Praca w księgarni - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 12:14   #31
porzeczkowe_mydlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Przecież w Matrasie jest umowa zlecenie i jakieś 5.8 na rękę?
Na czas szkolenia umowa zlecenie ale z ubezpieczeniem, czego wcześniej nie miałam i 9 zł brutto za godzinę ( może stawka zależy od miasta ? lokalizacji ? ) .
Jeśli wszystko pójdzie ok jest szansa na dalszą współpracę i umowę o pracę.

Edytowane przez porzeczkowe_mydlo
Czas edycji: 2013-12-09 o 12:16
porzeczkowe_mydlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 12:41   #32
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Praca w księgarni

Nie chce Cię martwic, ale polityka firma jest taka, ze umowę o prace zobaczysz jak swinia niebo. jak chcesz wiecej szczegolow pisz na PW
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 11:57   #33
porzeczkowe_mydlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Praca w księgarni

Możliwe jest, że jest i tak.
Mi zaproponowano już miejsce na normalny etat z umową o pracę (akurat jest jedno wolne miejsce w zespole)

Edytowane przez porzeczkowe_mydlo
Czas edycji: 2013-12-23 o 09:39
porzeczkowe_mydlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 15:55   #34
kingelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 18
Dot.: Praca w księgarni

Nie wiem czy pisaliście tu o Matrasie- to taka sieciowka księgarni. sama ide do nich niedługo na rozmowę, ale opinie mają nienajlepsze- głownie chodzi o zarobki i niemiłych kierownikow, wiec nie wiem czy sie zdecyduje, moze na wakacje chociaz. w kazdym razie poszukałam opinii w internecie na ich temat i mają troche na GoWorku. napisze Wam po rozmowie jakie wrażenie robia
kingelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 17:59   #35
porzeczkowe_mydlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez kingelka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy pisaliście tu o Matrasie- to taka sieciowka księgarni. sama ide do nich niedługo na rozmowę, ale opinie mają nienajlepsze- głownie chodzi o zarobki i niemiłych kierownikow, wiec nie wiem czy sie zdecyduje, moze na wakacje chociaz. w kazdym razie poszukałam opinii w internecie na ich temat i mają troche na GoWorku. napisze Wam po rozmowie jakie wrażenie robia
Na GoWorku jest trochę prawdy, ale też bez przesady.Nie można się całkowicie do tego odnosić.
Bardzo duży zależy od zespołu, podejścia kierownika. Lokalizacji księgarni.
No i co najważniejsze, żeby chciało się pracować.
Widziałam już dużo sympatycznych leniuszków, którym się zdawało, że poczytają sobie książki, pooglądają sobie albumy i nic nie będą robić. Tu niestety trzeba czasami za.... . Zwłaszcza w takim okresie podręcznikowym.

)
porzeczkowe_mydlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 19:11   #36
Raii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 73
Dot.: Praca w księgarni

Odświeżam temat.

Mam jutro rozmowę kwalifikacyjna (w dodatku pierwsza w życiu) w Matrasie. Czy dalej to wszystko wygląda jak kiedyś? Szczególnie jeżeli chodzi o zarobki? Bo nie ukrywam że o jest dla mnie ważna kwestia. Potrzebują kogoś na wakacje, czyli idealnie dla mnie tylko dzięki tej pracy chciałam uzbierać już jakąś kasę na mieszkanie ponieważ jadę na studia do innego miasta i nie chciałabym brać od rodziców. No i oczywiście tam też znajdę pracę, ale nie wiadomo jak to będzie na początku, a z tego co czytam na różnych forach to w Matrasie się za dużo nie dorobię
Raii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 19:30   #37
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez Raii Pokaż wiadomość
Odświeżam temat.

Mam jutro rozmowę kwalifikacyjna (w dodatku pierwsza w życiu) w Matrasie. Czy dalej to wszystko wygląda jak kiedyś? Szczególnie jeżeli chodzi o zarobki? Bo nie ukrywam że o jest dla mnie ważna kwestia. Potrzebują kogoś na wakacje, czyli idealnie dla mnie tylko dzięki tej pracy chciałam uzbierać już jakąś kasę na mieszkanie ponieważ jadę na studia do innego miasta i nie chciałabym brać od rodziców. No i oczywiście tam też znajdę pracę, ale nie wiadomo jak to będzie na początku, a z tego co czytam na różnych forach to w Matrasie się za dużo nie dorobię
stawka zależy od miasta, ale najczęściej jest to 7,50 brutto

rozmowa kwalifikacyjna - pytanie o to co czytasz, kto dostał ostatnio Nike albo Nobla literackiego, może być pytanie o nowości wydawnicze więc warto zajrzeć na stronę księgarni
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 13:39   #38
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Praca w księgarni

"stawka zależy od miasta, ale najczęściej jest to 7,50 brutto"
Sorry, szukają wolontariuszy czy co?
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 17:16   #39
renia92
Zakorzenienie
 
Avatar renia92
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 268
Dot.: Praca w księgarni

Do mnie dziś dzwonili zapraszali na rozmowę kwalifikacyjną. Uzyskałam informację, że stawka to 8-10 zł brutto, w zależności jak ktoś sobie wynegocjuje.
__________________
renia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 18:51   #40
Sonjak
Przyczajenie
 
Avatar Sonjak
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: DŚ
Wiadomości: 20
Dot.: Praca w księgarni

Byłam dziś na rozmowie z księgarni Świstak i tak:
praca pon-pt 10h
wekeendy co drugi 8h
stawka:
lipiec 1000zł; sierpień 1300zł, wrzesień 1600zł. W lipcu można wziąć dwa dni wolne, we wrześniu jeden a w sierpniu w ogóle.
Sonjak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 16:08   #41
ikonka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w księgarni

Kochane! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może się wypowiedzieć, jak wygląda praca w Matrasie dzisiaj? Czy warunki choć trochę się polepszyły? Czy żałujecie, że pracujecie/ pracowałyście w tej sieciówce? Czy w końcu wzmianka o możliwości otrzymania umowy o pracę, po odbębnieniu dwóch próbnych miesięcy, jest realna? Zaczynam za parę dni i mam mieszane uczucia... Bardzo proszę o opinię.
ikonka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 16:43   #42
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez ikonka321 Pokaż wiadomość
Kochane! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może się wypowiedzieć, jak wygląda praca w Matrasie dzisiaj? Czy warunki choć trochę się polepszyły? Czy żałujecie, że pracujecie/ pracowałyście w tej sieciówce? Czy w końcu wzmianka o możliwości otrzymania umowy o pracę, po odbębnieniu dwóch próbnych miesięcy, jest realna? Zaczynam za parę dni i mam mieszane uczucia... Bardzo proszę o opinię.

Ja mam rozmowę w tej księgarni niedługo i czy mogłabyś powiedzieć o co się pytają?
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 16:52   #43
ikonka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w księgarni

Głównie o książkach rozmawiałam z kierownikiem. O tym co lubię czytać, o nowościach wydawniczych, czyli krótko mówiąc - pan ewidentnie sprawdzał moją wiedzę z literatury. Oprócz tego padło pytanie, dlaczego aplikuję do księgarni, czy wiąże w jakiś sposób swoją przyszłość z Matrasem. Rozmowa była bardzo przyjemna. Tylko gorzej te warunki. Lekko ponad 5 zł na godzinę, to mało gdzie można już spotkać. To faktycznie, lepiej portierem być, bo przynajmniej będzie czas na czytanie tych książek.
ikonka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 17:45   #44
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez ikonka321 Pokaż wiadomość
Głównie o książkach rozmawiałam z kierownikiem. O tym co lubię czytać, o nowościach wydawniczych, czyli krótko mówiąc - pan ewidentnie sprawdzał moją wiedzę z literatury. Oprócz tego padło pytanie, dlaczego aplikuję do księgarni, czy wiąże w jakiś sposób swoją przyszłość z Matrasem. Rozmowa była bardzo przyjemna. Tylko gorzej te warunki. Lekko ponad 5 zł na godzinę, to mało gdzie można już spotkać. To faktycznie, lepiej portierem być, bo przynajmniej będzie czas na czytanie tych książek.
to większą stawkę dostawałam na produkcji, chyba jednak się nie skuszę, chociażby dlatego, że miałabym pracować na 1/2 etatu
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 17:55   #45
ikonka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w księgarni

Spróbuj, dowiedz się, może u Ciebie te warunki są trochę lepsze Ja się trochę podłamałam, bo chciałam znaleźć jakaś fajną pracę, gdzie stawka minimalna nie jest wyrwana z kosmosu, tylko realna i motywująca. A fakt obcowania z ukochanymi książkami nie wynagrodzi mi jednak marnych 900 zł na koncie :P
ikonka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 18:02   #46
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez ikonka321 Pokaż wiadomość
Spróbuj, dowiedz się, może u Ciebie te warunki są trochę lepsze Ja się trochę podłamałam, bo chciałam znaleźć jakaś fajną pracę, gdzie stawka minimalna nie jest wyrwana z kosmosu, tylko realna i motywująca. A fakt obcowania z ukochanymi książkami nie wynagrodzi mi jednak marnych 900 zł na koncie :P
myślę, że o wiele więcej nie dostanę, na dodatek chciałam tą pracę mieć w większym mieście żeby móc zamieszkać z chłopakiem, ale za taką stawkę czy nawet te 6 zł, jeśli dadzą też będzie ciężko.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

ikonka 321-> a Ty podejmujesz się tej pracy? będziesz zatrudniona na cały etat?
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 18:09   #47
ikonka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w księgarni

Mam zacząć w przyszłym tygodniu na cały etat. Ale w mojej głowie coraz więcej wątpliwości się pojawia, bo byłam już na tylu rozmowach, gdzie naprawdę fajne warunki oferowali, a tu trochę kiepsko to wygląda. Niby mam dopiero od października zacząć studia zaoczne, więc trochę czasu na znalezienie pracy jeszcze jest, ale już sama nie wiem, co mam robić :P
ikonka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 18:12   #48
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez ikonka321 Pokaż wiadomość
Mam zacząć w przyszłym tygodniu na cały etat. Ale w mojej głowie coraz więcej wątpliwości się pojawia, bo byłam już na tylu rozmowach, gdzie naprawdę fajne warunki oferowali, a tu trochę kiepsko to wygląda. Niby mam dopiero od października zacząć studia zaoczne, więc trochę czasu na znalezienie pracy jeszcze jest, ale już sama nie wiem, co mam robić :P
a szukałaś pracy głównie przez internet czy roznosiłaś CV? ja też zamierzam od października zacząć studia zaoczne i niektórym pracodawcom to się nie podoba
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 18:19   #49
ikonka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
a szukałaś pracy głównie przez internet czy roznosiłaś CV? ja też zamierzam od października zacząć studia zaoczne i niektórym pracodawcom to się nie podoba
Głównie wysyłam. Sporadycznie, gdzieś zostawiam CV. Odzew niby jakiś jest, ale po przeprowadzonej rozmowie już cisza Pójdę do tego Matrasa, zobaczę jak jest, zdam relację tutaj. Jak coś, zawsze można się zwolnić. A lepszej pracy będę szukać w międzyczasie.
ikonka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 18:22   #50
201703271121
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 365
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez ikonka321 Pokaż wiadomość
Głównie wysyłam. Sporadycznie, gdzieś zostawiam CV. Odzew niby jakiś jest, ale po przeprowadzonej rozmowie już cisza Pójdę do tego Matrasa, zobaczę jak jest, zdam relację tutaj. Jak coś, zawsze można się zwolnić. A lepszej pracy będę szukać w międzyczasie.
a w jakim mieście będziesz pracować, jeśli można spytac?
201703271121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 18:24   #51
kingga92
Przyczajenie
 
Avatar kingga92
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Praca w księgarni

Ciekawe co im to przeszkadza, że ktoś sobie studiuje zaocznie w weekendy? Chyba taki pracodawca powinien się cieszyć, że będzie miał mądrzejszego pracownika...
kingga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 18:30   #52
ikonka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez summerlove0 Pokaż wiadomość
a w jakim mieście będziesz pracować, jeśli można spytac?
Łódź
ikonka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 16:59   #53
V88
Rozeznanie
 
Avatar V88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: M.
Wiadomości: 678
Dot.: Praca w księgarni

Dziewczyny, podbijam wątek. Coś się zmieniło w kwestii zarobków w Matrasie? Pojutrze idę na rozmowę kwalifikacyjną i nie wiem czego się spodziewać. W ofercie pracy było napisane, że umowa o pracę, ale z tego co tu czytam to raczej ściema.
__________________
Walczę
64-63-.....-58,1 - ... -53
V88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 17:12   #54
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Praca w księgarni

3 miesięczny okres próbny, umowa o pracę gdy się "spodobasz"
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 23:53   #55
Doreenka
Przyczajenie
 
Avatar Doreenka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w księgarni

Zarobki na zleceniu 8-8,50/h, z umową różnie bywa, zależy od kierownika, chociaż zazwyczaj nie wcześniej niż po 6 miesiącach (tak przynajmniej jest w B-szczy).
__________________
Kobiety rodzą się aniołami , ale kiedy życie połamie im skrzydła, pozostaje już tylko latanie na miotle...
Doreenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 17:25   #56
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: Praca w księgarni

A ktoś z tu obecnych pracuje w Świecie Książki i mógłby powiedzieć coś o warunkach pracy? Szczególnie Łódź mnie interesuje
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 18:16   #57
venea1273
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w księgarni

Hej - żeby nie dublować - odświeżam wątek - jeśli ktoś tu jeszcze zagląda i chciałby się czegoś dowiedzieć o pracy w księgarni - piszcie śmiało - bo mało można znaleźć aktualnych info na ten temat Pracowałam w 2 dużych sieciach - od razu powiem, że nie w Matrasie, który został zlikwidowany - i jeśli ktoś potrzebuje dokładniejszych i aktualniejszych info - chętnie pomogę. Postaram się być obiektywna choć trochę ciężko - bo wiadomo, że trafiło się w pracy na różnych ludzi....
venea1273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 14:42   #58
Kamila10525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w księgarni

Mam ofertę pracy w księgarni dlatego mam parę pytań. Gdzie mogę o nie zapytać?
Kamila10525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 16:56   #59
venea1273
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w księgarni

Hej - jeżeli chcesz pisać na forum to śmiało - jeśli wolisz - napisz na priv - postaram się pomóc
venea1273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 13:18   #60
Nostalgion
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 45
Dot.: Praca w księgarni

Ja w sezonie podręcznikowym na rękę zarabiałam ponad 3,5 tys zł i jak widzę, że godzicie się na mniejsze stawki to aż mną wzdryga.
Księgarnie bardzo dużo zarabiają, a praca na najniższej to czysty wyzysk.
Nostalgion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-20 20:44:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.