Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Porady na temat mody i stylu oraz sposobu ubierania się. Wielka moda, Twoja moda - lub po prostu wszystko o ciuchach, butach i dodatkach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-23, 08:34   #2371
kasia2209
Zakorzenienie

Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. VI

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Nie, nie uprzedzam się.Ale ja po prostu potrzebuję push upa...Dwójka dzieci "nadszarpnęła" mój biust...Kiedyś nosiłam tylko półusztywniane bez "powiększaczy" i było super.Teraz jakoś nie mogę...
No to celuj może w push-upy z miską modelowaną termicznie (bez szwów i wkładek, część wypychająca piersi jest jakby "wbudowana"). Np. Ava miewa takie w kolekcjach sezonowych, są też w Kris-Line, Konradzie, Lupoline i Nipplex. W Gorteksie jest Carla. W internecie można ich szukać po hasłem "push-up kopa". Kopa to właśnie miska modelowana termicznie.

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2019-08-23 o 08:48
kasia2209 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-25, 20:49   #2372
a*a*a*
Ania

Co do modelu Charlize z Gorteksu, miałam go, ale niestety musiałam odesłać. Był przepiękny i równie pięknie się układał, ale niestety on nie ma żadnego zapięcia i trzeba go wkładać przez głowę. Dla mnie było to nie do przejścia. Musiałam sie nieźle napocić żeby go wciągnąć na siebie, a przy ściąganiu to myślałam, że zaraz wszystko rezerwę

I podzielam to, co jedna z Was napisała, stanik może mieć to samo oznaczenie modelowe, być tą samą konstrukcją, ale będzie się różnił od innego w tym samym oznaczeniu. Przynajmniej w Gorteksie. Co więcej noszę z od nich 65e, a kilka staników musiałam odesłać bo były ciasne, a miski za małe. :/ Ale w tych co mam, z misek nie robią się stożki. Trzeba chyba trafić swój model

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-08-26, 07:12   #2373
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
No to celuj może w push-upy z miską modelowaną termicznie (bez szwów i wkładek, część wypychająca piersi jest jakby "wbudowana"). Np. Ava miewa takie w kolekcjach sezonowych, są też w Kris-Line, Konradzie, Lupoline i Nipplex. W Gorteksie jest Carla. W internecie można ich szukać po hasłem "push-up kopa". Kopa to właśnie miska modelowana termicznie.
Od jakiegoś czasu kupuje właśnie z push upem wbudowanym , ostatnio pokusiłam się i kupiłam model na kopie GAIA Jean-jest super.Dawno nie miałam koronek,dlatego tak mnie ten Gorteks pokusił
Stary 2019-08-28, 17:36   #2374
karolinka86
Zakorzenienie

Co do Gorteksu... Ja ostatnio kupiłam ten model https://www.gorteks.com.pl/product-p...ztywniany.html
Rozmiar 70F. U mnie leży ok

karolinka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 19:34   #2375
kasia2209
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Co do Gorteksu... Ja ostatnio kupiłam ten model https://www.gorteks.com.pl/product-p...ztywniany.html
Rozmiar 70F. U mnie leży ok
Mam z tego wzoru semi-softa kupionego w tej samej cenie i też jestem zadowolona Chociaż w Gorteksach muszę wyjmować boczne patyki, bo mnie niemiłosiernie dźgają
Stary 2019-08-29, 11:42   #2376
karolinka86
Zakorzenienie

Cytat:
Mam z tego wzoru semi-softa kupionego w tej samej cenie i też jestem zadowolona Chociaż w Gorteksach muszę wyjmować boczne patyki, bo mnie niemiłosiernie dźgają
Ja generalnie bardzo lubię semi softy. Do tej pory brałam z Avy lub Gai. Mam trochę asymetryczny biust a w tych semi softach nie rzuca się to w oczy. Jestem wlaśnie zaskoczona, że ten z gorteksu usztywniany dobrze leży bo przy moim biuście to rzadkosć.
Zastanawiam się nad jakimś semi softem z Gorteksu właśnie tylko raczej będę musiała kupić przez neta. Nie bardzo wiem tylko jak celować z rozmiarem, czy 70e czy 70f Ten usztywniany mam 70f ale w półusztywnianych moze biust inaczej się układa...

Stary 2019-08-29, 19:21   #2377
kasia2209
Zakorzenienie

Cytat:
Ja generalnie bardzo lubię semi softy. Do tej pory brałam z Avy lub Gai. Mam trochę asymetryczny biust a w tych semi softach nie rzuca się to w oczy. Jestem wlaśnie zaskoczona, że ten z gorteksu usztywniany dobrze leży bo przy moim biuście to rzadkosć.
Zastanawiam się nad jakimś semi softem z Gorteksu właśnie tylko raczej będę musiała kupić przez neta. Nie bardzo wiem tylko jak celować z rozmiarem, czy 70e czy 70f Ten usztywniany mam 70f ale w półusztywnianych moze biust inaczej się układa...
Na mnie wszystkie staniki Gorteksu pasują w tym samym rozmiarze - bez względu na to czy są usztywniane, półusztywniane, czy miękkie
Stary 2019-08-30, 14:09   #2378
karolinka86
Zakorzenienie

Cytat:
Na mnie wszystkie staniki Gorteksu pasują w tym samym rozmiarze - bez względu na to czy są usztywniane, półusztywniane, czy miękkie
A ja tabelką niestety nie mogę się kierować. Obojętnie czy jest to Gaia, Ava czy coś innego- gdy korzystam z ich kalkulatora to wychodzi mi jakiś kosmiczny rozmiar np 75b, 80a

Dawniej uczyłam się, że od obwodu pod biustem odejmuje się 5 cm i zaokrągla się w dól. Moze to jakiś ogólny wzór ale tym się zawsze sugerowałam. Przy moich wymiarach 78/91 naprawdę nie wyobrażam sobie brać obwodów 75 czy 80. I wątpię, żeby w taką małą miseczkę upchnąć się udało moje piersi.

W 70 spokojnie się zapinam i biorę do tego miskę E lub F.
Ktoś mi umie to wyjaśnić? Ktoś ma tak jak ja że zupełnie co innego wychodzi z wyliczenia a co innego nosi?

I czy wy kierujecie się kalkulatorami danej marki?

Stary 2019-08-30, 15:15   #2379
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Ktoś mi umie to wyjaśnić? Ktoś ma tak jak ja że zupełnie co innego wychodzi z wyliczenia a co innego nosi?

Przeciez to całkiem normalne zjawisko, że jest się podtabelkowym lub nadtabelkowym. Na moje wymiary wiekszość kalkulatorów poleca rozmiary w których bym się udusiła lub/i utonęła.
Dlatego po raz kolejny linkuję kalkulator rozmiarów, który pokazuje rozmiar od pierwszo do czwartorzędnego możliwego przy danych wymiarach KLIK.
Wyjątkiem są marki mające swoją specyficzną rozmiarówkę takie jak np Ewa Michalak czy Dita von Teese.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 17:24   #2380
karolinka86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przeciez to całkiem normalne zjawisko, że jest się podtabelkowym lub nadtabelkowym. Na moje wymiary wiekszość kalkulatorów poleca rozmiary w których bym się udusiła lub/i utonęła.
Dlatego po raz kolejny linkuję kalkulator rozmiarów, który pokazuje rozmiar od pierwszo do czwartorzędnego możliwego przy danych wymiarach KLIK.
Wyjątkiem są marki mające swoją specyficzną rozmiarówkę takie jak np Ewa Michalak czy Dita von Teese.
Dziękuję. I wg tego kalkulatora faktycznie wychodzą mi rozmiary które zwykle kupuję

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Stary 2019-08-30, 20:32   #2381
kasia2209
Zakorzenienie

Cytat:
A ja tabelką niestety nie mogę się kierować. Obojętnie czy jest to Gaia, Ava czy coś innego- gdy korzystam z ich kalkulatora to wychodzi mi jakiś kosmiczny rozmiar np 75b, 80a

Dawniej uczyłam się, że od obwodu pod biustem odejmuje się 5 cm i zaokrągla się w dól. Moze to jakiś ogólny wzór ale tym się zawsze sugerowałam. Przy moich wymiarach 78/91 naprawdę nie wyobrażam sobie brać obwodów 75 czy 80. I wątpię, żeby w taką małą miseczkę upchnąć się udało moje piersi.

W 70 spokojnie się zapinam i biorę do tego miskę E lub F.

Ale ja nie pisałam, że pasuje na mnie rozmiar z tabeli, tylko że w Gorteksie kupuję jeden i ten sam rozmiar bez względu na krój i rodzaj

Mi z większości tabel wychodzi rozmiar 80D, ale taki obwód jest dla mnie najczęściej za luźny i biorę 75. Miska też by była za mała. Jeśli wziąć ten obwód 75 i do niego dopasować mój wymiar w biuście, to wychodzi 75F/75G i to się akurat zgadza z tym, co noszę u większości firm. Choć czasem nawet obwód 70 zdarza mi się brać

To normalne, że rzeczywisty rozmiar rozjeżdża się z tabelami - każdy biust jest inny (chociażby mają różny kształt i różną jędrność) i nie ma idealnego sposobu na dopasowanie stanika tylko i wyłącznie na podstawie wymiarów. Z resztą ja mam czasem podobnie też z ciuchami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2019-08-30 o 20:34
Stary 2019-09-01, 10:09   #2382
martaakow
Zakorzenienie

Mnie we wszystkich kalkulatorach wychodzi większy obwód i mniejsza miseczka niż potrzebuje.
To bardzo częste. Kalkulatory to tylko podpowiedź, a nie pewniak.
martaakow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 11:52   #2383
karolinka86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mnie we wszystkich kalkulatorach wychodzi większy obwód i mniejsza miseczka niż potrzebuje.
To bardzo częste. Kalkulatory to tylko podpowiedź, a nie pewniak.
Czyli zupełnie jak u mnie. To tak naprawdę jeśli ktoś chce kupić przez neta to trochę ryzyko z tym trafieniem na odpowiedni.

Stary 2019-09-05, 12:14   #2384
kasia2209
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli zupełnie jak u mnie. To tak naprawdę jeśli ktoś chce kupić przez neta to trochę ryzyko z tym trafieniem na odpowiedni.
Dlatego najlepiej wziąć kilka rozmiarów i odesłać te, które nie pasują
Stary Dzisiaj, 15:37   #2385
Monikaflisiakk
Przyczajenie

Dot.: jaki rozmiar staika powinnam nosić?

Warto poczytać wskazówki od producentów bielizny.

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: Dzisiaj o 17:07 Powód: reklama- usunięcie linka
Monikaflisiakk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
bielizna, biustonosz, brafitting, gorset, moda, piersi, półgorset, rozmiar

Nowe wątki na forum Moda

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości