Dermatologia i kosmetyka - pytania;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-24, 13:20   #1
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Smile

Dermatologia i kosmetyka - pytania;)


Hej!

Tak widzę, że często macie rózne problemy. Tematy też się czasem powielają. I tak pomyślałam, że z racji tego że mam spore doświadczenie w dziedzinie dermatologii i kosmetologii, poza tym w pracy mam fajne koleżanki, to może w tym wątku zadacie nam jakieś takie pytania na które czesto nie możecie znaleźć odpowiedzi. Często są rzeczy o który się nie pisze, bo się zapomina, lub nie zwraca na to uwagi - przykład to pytanie dlaczego osoby z cukrzyca nie mogą zastosowac laseroterapii. Ja to tak zbirę i opracuję - a odpowiedzi zamieszczę kompleksowo Z racji ograniczonych rozmiarów i czasochłonności tej propozycji, proszę jedynie by pytania nie dotyczyły spraw na już - do tego sa wątki ogólne, lecz problemów bardziej ogólnych, uniwersalnych

Co wy na to??
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 01:02   #2
Wyfantazjowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 41
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

myślę, że to dobry pomysł.
a powiedz mi co jest dobrym rozwiązaniem na takie drobne, podskórne krostki.
na czole mam pełno takich drobnych paskudztw.
i na policzkach też trochę mam.
niby wągry ale nie mają czarnych czubków.
w sumie to już sama nie wiem co to jest. :P
próbowałam różnych metod i niby są mniejsze te krosty ale jeszcze siedzą gdzieś tam pod skórą.
gdybyś znalazła chwilkę to proszę o odpowiedź.
może i pytanie błahe ale już naprawdę nie wiem co może pomóc .. ;/

Edytowane przez Wyfantazjowana
Czas edycji: 2009-07-28 o 15:12
Wyfantazjowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 22:16   #3
basia80-kicia
Raczkowanie
 
Avatar basia80-kicia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
GG do basia80-kicia
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Wyfantazjowana mam to samo trądzik zaskórnikowy. Używam skinoren na twarz, jak narazie dobrze sobie radzi ale mam strasznie przesuszoną skórę, proszę o poradę jak walczyć z tym tradzikiem i jak jednoczesnie nawilżać skórę. A co z samodzielnymi zabiegami nakładania kwasów owocowych czy glikolowych.
basia80-kicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 14:04   #4
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Dziękuję za pytania oczywiście licze na więcej. jak się ich trochę uzbiera - opracuję całościowo, a odpowiedzi umieszczę tu i na blogu.

Na razie jednak, dla wyjaśnienia na razie podam - zaskórniki to nie to samo co wągry (te mają czarne czubki). Jeżeli natomiast występują one powyżej kości policzkowej, na powiece, w okolicach oczodołów, nazywamy je prosakami.

Zachęcam do aktywnego zadawania pytań - im więcej ich będzie, tym szybciej pojawią sie odpowiedzi
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 14:43   #5
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Hej, dziewczęta!

Czyżby tak mało osób chciało zadać pytanie? Śmiało - kosmetyczki, dermatologowie i fizjoterapeuci czekają!

Wszystkie pytania: poważne, śmieszne, wstydliwe mile widziane (te ostatnie możecie kierowac na Priv) Umówmy się, że odpowiedzi pojawią się już w piątek, ok? a więc za 3 i pół dnia.

Czas dla Was
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 09:58   #6
Cammile
Raczkowanie
 
Avatar Cammile
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 134
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

To ja też się bardzo chętnie dołączę. Mam straszny problem z poceniem się:/ Staram się jak mogę, popijam wodę, żeby się ochłodzić, szukałam też jakichś tabletek czy dobrych antyperspirantów, ale to nie za bardzo mi pomaga. Poza tym efekt mija mi po 1 dniu. Szpikować się tabletkami nie chcę - już i tak sporo ich biorę.

Jest lepszy sposób na takie dolegliwości?
__________________
Wytrwałość i skupienie określa Twój status społeczny
Cammile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:40   #7
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Hm.. Camille, a czy ty czasem nie pijesz za dużo kawy lub napojów zawierających kofeinę? Chciałabym jeszcze poznać przyczynę twojej nadpotliwości Bedzie mi łatwiej doradzić ci jak z tym walczyć
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 12:51   #8
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

mam nawracajace zapalenie mieszkow wlosowych ud i lydek chcialabym sie dowiedziec jakimi preparatami mozna to wyleczyc i jakie zabiegi w gabinetach kosmetycznych sa wskazane przy tego typu problemie po krostkach pozostaja nieestetyczne przebarwienia wiec mile widziane nazwy preparatow rozjasniajace, zluszczajace ktore moglabym stosowac sama w domu
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 15:19   #9
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Wyfantazjowana: Zaskórniki to częsty problem u wielu młodych kobiet. Ich powstawanie związane jest z praca gruczołów łojowych – nadprodukcja sebum. W efekcie pory zatykają się, a na twarzy powstają nieestetyczne czarne krostki (wągry) oraz białe zaskórniki. By pozbyć się problemu należy odpowiednio dbać o skórę.


Pielęgnacja od zewnątrz obejmuje dokładne oczyszczanie – najlepiej żelami peelingującymi oraz delikatnie złuszczającymi martwy naskórek (najlepiej o odczynie lekko kwaśnym czy neutralnym pH 4 – 5,5). Należy jednak uważać, by nadmiernie nie wysuszyć skóry. Dlatego nie wskazane jest stosowanie tradycyjnych mydeł, czy preparatów na bazie alkoholu.


Do oczyszczania polecam stosować środki ściągające, przeciwłojotokowe oraz odżywczo - normalizujące. Najlepiej by w swoim składzie zawierały związki cynku oraz witaminę B6.
Kremy powinny mieć właściwości matujące, ale również muszą i nawilżać skórę!


Do makijażu najlepsze są preparaty mineralne i organiczne o beztłuszczowej formule – nie zatykają porów, a ponadto wchłaniają nadmiar sebum i doskonale matują na wiele godzin. Od czasu do czasu warto zastosować maseczki do twarzy na bazie witaminy A, która zapobiegnie nadmiernemu rogowaceniu naskórka.


Codziennym obowiązkiem powinno być przemywanie twarzy tonikiem ściągającym pory oraz stosowanie leczniczych preparatów przepisanych przez dermatologów. Tu najczęściej stosowane środki to Visaxinum (cynk, zielona herbata, wyciąg z fiołka, witamina PP), Differin w postaci maści lub żelu oraz Aknemycin.


Pomocne okażą się również zabiegi kosmetyczno – dermatologiczne. Prym wiodą tu peelingi medyczne – oczyszczają i wygładzają skórę, regulują wydzielanie łaju oraz likwidują drobne przebarwienia. Najlepiej sprawdzi się peeling kwasem glinkowym, migdałowym (skuteczny również w przypadku cery wrażliwej) czy pirogronowym (typowy peeling o działaniu antybakteryjnym). Doskonały efekt przyniesie połączenie tego zabiegu z mikrodermabrazją oraz innymi zabiegami pielęgnującymi do twarzy (np. perfect combination lub phycocorail).


Na koniec zaznaczę tylko, że istotne znaczenia ma dobrze skomponowana dieta – osoby z tendencją do zaskórników powinny unikać ostrych przypraw oraz używek.








Cammile: Leczenie nadpotliwości zależy od prawidłowej diagnostyki przyczyn. Najpopularniejszą są zmiany temperatury otoczenia, ale źródło nadmiernego wydzielania potu często bierze swe źródło w czynnikach chorobowych. Pierwszą, popularna przyczyna jest stres oraz drobne infekcje (przeziębienie lub gorączka). Inne czynniki to choroby związane z niewydolnością nerek, nadczynnością tarczycy, gruźlicą czy cukrzycą. Winowajcą jest również zła dieta, bogata w napoje zawierające kofeinę. Inne częste czynniki to nadwaga oraz palenie papierosów.


Przeprowadzenie prawidłowego leczenia zależy od zdiagnozowania przyczyn problemu. Jeżeli jest to wynik jednej ze wspomnianych wyżej chorób – prawidłowe leczenie poprowadzi lekarz specjalista (urolog, endokrynolog itp.). W pozostałych przypadkach stosuje się leczenie objawowe – polegające na podawaniu leków doustnych ( zawierających pokrzyk, sporysz np. Bellergot)Do stosowania zewnętrznego polecam Antidral, zawierający chlorek glinu, czy Driclor. Oba środki dostępne są w formie antyperspirantów, a ich celem jest obniżenie aktywności gruczołów potowych



W gabinetach kosmetyczno – dermatologicznych w celu leczenia nadpotliwości stosuje się również toksynę botulinową. Zastrzyk z preparatu Botox, który poraża zakończenia nerwowe dochodzące do gruczołów potowych, daje około 95% skuteczności. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez okres 6 -9 miesięcy. A samzabieg wykonywany jest przez lekarza i poprzedzony konsultacją lekarską.



Dusiaaa: Zapalenie mieszków włosowych to nic innego jak zakażenie bakteryjne. Dlatego w przypadku nawracania tego stanu konieczne jest specjalistyczne leczenie dermatologiczne. Najczęściej stosuje się maści zawierające antybiotyk: np. mupirocyn, cefalosporyna oraz kloksacyklina. Środki te stosuje się miejscowo – wcierając w skórę, ten ostatni dostępny jest w postaci tabletek lub roztworu przeznaczonego do wstrzykiwań. Wydawane są z przepisu lekarza, dlatego koniecznie udaj się do dermatologa.



Nieco obszerniejsze odpowiedzi na te pytania – przykłady leczenia pojawią się jutro na blogu
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam

Edytowane przez Paola28
Czas edycji: 2009-08-06 o 15:28
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:06   #10
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

dziekuje a co z pozostajacymi przebarwieniami po nich? przy leczeniu tez konieczny dermatolog?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 09:26   #11
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Tak, oczywiście - lekarz ustali po pierwsze głębokość oraz rodzaj przebarwień - od tego zależeć będzie rodzaj terapii. jeżeli przebarwienie jest dłębokie, byc może konieczne będzie złuszczenie naskórka aż do górnego poziomu skóry właściwej Z tym problemem klasyczne kremy dostępne w aptekach niestety sobie nie poradzą


__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 18:00   #12
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Nieco obszerniejsze odpowiedzi na te pytania – przykłady leczenia pojawią się jutro na blogu
chodzi o ten link dem-medu czy jakis inny blog
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 18:36   #13
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

To może spróbuję tutaj, ponieważ nigdzie nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi.
Moja sprawa dotyczy golenia się. Jak golić się, aby minimalizować ryzyko podrażnień lub nawet chorób (np. zapalenie mieszków włosowych).
Czym? Maszynka zwykła, czy może elektryczna? Która lepsza trądziku?

Golę się tylko z włosem, używam do tego standardowego żelu do mycia twarzy (najpierw spieniam w dłoniach, czytałem, że to zapobiega zapaleniu mieszków włosowych) i zwykłej maszynki z 3 ostrzami (jedna na około 10 użyć, ze względu, że nie mam ogromnego zarostu - jestem dopiero w liceum).
Zawsze zaraz po jest bardzo fajnie, skóra gładka i bez podrażnień, lecz najgorzej jest dopiero na dzień po, lub dwa (a golę się co 3 - 4). Wtedy strasznie swędzą mnie okolice żuchwy i 'baki', czasami również szyja.
Nie wiem czym jest to spowodowane - wyrastaniem nowych włosów, czy to bardziej skomplikowane? Gdy już niestety się podrapię na skórze wychodzi pełno małych i czerwonych kropeczek, które zazwyczaj szybko znikają po posmarowaniu kremem Babydream wersja z cynkiem.
Dzieje się to tylko w pierwszy/drugi dzień od golenia, później jest wszystko normalnie.

Napisałem chyba wszystko, jeśli jeszcze potrzeba jakichś informacji do 'diagnozy' proszę pytać
Za pomoc z góry dziękuję.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-08-08 o 13:47
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 08:34   #14
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Teraz i ja poproszę o pomoc... Wybieram się na urlop i w miarę możliwości chciałabym prosić o czasowe zastępstwo... Pytań i problemów na forum jest tak wiele, że zawsze okresy mojej nieobecności są zawsze "krytyczne". Z góry dziękuję za pomoc. Życzę miłej pracy... Danuta Nowicka - specjalista dermatolog.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 13:23   #15
alexiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 354
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

A ja mam takie pytanie...
Otóz mam na lewej łydce bielactwo... I niedawno zaczęło powiększać swoją powierzchnię... Stało się to po dłuższym niż zazwyczaj opalaniu na solarium i czy to jest możliwe, aby od tego to się powiększyło?
Nigdy nie byłam z tym bielactwem u lekarza. W jaki sposób mozna zminimalizować te plamy?
alexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 11:17   #16
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Cześć,
Może Wy mi pomożecie....
Wątków o cerze suchej, naczynkowej, ze zmarszczkami jest tak dużo, że już się pogubiłam.
Mój problem:
- cera na pewno naczynkowa, podobno sucha, z pierwszymi zmarszczkami,
- nadmierne wydzielanie sebum w strefie T, po regularnym stosowaniu kosmetyków do suchej cery - tłusta są także policzki, ogólnie wszystko strasznie się świeci,
- bardzo widoczne pory w strefie T, najbardziej na czole
- od dzieciństwa przetłuszczają mi się też włosy
- naczynka najbardziej widoczne na policzkach, nos ciągle zaczerwieniony

Czy rzeczywiście mogę mieć suchą cerę przy nadmiernym sebum, tłustych włosach i tak widocznych porach?

Trudno mi wybierać kosmetyki, jęśli nie jestem pewna czy to sucha skóra (tak twierdzi kosmetyczka). A może tłusta przesuszona (czytałam o takiej gdzieś na forum) ?

Pomóżcie
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 10:19   #17
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość
Teraz i ja poproszę o pomoc... Wybieram się na urlop i w miarę możliwości chciałabym prosić o czasowe zastępstwo... Pytań i problemów na forum jest tak wiele, że zawsze okresy mojej nieobecności są zawsze "krytyczne". Z góry dziękuję za pomoc. Życzę miłej pracy... Danuta Nowicka - specjalista dermatolog.
Postaram się ze wszystkich sił Życzę miłego wypoczynku!

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

mosutatsu Podrażnienie po goleniu pojawia się, ponieważ taki „zabieg” niesamowicie podrażnia naskórek. W efekcie skóra produkuje więcej sebum (błyszczenie), a w niektórych miejscach reaguje alergicznie. Po pierwsze – żel do mycia twarzy nie jest preparatem do golenia – podobnie rzecz ma się z mydłem. Dlatego zainwestuj w piankę lub krem do golenia, które zmiękczą zarost i zapobiegną przesuszeniu skóry. Natomiast zaraz po golenie nałóż na twarz balsam po goleniu (absolutnie nie może być to woda kolońska zawierająca w swoim składzie alkohol. Na noc posmaruj twarz cienką warstwą sudocreamu – lek dostępny w aptece. Dzięki temu na złagodzisz uczucie ściągnięcia i swędzenia skóry.


alexiana W przypadku bielactwa – nie korzystamy z solarium. U osób z zaburzoną pigmentacją konieczna jest wizyta u dermatologa – najpierw ocenia się stan pacjenta ( ważne jest również czy bielactwo jest wrodzone czy nabyte), potem podejmuje się leczenie. Skórę gdzie pojawiają się plany należy chronić przed promieniowaniami UV ( a więc również solarium jest zabronione). Jeżeli chcesz ukryć plamy zdecydowanie lepiej jest zastosować samoopalacz. Skórę dodatkowo powinnaś zabezpieczać filtrem o wysokim faktorze. W przeciwnym razie narażasz się na powstanie poparzeń.



adalya Z tego co opisujesz to nie cierpisz na typową skórę naczynkową, lecz na tak zwany trądzik różowaty. Wskazują na to teleangiektazje na policzkach oraz rumień, połączone z problemami skórnymi. Dlatego powinnaś iść do dermatologa – program leczenia zostanie dobrany indywidualnie dobrany do twoich potrzeb. Leczenie - najczęściej za pomocą antybiotyków – trwa zwykle od 2 do 4 miesięcy. W ten sposób możliwe jest wzmocnienie skóry, dzięki czemu dolegliwości się zmniejszą, nie będzie również dochodziło o nawrotów choroby. Odnośnie pielęgnacji - pomogą peelingi medyczne dla cery wrażliwej i cienkiej, które poprawią jędrność i grubość skóry oraz będą działały stymulująco na odnowę komórkową. W tym przypadku kosmetyki jest faktycznie trudno dobrać, dlatego do codziennej pielęgnacji najlepiej stosuj kosmetyki do cery naczynkowej. Dermatolog na noc zapewne zaleci stosowanie kuracji preparatami na bazie witaminy C oraz retinoidami – te środki zmniejsza również problemy związane z przetłuszczaniem się skóry.


To tak w skrócie Szersze odpowiedzi umieszczam na blogu - tu już nie chcę zawalać was megadługimi wywodami
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 12:40   #18
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Kochana Paolo, dzięki za odpowiedż.
Bardzo się zdziwiłam, że to może być trądzik różowaty (kosmetyczka nigdy o nim nie wspomniała, tylko zalecała kosmetyki z wit. K i laser, mówiła też, że mam suchą skórę i dużo widocznych naczynek) i mi też trądzik kojarzył się raczej z wypryskami, a ja nie mam żadnych wyprysków tyko to świecenie i rozszerzone pory.

Tak jak poleciłaś biegnę do dermatologa w pierwszym wolnym terminie!

Dziwi mnie tez, że kosmetyczka nigdy nie wspomniała o retinalach, hydrolatach itp., które przecież mogą mi skutecznie pomóc, z tego, co dowiedziałam się na tym portalu.

Pozdrawiam
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 01:44   #19
Wyfantazjowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 41
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Paola28 dziękuję Ci bardzo za pomoc.
odpisuję dopiero teraz, ponieważ wcześniej nie miałam czasu żeby tutaj zajrzeć.
postaram się korzystać z Twoich wskazówek i mam nadzieję, że stan mojej cery znacznie się poprawi.
dziękuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam.
__________________
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego .. "
Wyfantazjowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 11:25   #20
porzeczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Witam. Mój problem trwa od około półtora roku i nie wiem jak sobie z Nim poradzić, mam nadzieję że będziesz wiedziała co jest z moją skórą i jak temu zaradzić.

Na początku była opryszczka. Nie leczyłam jej. Został po niej na ustach wyraźnie czerwony i wrażliwy ślad na obrzeżu ust. Po jakimś czasie zauważyłam, że takie stały się całe obrzeża górnej wargi.

Wokół ust dostrzegłam grudki. Widoczne przy szerokim uśmiechu i lekkim rozciągnięciu tych miejsc. Jest to takie skupisko, w środku nich są takie malutkie czarne kropki. Grudki są prawie niewyczuwalne, choć czasami któryś zrobi się wypukły. Nie mogę kłaść na te miejsca pudru, ani błyszczyka, bo zaraz robią się bardzo czerwone te miejsca. Swędzą gdy np. szczoteczką kilka razy je przetrę. A wyciskać je nie ma co. Nie dają się, a jak już to powracają do stanu poprzedniego i zostaje ślad. Niektóre są takie czerwone lub bordowe. Zajmują powierzchnie ust coraz bardziej i zanika mi czerwień trochę

W ustach mam parę białych plamek. Nie wiem nawet kiedy się zrobiły...

Na rękach mam czasami wysypkę takich gulek. Lekarz zalecił mi wysuszający płyn. Używam, ale działa tylko na jakiś czas.

Biorę witaminy, ale one w ogóle mi nie pomagają...

Mam nadzieję, że znasz odpowiedź chociaż na jedne z moich pytań. Byłabym Ci niezmiernie wdzięczna gdybyś odpisała i czekam z nadzieją na Twoją odpowiedź.

Edytowane przez porzeczkaaa
Czas edycji: 2009-08-30 o 14:15
porzeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 09:43   #21
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Przepraszam za zwłokę!

Cóż, opryszczka tom nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim choroba wywołana zakażeniem wirusowym, którą bezwzględnie trzeba leczyć. Wirus opryszczki, jeżeli już raz zaatakował organizm pozostaje w nim na zawsze, dlatego nieprzyjemne objawy powracają, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy narażenia na takie czynniki jak stres, zmęczenie, osłabienie, nadmierne przegrzanie organizmu (opalanie!) oraz zła dieta. Opryszczka wargowa jest spowodowana działaniem wirusa HSV-1. Wirus ten jest szczególnie niebezpieczny ze względy na to, że niekiedy może przyczynić się do powstania stanu zapalnego spojówki i rogówki!

Po wyleczeniu się ze stanu zapalnego koniecznie zmień używane w tym czasie kosmetyki – szminki, błuszczyki a nawet szczoteczkę do zębów. Pozwoli to na uniknięcie przenoszenia wirusa i zminimalizuje ryzyko ponownej infekcji. Niestety jak na razie nie ma skutecznego sposobu, by zapobiec nawrotom opryszczki. Sama profilaktyka w przypadku tej choroby jest mało skuteczna, niemniej pomóc może wzmocnienie odporności organizmu - zażywanie preparatów stymulujących funkcje obronne (np. biomeraine). Warto wzbogacić dietę o produkty zawierające naturalne kultury bakterii (jogurty, kefiry, maślanki) oraz duże ilości witamin: C, B6, B12. Niemniej jednak opryszczki nie leczymy za pomocą antybiotyków, lecz maści zawierających acyklowir – leczenie preparatem trwa zwykle ok 10 dni po ustąpieniu nieprzyjemnych objawów i wygojeniu się zmiany. Niestety leczenie samo w sobie nie zapobiega nawrotom choroby – jeżeli dolegliwości są bardzo dotkliwe udaj się do lekarza – przepisze ci on maść wykonywaną na indywidualne zamówienie o nieco silniejszym działaniu. Do pielęgnacji skóry wogół ust nie używaj natomiast wysuszających preparatów – wybieraj dermokosmetyki do skóry wrażliwej. Okolice ust przecieraj wacikiem nasączonym mleczkiem lub łagodnym tonikiem, a następnie osusz wargi jednorazową chusteczką – unikniesz tak przenoszenia wirusa. Twarzy nie wycieraj ręcznikiem, nie pociera mocno skóry, szczególnie wtedy gdy pojawią się zmiany opryszczkowe. A jeżeli tylko odczujesz charakterystyczne mrowienie – sięgnij po maść na opryszczkę. Jest to ważne ponieważ HSV-1 uaktywnia się co jakiś czas. A na drobne zmiany (grudki)– nakładaj na noc cieńką warstwę maści cynkowej ( w aptekach kosztuje ok 2,5 zł) – środek powinien zniwelować grudki i przyspieszyć gojenie się skóry

Mam nadzieję, że moje porady się przydadzą
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 10:37   #22
porzeczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatologia i kosmetyka - pytania;)

Oczywiście przydały mi się bardzo Twoje porady, ale jeżeli pozwolisz mam jeszcze kilka pytań:

1. Jeżeli opryszczka nie znika przez dłuższy czas mimo używania specjalnego kremu to trzeba się udać do lekarza?
2. Na grudki maść cynkową już stosowałam i niestety nie pomogła. To jest taka biała otoczka wokół i od niedawana na ustach, która za nic nie chce zniknąć. Zaczyna mi zajmować powierzchnię moich ust... A w kącikach zmienia się w opryszczkę lub b. zaczerwienione miejsce po mocniejszym naruszeniu czy pudrze. Może to jakieś zakażenie lub zapalenie?
3. Na twarzy czasami wyskakują mi jeszcze pryszcze. Stosuję żel oxy który oczyszcza cerę. Oczywiście jest poprawa, ale one ciągle powracają i to w tych samych miejscach. Jakich kosmetyków używać?
4. Czy białe plamki na rękach mogą być spowodowane reakcją alergiczną?
porzeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.