Gabinet Masażu - działalność gospodarcza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-09, 11:27   #1
Nusia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 142

Gabinet Masażu - działalność gospodarcza


Witam,
Nie bardzo wiedziałam czy wątek założyć w tym temacie czy w "Businesswoman". Jeśli popełniłam błąd proszę o przeniesienie wątku.

W maju przyszłego roku chciałam założyć własny gabinet masażu, który byłby umiejscowiony u mnie w mieszkaniu ( jeden pokój przeznaczyłabym na tę działalność). Nie mam jeszcze uprawnień masażysty, jednak w najbliższym czasie chcę się zapisać na kurs.
Mój gabinet świadczyłby usługi masażu klasycznego, antycellulitowego, relaksacyjnego (również z dojazdem do klienta). Nie leczniczego.
Czy, któraś z Was prowadzi taki typ działalności i czy mogłaby mi podpowiedzieć, czy taka przedsiębiorstwo ma rację bytu.
Oczywiście z upływem czasu dokształcałabym się. Jeśli miałybyście jakiekolwiek podpowiedzi to byłabym bardzo wdzięczna.
__________________
"Bo śmiałkiem jest ten, kto podejmuje decyzje wbrew obawom, ten, kogo na każdym kroku nękają demony, kogo nurtują rozterki, czy ma rację czy nie. A mimo to działa - bo również wierzy w cuda."


kierowca od 18.02.2010
Nusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 21:31   #2
Carmen_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

Szczerze ... Ja bym sie tego nie podjęła . Aby zaistnieć na tzw."rynku" musiałabyś mieć o wiele szerszy zakres usług .
Po pierwsze ,aby mysleć o założeniu swojej działalnosci musisz być dobra w tym co robisz ,jeżeli dopiero "masz zamiar" iść na kursy to szczerze odradzam ... Przemyśl kto by do Ciebie przyszedł , bez zabiegów na ciało , bez sprzętu , bez doswiadczenia , bez ukończenia szkoły - tylko z jednym kursem masażu ... Moim zdaniem powinnaś isc do szkoły kosmetycznej, jeżeli interseuje Cie ten temat, a dodatkowo uzupełnić swoja wiedze w róznego rodzaju kursy ,kongresy i szkolenia .Pamietaj ,że każda klientka patrzy sie na Twoje doświadczenie oraz zakres świadczonych usług -musisz sie troche podszkolić i nabyc doswiadczenia a wtedy mozesz myslec o otwieraniu własnej działalnosci .
Ja od kilku lat szkolę się , jezdze na kursy i do tej pory nie czuje sie gotowa do "otwierania czegos na wlasna reke" . Mimo wszystko ,zycze powodzenia ...
Carmen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 09:20   #3
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

Do tego jeszcze jedno: do uruchomienia gabinetu konieczne jest spełnianie okreslonych wymogów San-Epidu. A są one teraz dość wyśrubowane!!
A jesli chcesz się zająć zawodowo masażem, nawet tylko relaksacyjnym itp. pomimo wszystko doradzam studium masażu (np. wieczorowe, sa juz takie). Po prostu dlatego, że ilość dyplomowanych techników masazu zwiększa się obecnie w tempie zastraszającym (w tym roku prawie 1000 osób w skali kraju) i klientki/klienci nie będą chciały chodzić do masażystki po niedługim kursie. Już w tej chwili zakłady SPA czy nawet gabinety kosmetyczne szukaja techników - płacą im tyle samo (czyli podle) a mają człowieka z pełnymi kwalifikacjami.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 20:31   #4
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Do tego jeszcze jedno: do uruchomienia gabinetu konieczne jest spełnianie okreslonych wymogów San-Epidu. A są one teraz dość wyśrubowane!!
A jesli chcesz się zająć zawodowo masażem, nawet tylko relaksacyjnym itp. pomimo wszystko doradzam studium masażu (np. wieczorowe, sa juz takie). Po prostu dlatego, że ilość dyplomowanych techników masazu zwiększa się obecnie w tempie zastraszającym (w tym roku prawie 1000 osób w skali kraju) i klientki/klienci nie będą chciały chodzić do masażystki po niedługim kursie. Już w tej chwili zakłady SPA czy nawet gabinety kosmetyczne szukaja techników - płacą im tyle samo (czyli podle) a mają człowieka z pełnymi kwalifikacjami.
Popieram. Sama mam problemy z kręgosłupem i korzystam z masazysty, ale z dyplomem uniwersytetu medycznego.
bałabym się iść do masażysty z tak miernym wykształceniem. Masażem można zrobić krzywde nawet osobie zdrowej.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 09:27   #5
CzarnaOliwka1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Już w tej chwili zakłady SPA czy nawet gabinety kosmetyczne szukaja techników - płacą im tyle samo (czyli podle) a mają człowieka z pełnymi kwalifikacjami.
Nie wiem czy to dobry wątek aby poruszać takie tematy ale ile w waszych miastach zarabiacie jako masażystki, macie % od klienta (np. 20% za masaż który kosztował 100zł), czy stałą miesięczną pensję + prowizję? Czy z pracy masażysty da się wogóle utrzymać rodzinę? jeśli chodzi o kursy to faktycznie jest zatrzęsienie.
CzarnaOliwka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 11:10   #6
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

ok, ale może być masażysta po kursie ( lub szkole policealnej ) z zerowym doświadczeniem... ale może też być i taki / taka która po szkole nie będącej UM ma 10 lat stażu...

ja wolę ludzi z doświadczeniem zawodowym
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 09:06   #7
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

Witam ,myślałam o otwarciu własnej działalności gospodarczej gabinetu masażu , nie wiem od czego zacząć, gdzie co złożyć ,jakie są koszta opłaty, może ktoś mi coś napisać czy to musi być sanepid ?odpowiednie wymiary itd gabinetu ?
milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 06:58   #8
karolinasss
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

Otrzymałam ogrom cennych wskazówek przed otwarciem własnej działalności związanej z masażami na kursie w Akademii Masażu Karuna. Chłopaki poświęcają poza programem dużo czasu na te tematy. Polecam.
karolinasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 06:40   #9
kiniahc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Gabinet Masażu - działalność gospodarcza

założyłaś w końcu ten gabinet masażu w domu?
kiniahc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-06 07:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.