawić na trzy dni, skóra czerwona, podrażniona. I po miesiacu masa nowych gródek-nawet na brodzie, z którą jak dotąd nie miałam problemów x/
Nie stosuję podkładu, bo skóra się brzydko łuszczy i z podkładem wygląda chyba jeszcze gorzej. Czasami puder.
Myślicie że ten wysyp to od antybiotyku, czy epiduo? :|
ja też stosuję epiduo razem z tetralysalem
miałam momenty, że wysypywało mnie (chyba nawet jeszcze wtedy nie brałam antybiotyku), raz było lepiej, raz gorzej
epiduo też mnei podrażniał na początku, ale teraz jest ok, a mam fajnie oczyszczone czoło z zaskórników, choć przyznać muszę, że nadal męczę się z takimi podskórnymi przy brodzie
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 16:26   #218
Danula
Zakorzenienie
 
Avatar Danula
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12 213
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

tam są bakterie nie wolno wyciskać bo mogą wrocić pod skóre i w kóło macieju, dermatolog powinien zapisac coś na grudki/krostki np metronidazol, klindacin t itd
Danula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 22:18   #219
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

niby wlasnie epiduo jest na grudki i krostki..
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 08:00   #220
Danula
Zakorzenienie
 
Avatar Danula
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12 213
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

mi doktorka mówiła że musi być coś pomocniczego żeby to co wychodzi zasychało, np metronidazol działa na bakterie pewnie dlatego ech grudki to jest masakra
Danula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 10:07   #221
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

mi metronidazol na grudki nie pomagał, a epiduo pomaga.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 14:42   #222
dwudziestka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 86
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Danula Pokaż wiadomość
mi doktorka mówiła że musi być coś pomocniczego żeby to co wychodzi zasychało, np metronidazol działa na bakterie pewnie dlatego ech grudki to jest masakra
ja stosuję epiduo - już druga tubka - z różnymi skutkami, raz lepiej raz naprawdę bardzo źle, bo faktycznie wysypuje strasznie. ale na dzień dostałam coś do zasychania właśnie - clindacne. Efekty takie sobie - to nadal leczenie, i końca nie widać... :/
dwudziestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 22:35   #223
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Generalnie czasami już nie daję rady. Odstawiam, na 2-3dni, wracam znowu. Mam nadzieję, że zaraz zacznie działać juz tak naprawdę z efektami. Na stronie epiduo oglądałam zdjęcia i były naprawdę zachecajace 'przed' i 'po'. Może on zaczyna działac dlużej niż po miesiacu, ale skutecznie?
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 07:26   #224
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Na prawdziwe efekty trzeba trochę poczekać. Ja je widziałam, oczywiście małe, prawie natychmiast, używam epiduo od 3,5 miesięcy i cały czas mam wrażenie, że działa na mnie coraz lepiej.
Po niecałych 3 miesiącach przestał podrażniać
Także cierpliwości
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 12:08   #225
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

A kiedy minęły Cię te fale wysypów?
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 13:24   #226
Emef_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 167
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Poczytałam sobie wasze wypowiedzi i się przeraziłam. Bałam się tego użyć... Ale się odważyłam ;D
Stosuję już drugi dzień (na noc). Żadnych podrażnień i nawet skóra nie jest wysuszona. Oby tak dalej
Emef_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 14:22   #227
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
A kiedy minęły Cię te fale wysypów?
Żadnych fal wysypów nie było, bo wcześniej używałam tetralysal (po tym było trochę wysypów) i differin. Stosowanie epiduo powodowało i powoduje po prostu coraz mniejszą częstotliwość pojawiania się nowych niespodzianek. Niestety z podskórnymi gulami sobie nie radzi i te się czasem pojawiają. Oprócz tego zwęża pory i znacznie redukuje ilość zaskórników. No i oczywiście trochę działa na przebarwienia i blizny.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 22:39   #228
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny, poradzcie, bo uzywanie Epiduo i się znacie lepiej

Obecnie stosuje Isotrexin (dziala na mnie dobrze, pryszczy nie mam czasem te podskorne grudki mi wyskakuja, mysle że filtry mnie zapychaja, ale szybko się jest w stanie uporac z tymi zaskoniakami wiec nie narzekam na cere)

dermatolog przepisala mi Epiduo, mowiac, że latem lepiej na niego przejsc, bo mozna sie opalac na sloncu, przy Isotrexinie jest to bardziej niebezpieczne, że ogolnie na lato, slonce poleca Epido.

A ja chce na lato miec piekna cere i boje sie wysypu i podraznienia po Epidou (wkoncu jak bede miala podrazniona cere to slonce dopiero bedzie dla mnie grozne, w dodatku filtry jednak podrazniaja wiec pewnie bedzie mnie pieklo przy nalozeniu itd)
wiec dziewczyny; przechodzic teraz na epiduo, czy dopiero po wakacjach??
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 07:38   #229
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

No nie do końca to jest tak, że Epiduo jest obojętne w stosunku do słońca. Ja przechodziłam z Differinu na Epiduo na wiosnę, a na lato mam nie używać Epiduo, tylko skinoren. Wszystko zależy od reakcji Twojej skóry. Jeśli jest wrażliwa, to możesz być pewna mocnych podrażnień (i przesuszenia, zaczerwienienia). Niektórzy Epiduo znoszą niemal niezauważalnie, ale są w mniejszości. Ja bym poczekała do okresu po wakacjach. Generalnie trądzik i opalanie się nie idą niestety w parze...
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 10:40   #230
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Niektórzy Epiduo znoszą niemal niezauważalnie, ale są w mniejszości.
to ja jestem chyba jedna z tych osob. epiduo absolutnie mnie nie podraznia. a twarz po jakichs 3 miesiacach (mniej wiecej) stosowania jest juz prawie idealna
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:29   #231
lola92
Raczkowanie
 
Avatar lola92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 62
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja też wypowiem się co nie co na temat Epiduo. Z trądzikiem męczę i męczę się już 4 rok, dziś byłam u mojej dermatolog, która załamała ręce i stwierdziła, że zapisała mi już wszystkie dostępne na rynku leki, ale to już inna historia. Do rzeczy, jakieś 2 tygodnie temu zapisała mi Epiduo, a właściwie dała, bo miała próbkę. Nagadała mi że to jakieś cudowne połączenie, które powinno pomóc. Ja uradowana wróciła do domu i zasięgnęłam informacji w necie na temat specyfiku. Poczytałam trochę na Wizażu i kilku innych forach i się przeraziłam. Bo podrażnia, wypala itp. no ale zastosowałam i na drugi dzień nic mi nie było. Po 2 tygodniach stosowania moja skóra była może troszkę złuszczona, poza tym pryszcze i blizny jak były, tak są. Mi Epiduo nic nie wyleczyłł. Jak widać wszystko jest względne Pozdrawiam szczęśliwców, którym Epiduo pomógł
__________________
"Z pewnością każda miłość jest ważna
A kiedy trwa jest najważniejsza
Lecz ta do Ciebie bez wątpliwości
Od tych poprzednich jest piękniejsza"
lola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:34   #232
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jeżeli po dwóch tygodniach stwierdzasz, że lek nie działa, to szczerze gratuluję.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:31   #233
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez lola92 Pokaż wiadomość
Ja też wypowiem się co nie co na temat Epiduo. Z trądzikiem męczę i męczę się już 4 rok, dziś byłam u mojej dermatolog, która załamała ręce i stwierdziła, że zapisała mi już wszystkie dostępne na rynku leki, ale to już inna historia. Do rzeczy, jakieś 2 tygodnie temu zapisała mi Epiduo, a właściwie dała, bo miała próbkę. Nagadała mi że to jakieś cudowne połączenie, które powinno pomóc. Ja uradowana wróciła do domu i zasięgnęłam informacji w necie na temat specyfiku. Poczytałam trochę na Wizażu i kilku innych forach i się przeraziłam. Bo podrażnia, wypala itp. no ale zastosowałam i na drugi dzień nic mi nie było. Po 2 tygodniach stosowania moja skóra była może troszkę złuszczona, poza tym pryszcze i blizny jak były, tak są. Mi Epiduo nic nie wyleczyłł. Jak widać wszystko jest względne Pozdrawiam szczęśliwców, którym Epiduo pomógł

2 tygodnie ! kobieto to powodzenia w dalszym leczeniu.

widze że nie ma co niektorych ludzi sluchac, gadaja o tym ze preparat nieskuteczny a nie potrafia nawet go używać

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
No nie do końca to jest tak, że Epiduo jest obojętne w stosunku do słońca. Ja przechodziłam z Differinu na Epiduo na wiosnę, a na lato mam nie używać Epiduo, tylko skinoren. Wszystko zależy od reakcji Twojej skóry. Jeśli jest wrażliwa, to możesz być pewna mocnych podrażnień (i przesuszenia, zaczerwienienia). Niektórzy Epiduo znoszą niemal niezauważalnie, ale są w mniejszości. Ja bym poczekała do okresu po wakacjach. Generalnie trądzik i opalanie się nie idą niestety w parze...
skinoren to chyba jesli chodzi o lato to jedyny taki preparat, chyba że się myle?
nie wiem, przeszlabym na wakacjach bo ja teraz zadnych wspamialych efektow ktore moze dac epiduo nie oczekuje, ale jesli ma byc on chodz troche lepszy na slonce od isotrexinu.

Jade do chorwacji i nie chce pozniej smiesznie wygladac- twarz biala, reszta czarna

(znacie dobre samoopalacze na twarz ktore by dawały brązik a nie żółć?)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:16   #234
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

skinoren to chyba jesli chodzi o lato to jedyny taki preparat, chyba że się myle?
nie wiem, przeszlabym na wakacjach bo ja teraz zadnych wspamialych efektow ktore moze dac epiduo nie oczekuje, ale jesli ma byc on chodz troche lepszy na slonce od isotrexinu.

no z tym skinorenem to różnie bywa, bo mi derma mówiła że niby słońce nie przeszkadza, ale ostatnio kupiłam kolejne opakowanie a tam na ulotce napisane, żeby unikać słońca podczas stosowania (wcześniej na ulotkach chyba tego nei było, ale mogę się mylić)
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:21   #235
lola92
Raczkowanie
 
Avatar lola92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 62
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Do inc0rrect i sabona89:
Jeżeli widzę, że kosmetyk nie działa to dlaczego mam katować swoja skórę? Wiem, że jej czas regeneracji wynosi ok miesiąca mimo wszystko jak nie widzę poprawy to przestaję stosować. Znam swoją skórę i wiem jak się zachowuje gdy coś jej pomaga. Dlatego nie rozumiem dlaczego od razu zostałam zaatakowana przez Was. Ja się podzieliłam moimi spostrzeżeniami, a że Wam coś w nich nie pasowało to nie musicie od razu uprzedzać do mnie inne Wizażanki.
__________________
"Z pewnością każda miłość jest ważna
A kiedy trwa jest najważniejsza
Lecz ta do Ciebie bez wątpliwości
Od tych poprzednich jest piękniejsza"

Edytowane przez lola92
Czas edycji: 2009-06-16 o 20:24
lola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:56   #236
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez lola92 Pokaż wiadomość
Jeżeli widzę, że kosmetyk nie działa to dlaczego mam katować swoja skórę?
Jak możesz oceniać, że lek (który notabene nazywasz kosmetykiem) nie działa, skoro jeszcze NIE MIAŁ CZASU, żeby zacząć działać? Co nazywasz katowaniem, skoro piszesz, że lekko Ci złuszczył skórę?
Dwa tygodnie to jest NIC przy leczeniu trądziku.

Dermatolog popiera odstawienie leku po tak krótkim czasie? Jeśli tak, to wcale się nie dziwię, że Ci nic nie pomaga.

Nie odbieraj każdego wyrażenia zdania, które jest inne od Twojego, jako atak na swoją osobę.

Edytowane przez sabona89
Czas edycji: 2009-06-16 o 20:59
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:00   #237
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez lola92 Pokaż wiadomość
Do inc0rrect i sabona89:
Jeżeli widzę, że kosmetyk nie działa to dlaczego mam katować swoja skórę? Wiem, że jej czas regeneracji wynosi ok miesiąca mimo wszystko jak nie widzę poprawy to przestaję stosować. Znam swoją skórę i wiem jak się zachowuje gdy coś jej pomaga.
No własnie ten magiczny termin miesiąc to minimum jakie trzeba stosować lek, żeby stwierdzić czy działa. Mnie po jakimś czasie epi wysypał trochę, przeczekałam i jest lepiej, więc gdybym wtedy uznała, że nie działa nie dowiedziałabym się, że to przejściowe (może doszła do tego nieodpowiednia faza cyklu i stąd pogorszenie stanu cery?).
Staram się stosować leki do końca opakowania i nie przerywam kuracji pomiędzy wizytami u dermatologa, bo nie ma sensu zaczynać ciągle od nowa.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 13:50   #238
stefanelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam pytanie, jak się pewnie domyślacie, na temat Epiduo Wczoraj wieczorem nałożyłam go dokładnie 13-ty raz. Muszę przyznać, że jest to jedyny lek, o którym mogę powiedzieć, że pomaga, a pozytywne zmiany są na prawdę widoczne. Nie tylko wygładza cerę, ale też plamki po wyciskaniu wydają się wybielać. Cera gładsza w dotyku, plamki schodzą, zaczerwienienie nie jest tak straszne jak niektórzy opisują z własnego doświadczenia w tym wątku, ale Epiduo wydaje się byc również środkiem
'wyciągającym', prawda? Poniekąd jest to bardzo dobre - na mojej twarzy zostały 'śliczne' ślady w postaci kilku 'gulek' po nieusuniętych 'grubszych' zmianach z bliższej lub bardziej odległej przeszłości, z którymi Epi sobie poradził i w całości je wyciągnął. Tylko jak długo trwa to oczyszczanie? Czy ktoś z Was też taki miał? Do tego, nie wiem co zrobić, bo tyle się mówi aby nie wyciskać, ale ja nie wiem, co mam zrobić z takimi niespodziankami... przecież jak pękną i rozejdą się po twarzy to będzie jeszcze gorzej...prawda? Przepraszam za ignorancję i mam nadzieję, że ktoś pomoże?
stefanelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:59   #239
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Na skinorenie zawsze na ulotce byla przestroga przed sloncem, mozliwe ze na acne dermie nie bylo...

ja zaczelam epiduo bo tak mnie wysypalo że aż sie przestraszylam. Wrazenia poki co dobre, ten wysyp juz mi sie zagoil, musze przyznac że bardzo szybko goi istniejace zmiany, skore kompletnie gladka, blizny zostaly, to co mnie martwi, to to, że moja twarz przybral kolor czerwono-szary, wdodatku jestem jakas spuchnieta. Stosuje co drugi dzien, bardzo mala ilosc, silnie nawilzam a mimo to nie udalo mi sie uchronic przed podraznieniami..ale nic...przy takiej pogodzie to akurat nie problem, wiecznie pada, wiec z domu moge nie wychodzic
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 15:06   #240
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Na skinorenie zawsze na ulotce byla przestroga przed sloncem
Może i była, teraz nie ma o tym ani słowa.
Epiduo bardzo fajnie działa też na plecy I tam na szczęście nie powoduje żadnych podrażnień. Tylko ciężko te plecy dokładnie posmarować...
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.