Praca licencjacka (pedagogika) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-13, 11:42   #1
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139

Praca licencjacka (pedagogika)


...

Edytowane przez zerooo
Czas edycji: 2016-04-15 o 21:22
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 17:08   #2
KotekWKrate
Przyczajenie
 
Avatar KotekWKrate
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: Praca licencjacka (pedagogika)

Nie pomogę Ci dużo, bo sama zaczyna w tym semestrze seminarium i jeszcze nie wiem co mnie czeka, ale spróbuję coś doradzić

A może by tak spróbować ugryźć temat z innej strony... Zapytać o rodziców o powody tego, że sadzają dzieci przed tv, o świadomość szkodliwości takiego działania. Lub- samotne dziecko- internet jako narzędzie do poszukiwania znajomych, popularności. Dlaczego dzieci chcą być popularne w internecie? "Hejting" (bardzo modny i aktualny temat). Dlaczego dzieci czują się anonimowe na portalach społecznościowych/internecie ogólnie? Dlaczego dzieci w społeczności internetowej wykazują agresywne zachowanie w stosunku do kogoś, kto ma odmienne zdanie? Internet- źródło wiedzy, czy zabójca kreatywności? Czy rodzice mają jeszcze jakiś autorytet u swoich dzieci, czy liczy się tylko popularność w internecie? Nowy typ uzależnienia- uzależnienie od internetu, portali społecznościowych, życia na pokaz. Do czego prowadzi życie na pokaz (przykład niektórych blogerek domowych, które udają idealne życie w zamian za popularność- do czego to może doprowadzić? czemu chcemy naśladować takich ludzi?). Kultura wizualna i jej wpływ na samodzielność myślenia i podejmowania decyzji. Internet i telewizja a analfabetyzm wtórny...

Zapewne wszystkie te hasła, które rzuciłam są lub był już przebadane, ale może zainspiruje Cię to do czegoś Powodzenia
KotekWKrate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 17:33   #3
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Praca licencjacka (pedagogika)

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
Otóż, mojej promotor nie spodobał się ten temat. Wg niej, jest on dość powszechny i jest już duża ilość badań na ten temat ... Wolałaby, żeby nasze tematy były bardziej innowacyjne. Żeby "zaskoczyć komisję". Bo co na mój temat powie komisja, bo właśnie "jest to dość powszechny problem i na ten temat jest duża ilość badań". Być może ja nie znam idei pracy licencjackiej, ale to (praca innowacyjna) chyba bardziej dotyczy doktoratu niż licencjatu. Tym bardziej że jest to moja pierwsza praca i chciałabym zacząć od czegoś, do czego znajdę stosowną literaturę (i nie mieć z nią problemu - że nie będzie jej wcale). Próbowałam skracać temat, zawężać ale w literaturze znajduję po 1 stronie zawężonego problemu.
Akutualnie piszę pracę magisterską właśnie z pedagogiki, a że licencjat mam za sobą to mogę coś powiedzieć w tym temacie .

We wstępie swojej pracy dyplomowej wyjaśniasz m.in. dlaczego twój temat jest inny od wszystkich i właśnie jemu poświęciłaś swoją pracę, więc nie może być tak, że piszesz o czymś co już jest zbadane na wszystkie strony, bo co w tym odkrywczego (przecież nie będziesz przepisywać książek ani spisywać badań, które ktoś już wcześniej zrobił i nic od siebie)? Trzeba pokazać komisji, że twoja praca jest czymś nowym i się wyróżnia
Możesz spóbować ugryźć problem z innej strony lub go zawęzić np. do konkretnego wieku dzieci lub tak jak tu już ktoś ci podpowiedział może skupić się na rodzicach i zadać im pytania do tego tematu, może przebadać tych, którzy są w twoim otoczeniu (np. w konkretnej szkole, do której masz dostęp)?
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo

Edytowane przez kinguska01
Czas edycji: 2016-04-13 o 17:35
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 19:57   #4
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Praca licencjacka (pedagogika)

Dzięki dziewczyny!
Już zawęziłam temat. Zobaczymy co będzie
Dzięki jeszcze raz!

Temat można zamknąć.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-13 20:57:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.