Klucze do mieszkania? Czy to już czas? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-09, 10:40   #61
Leany
⚆ _ ⚆

Dot.: Klucze do mieszkania? Czy to już czas?

Cytat:
Napisane przez Slodziak98 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie nie o to chodzi. Pracuje teraz i studiuje. Chodzi zupelnie o cos innego. Kiedy ja jestem w domu te klotnie sa spokojniejsze. Obecnie nie ma juz przemocy. Kiedys zadzwonilam po policje na ojca. Wydaje mi sie, ze on nigdy nie moze przewidziec jak w danej chwili sie zachowam. Boje sie, ze jestem tym "hamulcem". Boje sie, ze jak nie bede z nimi mieszkac to wszystko wroci.

Dlatego naklanialam mame na wyprowadzke, moja mama na spokojnie jest w stanie sama sie utrzymac. Po prostu ja na to stac, dlatego nie moge zrozumiec jej decyzji.
Ty w tej rodzinie jesteś dzieckiem. Nie obrońcą matki. Nie hamulcem. To dorośli ludzie, którzy dokonują własnych wybór. Fakt, że przyjmujesz taka rolę (zupełnie nieadekwatną dla dziecka) świadczy, że wasze relacje w rodzinie są zaburzone, a ty jesteś ich niewolnikiem. Zresztą całe życie będziesz z nimi mieszkać albo zgadzać się na ustępstwa, żeby nie zdenerwować tatusia i żeby znów nie skopał mamusi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Toksycznym rodzicem jest nie tylko strona przemocowa w takim układzie. Jeżeli twoja matka nie potrafiła cię uchronić przed przemocą (zarówno psychiczną jak fizyczną) ze strony ojca lub/oraz bycia świadkiem ich przemocy małżeńskiej (co także ewidentnie nie było obojętne dla twojej psychiki) to również nie wywiązała się że swoich obowiązków rodzica wobec dziecka. Widzisz sama, że mogła odejść. Mogłaby podjąć jakieś kroki, żeby uwolnić siebie i ciebie. Nie robi tego to nie powinnaś się na nią oglądać, bo krzywdzi cię swoją biernością tak samo jak ojciec ją przemocą. Nie kieruje się twoim dobrem. Zastanów się czy chcesz powtarzać scenariusz rodziców, bo próbując zaprzeczyć, że problem istnieje, odpychając innych jesteś bardzo tego bliska.

Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 10:42   #62
motyla
Zakorzenienie

obawiam się Autorko, że Twoja mama nigdy się nie wyprowadzi, dopóki Ty mieszkasz w domu i robisz za hamulec.
motyla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 16:08   #63
Glodomorek
Zakorzenienie

Aha, czyli siedzisz z nimi na kupie, żeby chronić matkę przed agresją ojca. To jest typowo patologiczne zachowanie.
Ty nie jesteś tarczą ani hamulcem. Jesteś ich dzieckiem. Nie odpowiadasz ani za emocje ani za zachowania matki czy ojca. Matka jest dorosła. Jak będzie chciała się rozejść z ojcem, to to zrobi. Nie musisz jej namawiać, ani się poświęcać. Pewnie nawet świadomie tak nie myślisz, ale to wychodzi właśnie w takich rzeczach jak tutaj napisałaś.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Terapia jest ci wręcz niezbędna, bo samej trudno ogarnąć takie kwestie. Pewnie się da, jak ma się dużo samozaparcia i otwarcia na zmiany, ale z czyjąś pomocą jest dużo łatwiej.

Nasza Różyczka
Nasz ślub

Glodomorek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości