Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-16, 17:35   #1591
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zmniejszenie trądziku po odstawieniu tabletek anty?

Nie wiem, bo pierwsze 3 opakowania to była Bonadea, która też jest na trądzik, ale lekarz teraz zmienił mi na lżejsze - Sidretellę20. Prawie od początku mam bóle żył. Wyniki na krzepliwość miałam w normie jak robiłam przy pierwszym opakowaniu, kontroluję d-dimer i wychodzi ok, byłam też u angiologa na USG dopplera i jest ok, ale mimo to odczuwam bóle. Nie wiem, czy to na tle nerwowym może. Biorę tez Cyclo3Fort do tego. Teraz na tej Sidreteli (kończę 1 opakowanie) mam okropną depresję, huśtawkę nastrojów i ogólnie jakoś kiepsko się czuję. Tak naprawdę za krótko biorę, żeby wyłapać, czy organizm musi się jeszcze przyzwyczaić, czy nie. Pytam z ciekawości, czy coś takiego jest w ogóle możliwe jak zmniejszenie trądziku. Myslałąm, że jestem już w takim wieku, ze to w końcu zejdzie. jak mnie wysypało w wieku 15 lat to już tak zostało. Hormony w każdym razie musze jakoś zbić bo miałam problemy z okresem też ostatnio.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 16:24   #1592
glejdis
Raczkowanie
 
Avatar glejdis
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: Zmniejszenie trądziku po odstawieniu tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Nie wiem, bo pierwsze 3 opakowania to była Bonadea, która też jest na trądzik, ale lekarz teraz zmienił mi na lżejsze - Sidretellę20. Prawie od początku mam bóle żył. Wyniki na krzepliwość miałam w normie jak robiłam przy pierwszym opakowaniu, kontroluję d-dimer i wychodzi ok, byłam też u angiologa na USG dopplera i jest ok, ale mimo to odczuwam bóle. Nie wiem, czy to na tle nerwowym może. Biorę tez Cyclo3Fort do tego. Teraz na tej Sidreteli (kończę 1 opakowanie) mam okropną depresję, huśtawkę nastrojów i ogólnie jakoś kiepsko się czuję. Tak naprawdę za krótko biorę, żeby wyłapać, czy organizm musi się jeszcze przyzwyczaić, czy nie. Pytam z ciekawości, czy coś takiego jest w ogóle możliwe jak zmniejszenie trądziku. Myslałąm, że jestem już w takim wieku, ze to w końcu zejdzie. jak mnie wysypało w wieku 15 lat to już tak zostało. Hormony w każdym razie musze jakoś zbić bo miałam problemy z okresem też ostatnio.
Szczerze mówiąc, nie mam zbyt dużego bagażu doświadczeń z tabletkami antykoncepcyjnymi, ale postaram się jakoś pomóc Najważniejsze: robiłaś badania na wszyściutkie hormony, tak żeby wiedzieć, który z nich jest zawyżony, zaniżony itd? Ginekolog lub endokrynolog po obejrzeniu Twoich wyników, powinien przepisać Ci takie tabletki, które unormują Twoje hormony. Wtedy nie powinnaś odczuwać żadnych skutków ubocznych. Znam wiele dziewczyn, które mają dobrane tabletki pod swoje wyniki hormonów i prawie nie odczuwają, że je biorą. Znam również kobietę, która opowiadała mi, że do tabletek antykoncepcyjnych jej organizm przyzwyczajał się dobre kilka miesięcy i dopiero po pół roku w końcu poczuła się dobrze. Ale moim zdaniem najlepiej jest dobrze się zbadać, znaleźć dobrego lekarza, który obejrzy wyniki badań i pod nie przepisze tabsy
__________________
To, że dzisiaj miałeś straszny dzień, nie oznacza, że jutro nie będzie najlepszym dniem w Twoim życiu.

Nie wymagaj od ludzi, aby byli przyjaźni.. Pokaż im jak.
glejdis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 18:27   #1593
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zmniejszenie trądziku po odstawieniu tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez glejdis Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, nie mam zbyt dużego bagażu doświadczeń z tabletkami antykoncepcyjnymi, ale postaram się jakoś pomóc Najważniejsze: robiłaś badania na wszyściutkie hormony, tak żeby wiedzieć, który z nich jest zawyżony, zaniżony itd? Ginekolog lub endokrynolog po obejrzeniu Twoich wyników, powinien przepisać Ci takie tabletki, które unormują Twoje hormony. Wtedy nie powinnaś odczuwać żadnych skutków ubocznych. Znam wiele dziewczyn, które mają dobrane tabletki pod swoje wyniki hormonów i prawie nie odczuwają, że je biorą. Znam również kobietę, która opowiadała mi, że do tabletek antykoncepcyjnych jej organizm przyzwyczajał się dobre kilka miesięcy i dopiero po pół roku w końcu poczuła się dobrze. Ale moim zdaniem najlepiej jest dobrze się zbadać, znaleźć dobrego lekarza, który obejrzy wyniki badań i pod nie przepisze tabsy
Tak, robiłam wszyściutkie wyniki. Mam DHeA i androstendion zawyżony nie wiadomo z jakiego powodu. Teraz znowu dostaję wysypu mimo leczenia.
Dziękuję, odniosłaś mnie trochę na duchu. Dzisiaj akurat czuję się lepiej, mam takie huśtawki, różnie to bywa. Nie widzę u siebie innego rozwiązania jak leczenie hormonami, ale trochę się boję co to będzie.
Biorę dopiero 3 miesiące.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 19:23   #1594
glejdis
Raczkowanie
 
Avatar glejdis
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: Zmniejszenie trądziku po odstawieniu tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Tak, robiłam wszyściutkie wyniki. Mam DHeA i androstendion zawyżony nie wiadomo z jakiego powodu. Teraz znowu dostaję wysypu mimo leczenia.
Dziękuję, odniosłaś mnie trochę na duchu. Dzisiaj akurat czuję się lepiej, mam takie huśtawki, różnie to bywa. Nie widzę u siebie innego rozwiązania jak leczenie hormonami, ale trochę się boję co to będzie.
Biorę dopiero 3 miesiące.
Kochana wszystko się w końcu unormuje, spokojnie Z racji tego, że również mam trądzik, naoglądałam się wiele zagranicznych filmów na YouTube o dziewczynach, które stosowały antykoncepcję aby go zwalczyć. Każdej z nich, trądzik puszczał dopiero po piątym miesiącu. Któraś z nich opowiadała, że jej trądzik po tabletkach nasilał się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej, aż pewnego dnia się obudziła i jakby POW! (tak jak to ona powiedziała) wszystkie krosty zniknęły za jednym razem Musisz uzbroić się w cierpliwość, a na pewno się opłaci. To są hormony, zanim się porządnie unormują troszkę czasu minie. Być może masz teraz te efekty uboczne, ponieważ Twoje hormony dopiero zaczynają się unormowywać i organizm szaleje. Przyjdzie taki dzień, że wszystko w końcu się unormuje. Głowa do góry Po za tym, polecam:
http://www.juliablog.pl/2015/03/zioa...naturalne.html
Życzę powodzenia
__________________
To, że dzisiaj miałeś straszny dzień, nie oznacza, że jutro nie będzie najlepszym dniem w Twoim życiu.

Nie wymagaj od ludzi, aby byli przyjaźni.. Pokaż im jak.
glejdis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 14:47   #1595
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zmniejszenie trądziku po odstawieniu tabletek anty?

Dziękuję Ci bardzo Mam nadzieję, że jakoś się ułoży.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 12:13   #1596
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

brała tabsy i jakos po 4 miesiącu była różnica, ale to nie jest tak że tabletkami o wyleczysz bo biorąc je tylko przez chwile jeszcze bardziej rozregulujesz sobie hormony i zazwyczaj działają one tylko podczas brania a potem problem może wrócic nawet nasilony.

A zastanawialas sie nad braniem zioł typu wierzbownica?
Ona ma wplyw a hormony i po odstawieniu mogła bys zazywac własnie wierzbownice żeby np jako tako podtrzyma efekt
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 12:55   #1597
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu odstawiła Differin, bo dla mnie to najgorszy specyfik świata, spowodował buraka na pół twarzy i tak wysuszył skórę, że do teraz z tym walczę.
Moja skóra teraz znów się pogorszyła, nie działa na nią dobrze przesilenie wiosenne (olbrzymie gule się robią)
Myślę, że trzeba trochę przeczekać, bo taki przejściowy okres w pogodzie jest najgorszy dla skóry.
Nawilżaj, nie zdzieraj intensywnie skóry, kup maseczki z glinką albo glinkę w proszku (czerwoną, zieloną, żółtą).
Teraz jeszcze stosuję krem Ducray - Kerancyl PP i powiem szczerze, że jest o wiele lepszy od LRP Duo, K czy Avene Triacneal bo nie powoduje wysypu przy początku stosowania, ładnie wygładza skórę, matowi ją trochę ale nie tak "tępo" i poza tym fajnie nawilża i świetnie nadaje się pod makijaż
Niestety, trzeba cały czas szukać swojej pielęgnacji, ja przez dermatologiczne specyfiki ze skóry normalnej mam skórę suchą, bez życia, szarą...
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
brała tabsy i jakos po 4 miesiącu była różnica, ale to nie jest tak że tabletkami o wyleczysz bo biorąc je tylko przez chwile jeszcze bardziej rozregulujesz sobie hormony i zazwyczaj działają one tylko podczas brania a potem problem może wrócic nawet nasilony.

A zastanawialas sie nad braniem zioł typu wierzbownica?
Ona ma wplyw a hormony i po odstawieniu mogła bys zazywac własnie wierzbownice żeby np jako tako podtrzyma efekt
Brałam i nie pomagało. Jedyna nadzieja była w tych tabletkach, ale biorę juz 4 miesiąc (zmieniałam w międzyczasie na inne) i trądzik roznosi się na zuchwę, policzki, ramiona, cała jestem w przebarwieniach. Do tego od tabletek dostałam żylaków, wszystkie żyły na wierzchu, nogi mam w kolorze czerwono sinym bo jeszcze pajączki. Włosów mam już pełno czarnych na całym brzuchu, dekolcie, brodzie, wąsy. Nie mam pieniędzy, żeby to wszystko pousuwać. Robiłam badania na krzepliwość i wychodziły ok, byłam na USG Doppler i tez ok, ale mam genetycznie żylaki i teraz to na myśl o lecie jestem załamana. Endokrynolog powiedział, że tabletki anty zahamują trądzik i włosy i po odstawieniu może to samo zacznie się trochę regulować.

Wyglądam jak potwór! Całą w żyłach, krostach, bliznach i włosach czarnych na całym ciele! Jestem cały czas na tabletkach uspokajających, ale już nie mam sił i jestem bliska podcięciu sobie wszystkich tych wystających sinych żył. Boję się lata, że będe musiała cała zasłaniać się, włącznie z dekoltem i gotować się w te upały. Nic mi nie pomaga, co ja mam robić... Myślałam, że może na tych tabletkach jakoś to będzie, dermatolog powiedział, że po roku leczenia tabletkami anty i zewnętrznym trądzik po odstawieniu może się mzniejszyć i u niektórych dziewczyn tak bywało, czytałam na wizazu. Tylko teraz znowu będę musiała te żyły usuwać, a ja nie mam pieniędzy.
Mam 25 lat i siedzę zamknięta w domu ze wstydu. Naprawdę jeśli coś się nie zmieni w tej kwestii do wiosny, to ja nie mam po co żyć.
Byłam u kilku endokrynologów, ginekologów, dermatologów, angiologów i nikt mi nie może pomóc. Jedynie zabiegi na żyły i włosy ale to by wyszło kilkanaście tysięcy złotych, skąd ja to wezmę? Nie chce mi się żyć już, naprawdę nie mam siły patrzeć w lustro, iść pod prysznic i to widzieć wszystko.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2016-01-27 o 13:01
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-31, 15:57   #1598
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Unhappy trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Witam,zaczne od tego że za 3 msc kończę 19 lat,trądzik mam od 5 lat..
Cała historia jest bardzo długa ,opowiem w skrócie.Byłam u setki dermatologów,ginekologów, alergologów ,robilam wymazy z twarzy ,każdy lekarz chciał mnie leczyc inaczej ,jadłam mnóstwo antybiotykow zewn jak i wewn.. mam poblem z miesiączkowaniem ,niby mam lekki zespół PCS jajnikow ,jadłam tabletki hormonalne nic nie pomogły na twarz ,jedynie miesiączkowałam wtedy regularnie..dermatolodzy wciskali mi ciągle retinoidy lub rózne antybiotyki ,przechodzilam wszytsko lecz retinoidow wewn nie bede brała..chodzilam także na oczyszczanie kwasami no nic !!! teraz obecnie buzie smaruje od 6 msc acne derm jest minimalna poprawa-zmniejszyly sie zaskorniki..twarz mam całą w przebarwieniach takich paskudnych,czerwonych..os tatnio całe plecy i DEKOLT mi obsypało !! wszystkie bluzki z dekoltem odpadaja
Juz nie wiem jak sobie pomoc,miałam robione podstawowe badania hormonalne i niby wszystko ok ,myslicie zeby udac się do endokrynologa zeby zbadał wszystko dokladnie??
Juz mam dosc życia w ukryciu , w ciąglym wstydzie,wstydze sie nawet przy chłopaku rozebrac..Krepuje się gdy mam zmyć makijaż przy kimś (makijaz mam na mysli tylko podklad apteczny z LRP,bardzo uważam co nakladam na twarz,wszytko naturalne)

Edytowane przez hugejasminka
Czas edycji: 2016-01-31 o 16:00
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 16:26   #1599
ochmoniczka
Przyczajenie
 
Avatar ochmoniczka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Witam,zaczne od tego że za 3 msc kończę 19 lat,trądzik mam od 5 lat..
Cała historia jest bardzo długa ,opowiem w skrócie.Byłam u setki dermatologów,ginekologów, alergologów ,robilam wymazy z twarzy ,każdy lekarz chciał mnie leczyc inaczej ,jadłam mnóstwo antybiotykow zewn jak i wewn.. mam poblem z miesiączkowaniem ,niby mam lekki zespół PCS jajnikow ,jadłam tabletki hormonalne nic nie pomogły na twarz ,jedynie miesiączkowałam wtedy regularnie..dermatolodzy wciskali mi ciągle retinoidy lub rózne antybiotyki ,przechodzilam wszytsko lecz retinoidow wewn nie bede brała..chodzilam także na oczyszczanie kwasami no nic !!! teraz obecnie buzie smaruje od 6 msc acne derm jest minimalna poprawa-zmniejszyly sie zaskorniki..twarz mam całą w przebarwieniach takich paskudnych,czerwonych..os tatnio całe plecy i DEKOLT mi obsypało !! wszystkie bluzki z dekoltem odpadaja
Juz nie wiem jak sobie pomoc,miałam robione podstawowe badania hormonalne i niby wszystko ok ,myslicie zeby udac się do endokrynologa zeby zbadał wszystko dokladnie??
Juz mam dosc życia w ukryciu , w ciąglym wstydzie,wstydze sie nawet przy chłopaku rozebrac..Krepuje się gdy mam zmyć makijaż przy kimś (makijaz mam na mysli tylko podklad apteczny z LRP,bardzo uważam co nakladam na twarz,wszytko naturalne)
Bardzo dobrze, kosmetyki atopowe są niezbędne, ale skoro to nie żadna reakcja alergiczna, i zdeptałaś już wszystkich lekarzy, to moge od siebie zaproponowac iqfacet. Co prawda ja ich nie bralam, ale mialam kolezanke, ktorej mocno pomogły. Spróbuj, na stronie producenta na pewno jest gdzies sklad, porównaj z tym co łykałaś... Może to coś da. Trzymam kciuki!
ochmoniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 16:43   #1600
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Spróbuj jeszcze Skinoren (jeśli nie używałaś). Mi pomaga, jak posmaruję sobie pryszcz to od razu przygasa, likwiduje też przebarwienia.

Również miałam problem z trądzikiem na dekolcie i plecach (w sumie do tej pory czasem mi coś tam wyskakuje), ale u mnie to było na podłożu hormonalnym - za dużo androgenów. Dwukrotnie brałam tableki anty Cyprest przez 4-5 miesięcy. Po drugiej kuracji trądzik się wyraźnie zmniejszył, miesiączki też się wyregulowały.

A próbowalaś jakiejś diety? Ostatnio spotkałam się z informacją, że nadmierna ilość glutenu może zaostrzać trądzik. Może spróbuj na 2-3 tygodnie wyeliminować z diety gluten, słodycze i produkty przetworzone - a nuż będzie poprawa.
__________________
27.01.16 konsultacja u A.B. Warszawa
06.05.16 konsultacja u J.J. Wrocław > operacja! 21.06.16 Mentor CPG 332 305cc
Peg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 22:23   #1601
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Spróbuj jeszcze Skinoren (jeśli nie używałaś). Mi pomaga, jak posmaruję sobie pryszcz to od razu przygasa, likwiduje też przebarwienia.

Również miałam problem z trądzikiem na dekolcie i plecach (w sumie do tej pory czasem mi coś tam wyskakuje), ale u mnie to było na podłożu hormonalnym - za dużo androgenów. Dwukrotnie brałam tableki anty Cyprest przez 4-5 miesięcy. Po drugiej kuracji trądzik się wyraźnie zmniejszył, miesiączki też się wyregulowały.

A próbowalaś jakiejś diety? Ostatnio spotkałam się z informacją, że nadmierna ilość glutenu może zaostrzać trądzik. Może spróbuj na 2-3 tygodnie wyeliminować z diety gluten, słodycze i produkty przetworzone - a nuż będzie poprawa.
podobno po anty wraca. Ja musiałam odstawić po niecałych 4 miesiącach, w trakcie nie było poprawy, a czuję że znowu mi się pogarsza. Też z powodu androgenów.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-02, 16:05   #1602
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
A próbowalaś jakiejś diety? Ostatnio spotkałam się z informacją, że nadmierna ilość glutenu może zaostrzać trądzik. Może spróbuj na 2-3 tygodnie wyeliminować z diety gluten, słodycze i produkty przetworzone - a nuż będzie poprawa.
Dietę polecam także ja, bo odkąd odstawiłam słodycze/cukry to cera się bardzo poprawiła, zniknęły wszystkie zmiany ropne, mam "tylko" blizny. Wszystko w przeciągu 1 miesiąca.
Badałaś może poziom prolaktyny albo progesteron 17-OH? Hiperprolaktynemia u mnie spowodowała właśnie ogromny wysyp ropnych gul i wulkanów.
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 09:11   #1603
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Witam,zaczne od tego że za 3 msc kończę 19 lat,trądzik mam od 5 lat..
Cała historia jest bardzo długa ,opowiem w skrócie.Byłam u setki dermatologów,ginekologów, alergologów ,robilam wymazy z twarzy ,każdy lekarz chciał mnie leczyc inaczej ,jadłam mnóstwo antybiotykow zewn jak i wewn.. mam poblem z miesiączkowaniem ,niby mam lekki zespół PCS jajnikow ,jadłam tabletki hormonalne nic nie pomogły na twarz ,jedynie miesiączkowałam wtedy regularnie..dermatolodzy wciskali mi ciągle retinoidy lub rózne antybiotyki ,przechodzilam wszytsko lecz retinoidow wewn nie bede brała..chodzilam także na oczyszczanie kwasami no nic !!! teraz obecnie buzie smaruje od 6 msc acne derm jest minimalna poprawa-zmniejszyly sie zaskorniki..twarz mam całą w przebarwieniach takich paskudnych,czerwonych..os tatnio całe plecy i DEKOLT mi obsypało !! wszystkie bluzki z dekoltem odpadaja
Juz nie wiem jak sobie pomoc,miałam robione podstawowe badania hormonalne i niby wszystko ok ,myslicie zeby udac się do endokrynologa zeby zbadał wszystko dokladnie??
Juz mam dosc życia w ukryciu , w ciąglym wstydzie,wstydze sie nawet przy chłopaku rozebrac..Krepuje się gdy mam zmyć makijaż przy kimś (makijaz mam na mysli tylko podklad apteczny z LRP,bardzo uważam co nakladam na twarz,wszytko naturalne)
Myślę, że wizyta u dermatologa będzie niezbędna. Ale kto Ci stwierdził PCS? Z tego co wiem, musi być wykonane szereg badań hormonalnych, nie wystarczy samo usg. Wiem, bo moja mama ponoć ma PCS a od endokrynologa dowiedziała się że musi wykonać badania, więc nie jest to pewne. Masz 19 lat, w tym wieku jeszcze nie panikowałabym aż tak, wiem co czujesz bo ja od 11 r.ż walczyłąm z trądzikiem, w wieku 19 lat nadal go miałam.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 09:30   #1604
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Diet też próbowałam -nic nie pomoglo..
wydaje mi się ze jest to podłoże hormonalne,ale boję się brać ponownie tabl antykoncepcyjnych,bo narobiły mi wiecej szkody niż pożytku ,rozregulowały moj organizm doszczętnie ,od poł roku nie biore tabletek i cykl pomału wraca do normy.Podczas brania tabletek stan cery się nie zmienił,a brałam DUPHASTON i OVULASTAN.
Przez te tabletki w ciągu poł roku przytyłam 7 kg..

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Myślę, że wizyta u dermatologa będzie niezbędna. Ale kto Ci stwierdził PCS? Z tego co wiem, musi być wykonane szereg badań hormonalnych, nie wystarczy samo usg. Wiem, bo moja mama ponoć ma PCS a od endokrynologa dowiedziała się że musi wykonać badania, więc nie jest to pewne. Masz 19 lat, w tym wieku jeszcze nie panikowałabym aż tak, wiem co czujesz bo ja od 11 r.ż walczyłąm z trądzikiem, w wieku 19 lat nadal go miałam.
Ginekolog stwierdził mi PCOS ,zlecił mi jakieś tam badania hormonalne i powiedział ze w nie wielkim stopniu wystepuje u mnie zespół pcos
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 14:38   #1605
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Diet też próbowałam -nic nie pomoglo..
wydaje mi się ze jest to podłoże hormonalne,ale boję się brać ponownie tabl antykoncepcyjnych,bo narobiły mi wiecej szkody niż pożytku ,rozregulowały moj organizm doszczętnie ,od poł roku nie biore tabletek i cykl pomału wraca do normy.Podczas brania tabletek stan cery się nie zmienił,a brałam DUPHASTON i OVULASTAN.
Przez te tabletki w ciągu poł roku przytyłam 7 kg..

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------


Ginekolog stwierdził mi PCOS ,zlecił mi jakieś tam badania hormonalne i powiedział ze w nie wielkim stopniu wystepuje u mnie zespół pcos
Od Duphastonu się tyje? Ja też brałam i nie przytyłam. Teraz też odstawiłam anty po 4 tabletce bo się źle czułam i nie dostałam okresu z odstawienia, boję się co się tam narobiło.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 21:51   #1606
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Od Duphastonu się tyje? Ja też brałam i nie przytyłam. Teraz też odstawiłam anty po 4 tabletce bo się źle czułam i nie dostałam okresu z odstawienia, boję się co się tam narobiło.
Ja po duphastonie przytyłam..
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 22:59   #1607
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Zbadaj poziom estrogenów. Możesz mieć za wysoki i od tego możesz tyć i mieć trądzik. Niekoniecznie po tabletkach. Przy PCOS trądzik hormonalny jak najbardziej możesz mieć i możliwe, że tylko endokrynolog Ci pomoże. Trądzik to raczej za wysokie androgeny, ale jeśli tyjesz tak jak typ gruszka to może to być za wysoki estrogen.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Możesz napisać jaki rejon twarzy najczęściej atakuje Ci trądzik?
Bo jeśli to np. okolice żuchwy, brody to możliwe, że to też jakaś alergia pokarmowa typu mleko krowie, soja. Oprócz PCOS.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 17:09   #1608
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Spiroctolan ten lek zapisał mi endokrynolog na trądzik hormonozalezny dodatkowo polecam acnatac maść z antybiotykiem trzeba stosować 8 do 12 tygodni,polecam poczytać o retinoidach zewnętrznych , zorac,atrederm. Do smarowania buzi trikenol kilka kropli dodać do toniku.
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 19:53   #1609
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
Spiroctolan ten lek zapisał mi endokrynolog na trądzik hormonozalezny dodatkowo polecam acnatac maść z antybiotykiem trzeba stosować 8 do 12 tygodni,polecam poczytać o retinoidach zewnętrznych , zorac,atrederm. Do smarowania buzi trikenol kilka kropli dodać do toniku.
Chyba chodziło o Spironol? To lek moczopędny na serce, ale też antyandrogenny, niestety dowiedziałam się, że jest rakotwórczy. Odstawiłam go po jakimś czasie, wolę nie ryzykować.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 12:17   #1610
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Zbadaj poziom estrogenów. Możesz mieć za wysoki i od tego możesz tyć i mieć trądzik. Niekoniecznie po tabletkach. Przy PCOS trądzik hormonalny jak najbardziej możesz mieć i możliwe, że tylko endokrynolog Ci pomoże. Trądzik to raczej za wysokie androgeny, ale jeśli tyjesz tak jak typ gruszka to może to być za wysoki estrogen.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Możesz napisać jaki rejon twarzy najczęściej atakuje Ci trądzik?
Bo jeśli to np. okolice żuchwy, brody to możliwe, że to też jakaś alergia pokarmowa typu mleko krowie, soja. Oprócz PCOS.
Ogólnie tradzik mam w okolicach całej twarzy kiedys byly o ogromne czerwone ropnie,wulkany ,teraz zaleczyłam to duac'iem i acnedermem (zewn. retinoidy) ,ropne zmiany wyskakuja rzadziej ale teraz bardziej mam problem z podskornymi pryszczami (zamkniete zaskorniki?) ,a znow na dekolcie i plecach mam zmiany ropne..
Po antykoncepcyjnych lekach brałam leki moczopędne bo nie naturalnie spuchłam(ramiona ,buzia ),teraz został mi lekki brzuszek i uda..(nie ważę duzo bo mam bardzo dobra wage 172 cm -60kg) ale kiedys ważyłam 53 kg i bylam drobna a teraz to dla mnie cos nowego..

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Jakie badania zrobić ,idąć na PIERWSZĄ wizyte do endokrynologa? Bede szła prywatnie wiec chce miec zrobione wszystkie potrzebne badania zebym nie musiala isc ponownie,i znow placic 120zl za kolejna wizyte.Słyszałam ze te trzy wystarczą (tarczyca (TSH, fT3, fT4)) ,jak myslicie??
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 19:42   #1611
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: trądzik hormonalny ???Nic nie pomaga,moze endokrynolog?

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Ogólnie tradzik mam w okolicach całej twarzy kiedys byly o ogromne czerwone ropnie,wulkany ,teraz zaleczyłam to duac'iem i acnedermem (zewn. retinoidy) ,ropne zmiany wyskakuja rzadziej ale teraz bardziej mam problem z podskornymi pryszczami (zamkniete zaskorniki?) ,a znow na dekolcie i plecach mam zmiany ropne..
Po antykoncepcyjnych lekach brałam leki moczopędne bo nie naturalnie spuchłam(ramiona ,buzia ),teraz został mi lekki brzuszek i uda..(nie ważę duzo bo mam bardzo dobra wage 172 cm -60kg) ale kiedys ważyłam 53 kg i bylam drobna a teraz to dla mnie cos nowego..

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Jakie badania zrobić ,idąć na PIERWSZĄ wizyte do endokrynologa? Bede szła prywatnie wiec chce miec zrobione wszystkie potrzebne badania zebym nie musiala isc ponownie,i znow placic 120zl za kolejna wizyte.Słyszałam ze te trzy wystarczą (tarczyca (TSH, fT3, fT4)) ,jak myslicie??
Ja też idę niedługo do endo. To znaczy mam w planach pójść przy następnym cyklu miesiączkowym. Ja zawsze robię takie badania:
Estradiol, testosteron, androstendion, dhea, dheas04, kortyzol, 17ohp, lh, fsh, prolaktyna, tsh, shgb.
Niestety trzeba przygotować kilka stówek.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 00:15   #1612
gabcia14
Przyczajenie
 
Avatar gabcia14
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 29
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cześć dziewczyny
Mam 20 lat ale jestem świeżakiem w temacie trądziku bo nigdy nie miałam z nim większych problemów. Opiszę pokrótce jak wygląda sprawa i może ktoś mógłby mi pomóc albo choć troszkę mnie naprowadzić na przyczynę tego co się teraz na mojej buzi dzieje. Tak jak już powiedziałam, z trądzikiem nie miałam nigdy większych problemów, wyskakiwały 2-3 krostki przed miesiączką - nic więcej. Od pewnego czasu mam ogromny wysyp krostek, pryszczy, podskórnych gól w okolicach brody i ust. Cerę mam dość tłustą w strefie T, policzki są normalne. Nigdy nie idę spać w makijażu, wykonuje dokładny demakijaż olejami (lniany+rycynowy), myję buzię mydłem aleppo. Używam na noc lekkiego kremu Alantandermoline i co 2-3 dni Iwostin peeling na noc. Maluję się Revlonem Color Stay bo jest to jedyny podkład po którym moja buzia nie świeci się po 5 minutach. Staram się nie dotykać, nie wyciskać, myć ręce przed nałożeniem makijażu i demakijażem. Czytałam, że wypryski mogą być spowodowane hormonami ale nigdy nie miałam z tym problemu. Nie wiem co mam robić chciałabym mieć odwagę chodzić bez podkładu przez jakiś czas (nie używałam podkładu do 19 roku życia) aby cera się uspokoiła i żebym mogła znaleźć winowajce, ale nie wyobrażam sobie wyjść z taką masakrą na buzi. Pomóżcie!
gabcia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 10:36   #1613
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez gabcia14 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mam 20 lat ale jestem świeżakiem w temacie trądziku bo nigdy nie miałam z nim większych problemów. Opiszę pokrótce jak wygląda sprawa i może ktoś mógłby mi pomóc albo choć troszkę mnie naprowadzić na przyczynę tego co się teraz na mojej buzi dzieje. Tak jak już powiedziałam, z trądzikiem nie miałam nigdy większych problemów, wyskakiwały 2-3 krostki przed miesiączką - nic więcej. Od pewnego czasu mam ogromny wysyp krostek, pryszczy, podskórnych gól w okolicach brody i ust. Cerę mam dość tłustą w strefie T, policzki są normalne. Nigdy nie idę spać w makijażu, wykonuje dokładny demakijaż olejami (lniany+rycynowy), myję buzię mydłem aleppo. Używam na noc lekkiego kremu Alantandermoline i co 2-3 dni Iwostin peeling na noc. Maluję się Revlonem Color Stay bo jest to jedyny podkład po którym moja buzia nie świeci się po 5 minutach. Staram się nie dotykać, nie wyciskać, myć ręce przed nałożeniem makijażu i demakijażem. Czytałam, że wypryski mogą być spowodowane hormonami ale nigdy nie miałam z tym problemu. Nie wiem co mam robić chciałabym mieć odwagę chodzić bez podkładu przez jakiś czas (nie używałam podkładu do 19 roku życia) aby cera się uspokoiła i żebym mogła znaleźć winowajce, ale nie wyobrażam sobie wyjść z taką masakrą na buzi. Pomóżcie!
moze mycie olejami ci nie słuzy? I ten podkłąd jest ciężkim podkładem wiec mozliwe ze od niego cera sie zapycha, może spróbój podkladow mineralnych?

Próbowałas kwasów?

I zwroc uwage czy masz regularne miesiączki jeżeli nie to możesz mieć problemy hormonalne.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 11:21   #1614
gabcia14
Przyczajenie
 
Avatar gabcia14
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 29
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
moze mycie olejami ci nie słuzy? I ten podkłąd jest ciężkim podkładem wiec mozliwe ze od niego cera sie zapycha, może spróbój podkladow mineralnych?

Próbowałas kwasów?

I zwroc uwage czy masz regularne miesiączki jeżeli nie to możesz mieć problemy hormonalne.
Właśnie odstawiłam oleje, a z kwasami mam jedynie styczność w tym peelingu z Iwostinu: kwas migdałowy 5%, kwas laktobionowy 3%, Îą- i ß hydroksykwasy 2%. Miesiączki mam regularne co do dnia - jak w zegarku. Mam nadzieję, że to te oleje tylko..

A co do podkładów mineralnych, miałam kilka próbek z Amilie Cosmetics te wersje matujące i kryjące ale wyglądały źle na mojej buzi, kolor dobrałam sobie idealny ale próbowałam z kilkoma różnymi kremami i za każdym razem po ok 1h wchodziły w każde załamanie i najmniejszą zmarszczkę których gołym okiem nie widać no i moja buzia świeciła się jak choinka

Edytowane przez gabcia14
Czas edycji: 2016-02-09 o 11:25
gabcia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 11:58   #1615
irenn89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Witam, mam 26 lat i poważne problemy z trądzikiem. Przeszlam juz 2 kuracje antybiotykowe damelium i tetralysal ale to pomogło na krotko, wszystko wrocilo z 3x mocniejsza sila. Kosmetyki tez nie dawaja rady, u mnie lezy problem od srodka i od tego trzeba chyba zaczac. Wybieram sie za nie dlugo do ginekologa na wizyte kontrolna. Chcialabym ze soba zabrac wyniki badan hormonow ale nie bardzo wiem ktore trzeba zrobic? Mam nadzieje ze nie trzeba robic wszystkich bo to zbyt wysoki koszt. Prosze poradzcie co robic... jak wygladaja te badania i czy to nie jest tak ze trzeba je robic w kazdwj fazie cyklu?
moja twarz to katastrofa...
Dodam, ze miesiaczki mam regularne. Zawsze mialam. A problem pojawil sie w czasie ciazy a nasilil sie po porodzie i trwa ponad 2 lata..

Edytowane przez irenn89
Czas edycji: 2016-02-09 o 12:06
irenn89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 13:21   #1616
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Kochane zwracam sie do was z prosba. Mam 22 lata. Tradzik ropny, grudkowy. Duze, wypukle krosty. Rozsiany na calej twarzy. Oprpcz tego wlosy wypadaja mi garsciami. Leczylam sie izotekiem 2 lata temu. Jedynym skutkiem ubocznym bym bol plecow w odcinku ledzwiowym. Musialam te leki odstawic. Wtedy nie mialam tak zaawansowanego tradziku jak teraz i mi nie przeszkadzal. I moje pytania. Czy hormony plciowe sa platne? Czy mozna je wykonac na NFZ?

Gdzie znajde aktualny cennik badan na poszczegolne hormony? Bo szukam na tych stronach i cena za 1 hormon to ok.50zl, wiec to sa chyba ceny kilka lat wstecz. Bo slyszalam, ze koszt 1 hormonu plciowego to ok.100-120zl.

Lepiej isc do endokrynologa czy ginekologa w zwiazku ze skierowaniem na badania? Bylam u dermatologa, ale nie chciala mi wypisac tego skierowania na badania. Dermatolog napisala tylko jakie hormony powinnam zrobic:

Prolaktyna, testosteron, DHE, ASO4. Myslalam, ze progesteron i estrogen to wazniejsze hormony do wykonania. ??Sama nie wiem. Chce sie upewnic kogos kto je wykonywal. Ktore sa niezbedne do wykonania a ktore mozna pominac.? Zaznaczam, ze chodzi o tradzik. Miesiaczki mam regularnie w miare. I wizazanki jeszcze jedna kwestia. Nigdy nie robilam zadnych badan u ginekologa. Czy jesli juz do niego pojde to jakie badanie powinnam wykonac? I czy warto wykonac szczegolowe badania tarczycy? Z gory dziekuje za pomoc.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 12:54   #1617
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ide do endokrynologa i nie wiem jakie badania zrobic jesli chodzi o tradzik..myslalam o TSH,ft4,ft3,progesteron,t estosteron,wystarcza takie badania?wiadomo nie są to tanie badania i chce zrobić prawidłowe,aby potem nie płacić ponownie.
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 20:58   #1618
kredkawdloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Dziewczyny, gdyby któraś potrzebowała to mam do odsprzedania Tetralysal 300 mg data ważności do 04.2018, bo zostało mi jedno opakowanie więcej po kuracji.
Jak coś to zapraszam na priv
kredkawdloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 19:33   #1619
irenn89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ja zostałam skierowana przez swojego ginekologa na testosteron, prolaktyne, tsh i dhea-s.
irenn89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 19:21   #1620
irenn89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Ide do endokrynologa i nie wiem jakie badania zrobic jesli chodzi o tradzik..myslalam o TSH,ft4,ft3,progesteron,t estosteron,wystarcza takie badania?wiadomo nie są to tanie badania i chce zrobić prawidłowe,aby potem nie płacić ponownie.
Ja dostalam na tsh, prolaktyne, dhso4 i testosteron. Zaplacilam 110 zl. Mam juz wyniki, wyszla mi prolaktyna podwyzszona i mam nadzieje ze to bedzie glowny czynnik mojego wysypu...
irenn89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.