łuszczące się placki (punkty) na wargach sromowych większych!! POmocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-24, 15:34   #1
88kamila88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Exclamation

łuszczące się placki (punkty) na wargach sromowych większych!! POmocy


Hej ;/ Mam okropny problem i już zaczynam się martwić.Mianowicie na wargach sromowych większych (jeszcze tam gdzie są włosy łonowe) pojawił mi sie mały pęcherzyk, który chyba pękł. Kilka dni temu zobaczyłam bowiem okrągłą plamę. Jest to jakby zdarty naskórek w kształcie okrągłym (kolor mocno czerwony), w tym momencie o średnicy 1,5 cm. A jego brzegi łuszczą się. Na początku myślałam że może jest to mocne obtarcie albo zdarłam sobie skórę od golenia maszynką. Ale teraz to już nie wiem bo od przedwczoraj tych placków pojawia mi sie coraz więcej. Tym razem mam dwa dodatkowe w miejscu, gdzie kończą się majtki (blisko wejścia do pochwy) oraz jedno w stronę brzucha (jak zaczyna się szparka). Mam wizytę u mojego ginekologa (do którego chodzę od dawna) dopiero 5 grudnia ;/ Od 2 tygodni mam nowego partnera seksualnego. Stosujemy prezerwatywy durex. Stosuję prezerwatywy po raz pierwszy (wcześniej miałam tabletki).

Te plamy mnie nie swędzą ani same z siebie nie pieką ani nie bolą. Są jednak w miejscach które są pocieranie podczas chodzenia. Wiec wtedy mnie piecze i odczuwam ogromny dyskomfort.

Może jest to grzybica? Albo uczulenie na lateks?
Nie wiem co mam robić przez ten czas do wizyty u gina.
Myję się tam 3 razy dziennie, zrobiłam posiadówkę z wody z sodą oczyszczoną, smaruję kremem Pimafucin .
\Miała już któraś coś takiego?? Prosze o szybkie odpowiedzi!!
88kamila88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:12   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: łuszczące się placki (punkty) na wargach sromowych większych!! POmocy

poczekaj na wizytę u ginekologa
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.