Makijaż- działalność gospodarcza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 18:31   #1
doodka
Raczkowanie
 
Avatar doodka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 54
GG do doodka

Makijaż- działalność gospodarcza


Kochane moje, postarałam się przeszukać forum ale coś kiepsko mi szło. Założyłam zatem nowy wątek i proszę o pomoc
Jestem makijażystką, muszę zarejestrować działalność gospodarczą. Powiedzcie mi jak jest z opłatami ZUS. Jaka forma podatku jest najlepsza i jak jest z zawieszaniem działalności?? Dodam, że jestem zatrudniona na pełen etat i zarabiam najniższą krajową. Działalność będę prowadzić dojeżdżając do klientki a nie w lokalu - więc jak z sanepidem???
Mam nadzieję, że pomożecie
doodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 19:54   #2
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

jeżeli to Twoja pierwsza działalność możesz liczyć na zniżki. Gdybyś była na bezrobociu mogłabyś też ubiegać się o bezzwrotną dotację,ok 14 000, a na dniach koło 29 000, któa musi być wydana na cele firmowe. Przy pracy na etacie w ogóle dużo płatności zusowych jest obniżonych, ale najlepiej dopytać w dowolnym biurze rachunkowym.
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 17:11   #3
doodka
Raczkowanie
 
Avatar doodka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 54
GG do doodka
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

Wizażanki pomóżcie
doodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 17:33   #4
hasza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

Działalność rejestrujesz w Urzędzie miejskim, podając jako miejsce prowadzenia działalności swój adres. Bo jak rozumię nie będziesz na razie wynajmowała lokalu. Potem trzeba pojechać po regon do GUS, następnie trzeba zatrejestrować się w US, najpierw do podatku dochodowego, i tu masz do wyboru podatek liniowy (czyli cały rok 19%) lub zasady ogólne (czyli wg skali) , nie wiem czy można wybrać ryczałt - jest to forma prostsza, ale nie wiem czy ta działalność nie jest wyłączona. Osobną sprawą w Us jest podatek VAT, można skorzystać ze zwolnienia z tego podatku (do momentu przekroczenia limitu- jeśli działalność nie musi być na Vacie od razu) , albo zarejestrować się jako podatnik tego podatku. Następnie zostaje Zus . Zgłaszamy nową firmę oraz siebie ale tylko do ubezpieczenia zdrowotnego (bo pisałaś że masz najniższe wynagrodzenia). Potem powiadamiamy PIP o nowej firmie (pomimo nie posiadania pracowników !)
A potem to już tylko zarabiać ! Powodzenia
hasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 10:22   #5
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

Cytat:
Napisane przez doodka Pokaż wiadomość
Kochane moje, postarałam się przeszukać forum ale coś kiepsko mi szło. Założyłam zatem nowy wątek i proszę o pomoc
Jestem makijażystką, muszę zarejestrować działalność gospodarczą. Powiedzcie mi jak jest z opłatami ZUS. Jaka forma podatku jest najlepsza i jak jest z zawieszaniem działalności?? Dodam, że jestem zatrudniona na pełen etat i zarabiam najniższą krajową. Działalność będę prowadzić dojeżdżając do klientki a nie w lokalu - więc jak z sanepidem???
Mam nadzieję, że pomożecie
Jeśli to Twoja pierwsza działalność gospodarcza, to płacisz ZUS przez dwa lata niższy - w okolicach 300zł, raczej powyżej. Narazie skorzystałabym ze zwolnienia z podatku vat. Dopiero w momencie, kiedy Twoi klienci, zazwyczaj firmy, będą chcieli faktury vat, a nie zwykłe rachunki, możesz zostać vatowcem. Co do zawieszenia działalności, to nie ma to najmniejszego sensu, bo składki musisz nadal opłacać. Słyszałam ostatnio, że ludzie zawiesili działalność, bo myśleli, że tak można i po kilku miesiącach przyszła informacja z ZUS, że zalegają ze składkami + odsetki oczywiście. Co do sanepidu, to jeśli nie masz lokalu, to chyba nic nie zgłaszasz. Ja przez dwa lata nie miałam wogóle styczności z sanepidem. My możemy Ci tutaj doradzać, ale w takich sytuacjach lepiej mieć pewność, więc najlepiej pytać u źródła - w ZUS, sanepidzie, itd... Jeśli nie chcesz osobiście, to przez infolinię. To tyle ode mnie.
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 12:23   #6
doodka
Raczkowanie
 
Avatar doodka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 54
GG do doodka
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

Dziękować
doodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 18:02   #7
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

Nie musieć dziękować
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 20:20   #8
doodka
Raczkowanie
 
Avatar doodka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 54
GG do doodka
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

idę, jutro może jeśli mnie puszczą z pracy, złozyć papiery w UM. A potem reszta.
Wg. tego co się zdążyłam zorientować to zapłacę tylko składkę zdrowotną ok 215 zł. Jeśli oczywiście będę na karcie podtkowej, ale jescze się dowiem w skarbówce no i będzie załtwione
doodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 10:19   #9
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

doodka i jak tam ? też zastanawiam sie nad taką działalnościa...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 22:00   #10
klara009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 21
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

i jak idzie z tą działalnościa? tez o tym mysle, ale nie wiem czy to tak do konca dobry pomysl, czy sie oplaca? ;>
klara009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 13:04   #11
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dot.: Makijaż- działalność gospodarcza

Opłaca się
__________________



Edytowane przez AniaBielsko
Czas edycji: 2010-12-11 o 00:57
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.