Spokojniejsza = gorsza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-08, 10:30   #1
oieiku
Przyczajenie

Spokojniejsza = gorsza?

Tak piszac w skrocie, zastanawiam się czy jestem wartosciowa. Chłopak z ktorym się rozstałam byl bardzo szalony, spontaniczny i korzystający z zycia, ja niestety taka nie jestem. Zawsze bylam sztywniejsza, ostrozżna, zachowawcza i lubilam planowac, zamiast poddac sie spontanicznosci. Powodow rozstania bylo wiele, ale usklyszałam glosy, ze juz znudzil się tym ze jestem sztywna, chcial sobie pouzywac i poszalec, nie wazne. Ludzie mowią, mi zebym puścila szelki i zaczela się w życiu bawić i podejmowac glupie dezycje. Po pierwsze to nie wiem nawet co to znaczy, bo lubie czasami poimprezowac, porobic głupie rzeczy, spiewac i tanczyc przed lustrem (czego z kolei on nie lubil i uwazal, ze to glupie), z drugiej strony uwazam, ze lepiej byc w zyciu odpowiedzialnym, no bo mamy rozne zobowiazania i nie zyję tylko dla siebie i dla swoich przyjemnosci. Z tego powodu siedzi mi teraz w glowie etykietka nudnej dziewczyny i ze, w porownaniu do niego wszyscy mnie za taka uwazaja i jestem gorsza….
oieiku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 23:08   #2
DwadziesciakilkaLat
Wtajemniczenie

Dot.: Spokojniejsza = gorsza?

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Tak piszac w skrocie, zastanawiam się czy jestem wartosciowa. Chłopak z ktorym się rozstałam byl bardzo szalony, spontaniczny i korzystający z zycia, ja niestety taka nie jestem. Zawsze bylam sztywniejsza, ostrozżna, zachowawcza i lubilam planowac, zamiast poddac sie spontanicznosci. Powodow rozstania bylo wiele, ale usklyszałam glosy, ze juz znudzil się tym ze jestem sztywna, chcial sobie pouzywac i poszalec, nie wazne. Ludzie mowią, mi zebym puścila szelki i zaczela się w życiu bawić i podejmowac glupie dezycje. Po pierwsze to nie wiem nawet co to znaczy, bo lubie czasami poimprezowac, porobic głupie rzeczy, spiewac i tanczyc przed lustrem (czego z kolei on nie lubil i uwazal, ze to glupie), z drugiej strony uwazam, ze lepiej byc w zyciu odpowiedzialnym, no bo mamy rozne zobowiazania i nie zyję tylko dla siebie i dla swoich przyjemnosci. Z tego powodu siedzi mi teraz w glowie etykietka nudnej dziewczyny i ze, w porownaniu do niego wszyscy mnie za taka uwazaja i jestem gorsza….
Ej, coś Ty... Masz być sobą, taka, jaka jesteś, jak lubisz, i jak Ci z tym dobrze! Nie daj sobie wmówić, że jesteś gorsza, bo nie robisz głupot, no bez przesady... Jedni ludzie są towarzyscy, otwarci i mają setki znajomych, a inni zachowują się ostrożniej, myślą o konsekwencjach i mają mniej znajomych, za to ich relacje są głębsze, wieloletnie, silniejsze. I tacy, i tacy, są potrzebni

Oczywiście niesamowicie tu uogólniam i piszę stereotypy, ale chodzi mi o to, że jesteś jaka jesteś i kropka. Taka masz być, taka jesteś piękna! Nie zmieniaj się na siłę, żeby dopasować się do jakiegoś towarzystwa czy faceta.

Ja się sama kiedyś nasłuchałam od swojego pierwszego chłopaka, że jestem sztywna, za mało wyluzowana itd. Chciał, żebym piła, próbowała narkotyków, łamała przepisy na drodze, nie uczyła się tak dobrze... No żenada, jak sobie teraz o nim pomyślę i o tych jego "życzeniach" i "radach".

Powiem Ci, że potem spotkałam mężczyznę, który mnie pokochał za to, jaka naprawdę jestem. Dla którego wszystko to, co dla pierwszego było wadą, okazało się zaletą... Wtedy pomyślałam, jakie to szczęście, że nie starałam się do nikogo dostosować na siłę, tylko zostałam sobą...

Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz swoją prawdziwą miłość i zapomnisz o głupich etykietkach.
DwadziesciakilkaLat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 06:37   #3
Adrianna_8
Moderator

Po prostu nie pasowaliście do siebie, więc gościu zaczął Cię za to obwiniać. Nie ma nic złego w tym, jaka jesteś. Ani nic złego w tym, jaki on jest. Pod wpływem negatywnych emocji Twój były zaczął obwiniać Ciebie i Twoją osobowość o rozstanie, a nie w tym leży problem.
Etykiety i przesadne przejmowanie się mogą odebrać Ci smak życia . Bądź sobą, jego gadaniem postaraj się nie martwić. Nie próbuj się zmieniać, bo dostarczy Ci to wiele stresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 604 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 06:42   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Po prostu nie pasowaliście do siebie, więc gościu zaczął Cię za to obwiniać. Nie ma nic złego w tym, jaka jesteś. Ani nic złego w tym, jaki on jest. Pod wpływem negatywnych emocji Twój były zaczął obwiniać Ciebie i Twoją osobowość o rozstanie, a nie w tym leży problem.
Etykiety i przesadne przejmowanie się mogą odebrać Ci smak życia . Bądź sobą, jego gadaniem postaraj się nie martwić. Nie próbuj się zmieniać, bo dostarczy Ci to wiele stresu.
O to to.

Autorko, przede wszystkim rzadko kiedy ktoś jest określony od A do Z - że jak np. spokojny, to w każdej jednej sytuacji, albo zawsze spontaniczny i "szalony". Osobowości i charaktery są bardziej złożone. Samej sobie nie przyklejaj etykietek i nie zamykaj się w "jedynej słusznej" strefie komfortu. Tak samo pasuje Ci i przystoi bycie spokojną, jak zaszalenie nieco, spontan od czasu do czasu.
Stary 2019-09-09, 08:11   #5
Vanir410
Rozeznanie

Jesteś jaka jesteś i taka jesteś fajna. W Twojej naturze jest bycie spokojną i to jest ok. Z facetem zwyczajnie się nie dobraliście.
I jest mnóstwo facetów, którym się spodobasz właśnie taka spokojna.
Vanir410 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 08:47   #6
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie

Podbijam. Dopóki jesteś autentyczna i nikogo nie udajesz, pozostaniesz fajną osobą. Nie zmieniaj się pod dyktando innych osób.
ParasolkaMaryPoppins jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 12:39   #7
Aqua_Wro
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Ludzie mowią, mi zebym puścila szelki i zaczela się w życiu bawić i podejmowac glupie dezycje.
Jezeli ludzie daja ci tkaie rady to swiadczy dosc słabo o ich inteligencji. Co innego pozwolic sobie na lekki spontan a co innego pchac sie celowo i dla zabawy w glupie sytuacje.
Aqua_Wro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 08:48   #8
oieiku
Przyczajenie

dzieki, to mi się podoba
oieiku jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości