powietrze w brzuchu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-30, 09:51   #1
anniiaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6

powietrze w brzuchu


mam problem, ktory przeszkadza mi juz od dluzszego czasu ;/ a mianowicie uczucie powietrza w brzuchu...mam cos takiego na kazdej imprezie na ktorej tancze, smieje sie, jem i pije...nie wiem co jest nie tak bo inni znajomi robia to samo i sie dobrze czuja a mi po paru godzinach pojawia sie tzw "powietrze w brzuchu". Nie moge polykac sliny wtedy bo jest jeszcze gorzej, o piciu, tanczeniu nie ma mowy. Zadne tabletki mi nie pomagaja wtedy... nie wiem co robic bo zbliza sie sylwester i mam impreze wtedy i chce sie dobrze bawic... Pomocy ;(
anniiaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 15:29   #2
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: powietrze w brzuchu

Dosyć dziwny ten opis.. podejrzewam, że poprostu dokucza Ci zgaga i/lub wzdęcie.

Tabletki pomogą tylko doraźnie np.
przeciw zgadze: Ranigast czy Gasprid;
przeciw wzdęciowo: Esputicon

Poczytaj sobie o odpowiedniej diecie- za jej pomocą wyleczysz dolegliwości. Alkohol niestety odpada.

pozdrawiam
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 16:52   #3
anniiaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: powietrze w brzuchu

wlasnie to nie jest ani zgaga ani wzdecia ;/ to jest cos podobnego jak podczas plywania w basenie nałykasz sie duzo wody i pozniej Ci tak dziwnie w brzuchu ;/
anniiaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:06   #4
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: powietrze w brzuchu

Obce mi jest takie odczucie "nałykania wody". Może poprostu w takim razie z przejedzenia (przeładowania żołądka) masz takie uczucie. Wszak po posiłku nie wskazane są ćwiczenia
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:21   #5
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: powietrze w brzuchu

Albo może to uczucie podobne jakby do takiego nałykania sie powietrza...kiedy wypijemy za dużo gazowanego napoju? no ja myślę że to po prostu wzdęcia ( bębnica ). Albo musisz ciągle ustami cofać powietrze albo popytać o jakieś leki w aptece. Więcej poszukasz na przykład na google.pl
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 18:38   #6
anniiaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: powietrze w brzuchu

wlasnie niby nie jem za duzo...a gazowanych napojow w ogole nie pije. biore przed impreza espumisan ale niewiele to pomaga ;/
anniiaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 20:25   #7
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: powietrze w brzuchu

Ale to nie musi się brać z napojów i jedzenia.....Przyczyną gromadzenia się gazów jelitowych może być połykanie nadmiaru powietrza podczas szybkiego jedzenia, picia oraz rozmowy w czasie posiłku. Przyczyną może tu być też zwiększone wydzielanie śliny (np. u osób żujących gumę), a także stres psychiczny, lęk. Powietrze zalega wówczas w żołądku, skąd wydalane jest na zewnątrz w formie odbijania - część powietrza przechodzi jednak dalej, do jelit. Wraz z każdym aktem połykania do żołądka przedostaje się około 2-3 mililitry powietrza. Głęboki wdech może spowodować przemieszczenie do żołądka l-2 ml powietrza.
Jak można sobie pomóc? Otóż jest kilka sposobów. Najprostsze z nich to:
  • przestrzeganie diety, należy zrezygnować z pokarmów rozdymających (np. fasola, groch, kapusta, kalafior),
  • posiłki należy spożywać powoli, bez pośpiechu,
  • wskazany spacer po posiłku,
  • unikanie czynności powodujących połykanie powietrza (np. rozmowa przy jedzeniu, żucie gumy),
  • unikanie picia napojów gazowanych,
  • pozytywny skutek dają herbatki ziołowe: kminek, koper włoski, mięta pieprzowa – tymi ziołami można też przyprawiać ciężkostrawne potrawy,
  • należy unikać zdenerwowania, pośpiechu, nadmiernego wysiłku.
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-01, 12:59   #8
anniiaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: powietrze w brzuchu

właśnie na sylwestra jadłam powoli i nie rozmiawiałam podczas posiłków jak to zawsze robie, tańczyłam dużo i piłam goraca herbate czesto i nawet mi to pomogło bo było lepiej tylko pozniej jak napilam sie szampana to było gorzej bo to jednak gazowane ale gdyby nie on to byłoby całkiem dobrze
dziękuje za pomoc
anniiaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.