Pogorszenie skóry po mikrodermabrazji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 13:13   #1
Laraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
GG do Laraa

Pogorszenie skóry po mikrodermabrazji


Witam! Wczoraj miałam przeprowadzony drugi zabieg mikrodermabrazji u kosmetyczki. Pierwszy zabieg miałam przeprowadzony 10 dni temu, skóra była mocno zaczerwieniona ale na drugi dzień już zeszło zaczerwienienie i wszystko było ok. Tym razem wydawało mi się że jakbym miała mocniejszy ten zabieg. W ogóle po zabiegu kosmetyczka nakłada jakiś krem, po którym strasznie mnie twarz szczypie tak samo było przy pierwszym zabiegu. Później nałożyła mi maseczkę z alg. Oczywiscie skórę miałam mocno zaczerwienioną ale nie zauważyłam niczego niepokojącego. Dzisiaj rano budzę się a tam na dole pod policzkiem przy brodzie pojawila sie taka plama, coś jak liszaj ale też cos jakby to było wypalone :/ Skóra w tym miejscu jest bardzo naciągnięta. Teraz jak sobie przypominam to wydaje mi sie ze wczoraj w tym miejscu bardziej mnie piekło. W ogóle jakbym miała ten lewą stronę trochę opuchniętą. Jak myślicie co to jest? Zejdzie to samo czy trzeba to jakoś wyleczyć? Mam teraz wątpliwości co do dalszych zabiegów mikrodermabrazji. Może przez to że jak wczoraj wróciłam do domu poszłam się wykapać i nałożyłam krem nawilżający na twarz a nie powinnam nic robić? Ale sądze jednak ze to nie przez to. Prosze o odp.
Laraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 14:00   #2
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Pogorszenie skóry po mikrodermabrazji

Chyba za mocno to miejsce zostało potraktowane. Posmaruj mascia z witamina A, albo alantanem
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 14:27   #3
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: Pogorszenie skóry po mikrodermabrazji

Wydaje mi się że to dosyć normalne zjawisko (kwalifikowane jako podrażnienie) tym bardziej że to twój drugi zabieg mikrodermabrazji, czyli tym razem zabieg mógł dotrzeć w głębsze partie skóry, mam natomiast pytanie do ciebie czy chronisz skórę przed promieniowaniem UV i czy po umyciu zębów dobrze przemywasz okolice ust ( to ważne ponieważ pasta strasznie wysusza i jest częstym czynnikiem powstawania właśnie krostek w okolicach ust)
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 14:41   #4
Laraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
GG do Laraa
Dot.: Pogorszenie skóry po mikrodermabrazji

Właśnie dlatego teraz chodzę na te zabiegi bo nie ma słońca, u nas jest cały czas prawie deszczowo rzadko co słońce. Poza tym nie chodzę na solarium. Dobrze przemywam raczej pasta nie dotyka mi niczego poza obrębem ust. Mówicie że ta maść pomoże? Czytałam co nieco o niej i brzmi świetnie. Na prawdę przestraszyłam się, bo okropnie to wygląda mocno zaczerwienione (nawet podchodzi po kolor brązu, wygląda jakby było oparzone) i szorstkie. Ehh ja to mam przesrane. Zawsze coś.
Laraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 19:51   #5
mmagdzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Pogorszenie skóry po mikrodermabrazji

Jak mialam pierwsza mikrodermabrazje to kosmetyczka mi kazala przyjsc na nastepna najwczesniej po uplywie miesiaca, bo to to silny zabieg i nie powinno sie go robic tak czesto, wiec moze mialas za krotka przerwe i dlatego tak cie podraznilo?W koncu 10 dni to chyba zamalo zeby skora sie zregenerowala.Moim zdaniem to nic nie powinno sie dziac po dobrze przeprowadzonym zabiegu wiec to pewnie kosmetyczka zawinila. Mam nadzieja ze sie szybko wygoisz
mmagdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:12   #6
madmegs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Pogorszenie skóry po mikrodermabrazji

Hej. No właśnie ja też mam bardzo zaczerwienioną skórę po mikrodermabrazji miałam robioną wczoraj, czy to zniknie?
madmegs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.