Skąpi ludzie i ich zachowania - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-20, 20:55   #61
86lola
Rotmistrz

Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez aliena7 Pokaż wiadomość
Ale wątek!
Nie do wiary że aż tak ludzie oszczędzaja! 7 podpasek na 7 dni ale musiało od niej j....śmierdzieć

Kiedyś z naszej gościnności korzystał kolega małża.Chciał się zaczepić do pracy za granicą.Oferowaliśmy nieodpłatnie mieszkanie (z wodą,telefonem,internetem +komputerem,gotowaniem (na szczęście na początku wycofałam się z oferty wspólnych posiłków) bo okazało się że kolega nie miał oporów w używaniu wszystkiego co się w domu znajdowało i zawsze żartuję,że gdybym mu się fizycznie podobała,to uważałby że i ze mnie może "korzystać". kolega wstawał o 11,codziennie około 16 wyruszał na poszukiwanie pracy,o 17:30 wracał z zakupami z tesco.I tak przez pierwszy miesiąc.Częstowany piwem czy innymi rzeczami na imprezach nigdy nie odmawiał,jak kupił piwo,to nawet nie zaproponował tylko usiadł sobie w salonie i wypił Nie będę opisywać wszystkich akcji,a było ich wiele,ale po drugim miesiącu się zbuntowałam i kazałam mu sobie kupić kawę i zakazałam korzystać z jedzenia (tym bardziej że codziennie kupował fajki za 10€,jak mu małż zaproponował że załatwi mu od chłopaków za 4€, to powiedział że "nie chce") Ostatecznie pracę załatwił mu małż,już pracował tydzień i czekał na wypłatę w piątek,jak mu się w czwartek wieczorem jedzenie skończyło.Ja już z nim wtedy nie rozmawiałam,i byłam taka na skąpca wściekła,że mógłby mi w kuchni z glodu umrzeć,tak się zawziełam Dostał w piątek wypłatę,ale w czeku płatności czekami nie przyjmują nigdzie,więc w poątek wieczorem mówię do męża....zapytaj X czy nie chce pożyczyć z 20€ ,bo on od wczoraj nie ma jedzenia" Małż zapytał,ale ten odmówił,myśląc że w sobotę wymieni gdzieś czek (u nas nie chciał wymienić,chyba bojąc się że zobaczymy ile zarabia) Czeku jednak nie wymienił,więc w sobotę ponownie mówię do męża żeby zapytał jeszcze raz...a ten "nie planowałem pożyczać" To już nie wytrzymałam i krzyknęłam z kuchni "to się k u r zapytaj czy mu nie dać z 50€" Umowa była od początku taka,że jak znajdzie pracé to sié wyprowadza,ale mieszkania szukał tak jak i pracy Oczywiście pomimo pracowania mowy o dopłacaniu do rachunków nie było.W połowie trzeciego miesiąca (od ponad miesiąca już pracował) my się przeprowadzaliśmy i ja powiedziałam że mnie nie obchodzi ,niech idzie do hotelu (w myśl że jak skąpiec zapłaci za hotel to od razu chatę znajdzie) ale małż chciał się jeszcze ulitować.Jednak sprawa przybrała inny przebueg jak nam kolega powiedział,że zapytał X co zrobi jak my się przeprowadzimy a ten odpowiedział "pójdę z nimi" Małż się tak wkurzył że zaraz po powrocie mu powiedział o hotelu Jak już nasze drogi się rozeszły to lróżne opowieści do nas docierały o bezczelności i chytrości tego człowieka.
Ooo ludzie! To I tak dlugo wytrzymaliscie. Ja bym sie chyba nigdy nie zdecydowala wziasc pod jeden dach kogos obcego. Za duzo sie z roznymi ludzmi namieszkalam.
86lola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 14:59   #62
lipstick89
Jedyna oryginalna Lips :)

2 lata temu zostaliśmy z TŻ zaproszeni na grilla do jego kuzyna. na pytanie "co kupić?" odpowiedzieli: jakieś mięcho. hmmm może weźcie kilogram boczku i karkówki. my zapewniamy resztę. skoro tak, to spoko. mięcho zakupione, zamarynowane. dorzuciliśmy jeszcze kiełbaski, bo TŻ je za dwoje

zachodzimy na miejsce, wygłodniali. oprócz nas, kuzyna z żoną jest jeszcze jedna para. wykładamy to co wzięliśmy i siadamy. kuzyn bierze się za obsługę grilla, wrzuca na ruszt to co przynieśliśmy (w sumie nic dziwnego). mięso kupione przez nasz szybko się rozeszło, każdy zjadł po małej kiełbasce i po plasterku boczku oraz karkówki. gospodarz resztę... (ja mu nie liczę, ale ponad kg mięsa opierdzielił sam... ) siedzimy i czekamy. bo to ani piwa, ani innego alko do tej pory nie postawił, o jedzeniu i wodzie do picia już nie wspomnę. mój TŻ wyraźnie nadal głodny, bo pyta kuzyna co z lodówki przynieść na grilla, bo idzie do łazienki. na to żona kuzyna robi klasyczny facepalm i mówi: zapomniałam przynieść sos! ale i tak nie ma do czego go podawać skoro wszystko zjedzone! zadowolony i najedzony mąż poklepał się po brzuchu.

posiedzieliśmy jeszcze chwilę i poszliśmy na pizzę...

podsumowując:
zafundowaliśmy grilla kuzynowi i jego znajomym, on poza grillem, węglem i chlebem nie przygotował nic (nawet wody z kranu do picia). najadł się na nasz koszt i wyraził chęć ponownego spotkania w najbliższym czasie. znajomi kuzyna, oprócz własnych tyłków, nie przynieśli nic...

2018
20/52
lipstick89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:30   #63
Lili_ana
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
Partner życiowy mojej mamy, który jest zamożny potrafi ciągnąć matulę przez całe centrum handlowe, bo... ciastko, które chciała zjeść jest tańsze o 10 groszy w innej kawiarni.

Mama mojego TŻ. Skąpszej baby nie widziałam. Trzymają chleb po szafkach bo, żal jej wydać 30 złotych na chlebak- na wystawne imprezy w domu nie żałuje.

Generalnie robi interesy życia. Ostatnio z dumą opowiedziała mi jak to wytargowała bluzkę za 5 złotych, wcześniej kosztowała 8. Nie wiem, ale czasem odbieram to jako dziadostwo.
też trzymam chleb w szafce, bo nie mam chlebaka. Nie podobają mi się
Lili_ana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:06   #64
pannaatopowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Moja mama rozcieńcza soki wodą myśląc, że nikt nie zauważy. I ogólnie ma mnóstwo takich skąpych akcji typu robienie fajek samemu z najgorszego i najtańszego tytoniu, który kiedykolwiek powstał. Dym śmierdzi na kilometr.
Moi być-może-kiedyś-tesciowie kupili tytoń z plantacji (z mojej miejscowości zresztą), pocięli go i suszyli... w domu. Wyobraźcie sobie jaki to był smród dla niepalącej mnie.
Oczywiście zaraz to wywalili, bo się tego palić nie dało. Robili z tego papierosy a i tak latali po ruskie.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
To akurat może być prawdą Woda kranowa jest niekiedy lepsza (mam tu na myśli skład i czystość, smak to kwestia względna) niż "mineralna" butelkowana.
Podobno woda z kranu jest zdatna do picia. Czasem lepsza niż w butelkach. Czasem jednak rury w domu, czy bloku są zanieczyszczone. Ja sobie wyobrażam jak rury mają 30 lat i ciągle jest w nich woda to co się z nimi dzieje.

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
To chyba dobry pomysł, przynajmniej nie będę wysłuchiwać jej narzekań jaki ten chlebak drogi
Może ona chce wam dać do zrozumienia jaki chce prezent na urodziny, czy święta? Mama mojej koleżanki przez urodzinami ma zwyczaj "wspomnieć" co by się jej przydało.

Miskę pod kranem po spłukiwania widziałam zazwyczaj u osób starszych, ale uwazam że to nie jest takie głupie. W końcu ekstrementy spłukujemy woda, którą można pić. A ręce i tak się myje. Sama tego nie stosuje, ale nie jest to głupie rozwiązanie wg. mnie.

Kiedyś spotykałam się facetem u którego w wannie się myła najpierw matka, potem ojciec a on na końcu. Jak byłam dzieckiem kąpałam się z bracmi, ale teraz nie wejdę do wody, w której był ktoś inny. Chyba że to mój facet (i to z nim:P)

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:58   #65
phideaux
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lili_ana Pokaż wiadomość
też trzymam chleb w szafce, bo nie mam chlebaka. Nie podobają mi się
Mieszkałam w 3 mieszkaniach na przestrzeni lat i w żadnym nie było chlebaka, chyba nie dla każdego to niezbędna rzecz.

Jak tak popatrzyłam na ten wątek, to stwierdziłam, że pewnie niektórzy znajomi umieściliby w nim mnie, bo mam duuużo oszczędnych zachowań Oszczędnych dla mnie, a dla niektórych pewnie skąpe
Stary 2015-03-05, 14:46   #66
danana
Zadomowienie

pracowałam w salonie ,w którym włascicielka kazała myć jednorazowe klapki do pedicuru
danana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 15:57   #67
Wieszczka
Zadomowienie

Moja babcia zawsze oszczędzała... czekoladę. Może to i zrozumiałe, bo jak była młoda to była wojna i nie jadło się czekolady wcale Więc jak babcia dostała czekoladę, to brała kafelek i nożem przecinała go na pół. Dzienna dawka - 1 kostka czekolady. Ja zjadałam kiedyś na raz całą tabliczkę i babci to się w głowie nie mieściło

Dziwnym zachowaniem z jakim się spotkałam ogólnie w życiu było dolewanie wody do resztki szamponu, zamiast kupić nowy. Bo taka rozwodniona reszta tak dobrze nie myje.
Wieszczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:09   #68
polkadot
Raczkowanie

Znam taką jedną, która chodzi do CCC, gdzie są pudełka z darmowymi jednorazowymi skarpetkami pończochowymi do przymierzania butów. (Wystawiają je chyba głównie latem, żeby ludzie na boso butów nie mierzyli brudną stopą) Bierze parę sztuk i nie musi kupować, chodzi w nich potem

Edytowane przez polkadot
Czas edycji: 2015-03-06 o 18:10
polkadot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:49   #69
requiem29
Wtajemniczenie

Moi sąsiedzi całą zimę chodzą po mieszkaniu w czapkach,szalikach, kurtkach etc. bo oszczędzają na ogrzewaniu. Kąpią się jak w wielu przypadkach w jednej wannie wody, następnie tą wodą robią pranie w pralce zwanej Frania. Wodę po kąpaniu i praniu użytkują do spłukiwania kibelka - niestety ich oszczędność czuć na klatce schodowej, każdy kto pierwszy raz do nas przychodzi mówi, że strasznie u nas śmierdzi (na klatce oczywiście)

Miałam kiedyś znajomą, która po jednego Kubusia szła 7 km (7 x 2) do Tesco na pieszo! bo szkoda jej było 1,20 na tramwaj - nie dla zdrowia, sportu lub czegoś innego po prostu szkoda na tramwaj.

Gram, bo lubię

https://www.instagram.com/req29/
requiem29

Edytowane przez requiem29
Czas edycji: 2015-03-06 o 18:52
requiem29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 20:52   #70
kqq
Zakorzenienie

W podstawówce dostałam kiedyś prezent na mikołajki klasowe w zwykłej foliowej reklamówce. Do dzisiaj pamiętam nawet jej kolor- czerwona. Zawartość była nie lepsza. Jakieś figurki zdjęte z półki, ramka z odłamanym zapięciem( niby mama się bawiła po zakupie) i jakieś spinki. Pamiętam jak mi przykro było, bo sama zrobiłam ładny prezent dla innej osoby i ładnie zapakowany.
Stary 2015-03-06, 21:37   #71
pannaatopowa
Zakorzenienie

Pamiętam kiedyś jak robilysmy prezent dla matki koleżanki (ja ją traktuję jak matkę a ona mnie i parę innych osób jak dzieci) to był jakiś zestaw talerzy i nikt nie pomyślał o torebce na prezent. (to był wieczór, wszystko zamknięte). Mieliśmy reklamówkę w róże (nie żadna biedronka) zawiązaliśmy wstążke i daliśmy w tym. Do dziś się z tego śmiejemy :P

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 22:43   #72
Varga
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Moja babcia zawsze oszczędzała... czekoladę. Może to i zrozumiałe, bo jak była młoda to była wojna i nie jadło się czekolady wcale Więc jak babcia dostała czekoladę, to brała kafelek i nożem przecinała go na pół. Dzienna dawka - 1 kostka czekolady. Ja zjadałam kiedyś na raz całą tabliczkę i babci to się w głowie nie mieściło

Dziwnym zachowaniem z jakim się spotkałam ogólnie w życiu było dolewanie wody do resztki szamponu, zamiast kupić nowy. Bo taka rozwodniona reszta tak dobrze nie myje.
Zachowanie Twojej babci to skąpstwo? Naprawdę?
Jestem dużo młodsza od Twojej babci i pamiętam kolejki po czekoladę. Czekolada to był po prostu rarytas, a nie coś dostępnego, rarytas za którym razem z babcią stałam 2 dni żeby kupić kakao i czekoladę w Wedlu. Dlatego nie określiłabym tego zachowania skąpstwem.
Podobnie rozcieńczania szamponu- najszybszy sposób, by pozbyć się resztek szamponu.

Cytat:
Napisane przez requiem29 Pokaż wiadomość
Moi sąsiedzi całą zimę chodzą po mieszkaniu w czapkach,szalikach, kurtkach etc. bo oszczędzają na ogrzewaniu. Kąpią się jak w wielu przypadkach w jednej wannie wody, następnie tą wodą robią pranie w pralce zwanej Frania. Wodę po kąpaniu i praniu użytkują do spłukiwania kibelka - niestety ich oszczędność czuć na klatce schodowej, każdy kto pierwszy raz do nas przychodzi mówi, że strasznie u nas śmierdzi (na klatce oczywiście)

Miałam kiedyś znajomą, która po jednego Kubusia szła 7 km (7 x 2) do Tesco na pieszo! bo szkoda jej było 1,20 na tramwaj - nie dla zdrowia, sportu lub czegoś innego po prostu szkoda na tramwaj.
Może to nie skąpstwo, a bieda?
Varga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 23:27   #73
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Nie rozumiem i nie zrozumiem mycia się po sobie w tej samej wodzie

Przecież to obrzydliwe jest...
Ja też nie Moja babcia poskarżyła się do mojej mamy że ja i moja siostra za dużo się myjemy (wakacje,upał,wieś).Prysz nic 2-3 razy dzienne i codzienne mycie włosów to zdecydowanie za dużo!N I G D Y z własnej woli nie poczęstuję nas czymś słodkim do kawy/herbaty.A ma tego sporo ponieważ uwielbia słodycze i wszystko co słodkie(wręcz mdłe).Potrafi mojemu młodszemu kuzynostwu wyliczać słodycze oczywiście dostają tylko najtańsze(zazwyczaj niesmaczne)czekolady/czekoladowo podobne wyroby
All right...
GdyMnieSenZmorzy jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 09:55   #74
requiem29
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość

Może to nie skąpstwo, a bieda?
Ani w jednym ani w drugim przypadku nie ma biedy ;] no chyba, że za biedę uważasz 4000 na 3 dorosłe osoby ( wszyscy po 40stce , 2 starych kawalerów i ich matka) , gdzie opłaty wynoszą łącznie 500 zł.

W przypadku koleżanki też ciężko mówić o biedzie.

Gram, bo lubię

requiem29
Stary 2015-03-07, 11:00   #75
Michalina83
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez MonnieB
Moja mama rozcieńcza soki wodą myśląc, że nikt nie zauważy. I ogólnie ma mnóstwo takich skąpych akcji typu robienie fajek samemu z najgorszego i najtańszego tytoniu, który kiedykolwiek powstał. Dym śmierdzi na kilometr.

Moi być-może-kiedyś-tesciowie kupili tytoń z plantacji (z mojej miejscowości zresztą), pocięli go i suszyli... w domu. Wyobraźcie sobie jaki to był smród dla niepalącej mnie.
Oczywiście zaraz to wywalili, bo się tego palić nie dało. Robili z tego papierosy a i tak latali po ruskie.
Zależy jeszcze jakiej jakości tytoń kupili ale i tak na zrobienie papierosa z tytoniu to trzeba mieć recepturę a nie tylko wysuszyć, pociąć, skręcić i zapalić. Mój ojciec miał jakąś taką recepturę, że ten tytoń przegotowywał z domieszkami miodu czy czegoś tam żeby złagodniało, i te papierosy które skręcał to ponoć wg mojej mamy śmierdziały mniej niż jakieś markowe które wcześniej palił.

Ja w liceum czasami popalałam papierosy. Kiedyś z kuzynką byłyśmy u babci na wakacjach i zrobiłyśmy taką fajkę z czystego tytoniu i jak zapaliłam to tak mnie odrzuciło że następnego papierosa zapaliłam dopiero po maturze jakieś 3 lata później .

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:

Mi też szkoda na miejski i staram się unikać, tylko że u mnie to jest 3 zł w jedną stronę. Ale po jednego Kubusia bym tyle nie szła, już bym wolała w jakimś sklepie osiedlowym kupić albo chociaż jak już to wziąć zapas Kubusiów w tym tesco. Czas to też pieniądz.

Cytat:
Ani w jednym ani w drugim przypadku nie ma biedy ;] no chyba, że za biedę uważasz 4000 na 3 dorosłe osoby ( wszyscy po 40stce , 2 starych kawalerów i ich matka) , gdzie opłaty wynoszą łącznie 500 zł.

W przypadku koleżanki też ciężko mówić o biedzie.
Niektóre zachowania się nie zmienią nawet jakby ktoś zarabiał nawet te 10 tys i więcej. Ja mam taką zasadę że jak mam wydać coś bez sensu a nie muszę tego robić, to wole to odłożyć i mieć na czarną godzinę i nie szukać prosić czy pożyczać, nawet jeśli to miałaby być oszczędność rzędu złotówki. A znam ludzi którzy w momencie wypłaty zaczynają się wozić taksą do puki im się wypłata nie skończy a potem nie mieć na rachunki czy nawet na jedzenie że nie wspomnę o jakichś nieprzewidzianych wydatkach. U mnie to się nie zmieniało czy zarabiałam najniższą krajową czy jak zarabiałam 3 tys. Nawet jeśli miałabym te zaoszczędzone pieniądze wydać na piwko w barze to i tak wolę wydać na przyjemności niż na coś bez sensu czy na rachunki.

Mój mąż twierdzi czasami że jestem skąpa ale jak mu trzeba kasy na coś czego nie przewidział to wie gdzie przyjść
Michalina83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 11:16   #76
requiem29
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość

Mi też szkoda na miejski i staram się unikać, tylko że u mnie to jest 3 zł w jedną stronę. Ale po jednego Kubusia bym tyle nie szła, już bym wolała w jakimś sklepie osiedlowym kupić albo chociaż jak już to wziąć zapas Kubusiów w tym tesco. Czas to też pieniądz.

Niektóre zachowania się nie zmienią nawet jakby ktoś zarabiał nawet te 10 tys i więcej. Ja mam taką zasadę że jak mam wydać coś bez sensu a nie muszę tego robić, to wole to odłożyć i mieć na czarną godzinę i nie szukać prosić czy pożyczać, nawet jeśli to miałaby być oszczędność rzędu złotówki. A znam ludzi którzy w momencie wypłaty zaczynają się wozić taksą do puki im się wypłata nie skończy a potem nie mieć na rachunki czy nawet na jedzenie że nie wspomnę o jakichś nieprzewidzianych wydatkach. U mnie to się nie zmieniało czy zarabiałam najniższą krajową czy jak zarabiałam 3 tys. Nawet jeśli miałabym te zaoszczędzone pieniądze wydać na piwko w barze to i tak wolę wydać na przyjemności niż na coś bez sensu czy na rachunki.

Mój mąż twierdzi czasami że jestem skąpa ale jak mu trzeba kasy na coś czego nie przewidział to wie gdzie przyjść
Tak, zgadzam się, też nie lubię pożyczać i wolę mieć oszczędności z tego co zarobię. Tyle, że ich "oszczędzanie" odbija się na wszystkich sąsiadach , bo śmierdzi u nas w bloku po prostu brudem, potem etc. 3 lata temu sąsiada na dole zalewało, hydraulik rozkuł ściany, posprawdzał wszystkie możliwe rury.. okazało się , że nasi "oszczędni" sąsiedzi "oszczędzają" również energię fizyczną i, żeby dwóch chłopów się zbytnio nie zmęczyło niosąc dywan z 1 piętra na dwór to wyprali go w domu na podłodze

Gram, bo lubię

requiem29

Edytowane przez requiem29
Czas edycji: 2015-03-07 o 11:19
Stary 2015-03-07, 12:31   #77
Michalina83
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, zgadzam się, też nie lubię pożyczać i wolę mieć oszczędności z tego co zarobię. Tyle, że ich "oszczędzanie" odbija się na wszystkich sąsiadach , bo śmierdzi u nas w bloku po prostu brudem, potem etc. 3 lata temu sąsiada na dole zalewało, hydraulik rozkuł ściany, posprawdzał wszystkie możliwe rury.. okazało się , że nasi "oszczędni" sąsiedzi "oszczędzają" również energię fizyczną i, żeby dwóch chłopów się zbytnio nie zmęczyło niosąc dywan z 1 piętra na dwór to wyprali go w domu na podłodze
Nie no. Można oszczędzać i Oszczędzać. Pamiętam jak parę lat temu byłam u ciotki w gościach i weszłam do ubikacji i aż mnie cofnęło od zapachu a jak zobaczyłam żółte siuśki w muszli to nawet nie siadałam na sedes tylko się wysikałam na małysza. Zastanawiałam się jak zostanie odebrane to że spuszczę wodę w ubikacji i czy mnie przypadkiem tam nikt nie zlinczuje za to. Wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale przynajmniej jak gości miała to mogła spuścić tą wodę. Chyba że zapomniała. Potem gdzieś tam mimochodem wspomniała jak to teraz wszystko drogie i że ona wodę to oszczędza. Też staram się oszczędzać wodę ale jakieś granice tego wszystkiego powinny być.

Apropo tematu to mam wujka który kiedyś przyjeżdżał do swojej teściowej a mojej babci (koło 120 km) i tylko tam mył samochód przy okazji. Babcia płaciła za wodę jakąś stałą kwotę, a on w domu miał licznik. Wszystko byłoby bardzo logiczne do wyjaśnienia bo babci to i tak różnicy w rachunkach nie robiło a on mógł przyoszczędzić i nawet nam babcia czasami mówiła że możemy sobie samochód umyć za free, ale żeby dojechać do babci i od niej wyjechać to trzeba było kawałek (około 2 km) przejechać taką drogą z płyt gdzie albo było błoto albo się kurzyło i my po wizycie tam i tak musieliśmy myć samochód.
Stary 2015-03-07, 15:57   #78
201607211025
Konto usunięte

Moja kuzynka ma koleżankę( załóżmy, że Ankę) i ta Anka zaprasza swojego narzeczonego(również skąpiradło) i moją kuzynkę do siebie na kawę i ciastko, na ploteczki. Tylko to zaproszenie oznacza, że spotykają się pod domem Anki i wszyscy razem idą do sklepu i każdy kupuje sobie ciastka i je tylko i wyłącznie to, co sam sobie kupił.

Anka kupiła kiedyś narzeczonemu na imieniny 6 kieliszków do wina w sklepie typu Pepco, ale biadolenia było miesiąc, że taka drożyzna, olaboga, jaki to prezent, jak ona go kocha, że takie drogie kieliszki kupiła.

Kolejna akcja: Jej babcia mówiła, że Anka zgubiła portfel, ale co tam dokumenty, zdjęcia... 70 zł w portfelu było(nie jest ona osobą biedną, przeciwnie) i dostała takich spazmów, że się uspokoić nie mogła wcale i tak przez cały dzień.
201607211025 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 16:06   #79
dryda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Anka kupiła kiedyś narzeczonemu na imieniny 6 kieliszków do wina w sklepie typu Pepco, ale biadolenia było miesiąc, że taka drożyzna, olaboga, jaki to prezent, jak ona go kocha, że takie drogie kieliszki kupiła.

Kolejna akcja: Jej babcia mówiła, że Anka zgubiła portfel, ale co tam dokumenty, zdjęcia... 70 zł w portfelu było(nie jest ona osobą biedną, przeciwnie) i dostała takich spazmów, że się uspokoić nie mogła wcale i tak przez cały dzień.
Ja pierniczę, to już skąpstwo totalne...
Właściwie chciałam tu wspomnieć historyjkę mojego brata, który ma czasem takie skąpskie loty, że głowa boli, ale Twoja akcja z kieliszkami Anki to jest 5 razy mocniejsza.
Ulżyło mi
dryda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 16:11   #80
201607040940
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Jak tak popatrzyłam na ten wątek, to stwierdziłam, że pewnie niektórzy znajomi umieściliby w nim mnie, bo mam duuużo oszczędnych zachowań Oszczędnych dla mnie, a dla niektórych pewnie skąpe
też sadzę że mogę wylądować w tym wątku.

np jak przynoszę ciasto z cukierni to papier z tego ciasta wykorzystuję następnego dnia do zawinięcia kanapek. Czasami szkoda mi kasy na bilet autobusowy więc idę pieszo (do 45 min).
201607040940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 16:11   #81
aldona177
Przyczajenie

jak studiowałam to mieszkałam z dziewczyną która co weekend potrafiła wydać 200 zł na papierosy i alkohol i tak 4 razy w miesiącu. Chodziła w rozwalonych butach, spranych bluzkach i przetartych spodniach twierdząc że szkoda jej kasy na nowe ciuchy i jakby miała wydać na ubrania to nie miałaby co jeść.
aldona177 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 16:15   #82
201607211025
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez aldona177 Pokaż wiadomość
jak studiowałam to mieszkałam z dziewczyną która co weekend potrafiła wydać 200 zł na papierosy i alkohol i tak 4 razy w miesiącu. Chodziła w rozwalonych butach, spranych bluzkach i przetartych spodniach twierdząc że szkoda jej kasy na nowe ciuchy i jakby miała wydać na ubrania to nie miałaby co jeść.
Widocznie ma inne standardy
201607211025 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 16:35   #83
Michalina83
Zakorzenienie

Z tymi rozwalonymi butami to też bym się nadawała na ten wątek. Miałam jedne glany, które były bardzo drogie jak je kupiłam, ale tez warte swojej ceny mam je juz coby nie skłamać 10 lat. Kleiłam je i szyłam parę razy tak że nie było tego widać z wierzchu bo zawsze jak coś się w nich psuło to najczęściej poprzecierane nici. Jak szyłam te buty to mi wszyscy w koło mówili żebym sobie kupiła nowe bo po co to szyć jakieś stare buciory. Tylko że te buty poklejone i poszyte trzymały się lepiej (i co lepsza w zimie nie przemakały) niż nowo zakupione które praktycznie od razu gdzieś pękały i po byle mżawce miałam całe skarpety mokre. W butach chodziłam 9 lat, na początku to na okrągło. Teraz niestety podeszwa pękła że jest nie do sklejenia, bo pewnie dalej bym w nich chodziła zamiast tracić kasę na szajs .
Stary 2015-03-07, 18:49   #84
Zorzoli
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aldona177 Pokaż wiadomość

Niestety niektorzy ludze maja dziwne priorytety.
Moja babcia miala kiedy taki wiejski osiedlowy sklepik nie raz widzialam ojca co nie kupil dziecku lizaka za 20GROSZY a sam kupowal 4 piwa i dwie paczki papierosow.
Stary 2015-03-10, 21:48   #85
ala0711
Zakorzenienie

Moja znajoma kiedys kroila jablka na kawalki (nie wiem do czgo, pewnie na ciasto) i szkoda jej bylo wyrzucic tych obrzynek ( ogryzek) i uwaga: zrobila z tego kompot
ala0711 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 22:16   #86
martynusia222
Zakorzenienie

U mnie w pracy jest gościu (pisałam już o nim na innym wątku, smród i brud, ale nie o tym temat), który nie zmienia ubrań. Ma jedną parę spodni z dziurą na tyłku. Zarabia mniej więcej tyle co ja, więc teoretycznie stać go na dużo. Notorycznie pożycza od ludzi drobne, np. na kawę a potem już nie pamięta, żeby oddać.
Stary 2015-03-11, 09:01   #87
Wieszczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ala0711 Pokaż wiadomość
Moja znajoma kiedys kroila jablka na kawalki (nie wiem do czgo, pewnie na ciasto) i szkoda jej bylo wyrzucic tych obrzynek ( ogryzek) i uwaga: zrobila z tego kompot
Przypomniałaś mi o mamie mojej koleżanki, która gotowała zupę pieczarkową, potem wyławiała pieczarki i dawała je do pizzy
Wieszczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 09:52   #88
Michalina83
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi o mamie mojej koleżanki, która gotowała zupę pieczarkową, potem wyławiała pieczarki i dawała je do pizzy
To te pieczarki chyba w tej pizzy dla dekoracji tylko były, bo grzyby raczej smaku nie mają po gotowaniu.

Z ciekawostek. Mój świętej pamięci pradziadek trzymał przy kuchence taki patyczek, szczypkę czy jak to nazwać, żeby broń Boże nie musieć odpalać drogocennymi zapałkami drugiego palnika mając jeden zapalony . Kiedyś wujek opowiadał że dostał opierdziel że odpala papierosa przy ognisku zapałką. Ale to były inne czasy. Teraz jak czasami próbuję odpalić palnik czy cokolwiek zapałką to sama bym nie pogardziła taką szczypką, bo taki szajs teraz robią że nie można normalnie podpalić.
Stary 2015-03-11, 11:02   #89
anna_wawa
Rozeznanie

GG do anna_wawa

Wieszcza, to z pieczarkami jest doskonałe.
anna_wawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 11:50   #90
_Matilde_
Biała Dama

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
To te pieczarki chyba w tej pizzy dla dekoracji tylko były, bo grzyby raczej smaku nie mają po gotowaniu.

Z ciekawostek. Mój świętej pamięci pradziadek trzymał przy kuchence taki patyczek, szczypkę czy jak to nazwać, żeby broń Boże nie musieć odpalać drogocennymi zapałkami drugiego palnika mając jeden zapalony . Kiedyś wujek opowiadał że dostał opierdziel że odpala papierosa przy ognisku zapałką. Ale to były inne czasy. Teraz jak czasami próbuję odpalić palnik czy cokolwiek zapałką to sama bym nie pogardziła taką szczypką, bo taki szajs teraz robią że nie można normalnie podpalić.
Proponuję makaron Teoretycznie przy kuchence leżą zapałki, ale ojciec często je zawija i zapomina odłożyć więc przenoszę ogień z palnika na palnik makaronem

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości