Jaki to styl / butikowy - gdzie kupować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Porady na temat mody i stylu oraz sposobu ubierania się. Wielka moda, Twoja moda - lub po prostu wszystko o ciuchach, butach i dodatkach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-20, 17:30   #1
Candybar86
Przyczajenie

Jaki to styl / butikowy - gdzie kupować?

Hej dziewczyny, potrzebuję rady

Zacznę od tego, że jestem po 30 i generalnie moda to nie jest mój najlepszy przyjaciel :-P dużo mam w szafie "klasyki" ale niestety raczej tej źle pojmowanej, sporo ubrań nijakich i burych.

Podoba mi się natomiast zupełnie inny styl, i chciałam prosić o rady jak go osiągnąć

Podobają mi się ubrania w takim stylu, którego nie umiem nazwać - ja na niego mówię "butikowy" bo wyobrażam sobie, że tak ubrane kobiety kupują w jakiś nieznanych mi butikach (bo na sieciówki mi to nie wygląda, bynajmniej ja nie widziałam ubrań w takim stylu w sieciówkach). Raczej kojarzy mi się to z małymi, lokalnymi sklepikami (niestety w mojej okolicy nie ma), ewentualnie allegro/sklepy internetowe (bardzo proszę o podsunięcie mi nazw sklepików jeśli takie znacie albo nawet i sprzedawców z allegro którzy handlują w tym stylu, jeżeli w wątku nie wolno to poproszę na priv ).

Po prostu mi się podoba styl nazwijmy go A, a w sklepach jest pełno ubrać w stylu B. Z kolei na ulicach widuję kobiety ubrane w stylu A no ale przecież nie będę podchodzić i pytać. Od wielkiego dzwonu takie ubrania zdarza mi się znaleźć w Orsayu albo New Yorkerze ale to naprawdę pojedyncze sztuki. Na aliexpress tez się zdarza ale boję się zamawiać tam bo widziałam kiedyś cykl artykułów jakie sukienki zamawiały na aliexpress Amerykanki (na prom) a jakie szmaty dostawały :-P i to mnie trochę przeraża.

Także jestem ciekawa 1) gdzie kupić takie rzeczy 2) czy ten styl ma jakąś nazwę?

Załączam poglądowe zdjęcia z internetu mam nadzieję, że wolno.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 360F23F7-5C4D-4347-92F7-2EC5905A16C7.jpg (96,2 KB, 136 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 52E0FBBC-2ED8-43FC-A6D2-F64FF2BACE59.jpeg (40,3 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 5CA55725-4CDC-41E8-88BE-5A57386DA0B1.jpeg (96,3 KB, 114 załadowań)
Candybar86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 03:12   #2
morelle_
Moderator

Dot.: Jaki to styl / butikowy - gdzie kupować?

Mi się to kojarzy z hurtowniami odziezowymi, chinka i swiebodzkim (plac targowy )

morelle_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 07:35   #3
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Dla mnie to styl bazarkowy.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 10:08   #4
sokole_oko
Raczkowanie

Jesteście dziewczyny okrutne, ale niestety tak to wygląda
Stary 2019-08-21, 12:15   #5
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sokole_oko Pokaż wiadomość
Jesteście dziewczyny okrutne, ale niestety tak to wygląda
Ja tego wcale nie napisalam zlosliwie czy okrutnie, takie mam po prostu skojarzenie i takiego typu ubrania kojarze glownie z bazarkow i tanich producentow wzorujacych sie na znanych markach (patrz "inspirowane" logo na tych fotach).

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2019-08-21, 14:03   #6
pani_smith
Zakorzenienie

Zgadzam się. Buty na rure czy jeansy z perełkami i wystającą spod zamka bielizniana koronką jak nie u chińczyka to ewentualnie znajdziesz w butiku z artykułami erotycznymi ����☠♀️
W żadnym innym butiku znaleźć się nie powinny

wróciłam
pani_smith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 15:03   #7
MissScareAll
Zakorzenienie

O matko. No to rzeczywiście styl bazarkowy albo "butików" z Instagrama, czy Fb, gdzie sprzedają ciuchy z Aliexpress. Rzeczy w bardzo złym i tandetnym guście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-08-21, 18:57   #8
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Candybar86 Pokaż wiadomość
Na aliexpress tez się zdarza ale boję się zamawiać tam bo widziałam kiedyś cykl artykułów jakie sukienki zamawiały na aliexpress Amerykanki (na prom) a jakie szmaty dostawały :-P i to mnie trochę przeraża.
Co do Aliexpress to przede wszystkim pod konkretnymi ciuchami jest masa komentarzy od klientów ze zdjęciami, więc sugerowanie się tym, co dostały Amerykanki na jakiś bal jest bez sensu. Tylko się zastanów czy Ci odpowiada taka forma zakupów, bo z tego co mi wiadomo na Aliexpress nie ma bezpłatnej odsyłki i następującego po niej zwrotu całej kwoty, tylko trzeba wystąpić o zwrot sumy całkowity lub częściowy, jeśli towar nie odpowiada opisowi albo przyszedł uszkodzony, a nie tylko dlatego, że Ci się nie podoba (jak np na Zalando).

Co do ocen tych stylowek, to w sumie autorka nas nie pytała o opinie, tylko o to, gdzie kupić.

Moje włosy

Stary 2019-08-21, 18:59   #9
Candybar86
Przyczajenie

Jestem dużą dziewczynką więc chcę wydawać kasę na rzeczy które podobają się MNIE - choćby podobały się tylko mnie ;-)

Więc dziękuję za rady, przejdę się na lokalny targ.

W sumie to jest tak jak się spodziewałam - taki styl nie podoba się większości kobiet, dlatego nie znajdę go w większości sieciówek ;-)

Jakbyście miały jeszcze jakieś pomysły, że jakaś marka szyje jednak w tym stylu, to zachęcam do pisania w wątku

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, którym podoba się inny styl ;-) fajnie że jesteśmy różne
Candybar86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 13:20   #10
Fenenna
Raczkowanie

Wiesz co tak coś kojarzę że trochę ciuchów w takim stylu widuje w sklepikach no name (pisałaś że u Ciebie takich nie ma) i mają metki "nade in Italy" ogólnie często sklepiki nazywają się "odzież włoska", "odzież z Włoch" itp. może spróbuj pod takimi hasłami szukać na allegro
Fenenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 13:47   #11
greenlemon
Rozeznanie

mi to się kojarzy ze sprzedawcami reklamującymi się na lokalnych grupach sprzedażowych na facebooku. plus jeszcze marketplace też na facebooku
greenlemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 21:48   #12
syyyyyylwia
cat lady

Hurtownia awanti? Pamiętam że widziałam tam tego typu ubrania.

syyyyyylwia jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 22:59   #13
6roove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Hurtownia awanti? Pamiętam że widziałam tam tego typu ubrania.

Sklepiki w mniejszych miastach, tzw. bazary, rynki, hale targowe, u mnie w rodzinnych stronach tzw. ruski bazar o jeszcze przypomniało mi się koleżanka w pracy kupuje takie ciuchy w vera lucci czy jakoś tak.

6roove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 14:11   #14
pestka45
Przyczajenie

Polecam po prostu przejść się po mniejszych sklepach lokalnie. Podobne ubrania są zwykle w takich mniejszych lokalnych sklepach.Aczkolwiek mi takie spodnie wcale sie nie podobają.
pestka45 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 09:13   #15
kaledonia
Moderator

Czasem mają takie ciuchy w TXM czy nawet Asos.

Dla mnie to nie styl butikowy ( ten wg mnie to co innego ), a bazarowy.
Stary 2019-09-04, 18:18   #16
Sybil_
Zakorzenienie

youtuberki zakładają teraz sklepiki na instargamie i często właśnie mają tego typu ciuszki.
Sybil_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości