Czy w ten sposób schudnę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-18, 18:10   #1
CzoSieDzieje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15

Czy w ten sposób schudnę?


Hej, mam takie małe pytanie. Zazwyczaj na co dzień zjadam śniadanie w domu (bułka lub kanapka + jakieś ciastko czy coś innego z cukrem), drugie śniadanie w szkole (bułka lub kanapka), w domu jem obiad (około 15:00, jakoś nie mam wpływu na to co będę jadł, jem to co jest), około 19:00 - 20:00 kolacja, jakaś kanapka czy płatki z mlekiem. Między tymi posiłkami lubię sobie zjeść jakiegoś batonika, ciastka, żelki czy inne. I tu jest problem...

Chcę lekko schudnąć (kilka kilogramów). Czy dam radę, jeśli odmówię sobie tego dojadania pomiędzy posiłkami i ograniczę śniadanie do kanapki, zamiast zjadać coś jeszcze? Do tego mam dwa razy w tygodniu w-f, ale mogę też ćwiczyć w domu. Jak mam ćwiczyć, czy dam radę schudnąć?
CzoSieDzieje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 08:00   #2
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Cytat:
Napisane przez CzoSieDzieje Pokaż wiadomość
Hej, mam takie małe pytanie. Zazwyczaj na co dzień zjadam śniadanie w domu (bułka lub kanapka + jakieś ciastko czy coś innego z cukrem), drugie śniadanie w szkole (bułka lub kanapka), w domu jem obiad (około 15:00, jakoś nie mam wpływu na to co będę jadł, jem to co jest), około 19:00 - 20:00 kolacja, jakaś kanapka czy płatki z mlekiem. Między tymi posiłkami lubię sobie zjeść jakiegoś batonika, ciastka, żelki czy inne. I tu jest problem...

Chcę lekko schudnąć (kilka kilogramów). Czy dam radę, jeśli odmówię sobie tego dojadania pomiędzy posiłkami i ograniczę śniadanie do kanapki, zamiast zjadać coś jeszcze? Do tego mam dwa razy w tygodniu w-f, ale mogę też ćwiczyć w domu. Jak mam ćwiczyć, czy dam radę schudnąć?
Musisz ograniczy to pieczywo, bo IMO za duzo go jesz. Nie ograniczaj sniadan, na sniadanie akrat mozesz sobie pozwolić ALE nie wiecej ciasta, tylko np jajecznica z warzywami, twarog z dodatkami i ciemnym pieczywem, owianka o i ile lubisz z dodatkami np orzechami czy ziarnami, albo 2 dwie solidne kromki razowca z dodatkami w postaci wedliny i warzyw.
Ja bym wyrzuciła wszelkie słodycze. Zastąp je owocami np bananem.
Staraj się jesc 4 do 5 posiłków.
Jesli nie masz wpływu na to co jest na obiad, zjadaj mniej gdy potrawa jest b. tłusta. Nie mozesz poprosić rodzicó by przygotowali np to samo tylko w dietetczny sposb? Gdy u mnie w domu mama robi np rybę, w panierce smaży na oleju, każe jej zostawiac dla mnie osobno i np robie ją na parzę albo zapiekam we folii w piekarniku. To samo robie z miesami. Gdy masz na obiad np nalesniki czy pierogi staraj się jesc ich mniej. Są to produkty z mąki białej, która nie sprzyja redukcji.
Na zupę nie masz wpływu, wiadomo, ale np nie dopychaj się pieczywem.
Na kolację zjedz jakieś białko a nie węglowodany ( pieczywo czy platki to wlasnie wegle).
Ale pamiętaj tez by nie eliminowac calkiem tluszczy, bo są niezbedne do redukcji!!!
Poczytaj

KLIK
KLIK
KLIK
KLIK <- przykladowe jadlospisy P, U, R, ciebie interesuje R, mozesz zaczerpnac jakies posiłki z tego gdy nie masz pomysłu

Co do cwiczen, ile masz lat i ile kg chcesz schudnąć ?
Mozesz poszerzyc swoją aktywnośc np o basen, rower, rolki, bieganie, w zimie łyzwy.
To wszystko zalezy w jakim jestes wieku, dlatego nie bede doradzac i opisowac treningu silowego.
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14




Edytowane przez Unex
Czas edycji: 2013-09-19 o 08:02
Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:27   #3
Treia
Przyczajenie
 
Avatar Treia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Im późniejsza pora dnia, tym mniej węglowodanów.
Jeśli ćwiczysz, to węglowodany przed i po treningu oraz rano.
Jeśli lubisz pieczywo, to zastąp biały chleb czy bułki chlebem razowym czy żytnim.
Treia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:52   #4
Artema
Przyczajenie
 
Avatar Artema
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

To prawda, białego pieczywa i tych wszystkich batonów jak najmniej. Ze swojej strony polecam picie codziennie od razu po przebudzeniu szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny (sok może być taki z butelki 100% od biedy), to pobudza trawienie i oczyszcza jelita. A masz możliwość czasem sobie coś ugotować? Np. przygotować więcej na parę dni?
Artema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 11:55   #5
Treia
Przyczajenie
 
Avatar Treia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Ciepła woda na czczo, woda z miodem - to bardzo dobry pomysł
Treia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 19:03   #6
magdamagdalena972
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 33
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Jak masz problemy z dojadaniem, czyli odczuwasz takie ciągłe uczucie głodu to możę pójdź do dietetyka to ci przepisze jakiś środek który zabija uczucie głodu.
magdamagdalena972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 10:02   #7
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Cytat:
Napisane przez magdamagdalena972 Pokaż wiadomość
Jak masz problemy z dojadaniem, czyli odczuwasz takie ciągłe uczucie głodu to możę pójdź do dietetyka to ci przepisze jakiś środek który zabija uczucie głodu.
Ale po co sie faszerowac tabletkami, kiedy mozna podjadac cos zdrowego co ma smak?

Na przyklad marchewki, orzeszki, suszone owoce...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 12:47   #8
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Ale po co sie faszerowac tabletkami, kiedy mozna podjadac cos zdrowego co ma smak?

Na przyklad marchewki, orzeszki, suszone owoce...
Ponieważ suszone owoce i orzechy są bardzo kaloryczne. Wbrew pozorom, niektórych warzyw także nie powinno się jadać w większych ilościach, gdy jest się na diecie redukcyjnej.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 15:00   #9
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Rozumiem to wszytsko, ale widac, ze chlopak jest mlody wiec po co mu od razu do glowy tabletki wkladac zamiast podpowiedziec co zamiast batonika zdrowszego...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 07:23   #10
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Cytat:
Napisane przez Honorata77 Pokaż wiadomość
Ponieważ suszone owoce i orzechy są bardzo kaloryczne. Wbrew pozorom, niektórych warzyw także nie powinno się jadać w większych ilościach, gdy jest się na diecie redukcyjnej.
natomiast orzechy sa zalecane jako naturalne zrodlo dobrego tluszczu wiec lepiej zjesc garstke orzechow (wiadomo ze nie slonych albo nie w czekoladzie) zamiast batona. Nikomu to nie zaszkodzi.
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 07:32   #11
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;4311899 5]natomiast orzechy sa zalecane jako naturalne zrodlo dobrego tluszczu wiec lepiej zjesc garstke orzechow (wiadomo ze nie slonych albo nie w czekoladzie) zamiast batona. Nikomu to nie zaszkodzi.[/QUOTE]

Owszem, garstkę, a nie całą torebkę, żeby zagłuszyć głód. Orzechy powinny być tylko uzupełnieniem diety przy odchudzaniu.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 07:40   #12
kkk123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Ja w jadłospisie od dietetyka dostałam orzechy np jako dodatek do sałatek owocowych lub owsianek, nie ma ich wtedy zbyt dużo
kkk123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 11:26   #13
zdrowy_slonecznik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 15
Dot.: Czy w ten sposób schudnę?

Likwidowanie dojadania/ podjadania na pewno nie zaszkodzi, ale nie wiem czy pomoze Ci osiągnąć wymarzony efekt ...
zdrowy_slonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.