Przebarwienia pod pachami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-23, 00:55   #1
przebarwiona120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10

Przebarwienia pod pachami


Witam wszystkich
Wiem, że istnieje na tej stronie kilka podobnych wątków, ale w żadnym z nich nie znalazłam rozwiązania mojego problemu.
Otóż od jakiegoś czasu mam ciemne przebarwienia pod pachami ale również w okolicy pachwin. Wyglądają one jakbym po prostu była tam brudna, niedomyta (?). Lekarz rodzinny powiedział mi, ze to są zwykle mieszki włosowe i że jak je usune to będzie po problemie, wyprosiłam jednak skierowanie do dermatologa. Usunęłam sobie włoski depilatorem, skóra gładziutka, a przebarwienia nadal są
Czytałam o wielu wspaniałych sposobach na moja przypadłość (sok z cytryny, aktywny węgiel, jogurt) ale nic nie pomaga. Pachy z dnia na dzień są coraz ciemniejsze . Wczoraj zapisałam się do dermatologa na 10 lipca, ale bardzo boje się ze odprawi mnie do domu z podobnym tekstem jak lekarz rodzinny. Czy ktoś z was miał podobny problem i się go jakoś pozbył? Ewentualnie czy lekarz dermatolog może mi przepisać jakaś maść na rozjaśnienie tych plam? Komuś z was pomógł dermatolog? Bardzo proszę o odpowiedzi bo mam dopiero 18 lat a nawet na basenie wstyd się pokazać
Nie mogę już sobie z tym poradzić.
przebarwiona120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 13:46   #2
przebarwiona120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10
Dot.: Przebarwienia pod pachami

Up
przebarwiona120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 09:52   #3
Salusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 14
Dot.: Przebarwienia pod pachami

Do jakiego dermatologa się zapisałaś? Prywatnie czy publicznie? Publiczna służba zdrowia to jakiś żart. Ja byłam i rodzinnego i potem u ortopedy to każdy po powiedział że nic mi nie jest, a jak poszłam prywatnie to okazało się że mam zaawansowaną skoliozę. Po 2 latach comiesięcznych rehabilitacji nie mam już problemu z plecami. Czasem warto poświęcić te 150 zł i iść do kogoś kto cie przyjmie jak człowieka.
Salusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 22:42   #4
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Przebarwienia pod pachami

Cytat:
Napisane przez Salusia Pokaż wiadomość
Do jakiego dermatologa się zapisałaś? Prywatnie czy publicznie? Publiczna służba zdrowia to jakiś żart. Ja byłam i rodzinnego i potem u ortopedy to każdy po powiedział że nic mi nie jest, a jak poszłam prywatnie to okazało się że mam zaawansowaną skoliozę. Po 2 latach comiesięcznych rehabilitacji nie mam już problemu z plecami. Czasem warto poświęcić te 150 zł i iść do kogoś kto cie przyjmie jak człowieka.



Nie ma to jak generalizowanie...Moja mama chodziła prywatnie do kilku lekarzy a dopiero w szpitalu jeden lekarz (i to taki ktory sie nawet nią nie zajmował i stał tylko obok) zdiagnozował jej chorobę i zaproponował odpowiednie leczenie. Mama w koncu zdrowa. Wszedzie mogą sie trafic i wspaniali i kiepscy lekarze. W prywatnych gabinetach tez przyjmuja kiepscy. Sama trafiłam na kilku super lekarzy w szpitalu czy to przy porodzie czy w innych sytuacjach. Moze masz złe doswiadczenia z publiczną słuzbą zdrowia ale takie generalizowanie jest troche krzywdzące...
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 08:21   #5
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Przebarwienia pod pachami

Ja też jestem zdania, że zdarzają się lekarze którzy poważnie podchodzą do swojej pracy i nawet na kasę chorych przyjmą Cię profesjonalnie. Wystarczy tylko popytać wśród znajomych/rodziny czy znają kogoś sprawdzonego.
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 18:23   #6
przebarwiona120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10
Dot.: Przebarwienia pod pachami

Zapisałam się na NFZ ale jeśli powie mi ze nic z tym nie poradzi to chyba spróbuje i tak pójść prywatnie.
przebarwiona120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 14:14   #7
przebarwiona120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10
Dot.: Przebarwienia pod pachami

Dermatolog kazał mi zrobić wszystkie badania

10 sierpni mam wizytę zobaczymy czy coś mi z tym poradzi :/ mam nadzieje ze tak
przebarwiona120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 02:05   #8
przebarwiona120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10
Dot.: Przebarwienia pod pachami

Nikt nie ma podobnego problemu?
przebarwiona120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:14   #9
OYAKATA
Raczkowanie
 
Avatar OYAKATA
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 43
Dot.: Przebarwienia pod pachami

są kremy na rozjaśnienie skóry, może to by ci pomogło?
__________________
Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.
OYAKATA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 10:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.