Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-10-18, 10:03   #1561
Stynka22
Niepoprawna romantyczka:)

Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Laparoskopia diagnostyczna potwierdziła brak endometriozy wracam do życia
Stynka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 22:03   #1562
milkyway33
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

I jak Wasze zdrowie? Coś wątek umarł - a zawsze lepiej się wspierać
my od mojej operacji nadal się staramy, ale się nie udaje zapisaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, sugerują podchodzenie do in vitro... ostatnio mnie dopada coraz większa rezygnacja ehhh
Ratunkiem miłość bywa,
Jeżeli miłość jest. - Jeżeli jest możliwa. (...)

milkyway33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 22:18   #1563
Siva5
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez milkyway33 Pokaż wiadomość
my od mojej operacji nadal się staramy, ale się nie udaje zapisaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, sugerują podchodzenie do in vitro... ostatnio mnie dopada coraz większa rezygnacja ehhh
My riwniez nadal się staramy i nic
W klinice id dawna stymulacja, zastrzyki itp.
Poki co cisza, od poronienia minelo 3 lata

Od nowego roku zapewne laparo, bo wg gina nie ma na co znowu czekac i tak stymulowac w kolko.
Dodam ze mam jeden jajowod niedrozny
A endomenda nie daję mi zyc. Czekam teraz z nadzieja ze się udalo, ale takie mam bole brzucha sppro przed terminem @ ze znowu wątpię ze nic z tego

Oprocz sugerowania podejscia do in vitro mialas robione wszystkie badania,monitoringi itp? Bo nam lekarz to dopiero od niedawna wspomina o in vitro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 22:59   #1564
milkyway33
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
My riwniez nadal się staramy i nic
W klinice id dawna stymulacja, zastrzyki itp.
Poki co cisza, od poronienia minelo 3 lata

Od nowego roku zapewne laparo, bo wg gina nie ma na co znowu czekac i tak stymulowac w kolko.
Dodam ze mam jeden jajowod niedrozny
A endomenda nie daję mi zyc. Czekam teraz z nadzieja ze się udalo, ale takie mam bole brzucha sppro przed terminem @ ze znowu wątpię ze nic z tego

Oprocz sugerowania podejscia do in vitro mialas robione wszystkie badania,monitoringi itp? Bo nam lekarz to dopiero od niedawna wspomina o in vitro.

właśnie to mnie zdziwiło, że nie... lekarka powiedziała, że jak 3. stopień endo, to od razu trzeba in vitro... to Invimed w Pzn, uchodzi na dobrą klinikę, sama nie wiem czy chodzić tam dalej i robic te zlecone badania za setki złotych, czy zmienić na inną klinikę
Ratunkiem miłość bywa,

Stary 2018-11-17, 06:46   #1565
Siva5
Zadomowienie

Cytat:
właśnie to mnie zdziwiło, że nie... lekarka powiedziała, że jak 3. stopień endo, to od razu trzeba in vitro... to Invimed w Pzn, uchodzi na dobrą klinikę, sama nie wiem czy chodzić tam dalej i robic te zlecone badania za setki złotych, czy zmienić na inną klinikę
Ojj to kiepsko ze tak od razu skreslila 3st endo no fakt, pewnie musza od razu informowac o tym, tez dla mnie ten tekst byl dolujacy.. ale leczymy się dalej po prostu.
Jesli masz mozliwosc i tak czujesz się niepewnie to zmień klinikę,choc faktycznie opinie ma dobre.
Takczy siak badania sa potrzebne wszystkie

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 21:27   #1566
milkyway33
Raczkowanie

Dziewczyny odświeżam wątek, żeby Wam dać znać, że jestem w ciąży <3 aktualnie 8 tydzień nie traćcie nadziei - skoro ja przy trzecim stopniu i tylu zmianach zaszlam, to Wam też się uda. Zoperujcie tylko dobrze to dziadostwo
Ratunkiem miłość bywa,

Stary 2019-01-02, 21:34   #1567
m.arty
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Dziewczyny odświeżam wątek, żeby Wam dać znać, że jestem w ciąży <3 aktualnie 8 tydzień nie traćcie nadziei - skoro ja przy trzecim stopniu i tylu zmianach zaszlam, to Wam też się uda. Zoperujcie tylko dobrze to dziadostwo
Powodzenia. Trzymam kciuki
Ja straciłam ostatnio w 11 tygodniu. Ale koleżanka z pracy zaraz będzie rodzić a ona jest po 3 poronieniach. Więc jest nadzieja nawet przy Endo.

m.arty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 17:44   #1568
Nurella
Raczkowanie

Właśnie wyszłam ze szpitala po laparoskopii. Wcześniej co niektórzy lekarze mówili mi, że nie nam prawa mówić o Endo u siebie bez laparo, mimo że w usg i hsg było widać wyraźnie, że jajniki, jelita i pęcherz są przyklejone, jajowody kompletnie niedrożne, a miesiączki i owulacja to umieranie z bólu. I co? IV stopień. Dzień dobry.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Nurella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 20:18   #1569
Endo7
Przyczajenie

Witam wszystkich,
już jakiś czas nikt tu nic nie pisał, ale może znajdę tu jakieś wsparcie. Za 2 tygodnie mam laparoskopię, ponieważ lekarze zdiagnozowali u mnie endometriozę. W jednym jajniku torbiel ok. 3-4cm, natomiast w drugim torbiel znacznie większa jakieś 7-8cm. Lekarze od początku mnie uspokajali, że to nic takiego, że nic mi nie będzie, ale im więcej czytam o tej chorobie tym bardziej jestem przerażona. Jestem w szoku, że żaden lekarz kiedy pytałam o tę chorobę nie wyjaśnił mi nic szczegółowo. Jedyne co słyszałam to tylko, że mam szybko urodzić dziecko. Mam dopiero 23 lata i mam wrażenie, że moje życie się skończyło. Boję się, że czeka mnie teraz tylko sam ból i inne związane z tą chorobą dolegliwości. Jeszcze jakieś kilka miesięcy temu byłam spokojna, ale teraz...płaczę dniami i nocami. Nie wiem co mnie czeka, ani za kilka tygodni, ani za kilka lat. Jak wy kobiety chorujące na endometriozę ją przechodzicie i dajecie sobie z tym radę? Czy da się żyć z tą chorobą, z bólem? Czy ten ból da się uśmierzyć? Od kilku lat jestem w związku ze wspaniałym chłopakiem, na którego wiem, że mogę liczyć, ale mam wrażenie, że jeśli zostanie ze mną to jego życie również się skończy.

Jestem pełna podziwu dla wszystkich Was kobiety!
Endo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 15:19   #1570
Eveendo
Przyczajenie

Czesc. Czytając twoja wiadomość mam wrażenie jakbym czytała o sobie .. Obawa o to co będzie za rok ,dwa itp... z jakim bólem będę trzeba się mierzyć .. chodź dopiero 23 lata na karku a Endo wszędzie i oczekiwania na 2 operacje bo trzeba zrobić porządek po 1 bo najlepiej wyciąć tylko co było widoczne tylko na usg .. i jak po operacji ? Coś pomogło ?pozdrawiam cieplutko
Eveendo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 16:52   #1571
Endo7
Przyczajenie

Hej, okazało się, że miałam już 4 stadium endometriozy, czyli to najwyższe. Lekarze znaleźli dużo guzów. Po operacji czuję się dobrze, ale niedługo znów muszę iść do lekarza, bo trzeba monitorować sytuację, czy nie pojawiają się nowe zmiany. Na razie jest w porządku, ale co będzie w przyszłości, tej bliższej i dalszej, nie wiadomo. To strasznie dobijające ;/ Lekarka zaproponowała mi wizytę u dietetyka i wypróbowanie leczenia dietą, trzeba o tym pomyśleć, choć wątpię, żeby to coś dało. Również pozdrawiam
Endo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 14:09   #1572
Eveendo
Przyczajenie

Przerabialam i diete.. w niewielkim stopniu pomoglo. Nie odczuwałam tak nasilonych boli po prostu mogłam funkcjonować chodzić "normalnie" w ciągu dnia. I to były 2 miesiące i w tym czasie znalazłam normalnego lekarza który ukrócił moje mekki i przepisał visanne. Operowali Cię na NFZ , czy prywatnie ? Ja niedługo mam operacje , ale prywatną bo każdy lekarz mnie zbywał że jest ok, i tak tulalam się 4 lata. A w prawdzie żaden nie chciał się podjąć bo jest to za duzo roboty u mnie . Bardzo jestem przerazona że nic mi nie zostanie i o dzieciach biologicznych będę mogła tylko pomarzyc...
Eveendo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
endometrioza, ginekologia, sóle w pobrzuszu

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości