Tabletki a rozstępy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-14, 13:16   #1
Molokoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 27

Tabletki a rozstępy


Jestem po pierwszym opakowaniu Diane35. Dostałam je na nieregularne miesiaczki i cere. Problem w tym, ze w czasie brania tych tabletek powiekszyly mi się rozstepy (z okresu dojrzewania) i pojawiły nowe. No i w zwiazku z tym mam pytanie: czy to może być wina tych konkretnych tabletek czy tabletki w moim przypadku (ze wzgledu na rozstepy, ktorych nie chce miec juz wiecej!) odpadaja:/ Szczerze powiem, ze nie chce rozygnowac w ogole z tabletek bo mam juz dosyc niespodzianek - i tych na twarzy i @. Jeśli byłaby to wina tabletek to jakie jeszcze inne powoduja poprawe cery?
Molokoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 13:36   #2
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Tabletki a rozstępy

Ja bym zmeiniłą na inne. Na cere wpływają też np. Yasmine lub Yasminelle. Jedyna wada, ze są droższe. Ale mają mniej hormonów i mogą lepiej działać. Z tymże i tak takie rzeczy powinnaś konsultować ze swoim lekarzem.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 14:55   #3
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Tabletki a rozstępy

Heh, no ja biorę Yasmin i pojawił mi się cellulit (wcześniej nie miałam) oraz potworne rozstępy. Jak już to polecam spróbować Yasminelle, ale te z kolei też mają inne skutki uboczne... Ale jak już wiele razy było pisane na tym forum - każdy organizm inaczej reaguje... Jednak Yasmin odradzam, jeśli masz problem z rozstępami. Chociaż na poprawę cery i powiększenie biustu działają...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 15:03   #4
Molokoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki a rozstępy

No pewnie. W czwartek ide. Pani doktor powiedziala, ze najpierw zobaczymy reakcje na Diane a potem w razie czego zmienimy. Właśnie już wcześniej czytałam o tabletkach w internecie i wyczytałam o tych o których ty piszesz ale rzeczywiscie - cena jest troche duza a przy Yasminelle trądzik jest wymieniony jako działanie niepożądane. Wymieniają jeszcze Regulon i cena jest ok. Z tego co czytałam to rozstępy mogą bycć powodowane przez estrogen. Czy ktoś to może potwierdzić? I jeżeli faktycznie tak jest to jak się ma jego poziom w dianie do Yasminelle czy Regulonu np?

Noo mnie też sie pojawił cellulit ale tym się tak akurat nie przejmuję.

Trochę poszukałam i znalazłam tyle:
Yasminelle, 0,02 mg + 3 mg, tabletki powlekane

Ethinylestradiolum + Drospirenonum

Regulon Ethinylestradiolum 0,03 + Desogestrelum 0,15

Diane-35 Ethinyestradiolum 0,035 + Cyproteroni acetas 2,0,

Ethinylestradiolum to estrogen, tak? Czyli zakładając, że prawdą jest jego wpływ na powstawanie rozstępów to najlepiej by było brac Yasminelle?
Molokoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 17:33   #5
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Tabletki a rozstępy

Przy Yasminelle nie powinno być rozstępów ani cellulitu, mają niską dawkę hormonów. Nie wiem czy Yasminelle działa na cerę, pewnie tak - ale nie w takim stopniu jak Yasmin. Natomiast porównując Yasmin do Diane35 to słyszałam, że jest więcej skutków ubocznych po Diane35, a Yasmin to lek nowej generacji... Co do ceny to większość tabletek kosztuje prawie tyle samo. Jeśli chcesz coś tańszego i równie "łagodnego" jak Yasminelle, to może Mercilon... Po nim nie miałam żadnych problemów z rozstępami i cellulitem, a waga też się nie zmieniała. Tylko problemy z cerą pozostały...

Co do składu tabletek to się nie wypowiem... W sumie najlepiej to ci lekarz doradzi...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.