Czy to mogą być problemy hormonalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-29, 20:28   #1
tessa16
Raczkowanie

Unhappy

Czy to mogą być problemy hormonalne?

Cześć, czy któraś z Was miała może problemy z nieregularnym miesiączkowaniem? Moje cykle były zazwyczaj w normie, tzn. mogło się coś wahać o 1-2 dni ale poza tym wszystko było ok. Mam 21 lat i ostatni okres miałam na początku lipca. Teraz kończy się sierpień a tu nic. Czekam i czekam, czasem mam wrażenie, że czuję już ten charakterystyczny ból w dole pleców ale miesiączki nie ma. Swoje cykle śledzę w aplikacji i pokazuje mi ona, że mam już 23 dni spóźnienia. Nie przyjmuję leków, antykoncepcji i wiem, że ewentualność ciąży można wykluczyć. Nie wiem czy powinnam się bać...Dodatkowo od pewnego czasu włosy wypadają mi jak szalone i nawet suplementy niespecjalnie działają (kończę drugie opakowanie Merz Spezial). Moja fryzjerka sugerowała bym zbadała hormony.

Kiedy trzy tygodnie temu byłam u kardiologa, pani doktor pytała czy miesiączkuję regularnie i odpowiedziałam, że tak-a teraz okazało się, że jednak coś nie gra chyba. Do kardiologa poszłam w związku z dziwnie niskim ciśnieniem i takim ogólnym brakiem siły/zawrotami głowy. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co robić z tym? A może takie opóźnienia w okresie zdarzają się czasem i nie ma się czym martwić? Czy te wszystkie "objawy" mogą być powiązane?
tessa16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 06:16   #2
Adrianna_8
Moderator

Dot.: Czy to mogą być problemy hormonalne?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Cześć, czy któraś z Was miała może problemy z nieregularnym miesiączkowaniem? Moje cykle były zazwyczaj w normie, tzn. mogło się coś wahać o 1-2 dni ale poza tym wszystko było ok. Mam 21 lat i ostatni okres miałam na początku lipca. Teraz kończy się sierpień a tu nic. Czekam i czekam, czasem mam wrażenie, że czuję już ten charakterystyczny ból w dole pleców ale miesiączki nie ma. Swoje cykle śledzę w aplikacji i pokazuje mi ona, że mam już 23 dni spóźnienia. Nie przyjmuję leków, antykoncepcji i wiem, że ewentualność ciąży można wykluczyć. Nie wiem czy powinnam się bać...Dodatkowo od pewnego czasu włosy wypadają mi jak szalone i nawet suplementy niespecjalnie działają (kończę drugie opakowanie Merz Spezial). Moja fryzjerka sugerowała bym zbadała hormony.

Kiedy trzy tygodnie temu byłam u kardiologa, pani doktor pytała czy miesiączkuję regularnie i odpowiedziałam, że tak-a teraz okazało się, że jednak coś nie gra chyba. Do kardiologa poszłam w związku z dziwnie niskim ciśnieniem i takim ogólnym brakiem siły/zawrotami głowy. Czy ktoś miał podobną sytuację? Co robić z tym? A może takie opóźnienia w okresie zdarzają się czasem i nie ma się czym martwić? Czy te wszystkie "objawy" mogą być powiązane?
Hej,

Patrząc na całość objawów to mogą być problemy hormonalne - wysoce prawdopodobnie, że coś z tarczycą. Zbadaj sobie hormony - na początek uderzyłabym właśnie w tarczycę (tsh, ft3, ft4 oraz anty tpo).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 613 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 21:29   #3
Leany
⚆ _ ⚆

Jesteś bardzo szczupła lub odchudzasz się intensywnie? Dla mnie zatrzymanie menstruacji, za niskie ciśnienie, brak siły, zawroty głowy, wypadania włosów brzmią jak objawy niedożywienia.

Edit: Przeglądnęłam inne wątki autorki. Wygląda na to, że cierpisz na zaburzenia odżywiania. Powinnaś być pod opieką psychiatry. Twoje problemy hormonalne to efekt pośredni problemów psychicznych i odchudzania się. Póki z tym się nie uporasz to będzie tylko gorzej.

Edytowane przez Leany
Czas edycji: 2019-09-01 o 21:38
Leany jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 06:53   #4
chyntia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Jesteś bardzo szczupła lub odchudzasz się intensywnie? Dla mnie zatrzymanie menstruacji, za niskie ciśnienie, brak siły, zawroty głowy, wypadania włosów brzmią jak objawy niedożywienia.

Edit: Przeglądnęłam inne wątki autorki. Wygląda na to, że cierpisz na zaburzenia odżywiania. Powinnaś być pod opieką psychiatry. Twoje problemy hormonalne to efekt pośredni problemów psychicznych i odchudzania się. Póki z tym się nie uporasz to będzie tylko gorzej.

Jeżeli tak jest jak w cytacie, to autorko szukasz problemu i tłumaczeń gdzie indziej. Tak samo jak alkoholik zgania swoje problemy na coś innego.
chyntia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 19:54   #5
tessa16
Raczkowanie

Schudłam przez ostatni rok, to prawda, ale to dlatego, że zmieniłam sposób odżywiania. Nie głodzę się, jem zdrowo i tyle. Dlatego nie sądzę, że to zaburzenia odżywiania ( a już na pewno nie niedożywienie). Na śniadanie jem np. jajecznicę i kromkę chleba. Potem obiad-to co akurat jest w danym dniu (wczoraj kurczak, surówka i ziemniaki, dzisiaj zupa bogracz z dużą ilością warzyw i do tego kajzerka). Potem na podwieczorek mały batonik do kawy (ok. 180kcal). Na kolację jogurt z jabłkiem i bananem. W międzyczasie piję wodę, różnego rodzaju herbatki i kawę.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Jeśli chodzi jeszcze o badania to zrobiłam te zlecone przez kardiologa, w tym hormony tarczycy i wszystko jest na szczęście ok i w normie.
Stary 2019-09-10, 19:57   #6
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Schudłam przez ostatni rok, to prawda, ale to dlatego, że zmieniłam sposób odżywiania. Nie głodzę się, jem zdrowo i tyle. Dlatego nie sądzę, że to zaburzenia odżywiania ( a już na pewno nie niedożywienie). Na śniadanie jem np. jajecznicę i kromkę chleba. Potem obiad-to co akurat jest w danym dniu (wczoraj kurczak, surówka i ziemniaki, dzisiaj zupa bogracz z dużą ilością warzyw i do tego kajzerka). Potem na podwieczorek mały batonik do kawy (ok. 180kcal). Na kolację jogurt z jabłkiem i bananem. W międzyczasie piję wodę, różnego rodzaju herbatki i kawę.
Idź to lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie na pełną morfologię, TSH, fT4 i fT3 oraz USG tarczycy. Poza tym jeżeli nie masz okresu od lipca to koniecznie idź do ginekologa, który zrobi ci USG jajników.
Stary 2019-09-11, 07:09   #7
Adrianna_8
Moderator

Cytat:

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Jeśli chodzi jeszcze o badania to zrobiłam te zlecone przez kardiologa, w tym hormony tarczycy i wszystko jest na szczęście ok i w normie.
Norma w przypadku tarczycy to nie do końca norma. TSH nisko, hormony wysoko. Anty tpo najniżej jak można.

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Chodzi mi o wysoki poziom hormonów ft3 i ft4

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Pozostaje jeszcze szereg innych hormonów, np. Prolaktyna. Ewidentnie coś jest na rzeczy.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 613 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2019-09-11, 07:25   #8
Leany
⚆ _ ⚆

Laboratoryjna norma dla TSH to 4,00, ale ty jako młoda kobieta nie powinnaś mieć więcej niż 1,5. Jak masz więcej to zrób USG tarczycy dla pewności.
Stary Wczoraj, 10:12   #9
tessa16
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Laboratoryjna norma dla TSH to 4,00, ale ty jako młoda kobieta nie powinnaś mieć więcej niż 1,5. Jak masz więcej to zrób USG tarczycy dla pewności.
Nie przekracza to u mnie tego 1.5.
Czytałam sporo i niektóre źródła podają, że zdarza się, że kilka razy okres "wypada" i podobno jest to normalne. Czy któraś z Was miała taką sytuację?
Stary Wczoraj, 11:35   #10
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Nie przekracza to u mnie tego 1.5.
Czytałam sporo i niektóre źródła podają, że zdarza się, że kilka razy okres "wypada" i podobno jest to normalne. Czy któraś z Was miała taką sytuację?
Mi nigdy okres nie wypadł. Co najwyżej miałam spóźnienia 2-3 tygodnie. Natomiast ja mam problemy hormonalne.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary Wczoraj, 12:09   #11
tessa16
Raczkowanie

Jak leczy się problemy hormonalne? Trzeba przyjmować hormony w postaci tabletek? Czy miałaś jakieś efekty uboczne? Czy tyje się od tego itp.?
Stary Wczoraj, 12:15   #12
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Jak leczy się problemy hormonalne? Trzeba przyjmować hormony w postaci tabletek? Czy miałaś jakieś efekty uboczne? Czy tyje się od tego itp.?
Ja uzupełniam brakujące hormony tarczycy. Nie przyjmuje tabletek antykoncepcyjnych, bo natura moich zaburzeń jest inna.

Brałam. kiedyś tabletki i nie tyłam. Natomiast nie ma się co martwić tabletkami, skoro nie znasz przyczyny póki co.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary Wczoraj, 14:39   #13
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Moim zdaniem to nie jest normalne. Ja bym szukała jakiegoś dobrego ginekologa, choćby prywatnie, żeby dojść przyczyny. Najlepiej takiego co ma też coś wspólnego z endokrynologią.

Edytowane przez Leany
Czas edycji: Wczoraj o 14:41
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości