Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 20:01   #1
6agi
Raczkowanie
 
Avatar 6agi
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 111

Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!


Witam i z góry przepraszam jeśli źle usadowiłam wątek ale w opisie jest o "bieżących wydarzeniach z życia politycznego" więc stwierdziłam że tutaj najlepiej pasuje.

Mianowicie chodzi mi o odwołanie naszego prezydenta Mysłowic.
Kto? I w jaki sposób może to zrobić? Czy zwykły obywatel taki jak ja może zacząć zbierać podpisy pod petycją w sprawie tego odwołania i zaangażować ludzi do tego?

Może niektórzy słyszeli w wiadomościach o naszym kochanym prezydencie Mysłowic Osyrze i jego "groźbach". Podobno toczy się sprawa w sądzie w sprawie sfingowanego zamachu na jego osobę, ale dodatkowo Osyra kłóci się z radnymi którzy sprzeciwiają się jego kolejnym zaciąganym kredytom więc pan prezydent stwierdził że inaczej ZAOSZCZĘDZI. Mamy XXI wiek, to nie jakaś wiocha (bez urazy dla tych którzy mieszkają na wsi).

Mysłowickie ciemności opanowały miasto. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta miasta punktualnie o północy 1 marca zostało wyłączone oświetlenie uliczne. Jak się okazuje latarnie zgasły nie tylko na 17 ulicach przy których mieszkają radni z którymi się pan prezydencik pokłócił.
Prezydent nakazał w pierwszej kolejności wstrzymanie od marca utrzymania ulic - odśnieżania, utrzymania czystości, a nawet oświetlania - przy których mieszkają radni optujący za cięciami budżetowymi. Tak też stało się dzisiejszej nocy. Dostawca prądu wstrzymał zasilanie latarni i lamp miejskich według listy ulic jaką otrzymał od magistratu, do odwołania.
Niestety jak się okazuje ze względów technicznych wyłączenie oświetlenia ulicznego przy wskazanych ulicach spowodowało zablokowanie sieci oświetleniowej w ulicach sąsiadujących.
Teraz okazuje się, że prawdopodobnie w sporze o pieniądze ucierpi całe miasto, bowiem wszystko wskazuje na to, że na wyłączonych już ulicach się nie skończy. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że mimo wyłączeń środków na oświetlenie zabraknie już w lipcu. Brakuje też pieniędzy na konserwację oświetlenia w przejściach podziemnych i sygnalizacji świetlnej, także na utrzymanie czystości jezdni i chodników, przejść podziemnych, koszy i ławek, a nawet naprawy dróg. Tym sposobem niebezpiecznie zbliżamy się do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu i życiu mieszkańców miasta jak również innych użytkowników dróg.

Dlaczego? Bo nasz prezydent zadłużył miasto do granicy możliwości (już pomijając fakt że zwolnił sporo ludzi i zatrudnił "swoich".

Jak się go pozbyć?? Licho nie śpi, przestępcy również. Na zewnątrz nic nie byłoby widać gdyby ludzie nie świecili w domach, lub gdyby nie jeździły auta :/ Co można zrobić??

I jeszcze jedno, proszę nie pisać żeśmy sobie go "wybrali". Ja na niego nie głosowałam, ktoś go faktycznie wybrał. Oni zawsze obiecują a potem i tak robią swoje, ale to co ON robi to przekracza wszelkie granice.
__________________
"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."

Edytowane przez 6agi
Czas edycji: 2010-03-02 o 20:03
6agi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:18   #2
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!

Ta, o ile mi wiadomo to przez te kłotnie Mysłowice straciło taką imprezę jak Off Festival?
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:54   #3
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!

Cytat:
Napisane przez mivol Pokaż wiadomość
Ta, o ile mi wiadomo to przez te kłotnie Mysłowice straciło taką imprezę jak Off Festival?
chyba tak. Z tego co ostatnio mowił Rojek, to właśnie przez zamieszanie z dofinansowaniem festiwalu przeniósł się do Katowic.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:54   #4
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!

Jesli chodzi o odwołanie prezydenta miasta musi odbyc sie referendum lokalne. Idea referendum musi wyjsc od władz samorzadowych lub na wniosek mieszkanców- 10% gmina, 5% jesli chodzi o województwo- tyle trzeba podpisów. Referendum jest ważne jesli zagłosuje przynajmniej 30% mieszkanców.
Tyle moge merytorycznie napisac jako maturzystka z wosu, bo tyle mowi moje vademecum Moze sa jakies inne drogi, ale w Lodzi odwolano ostatnio prezydenta i mniej wiecej tak to wygladało...
Tak czy siak niefajnie bardzo jak przy władzy sa ludzie, którzy robia wiecej złego niz dobrego
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 06:45   #5
6agi
Raczkowanie
 
Avatar 6agi
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 111
Dot.: Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!

Cytat:
Napisane przez impegata Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o odwołanie prezydenta miasta musi odbyc sie referendum lokalne. Idea referendum musi wyjsc od władz samorzadowych lub na wniosek mieszkanców- 10% gmina, 5% jesli chodzi o województwo- tyle trzeba podpisów. Referendum jest ważne jesli zagłosuje przynajmniej 30% mieszkanców.
Tyle moge merytorycznie napisac jako maturzystka z wosu, bo tyle mowi moje vademecum Moze sa jakies inne drogi, ale w Lodzi odwolano ostatnio prezydenta i mniej wiecej tak to wygladało...
Tak czy siak niefajnie bardzo jak przy władzy sa ludzie, którzy robia wiecej złego niz dobrego
a wiesz może jak taki wniosek wygląda? kto go może sporządzić? i gdzie takowy dostarczyć? szukając w google znalazłam tylko informację że musi wyjść petycja z podpisami ale nigdzie nie ma co na tym powinno się znaleźć, jakie słowa i do kogo powinno być skierowane :/


właśnie, on się kłóci z radnymi którzy się nie zgadzają na kolejne kredyty i w zwiazku z czym wyłączył oświetlenie na ulicach bo rzekomo IM chciał zrobić na złość :/ ale kto na tym cierpi? mieszkańcy! ciemno jak w D....


Bo samo "Petycja w sprawie odwołania prezydenta Mysłowic Grzegorza Osyry.
Każdy niżej podpisany mieszkaniec jest ZA odwołaniem prezydenta ze stanowiska." nazwisko, nr dowodu, adres, pesel, podpis - chyba nie wystarczy??
__________________
"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."
6agi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 23:52   #6
Checkmybrain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Mysłowice.
Wiadomości: 28
Dot.: Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!

Ja niestety mam to "szczęście", że na mojej ulicy mieszka jeden z radnych. Od pierwszego marca przejście wieczorem bez szwanku z przystanku do domu jest rzeczą niemal niemożliwą. Mieszkam też niestety na osiedlu domów jednorodzinnych, przy lesie, gdzie nie pada ją żadne światła jak w przypadku blokowisk, ciemno tak, że nic nie widać na wyciągnięcie ręki, nigdy nie interesowałam się polityką i mam głęboko gdzieś, kto się z kim kłóci. Nie widzę własnego podwórka, nie wiem, czy ktoś się po nim nie kręci, czy nie dzieje się coś złego. Ja mam to szczęście, że zazwyczaj mój chłopak mnie odprowadza pod dom, a w razie czego mogę pozwolić sobie na taksówkę, ale wiem, że niektórzy muszą ryzykować swoje zdrowie i życie wracając do domu, z powodu idiotycznych zachcianek kochanego prezydenta.
Wiem że to dość brutalne, ale mam nadzieję, że kiedyś ktoś idąc ulicą po ciemku przewróci się i połamie nogi. Ciekawe, czy wtedy kochani politycy wzięliby jakąkolwiek odpowiedzialność i nie tłumaczyli swoich decyzji tym, że "nikomu nie szkodzą".
Owszem, OFF będzie w Katowicach. Rojek powiedział że jest związany z Mysłowicami, ale prezydent nie jest w stanie sfinansować owego festiwalu, więc tym razem odbędzie się w innym miejscu. Gratulacje, naprawdę.
__________________
Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
— Emily Brontë
Wichrowe wzgórza
Checkmybrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:05   #7
Shizuka351
Przyczajenie
 
Avatar Shizuka351
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!

Ja też mieszkam na ulicy koło radnego.Dodatkowo tego, który chciałby zostac następnym prezydentem Mysłowic. Ostatnio przez tą ciemnośc mnie okradli.Dużo osób składało petycje, niektórzy w ramach protestu przestali płacic podatki, ale nadal nic nie robią. Jedyny plus że zaczęli naprawiać drogi.
Shizuka351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 22:07   #8
Nefrytowa Panna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 19
Dot.: Odwołanie prezydenta miasta Mysłowic- pilne!

Cytat:
Napisane przez 6agi Pokaż wiadomość
a wiesz może jak taki wniosek wygląda? kto go może sporządzić? i gdzie takowy dostarczyć? szukając w google znalazłam tylko informację że musi wyjść petycja z podpisami ale nigdzie nie ma co na tym powinno się znaleźć, jakie słowa i do kogo powinno być skierowane :/


właśnie, on się kłóci z radnymi którzy się nie zgadzają na kolejne kredyty i w zwiazku z czym wyłączył oświetlenie na ulicach bo rzekomo IM chciał zrobić na złość :/ ale kto na tym cierpi? mieszkańcy! ciemno jak w D....


Bo samo "Petycja w sprawie odwołania prezydenta Mysłowic Grzegorza Osyry.
Każdy niżej podpisany mieszkaniec jest ZA odwołaniem prezydenta ze stanowiska." nazwisko, nr dowodu, adres, pesel, podpis - chyba nie wystarczy??

poprostu poszukaj ustawy o referendum lokalnym i przeczytaj ( dorzuciłabym też ustawę samorządzie gminnym)

edit: proszę http://www.legeo.pl/prawo/dziennik-ustaw-2000/88/985/

kto czyta ustawy - nie błądzi
__________________
If you have to go
Please go quiet, please go quietly..

Edytowane przez Nefrytowa Panna
Czas edycji: 2010-03-26 o 22:10
Nefrytowa Panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.