Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-24, 17:12   #721
Trixxi
Zadomowienie

Dot.: Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY

Hej. Jest jakiś sposób żeby pozbyć się zmarszczki pod okiem ? Mam ją tylko pod jednym więc wydaje mi się, że to od spania głównie na lewym boku. Jakiś krem, masaż twarzy ? Nigdy nie używałam żadnych przeciwzmarszczowych kosmetyków, mam 26 lat i patrząc na swoją twarz myślę że niestety czas zacząć tylko nie mam pojęcia od czego.
Trixxi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 17:18   #722
Trixxi
Zadomowienie

Zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190824_181733.jpg (95,7 KB, 15 załadowań)
Trixxi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 17:57   #723
lulecznica
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez emson996 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam 23 lata i od równego roku tez zmagam się z tym problemem. Nie zniknął ani się nie zmniejszył.. Jedynie od różny h kremów zrobiła mi się nadwrażliwość oczu i mam częste zapalenia, a od nakładania ich moje dolne rzęsy są już bardzo rzadkie. 😓 Też długo zastanawiałam się od czego to może być.. Moje siostry do 30 roku życia nie miały żadnej zmarszczki na twarzy, a mi pierwsze się zrobiły w wieku 22 lat. Generalnie patrząc nawet na starsze kobiety, nie mają takich ‚kresek’ pod oczami jak wiele młodych po 20 roku życia. Sądzę, że mogą być za to odpowiedzialne zanieczyszczenia i większa ilość chemii w różnych produktach i bardziej przetworzone jedzenie, naświetlanie z ekranu i wyśtwiwtlacza(podobno, że od tego też skóra sie starzeje) i oczywiście szybszy tryb życia. Także to już chyba choroba naszego pokolenia niestety. 😓 Co stosujecie? I jakiego podkładu używacie? Ja przetestowałem już bardzo wiele.. Alw każdy tylko uwydatnia je, a nie kryje. 😀
Akurat wiele osób z świata naukowo-medycznego postuluje, że ta hiperszkodliwość światła z ekranów to mit. Dużo bardziej szkodzi naturalne światło słoneczne i nieużywanie filtrów UV lub niepoprawne używanie (najczęściej i za mało, i za rzadko, i do tego niechroniące specjalnie przed UVA).

No ale starsze pokolenie pewnie też nie używało filtrów UV. Być może jednak było mniejsze parcie na opalanie? Albo mniej podróżowano, zwłaszcza do mocno słonecznych krajów?

Można szukać dalej. Moim zdaniem w makijażu i w pielęgnacji sporo się zmieniło. Młode osoby stawiają przeważnie na matujący makijaż, mocno wysuszające produkty, dodatkowo regularne podsuszanie pudrem. Skóra próbuje się bronić wydzielając w takich sytuacjach więcej sebum, a dziewczyny chcą skórę za to ukarać i rezygnują z pielęgnacji, zamiast sięgnąć po krem nawilżający (mus niezależnie od rodzaju cery...) katują skórę krem matującym/wysuszającym.

Tam gdzie obecnie są zanieczyszczenia, tam i kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu również były, zapewne nawet większe niż dzisiaj. Moim zdaniem kiepska ochrona przeciwsłoneczna i katowanie skóry są duuuuużo bardziej winne niż dieta (bo w Polsce rzeczywiście tak zdrowo się ludzie odżywiają od pokoleń ) czy światło z smartfona.
lulecznica jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kremy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości