kilka dylematów :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-09, 07:33   #1
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344

kilka dylematów :)


Witajcie!!

Od jakiegoś czasu (prawie 3 miesiące) odżywiam się zdrowo i dużo ćwiczę, schudłam już ponad 8 kg od około 3 tygodni regularnie chodzę na siłownię/zajęcia fitness
i tu rodzi się kilka pytań:
1) często chodzę na poranne zajęcia o 9 lub 10, wstaję 2 - 2,5h wcześniej, aby zjeść śniadanie, co powinnam wtedy wybrać? Czy owsianka jest ok? Czy lepiej postawić na węgle proste? Bo tak sobie myślę, że jeśli zjem tą owsiankę to podczas treningu czerpię energię z węgli uwalnianych ze śniadania zamiast z tłuszczu no i mam mętlik w głowie
2) Czy jeśli np. truchtam na bieżni ok.15 min, potem idę na zajęcia np. brzuchomania lub trening z XCO to czy ma sens robienie po tych zajęciach ćwiczeń na inne partie ciała? Przykładowo, wychodzę z brzuchomanii, gdzie ćwiczone były przede wszystkim mięsnie brzucha a potem idę na maszyny, gdzie ćwiczę z lekkim obciążeniem mięśnie pleców/nóg?
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 09:35   #2
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: kilka dylematów :)

Nie jestem specjalistką, ale jedyne co nasuwa mi się na myśl po przeczytaniu Twojego postu to to, że pływając nie musisz skupiać się na spalaniu tłuszczu, tylko na rzeźbie mięśni całego ciała, a wówczas pobór energii ze śniadania jest jak najbardziej ok, tym bardziej, że przecież pływanie jest wysiłkowe i musisz mieć jakąś energię, a z czego ją masz mieć, jak śniadanie będzie liche? ;-)
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 11:27   #3
kromi
Raczkowanie
 
Avatar kromi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: kilka dylematów :)

Ja myślę, że warto właśnie robić ćwiczenia na różne partie ciała, nie skupiać się na jednej części, ale pracować nad sobą kompleksowo... wtedy daje to najlepsze efekty. Gratuluje wytrwałości!
kromi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.