Jak pogodzić się z faktem, że jest się przeciętną z wyglądu? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-07, 19:08   #61
Mijanou
Kot-intymnyMOD

Dot.: Jak pogodzić się z faktem, że jest się przeciętną z wyglądu?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Pacjentom też tak mówisz? :
Ponieważ dalsza część Twojego postu jest trawestacją pytania, więc wycięłam.

Nie, nie mówię.
Pomagam im w samoakceptacji, ale po pierwsze- nie jestem w pracy, po drugie- Autorka nie ma probemów z samoakceptacją.

Jedyne, co mogę poradzić to skupić się na innych sprawach, niż wygląd. Rozwijanie pasji, wolontariat- cokolwiek, co odciągnie myśli i uwagę od wyglądu.

Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209

Okiem kosmetologa (ku zastanowieniu): https://www.youtube.com/channel/UCxu...A0zI_xQ/videos
mikroREKLAMA
Pomagamy kotom
Nie bądźmy obojętni.

Ta reklama pokazywana jest pod 14 516 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:12   #62
alexalexis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez krewet Pokaż wiadomość
Hehe! Dlaczego utrudnia?
Bo skoro jest nieziemsko atrakcyjny, to ma a) ego jak himalaje b) wianuszek dziewczyn c) prze☠☠☠.... bo kobiety uważają, że a i b.
Stary 2019-09-07, 19:24   #63
Mijanou
Kot-intymnyMOD

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Plus ubiór combo krótkie spodenki + kamizelka z futerkiem+ odpustowa torebka + cekiny, wszędzie cekiny.
Raaany, gdzie Wy takie Ukrainki widzicie?
U nas, w Gdańsku, sporo jest Ukrainców i Ukrainek i chodzą normalnie ubrani(ne). Mówiąc "normalnie" mam na myśli, że nie wyróżniają się wyglądem ani ubiorem.

Generalnie myślę, że tworzenie stereotypów wyglądu kobiety w powiązaniu z jej narodowością jest niesprawiedliwe i często krzywdzące.

Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209

Okiem kosmetologa (ku zastanowieniu): https://www.youtube.com/channel/UCxu...A0zI_xQ/videos
mikroREKLAMA
Pomagamy kotom
Nie bądźmy obojętni.

Ta reklama pokazywana jest pod 14 516 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:25   #64
stewardesa
płateczkośniegowa obsesja

Cytat:
Napisane przez alexalexis Pokaż wiadomość
Bo skoro jest nieziemsko atrakcyjny, to ma a) ego jak himalaje b) wianuszek dziewczyn c) prze☠☠☠.... bo kobiety uważają, że a i b.
nie kobiety, tylko ty i nie wymieniłaś żadnej wady takiej atrakcyjności
stewardesa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:26   #65
Dwight_Schrute
Rozeznanie

Cytat:
Podejrzewam, że to siedzi w Twojej głowie. Ty się sobie bardziej podobasz, czujesz się pewniej i wyglądasz pewniej, więc i dziewczyny inaczej na Ciebie patrzą.
Nie sądzę. Uważam, że ta cała "pewność siebie" to mit dla brzydkich.
Dwight_Schrute jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:27   #66
stewardesa

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Plus ubiór combo krótkie spodenki + kamizelka z futerkiem+ odpustowa torebka + cekiny, wszędzie cekiny.
nie dość, że wszystko posiadam, to jeszcze ta odpustowa torebka jest z takich jakby rybich łusek, coś jak cekiny
Stary 2019-09-07, 19:27   #67
krewet
Zakorzenienie

Cytat:
Bo skoro jest nieziemsko atrakcyjny, to ma a) ego jak himalaje b) wianuszek dziewczyn c) przeâ˜â˜☠â˜â˜☠â˜â˜☠.... bo kobiety uważają, że a i b.

Ale kobietom kompletnie nie przeszkadza konkurencja w takich sytuacjach. Kobieta woli być setną kochanką ALPHY, niż jedyną przeciętniaka.

Jasne, te bardziej zakompleksione i doświadczone życiowo odpuszczają sobie ALPHY. Ale kogo one obchodzą. Zasadniczo, stwierdzenie, że nadmierna atrakcyjność fizyczna utrudnia życie, jest dosyć zabawne.

Ale zaraz, chwila! Słyszałem, że są gusta i guściki, każdy lubi co innego, więc co to znaczy do diabła przystojny czy przeciętna?!

Edytowane przez krewet
Czas edycji: 2019-09-07 o 19:31
krewet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:35   #68
alexalexis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
nie kobiety, tylko ty i nie wymieniłaś żadnej wady takiej atrakcyjności
Wymieniłam, to że kobiety (ja) zakładają, że albo ma wybujałe ego, albo pełno dziewczyn dookoła. A jak się pojawia partnerka to jeszcze do tego dochodzi zazdrość. Ja i inne nie tak dojrzałe i świadome kobiety jak TY.

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Nie sądzę. Uważam, że ta cała "pewność siebie" to mit dla brzydkich.
W jakim sensie "pewność siebie"? Nie uważasz, że ludzie pewniejsi siebie mają większe powodzenie?

Cytat:
Ale kobietom kompletnie nie przeszkadza konkurencja w takich sytuacjach. Kobieta woli być setną kochanką ALPHY, niż jedyną przeciętniaka.
Kobieta która chce się bawić pewnie, że tak. Kobieta, która chce stworzyć stabilny związek chyba jednak woli być tą jedyną przeciętniaka
Stary 2019-09-07, 19:39   #69
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Kobieta która chce się bawić pewnie, że tak. Kobieta, która chce stworzyć stabilny związek chyba jednak woli być tą jedyną przeciętniaka
No nie, chyba że uważa, że sobie "nie poradzi" z nim, albo boi się konkurencji.
Stary 2019-09-07, 19:40   #70
krewet
Zakorzenienie

Cytat:

Tak, tak, a tych kobiet, które chcą się TYLKO bawić jest całe mnóstwo. Kobiety zgadzające się na seks bez zobowiązań, często, choć pewnie nie zawsze, liczą na coś więcej. To tak nie działa, że zabawowe dziewczyny wskakują do łóżka przystojniakom, a te szukające zamążpójścia wybierają przeciętniaków ze słabą szczęką.

Nawet te szukające związku często zgadzają się na szybki seks, seks bez zobowiązań, jest to dla nich korzystne z kilku powodów:

a) Emocje
b) Dobry seks którego nie będą miały z przeciętniakiem
c) Odrobina nadziei, że może to przejdzie w związek

Niestety wyżej wymienione zalety równoważy jedna duża wada - zazwyczaj te znajomości nie przeistaczają się w związek. ALPHA chce seksu, nie interesuje go związek. Kobieta ma złamane serce - więc tutaj dochodzimy do konkluzji - to, że kobieta zgodziła się na zabawy, wcale nie znaczy, że nie szuka związku.
Stary 2019-09-07, 19:40   #71
stewardesa

Cytat:
Wymieniłam, to że kobiety (ja) zakładają, że albo ma wybujałe ego, albo pełno dziewczyn dookoła. A jak się pojawia partnerka to jeszcze do tego dochodzi zazdrość. Ja i inne nie tak dojrzałe i świadome kobiety jak TY.
A, no chyba że.
Cytat:
oj tam, oj tam, trzeba się wyszaleć
Stary 2019-09-07, 19:46   #72
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
I to ma być pocieszenie? Ja bym się tam nie cieszyła, gdybym się dowiedziała, że mój facet wybawil się z jakimiś super dla niego laskami, a że mną wszedł w związek, "bo dobry materiał na dziewczynę" no ale marzyć o szalonych nocach to już woli o kimś innym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Celestine_M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:46   #73
Dwight_Schrute
Rozeznanie

Cytat:
W jakim sensie "pewność siebie"? Nie uważasz, że ludzie pewniejsi siebie mają większe powodzenie?

W takim, że jak się jest brzydkim lub przeciętnym, to pewność siebie wcale wiele nie pomoże. Najwyżej łatwiej będzie znaleźć koleżanki.
Pewny siebie brzydal jest zazwyczaj obiektem kpin i kobiecych śmiechów. Uważam, że największe powodzenie mają ludzie ponadprzeciętnie atrakcyjni. Takim wybacza się wiele, a mało pewny siebie mega przystojny facet, nagle okazuje się być słodziakiem. Chociaż brzydala niepewnego siebie ta sama kobieta by nazwała stulejarzem.

Ale szanujący się facet nie wejdzie w stabilny związek jako "drugi, bezpieczny wybór".
Dwight_Schrute jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:48   #74
krewet
Zakorzenienie

Cytat:
I to ma być pocieszenie? Ja bym się tam nie cieszyła, gdybym się dowiedziała, że mój facet wybawil się z jakimiś super dla niego laskami, a że mną wszedł w związek, "bo dobry materiał na dziewczynę" no ale marzyć o szalonych nocach to już woli o kimś innym.

Nie będziesz w takiej sytuacji, ponieważ mężczyźni zawyżają standardy, gdy chodzi o związek, zaś zaniżają gdy chodzi o seks, więc zazwyczaj to kobieta od związku jest wyżej od tych łóżkowych.
Stary 2019-09-07, 19:49   #75
alexalexis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez galakty098 Pokaż wiadomość
No nie, chyba że uważa, że sobie "nie poradzi" z nim, albo boi się konkurencji.
Tzn, to też jest teoretyzowanie. Bo mówię tu o sytuacji, gdzie on rzeczywiście ma te wybujałe ego i grono dziewczyn.

Cytat:
Tak, tak, a tych kobiet, które chcą się TYLKO bawić jest całe mnóstwo. Kobiety zgadzające się na seks bez zobowiązań, często, choć pewnie nie zawsze, liczą na coś więcej. To tak nie działa, że zabawowe dziewczyny wskakują do łóżka przystojniakom, a te szukające zamążpójścia wybierają przeciętniaków ze słabą szczęką.
To samo, jedynie teoretyzowanie. Mówię o gościu, który jest serio zabójczo przystojny i wie o tym aż za dobrze. Co innego kiedy chłopak ma poukładane w głowie.

Cytat:

Nawet te szukające związku często zgadzają się na szybki seks, seks bez zobowiązań, jest to dla nich korzystne z kilku powodów:

a) Emocje
b) Dobry seks którego nie będą miały z przeciętniakiem
c) Odrobina nadziei, że może to przejdzie w związek
Przystaojniak = dobry seks
przeciętniak = słaby seks?

Cytat:
Niestety wyżej wymienione zalety równoważy jedna duża wada - zazwyczaj te znajomości nie przeistaczają się w związek. ALPHA chce seksu, nie interesuje go związek. Kobieta ma złamane serce - więc tutaj dochodzimy do konkluzji - to, że kobieta zgodziła się na zabawy, wcale nie znaczy, że nie szuka związku.
I o to mi chodzi, bo ja-i-inne-kobiety,-które-nie-są-tak-dojrzałe-i-świadome-jak-stewardesa, mają tego świadomość
Stary 2019-09-07, 19:54   #76
krewet
Zakorzenienie

Cytat:
To samo, jedynie teoretyzowanie. Mówię o gościu, który jest serio zabójczo przystojny i wie o tym aż za dobrze. Co innego kiedy chłopak ma poukładane w głowie.
Każdy ALPHA wie, że jest ALPHA i niekoniecznie będzie wykazywać zachowania takie jak przeciętniacy. Zresztą, uważam, że przystojniak tak samo może mieć poukładane w głowie, jak przeciętniak, tylko, że was kobiety boli raczej to, że takiemu facetowi często nie chce się latać i skakać wokół was, tak jak to robią faceci poniżej 8/10.

Cytat:
I o to mi chodzi, bo ja-i-inne-kobiety,-które-nie-są-tak-dojrzałe-i-świadome-jak-stewardesa, mają tego świadomość
Większość kobiet nie jest głupich. One wiedzą jak może zakończyć się gorący romans z fajnym facetem! Ale powiem więcej - one wolą być skrzywdzone przez faceta 8/10, niż kochane przez 4/10.

Edytowane przez krewet
Czas edycji: 2019-09-07 o 19:56
Stary 2019-09-07, 19:57   #77
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Nie będziesz w takiej sytuacji, ponieważ mężczyźni zawyżają standardy, gdy chodzi o związek, zaś zaniżają gdy chodzi o seks, więc zazwyczaj to kobieta od związku jest wyżej od tych łóżkowych.
Wiem, sama to odkryłam zresztą. To miało tylko ukazać, że sympatyzuje z tymi mężczyznami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Celestine_M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 19:58   #78
alexalexis
Rozeznanie

Cytat:
Każdy ALPHA wie, że jest ALPHA i niekoniecznie będzie wykazywać zachowania takie jak przeciętniacy. Zresztą, uważam, że przystojniak tak samo może mieć poukładane w głowie, jak przeciętniak, tylko, że was kobiety boli raczej to, że takiemu facetowi często nie chce się latać i skakać wokół was, tak jak to robią faceci poniżej 8/10.
Akurat to by była ostatnia rzecz o której bym pomyślała. Kochasz i chcesz mnie? to 'latasz i skaczesz' (cokolwiek to znaczy) Nie kochasz i nie chcesz to spadasz na drzewo

Cytat:
Większość kobiet nie jest głupich. One wiedzą jak może zakończyć się gorący romans z fajnym facetem! Ale powiem więcej - one wolą być skrzywdzone przez faceta 8/10, niż kochane przez 5/10.
Aha, dobrze wiedzieć
Stary 2019-09-07, 20:11   #79
Trzepotka
Uskrzydlona wieszczka

Widzę, że krewet jest w swoim żywole.
Jednak proponuję byś przeniósł swoje dywagacje do swojego wątku a tutaj skupmy się na problemie Autorki.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-09-07 o 20:12
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 14 360 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Trzepotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 20:13   #80
sublips
Raczkowanie

Cytat:
Bo skoro jest nieziemsko atrakcyjny, to ma a) ego jak himalaje b) wianuszek dziewczyn c) przeâ˜☠â˜☠â˜☠.... bo kobiety uważają, że a i b.
Ale z jakiego powodu facet miałby nie mieć tych wszystkich profitów, które mają atrakcyjne kobiety?
Dodatkowo trudno mi uwierzyć, że jakakolwiek osoba, niezależnie od płci, zrezygnowałaby z relacji, bo ktoś jest dla niej zbyt piękny.
Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
W takim, że jak się jest brzydkim lub przeciętnym, to pewność siebie wcale wiele nie pomoże. Najwyżej łatwiej będzie znaleźć koleżanki.
Pewny siebie brzydal jest zazwyczaj obiektem kpin i kobiecych śmiechów. Uważam, że największe powodzenie mają ludzie ponadprzeciętnie atrakcyjni. Takim wybacza się wiele, a mało pewny siebie mega przystojny facet, nagle okazuje się być słodziakiem. Chociaż brzydala niepewnego siebie ta sama kobieta by nazwała stulejarzem.

Ale szanujący się facet nie wejdzie w stabilny związek jako "drugi, bezpieczny wybór".
Tutaj się po części zgadzam, ale u przeciętnych facetów - którzy stanowią większość populacji - pewność siebie ma znaczenie. U brzydkich nie.

A co do Autorki, to nie uważam po opisie - choć bez zdjęcia trudno stwierdzić - żeby miała podstawy do tego, żeby twierdzić, że jest przeciętną osobą, a nie ładną.
sublips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 20:17   #81
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Tzn, to też jest teoretyzowanie. Bo mówię tu o sytuacji, gdzie on rzeczywiście ma te wybujałe ego i grono dziewczyn.
Poprzedni post zabrzmiał jakby każdy dobrze wyglądający taki był.
Stary 2019-09-07, 20:19   #82
alexalexis
Rozeznanie

Cytat:
Poprzedni post zabrzmiał jakby każdy dobrze wyglądający taki był.
Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale z jakiego powodu facet miałby nie mieć tych wszystkich profitów, które mają atrakcyjne kobiety?
Dodatkowo trudno mi uwierzyć, że jakakolwiek osoba, niezależnie od płci, zrezygnowałaby z relacji, bo ktoś jest dla niej zbyt piękny.
Nie, nie, nie. Chodziło mi o to, że super atrakcyjni ludzie mogą mieć również problem w relacjach z płcią przeciwną, przez 'uprzedmiotowienie' ich atrakcyjności
Stary 2019-09-07, 20:22   #83
krewet
Zakorzenienie

Trzepotka, przepraszam, ale dywagacje nad tym czy warto być ładnym, chyba mieszczą się w temacie wątku? Szkoda, że Beatka nie napisała czym jest dla niej ten efekt wow.

Cytat:
Nie, nie, nie. Chodziło mi o to, że super atrakcyjni ludzie mogą mieć również problem w relacjach z płcią przeciwną, przez 'uprzedmiotowienie' ich atrakcyjności

Minuta ciszy dla biednych, uprzedmiotowionych chadów!
Stary 2019-09-07, 20:31   #84
Trzepotka
Uskrzydlona wieszczka

Cytat:
Trzepotka, przepraszam, ale dywagacje nad tym czy warto być ładnym, chyba mieszczą się w temacie wątku? Szkoda, że Beatka nie napisała czym jest dla niej ten efekt wow.

Jak byś nie zauważył to znowu rzucasz niczym niepoparte tezy autorytatywnym tonem, że "chady" rządzą a "bety" mają przekichane.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 14 360 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Trzepotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 20:33   #85
beatka0011
Przyczajenie

Cytat:

Ogólnie atrakcyjne cechy to według mnie i myślę że większości też to długie zadbane włosy ( długość tak do łokci, najlepiej gęste, miękkie w dotyku), piękny uśmiech czyli proste ładne zęby i najlepiej białe. Ważne jest też żeby dziewczyna była szczupła, najlepiej drobna figura bo nie fajnie jak kobieta ma szerokie ramiona czy mega płaską dupę i mimo że jest szczupła to wyglądała jak facet. Najlepiej drobne ramiona, jędrna fajna pupa. Według mnie cycki nie są aż takie ważne jeśli dziewczyna ma fajną pupę i posiada drobną dziewczęcą sylwetkę. Pełne ładne usta, duże oczy, mały nos. To takie standardy do bycia piękną. A efekt wow robią rysy twarzy w dużej mierzę.

Osobiście jestem drobną szczupłą dziewczyną, mam długie do łokcia włosy, proste dość białe zęby, pełne usta. Niestety nie robię efektu wow gdyż mam przeciętne rysy twarzy ale ogólnie patrząc to brzydką dziewczyną nie jestem.
beatka0011 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 20:37   #86
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beatka0011 Pokaż wiadomość
Osobiście jestem drobną szczupłą dziewczyną, mam długie do łokcia włosy, proste dość białe zęby, pełne usta.
Tylko że to kompletnie niczego nie mówi, ba, jest wręcz pomijalne w ocenie atrakcyjności.
Stary 2019-09-07, 20:40   #87
sublips
Raczkowanie

Cytat:
Oczywiście, że każdy - niezależnie od wyglądu - może mieć problemy w relacjach z płcią przeciwną, choć innego typu. Super przystojny facet i bardzo piękna kobieta mogą mieć różne niepowodzenia wynikające z różnych czynników (np. mają bardzo trudną przeszłość, która przecież nie pozwala im budować zdrowych relacji albo w ogóle są 'trudni'), ale we wstępnej selekcji będą wybierani częściej i będzie im więcej wybaczone, szczególnie jeśli trafią na osobę z niskim poczuciem własnej wartości.
Z kolei problem uprzedmiotowienia może dotyczyć również każdej osoby, znowu - niezależnie od jej wyglądu.
Także w ogólnym rozrachunku zawsze jednak lepiej być bardziej atrakcyjnym, chociażby panie czy panowie w urzędzie są milsi, ale oczywiście nie tylko to się liczy. Choć rady do Autorki "nie bądź pusta, wygląd nie jest najważniejszy" dla mnie są o kant wiadomo czego rozbić, bo zadowolenie ze swojego wyglądu no jest ważne. Inna sprawa, że z opisu wynika raczej, że to problem natury psychicznej aniżeli fizycznej.
Cytat:
Osobiście jestem drobną szczupłą dziewczyną, mam długie do łokcia włosy, proste dość białe zęby, pełne usta. Niestety nie robię efektu wow gdyż mam przeciętne rysy twarzy ale ogólnie patrząc to brzydką dziewczyną nie jestem.
Proponuję poeksperymentować z makijażem oraz strojem dobranym do typu urody.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2019-09-07 o 20:42
sublips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 20:41   #88
beatka0011
Przyczajenie

Cytat:
Tylko że to kompletnie niczego nie mówi, ba, jest wręcz pomijalne w ocenie atrakcyjności.

Haha to co niby mówi i co jest brane jako ocene atrakcyjnosci?
beatka0011 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 20:48   #89
alexalexis
Rozeznanie

Cytat:
Zawsze można schudnąć, włosy zapuścić, zafarbować, na zęby nałożyć aparat ortodontyczny i je wybielić. Symetrię i proporcjonalność twarzy już ciężej zmienić, a właśnie to decyduje o tym, czy ktoś jest 'ładny' czy nie
Stary 2019-09-07, 20:49   #90
galakty098
Zakorzenienie

Cytat:
Haha to co niby mówi i co jest brane jako ocene atrakcyjnosci?
Tego się nie da opisać, albo na pierwszy rzut oka się podoba, albo nie. Ale opis "szczupła, długie włosy, pełne usta" kompletnie nic nie mówi. Dziewczyna może być piękna nawet z małymi ustami, bo ma inne cechy.

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości