Nie wiem co z tym zrobić?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-15, 08:53   #1
Prywatna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295

Nie wiem co z tym zrobić??


Moje dziecko chodzi pierwszy rok do przedszkola. I niby wszystko dobrze, aż tu nagle......
Niespodziewana rozmowa z pomocą, która mówiła, że dziecko powinno umieć to i to....i że nie powinno płakać jak się mu coś nie pozwoli. A ja jej na to, że niby tak, ale to są przecież tylko trzylatki. A ona, na to oburzona "Co????!!!!" Więc jej mówię, że sama mam pedagogiczne wykształcenie i wiem co dziecko powinno umieć, ale wiem, że to są tylko dzieci i mają prawo zareagować płaczem. Niby wyszło, że ja mam rację, ale zasiała we mnie swoimi tekstami niepokój, a właściwie tym oburzeniem - co tam się dzieje, zwłaszcza, że dziecko ma ostatnio nocne koszmary. I doprawdy nie wiem co z tym powinnam zrobić???/ Pogadać z nauczycielką? Ale, ta pomoc będzie to widziała i nie wiem czy nie zaszkodzę tylko dziecku. On jest mały i może nie powie mi wszystkiego
Prywatna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 10:24   #2
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

nie masz podglądu on-line w przedszkolu? (pytam jak najbardziej powaznie, ja rozważam posłanie dziecka tylko do placówki którą mogę non stop podglądać, wydawało mi się, że to taka trochę norma już się robi)...ale może się mylę...
a czego dziecko konkretnie nie umie?
z czym ma problemy?
bardzo chaotycznie opisałaś problem, mozesz jakoś uporządkować na co konkretnie pomoc zwróciła ci uwagę?
czy dziecko opowiada jakieś "ciekawe" historyjki dotyczące przedszkola/dzieci z przedszkola/pań/jedzenia itp?
a moze wręcz przeciwnie- dziecko nie chce mówić o tym co robi w przedszkolu, nie zwierza sie z tego co robiło, nauczyło się, nie chce się chwalić?

zawsze możesz (chyba) wpaść niezapowiedziana na zajęcia i obczaić co się dzieje (nie tylko z twoim dzieckiem ale ogólnie)czy dzieci są zajęte, czy zostawione samym sobie, czy panie przedszkolanki się interesują, prowadzą jakieś zajęcia, czy tylko kawki piją i gazety czytają ? z rodzicami innych dzieci też pogadaj- nie koniecznie twoje dziecię ci sie zwierzy, ale moze inni rodzice zauważyli coś niepokojącego?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2011-11-15 o 10:25
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 10:24   #3
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Cytat:
Napisane przez Prywatna Pokaż wiadomość
Moje dziecko chodzi pierwszy rok do przedszkola. I niby wszystko dobrze, aż tu nagle......
Niespodziewana rozmowa z pomocą, która mówiła, że dziecko powinno umieć to i to....i że nie powinno płakać jak się mu coś nie pozwoli. A ja jej na to, że niby tak, ale to są przecież tylko trzylatki. A ona, na to oburzona "Co????!!!!" Więc jej mówię, że sama mam pedagogiczne wykształcenie i wiem co dziecko powinno umieć, ale wiem, że to są tylko dzieci i mają prawo zareagować płaczem. Niby wyszło, że ja mam rację, ale zasiała we mnie swoimi tekstami niepokój, a właściwie tym oburzeniem - co tam się dzieje, zwłaszcza, że dziecko ma ostatnio nocne koszmary. I doprawdy nie wiem co z tym powinnam zrobić???/ Pogadać z nauczycielką? Ale, ta pomoc będzie to widziała i nie wiem czy nie zaszkodzę tylko dziecku. On jest mały i może nie powie mi wszystkiego
z kim? kim jest pomoc?
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 10:31   #4
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
z kim? kim jest pomoc?

Poza przedszkolanką są w przedszkolach tzw. pomoce. Taka funkcja.


Co do dziecka: mówisz, że ma nocne koszmary, jeśli wcześniej ich nie miało tzn. że coś jest na rzeczy,

Mam siostrzeńca 2,5 roku. Dopiero praktycznie teraz zaczyna cokolwiek mówic, powtarza wyrazy, ale o zdaniach zapomnij. Są dzieci, które w jego wieku mówią płynnymi zdaniami.

Był u psychologa, logopedy, zresztą lekarzy odwiedził chyba wszystkich z powodu operacji serca i 2 miesięcznemu unieruchomieniu praktycznie jak był niemowlakiem. I co? I wszystko jest w porządku. Po prostu niektóre dzieci później zaczynają mówic.

Skoro Twoim zdaniem z Twoim dzieckiem wszystko jest ok, a że tak powiem, dodatkowo nawet od strony "naukowej" znasz się na rzeczy. To tak jest.

Jeśli masz taką możliwośc, zrób maluchowi dzien dwa urlopu od przedszkola i pomyśl co dalej.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 10:33   #5
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

dzięki za wyjaśnienie jeśli wiesz, że z dzieckiem jest wszystko ok, to powiedz rzeczonej pomocy, żeby się nie wtrącała. pogadałabym też z panią przedszkolanką. Nie da się pewnie przenieść dziecka do innej grupy, żeby nie był narażony na kontakt z kąśliwą babą?

pogadaj też z dzieckiem, jesteś pedagogiem, to powinnaś znaleźć odpowiedni sposób, żeby z niego powyciągać takie informacje.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 10:38   #6
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Mnie się zapaliło czerwone światło. Coś jest na rzeczy. Nie można być jedną z tych przewrażliwionych mamusiek, ale ja bym poobserwowała małego. Może pogadała z innymi rodzicami jakie mają opinie na temat przedszkola. Porównała zachowania dzieci i ich umiejętności. Nie wiem.
Może jakieś mamy się wypowiedzą na ten temat, ja nie mam doświadczenia.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 10:54   #7
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Witaj, jestem mamą trzylatka.
W grupie Igora są dwie nauczycielki i dwie pomoce. Po pierwsze - nie wiem jak jest u Ciebie - ale u nas w przedszkolu pomoc nie ma prawa do wypowiadania się o dziecku - tylko nauczycielka może rozmawiać z rodzicem na temat zachowania i umiejętności dziecka.

I teraz sprawa, którą poruszyłaś... U mnie było podobnie - jedna z nauczycielek zasugerowała nam, że dziecko może mieć kłopoty bo histerycznym płaczem reaguje na konieczność rysowania... nie lubi rysować ogólnie, a tymbardziej, gdy ktoś mu karze to robić na zawołanie pt. siadamy i rysujemy. Igor jest nerwuskiem, gdy mu się coś nie podoba na pewno okaże to krzykiem i złością, gdy jest do czegoś zmuszany. Ale są na niego sposoby i wiemy jak go uspokoić ... po sugestii, że to nasza wina i, że dziecko odstaje od innych oraz po tym jak synek powiedział, że pani J. kazała mus iedzieć na dupie (tu doslowny cytat) poszliśmy do przedszkola i porozmawialiśmy z obiema nauczycielkami. Druga od razu się wycofała z tego co mówiła w konfrontacji... Nauczycielka z 30 letnim stażem i miłością do swojego zawodu (głownie ze względu na nią wybraliśmy to przedszkole) wyjasniła nam, że Igi rzeczywiście się stawia przy rysowaniu, ale jest to oznaka jego buntu wobec nowych zwyczajow panujacych w przedszkolu i że potrafi rysować, a nawet jeśli odstaje od innych to tylko kwestia predyspozycji, i ma jeszcze czas, żeby się nauczyć wszystkiego. Wyjasniła, że z odp podejściem niedlugo sam będzie wołal o kartkę itp a jeśli nie to na pewno przestanie się buntowac tylko przyzwyczai się do przedszkolnego harmonogramu ...


Tak więc polecam rozmowę z nauczycielką i wyjaśnienie. A jeśli dziecko ma koszmary tymabrdziej. Może sposób podejścia do dziecka powoduje takie a nie inne reakcje. Może któraś z Pań krzyknęła, powiedziała coś niemiłego ... (tu cytat jak u mnie siadaj na dupie i dodatkowa awersja do rysowania).
Piszesz, że masz wykształcenie pedagogiczne, więc na pewno uda Ci się wypytać synka o powody, bez sugerowania odpowiedzi ... na pewno z tej plątaniny zdań trzylatkowych uda ci się wyciągnąć coś, co rozjaśni sytuację.

Aha. Od czasu rozmowy w przedszkolu nie ma tematu ... Igor przynosi swoje rysunki (bazgrolki raczej hihi) do domu i opowiada co robił i jak - choć ostatnio przyniosł czystą kartkę i powiedzial że ryczał bo nie chcial rysowac i siedział przy stoliku przemyslen, ale już nie bedzie się tak często denerwował haha
Pozdrawiam

Edytowane przez becia_leszno
Czas edycji: 2011-11-15 o 11:03
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 12:12   #8
ananna
Raczkowanie
 
Avatar ananna
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Z mojego miejsca na Ziemi
Wiadomości: 280
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Porozmawiaj z nauczycielka, a jesli maly nie przestanie miec koszmarow, albo np. zacznie cos opowiadac, co jest nie tak, to zawsze mozesz zmienic przedszkole.
__________________
You only live once. But if you do it right, once is enough.
Kubuś
ananna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:42   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

To kolejny taki przypadek, o którym słyszę. Moja 4-letnia bratanica też jest "czarną owcą" w przedszkolu, ponieważ nie robi tego co inne dzieci, albo nie tak jak by pani chciała. W jej przypadku pomogła rozmowa matki z dyrekcją, ale mała opowiadała rodzicom co się dzieje - że dostawała kary typu zamykanie w pokoju bez okna, z karę siedzenie pod drzwiami na korytarzu itp.

Moim zdaniem powinnaś porozmawiać z nauczycielkami czy jest coś, co powinno cię niepokoić, jeśli nie ma, to słowami jakiejś tam pomocy nie ma się co przejmować. Dzieci są różne. 3-latki to jeszcze małe dzieci i to, że płaczą nie powinno dziwić kogoś, kto z zawodu zajmuje się ich opieką.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:04   #10
becia_leszno
Zadomowienie
 
Avatar becia_leszno
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Leszno (wlkp.)
Wiadomości: 1 062
GG do becia_leszno
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To kolejny taki przypadek, o którym słyszę. Moja 4-letnia bratanica też jest "czarną owcą" w przedszkolu, ponieważ nie robi tego co inne dzieci, albo nie tak jak by pani chciała. W jej przypadku pomogła rozmowa matki z dyrekcją, ale mała opowiadała rodzicom co się dzieje - że dostawała kary typu zamykanie w pokoju bez okna, z karę siedzenie pod drzwiami na korytarzu itp.

zauważyłam właśnie, że niektóre "nauczycielki" wolałyby, żeby wszystkie dzieci pięknie śpiewały, mówiły wierszyki, rysowały, słuchały pań, chodziły posłusznie jak na smyczy na spacerkach... taka sztanca, zero wychylania się, bo jak masz charakterek i chcesz powalczyć o swoje - nawet jeśli mówimy o buntujących się trzylatkach - to już jest coś nie tak z Tobą... nie rozumiem jakim cudem trzeba pedagogom tłumaczyć, że każdy rozwija się w swoim tempie i ma inny charakter i ma prawo pokazywać emocje - jak trzylatek ma pokazac emocje - płacze i ma do tego prawo.
Oczywiście są skrajne przypadki, że obserwacje w przedszkolu rzeczywiście wskazują na jakieś odchylenia od normy i że nie wszystko można tłumaczyć własnym tempem rozwoju ale nie dajmy się zwariować ...
becia_leszno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 13:55   #11
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Poza przedszkolanką są w przedszkolach tzw. pomoce. Taka funkcja.


Co do dziecka: mówisz, że ma nocne koszmary, jeśli wcześniej ich nie miało tzn. że coś jest na rzeczy,

Mam siostrzeńca 2,5 roku. Dopiero praktycznie teraz zaczyna cokolwiek mówic, powtarza wyrazy, ale o zdaniach zapomnij. Są dzieci, które w jego wieku mówią płynnymi zdaniami.

Był u psychologa, logopedy, zresztą lekarzy odwiedził chyba wszystkich z powodu operacji serca i 2 miesięcznemu unieruchomieniu praktycznie jak był niemowlakiem. I co? I wszystko jest w porządku. Po prostu niektóre dzieci później zaczynają mówic.

Skoro Twoim zdaniem z Twoim dzieckiem wszystko jest ok, a że tak powiem, dodatkowo nawet od strony "naukowej" znasz się na rzeczy. To tak jest.

Jeśli masz taką możliwośc, zrób maluchowi dzien dwa urlopu od przedszkola i pomyśl co dalej.
Ja zaczęłam mówic w wieku ok. 5 lat - od razu całymi długimi zdaniami, zadnego, mama, papa, itp
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 15:03   #12
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam mówic w wieku ok. 5 lat - od razu całymi długimi zdaniami, zadnego, mama, papa, itp

Mój kuzyn nie mówił do około 4 lub 5 roku życia... Naprawdę większość obawiała się, czy z nim wszystko ok.

ale jak zaczął mówić...

Jakie zdania, jakie zwroty frazeologiczne, jakie wygadane i pyskate dziecko z karabinem maszynowym zamiast ust

Jak nie mówił - też było fajnie, błogo...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 15:13   #13
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

....

Edytowane przez klaki
Czas edycji: 2012-08-14 o 20:38
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 16:15   #14
mysia7a
Raczkowanie
 
Avatar mysia7a
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 138
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Zgadzam się z becia_leszno, pomoc nauczyciela nie jest od przekazywania informacji o dziecku. Jeśli rodzic sam się spyta, to ok. Ale ona nie ma prawa mówić żeby dziecko musi to i to, od tego jest nauczyciel.
A 3-latek, wiadomo, nie musi umieć wszystkiego, to jeszcze mały brzdąc, przyjdzie czas kiedy znienacka zrobi coś czego wcześniej nie potrafił. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Mimo wszystko porozmawiałabym z nauczycielką i wyjaśniła całą tą sytuację.


Edytowane przez mysia7a
Czas edycji: 2011-11-15 o 16:25
mysia7a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 16:49   #15
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Coooooooooooooooooooooo?J estem w szoku,a od kiedy to się tyle wymaga od 3 latka?Co prawda ja na pedagogice się nie znam,ale to tylko dziecko i to takie malutkie.
Dla mnie coś jest nie halo,zwłaszcza wykazuje to moczenie nocne.
Powiem tak ,jak mówiłam specjalistką w tej dziedzinie nie jestem,ale na zdrowy rozum to ta pomoc musi się jeszcze douczyć .

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mysia7a Pokaż wiadomość
Zgadzam się z becia_leszno, pomoc nauczyciela nie jest od przekazywania informacji o dziecku. Jeśli rodzic sam się spyta, to ok. Ale ona nie ma prawa mówić żeby dziecko musi to i to, od tego jest nauczyciel.
A 3-latek, wiadomo, nie musi umieć wszystkiego, to jeszcze mały brzdąc, przyjdzie czas kiedy znienacka zrobi coś czego wcześniej nie potrafił. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Mimo wszystko porozmawiałabym z nauczycielką i wyjaśniła całą tą sytuację.

__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:02   #16
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

zgadzam się, (sama studiuje pedagogikę) pomoc nie powinna z Tobą w ogóle zaczynać rozmowy, od tego jest nauczycielka prowadząca i tyle.. pomoc jest do dyspozycji nauczyciela i nie ma prawa oceniać dzieci.. pogadałabym z nauczycielką ale tak po ludzku, czy wszystko jest ok, tak jak normalnie rodzice rozmawiają.. i ewentualnie napomknęła, ze pomoc rozmawiała z Tobą, myślę, że przydałaby się tej pani lekka uwaga od nauczycielki.. a i porozmawiaj na osobności (masz do tego prawo!), pomoc wcale nie musi tego widzieć ani słyszeć..

a i nie bój się, że dziecku zaszkodzisz.. możesz tylko zyskać, jeśli będzie gorzej trzeba i tak interweniować!
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 19:44   #17
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

sytuacja ktora miala miejsce w mojej rodzinie: moja 4 letnia siostrzenica chodzi do przedszkola dosc czesto ubrana w leginsy i bluzki (zakrywajace pupe oczywiscie). Ktoregos razu pani kucharka zaczela sie smiac z malej ze tak to sie na plaze chodzi ubranym a nie do przedszkola, podlapaly to inne dzieci i rowniez zaczyly sie z niej smiac co skutkowalo tym, ze mala nie chciala chodzic do przedszkola i non stop plakala. na szczescie powiedziala o tym mamie. Tata dziewczynki poszedl do przedszkola i zrobil "awanture" ze nie zyczy sobie zeby jakas kucharka zwracala uwage jego corce, od tego jest wychowawca. skonczylo sie na tym ze wychowawczyni porozmawialala z dziecmi i mala znow chetnie zaczela chodzic do przedszkola
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 19:59   #18
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Mój syn na szczęście nie miał problemów w przedszkolu, ale jak czytam wasze historie to masakra, szczególnie zapadła mi w pamięć opowieść Klarissy. Dla mnie to nie do pomyślenia żeby w jakikolwiek sposób piętnować trzylatka lub czterolatka bo czegos nie umie. To Pani jest dla dzieci a nie dzieci dla Pani, do pomoc jest dla dzieci a nie dzieci dla pomocy.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 20:02   #19
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Jestem w szoku jeśli chodzi o zachowanie pomocy jak również jeśli chodzi o sytuacje opisane przez Klarissę i Olę
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 22:32   #20
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

W ogóle dziwi mnie, że kobiety pracujące z małymi dziećmi i na co dzień widzące jak trudne dla dziecka i rodzica są takie codzienne rozstania na kilka godzin potrafią czasem tak bezdusznie podchodzić do dzieci. Moim zdaniem przedszkole powinno zapewnić dziecku opiekę i zabawę, wszelkie zajęcia edukacyjne są tylko dodatkiem (bo tak na prawdę od uczenia i wychowywania jest przede wszystkim rodzic) a rodzicowi dawać poczucie, że jego dziecko jest pod dobrą i czułą opieką. Ale często widzę, że niestety tak nie jest.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 22:44   #21
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Chyba Was przebiję - autentyk z przedszkola: matka usłyszała w przedszkolu, że najprawdopodobniej jej dziecko nie słyszy... pani wychowawczyni poszalała ze swoją wyobraźnią :/

Oczywiście się na początku matka się zdenerwowała, ale potem zaczęła się zastanawiać i dziecko oczywiście do dzisiaj zupełnie zdrowe...
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 08:21   #22
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Ech, bo tak to jest z przedszkolami, że czasem trafisz na solidnych nauczycieli przedszkolnych, którzy pracują z pasją i z powołania, a czasem trafisz na takie właśnie "przedszkolanki" z dowcipów, czyli głupie panie wsadzajace wszystkie dzieci do jednego worka.


Ja wszelkim mamom polecam zapisywanie dzieci do grup integracyjnych. W takich grupach nauczyciele podchodzą do dzieci indywidualnie, dzieci uczą się tego, że odmienność nie jest zła, że chore dzieci nie różnią się od zdrowych niczym (no, oprócz stanu zdrowia) - tak samo lubią się bawić, rysować, śpiewać itd. Uczą się akceptacji osób niepełnosprawnych, a i nauczyciel w takich grupach musi mieć wyższe kwalifikacje no i zwykle jest to nauczyciel raczej z powołania, bo ktoś, kto pracuje w przedszkolu z przymusu tym bardziej nie chce pracować z chorymi dziećmi.

Zauważyłam, że dzieci po grupach integracyjnych w przedszkolu, czy klasach integracyjnych w szkole są bardziej wrażliwe no i potrafią się zachować w towarzystwie osób niepełnosprawnych (czego np. im zazdroszczę, bo ja niezmiennie w towarzystwie jakiejkolwiek osoby niepełnosprawnej nie mam pojęcia, gdzie podziać wzrok, nie wiem, co powiedzieć i czuję się koszmarnie niezręcznie).
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:15   #23
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Mój syn kochał chodzić do przedszkola, bardzo fajne Panie, nie pamiętam żeby cos go zniechęciło. Wszystko było dobrze zorganizowane, gry, zabawy, wycieczki... Bardzo sobie chwalę to przedszkole do którego chodził. Bardzo się w nim rozwinął.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:19   #24
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nie wiem co z tym zrobić??

Może spróbuj porozmawiać z rodzicami innych dzieci czy ich pociechy również inaczej (w złym tego słowa znaczeniu) się zachowują?
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.