toksyczny trójkąt - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-26, 10:52   #1561
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Ja czerpię satysfakcję? Oni czerpali z nas, udawadniajac jaka jestem glupia i ze nic nam sie nie należy. Ale odwróciło sie kazde slowo.
czerpiesz, czerpiesz, sprawiasz wręcz wrażenie, jakbyś cieszyła się z takiego obrotu spraw, że ktoś urodził chore dziecko. i to moim zdaniem jest obrzydliwe.

bo oni to czy tamto kiedyś zrobili - i co z tego? to już całe życie będziesz siedzieć jedną nogą w przeszłości? weź zamknij wreszcie ten rozdział, nie musisz wybaczać, ale mogłabyś choć trochę zapomnieć, bo nigdy nie zbudujesz szczęśliwej przyszłości, jak będziesz taplać się w bagienku przeszłości. idź do jakiegoś psychologa, znajdź sobie jakieś czasochłonne hobby, nie wiem, cokolwiek, bo to nie wyjdzie Ci na zdrowie.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:01   #1562
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Ja czerpię satysfakcję? Oni czerpali z nas, udawadniajac jaka jestem glupia i ze nic nam sie nie należy. Ale odwróciło sie kazde slowo.
Nie wiem o co chodzi.
Dziecko siostry męża jest chore ?
Niby jaki to ma związek z tobą i jej podejściem do świata?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:11   #1563
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: toksyczny trójkąt

bo jego siostra kiedyś powiedziała że małe dzieci nie chorują
i to daje teraz każdejinnej satysfakcję że siostra jej ex urodziła chore dziecko (upośledzone jak twierdzi chociaż nie ma z nimi kontaktu na codzien i tego dziecka na żywo nigdy nie widziała)ale znajomi ja informują
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:13   #1564
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: toksyczny trójkąt

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;70163211]bo jego siostra kiedyś powiedziała że małe dzieci nie chorują
i to daje teraz każdejinnej satysfakcję że siostra jej ex urodziła chore dziecko (upośledzone jak twierdzi chociaż nie ma z nimi kontaktu na codzien i tego dziecka na żywo nigdy nie widziała)ale znajomi ja informują[/QUOTE]
Aha.
Nie rozumiem satysfakcji z choroby dziecka.
To poza moim wyobrażeniem.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:14   #1565
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: toksyczny trójkąt

tu wyjaśnienie .no poza moim też jakim trzeba być podły człowiekiem żeby mieć z tego satysfakcję

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Ten rok był jeszcze taka bitwą. Generalnie w pewnym momencie miałam się bardzo źle, to wszystko otworzyło mi tak oczy, że nie mogłam sobie darować.

2tyg. temu odstawiłam antydepresanty i mam się chyba całkiem dobrze. Za dwa tygodnie lecę na parę dni na urlop i mam nadzieję, że w nowy rok wejdę już świeżą stopą

Jedna rzecz z którą nie potrafię sobie jeszcze poradzić to nienawiśc. Szczególnie do jego siostry. Czasami aż dostaje szczekoscisku, ale to podobno z czasem minie.

Ale tyle przez nią szyderstw zniosłam, lekceważenia, dziewucha miała taki tupet. Nawet oceniala na Skype, że moje dziecko jest zdrowe a ja jestem wariatka, że twierdzę, że chory, bo dzieci nie chorują. Mój ex jeszcze dzień przed wyprowadzka śmiał się, że jestem głupia i nienormalna a nie to co jego siostra mądra i wyluzowana i nie trzeba się martwić (była w ciazy). A parę dni później, sporo przed terminem, urodziła głęboko upośledzone dziecko. On teraz wychowuje ta małą.

Ale co chciałam napisać. Dostałam wczoraj e-maila od ex.
'Czy dalej śnisz o tym, że byś przyleciała do NY do mnie?'

Ten człowiek jest psychiczny.

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2017-01-26 o 11:15
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:35   #1566
JakKazdaInna
Zadomowienie
 
Avatar JakKazdaInna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z brzucha :)
Wiadomości: 1 153
Dot.: toksyczny trójkąt

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;70163211]bo jego siostra kiedyś powiedziała że małe dzieci nie chorują
i to daje teraz każdejinnej satysfakcję że siostra jej ex urodziła chore dziecko (upośledzone jak twierdzi chociaż nie ma z nimi kontaktu na codzien i tego dziecka na żywo nigdy nie widziała)ale znajomi ja informują[/QUOTE]

Na zywo nie widziałam. Ale widzialam zdjęcia. Wiem tez, ze jego rodzice w rodzinie mowia, ze nie maja wnuczki.
JakKazdaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:42   #1567
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Na zywo nie widziałam. Ale widzialam zdjęcia. Wiem tez, ze jego rodzice w rodzinie mowia, ze nie maja wnuczki.
Jakie by to dziecko nie było, upośledzone czy nie, nie sądzisz że nie powinno cię to już interesować? Masz swoje życie, swoje problemy, naprawdę na twoim miejscu odpuscilabym interesowanie się byłym i jego rodzina. Przynajmniej te cześć przeszłości zamknęłabym na 4 spusty i skupiła się całkowicie na swoim życiu i na swoim synku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 11:45   #1568
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Na zywo nie widziałam. Ale widzialam zdjęcia. Wiem tez, ze jego rodzice w rodzinie mowia, ze nie maja wnuczki.
taaa ty wiesz wszystko co tam jego rodzice mówią i kogo kto wychowuje
i co z tego że zdjęcia widziałaś?
to nie zmienia faktu że jesteś podła ciesząc się jej nieszczęściem i nazywając jej dziecko "cos"
jakbyś jego rodzinę miała w tyłku jak to cały czas próbujesz tu przedstawić to tych fotek byś nie oglądała ani nie dowiadywala się po znajomych do czego jego rodzice niby się przyznają czy nie
masz chora obsesję na ich punkcie i ta nienawiścią chcesz karmić swojego syna (przetrzymujac akta spraw żeby mu pokazac mu w przyszlosci)
wróć na terapię bo sama skrzywdzić ta pielegnowana nienawiścią swoje dziecko
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:50   #1569
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
toksyczny trójkąt

JakKazdaInna przyznam, ze na początku trzymałam za Ciebie kciuki, ale czytając co piszesz od dłuższego czasu mam wrażenie, ze jesteś mocno niestabilna... tak jak napisała xfrida, gdyby nie obchodziła Cię rodzina Twojego exa to nie wracalabys wciąż do ich tematu. I jak możesz tak nazywać Bogu ducha biedne dziecko?! Jesteś podła! A jakby ktoś tak mówił o Twoim synu? Zastanów sie czasem... wtrącasz do sprawy dziecko, ktore niczym nie zawiniło. I uważasz, ze jego matka została w ten sposób ukarana? Ze to karma? Uważaj, bo do Ciebie tez karma moze wrócić za to co mówisz o niewinnych.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016





Edytowane przez Petit_Papillon
Czas edycji: 2017-01-26 o 11:52
Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 11:58   #1570
JakKazdaInna
Zadomowienie
 
Avatar JakKazdaInna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z brzucha :)
Wiadomości: 1 153
Dot.: toksyczny trójkąt

A oni jak traktowali moje dziecko? Co wypisywali, co mowili w sadzie? Jeszcze ona zabrała go jeszcze do siebie. I on podle mi pisze, ze to ja sobie nie radze? Wole nie wiedziec co bym sluchala i czytala, zeby u niej bylo ok. I ja sie nie ciesze, bo jako matka wyobrazam sobie jaka to musi byc tragedia.
JakKazdaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:00   #1571
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
A oni jak traktowali moje dziecko? Co wypisywali, co mowili w sadzie?
I z tego powodu zniżasz się do ich poziomu? No, jak wolisz
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 12:01   #1572
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: toksyczny trójkąt

Dokładnie, to musi być ogromna tragedia. Wypisywali, obgadywali to świadczy tylko o nich. Powinnaś to zostawić za soba. Niech oni żyją swoim życiem, Ty żyj swoim.
A to czy dziadkowie przyznają sie do wnuczki czy nie to ich sprawa. Świadczy to o nich. A nie świadczy zbyty dobrze - o ile tak jest.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:11   #1573
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Wkurzam się zwyczajnie. Myślę, ze wiele z was tez by sie wkurzyła. Z boku wszystko wyglada inaczej. Tym bardziej, ze smiał się, że jego siostra jest madra i wyluzowana, a urodzila co urodziła. Jego rodzice w swojej rodzinie sie do tego dziecka nie przyznają mówią, ze nie maja wnuczkii. A on do mnie pisze, ze to ja sie zle zajmuje dzieckiem. Rozumiecie? Codziennie patrzy na amerykańską tragedię ale to ja jestem zla.
Coooo???! Jestem w szoku. Ty jestes normalna? Jestes podla i absolutnie ohydne jest, ze tak piszesz i myslisz. I to osoba, ktora sama jest matka.
To czlowiek, malutka dziewczynka, ktora jest na pewno kochana przez swoja mame i jest jej oczkiem w glowie! Jakby twoje dziecko bylo niepelnosprawne to nazywalabys je czyms?
JESTES WSTRETNA, OKROPNA. Staralam sie ciebie wczesniej jeszcze jakos usprawiedliwiac, ale teraz widze, ze oczerniasz tylko innych w paskudny sposob. I ewidentnie cieszysz sie z choroby tamtej dziewczynki. Nie mam slow zeby opisac jaka podla jestes.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:18   #1574
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
A oni jak traktowali moje dziecko? Co wypisywali, co mowili w sadzie? Jeszcze ona zabrała go jeszcze do siebie. I on podle mi pisze, ze to ja sobie nie radze? Wole nie wiedziec co bym sluchala i czytala, zeby u niej bylo ok. I ja sie nie ciesze, bo jako matka wyobrazam sobie jaka to musi byc tragedia.
Czyli jesteś na tym poziomie co oni.
Niby co mówili o twoim dziecku ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:23   #1575
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
A oni jak traktowali moje dziecko? Co wypisywali, co mowili w sadzie? Jeszcze ona zabrała go jeszcze do siebie. I on podle mi pisze, ze to ja sobie nie radze? Wole nie wiedziec co bym sluchala i czytala, zeby u niej bylo ok. I ja sie nie ciesze, bo jako matka wyobrazam sobie jaka to musi byc tragedia.
No i? Kazdy moze sobie mowic wszystko, taki swiat. Nie wszyscy musza nas lubic, wiesz? Normalna osoba ma to w tylku i robi swoje. A ty nasmiewasz sie i masz satysfakcje z faktu, ze ktos jest chory. Widzisz roznice???????? I to, ze ona sie urodzila chora to nie jest karma za to, ze jej mama ciebie nie lubi czy tam, ze wg ciebie ma brzydki charakter. Oswiece cie - pokazalas, ze masz gorszy.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:37   #1576
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: toksyczny trójkąt

O boshe dziewczyny, a nawet jeśli ma tą chorą satysfakcję z cudzego nieszczęścia to czemu Was to dziwi/ bulwersuje? Mało to ludzi zawistnych na świecie? Która nigdy się nie cieszyła z cudzego nieszczęścia niech pierwsza rzuci kamień

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:37   #1577
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: toksyczny trójkąt

Kzady ma swoje granice wytrzymałości. Widocznie eks i jego rodzina tak JakKazdaInna wykonczyli ze jej granice zaczynaja puszczać. Dziecko siostry eks urodzilo sie chore, wiec nikt mi nie powie ze to nie jest tragedia. Widocznie oni jej tyle krzywdy zrobili ze ona juz po prostu nie ma w stosunku do nich empatii. Autorka z kazdej strony jest atakowana, wiec nie dziwie ze zaczynaja puszczac nerwy. Jakby nie patrzec to od paru lat systematycznie ja niszczą psychicznie.
Powiedziec nie przejmuj sie jest latwo. Rownie dobrze na kazdy problem mozna powiedziec zeby sie nie przejmowac.
Coz, widocznie niektórym nikt nigdy nie dal porządnie w kosc. Ja tam Autorke rozumiem i wcale nie uwazam ze cieszy sie z choroby siostrzenicy eks.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:40   #1578
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
O boshe dziewczyny, a nawet jeśli ma tą chorą satysfakcję z cudzego nieszczęścia to czemu Was to dziwi/ bulwersuje? Mało to ludzi zawistnych na świecie? Która nigdy się nie cieszyła z cudzego nieszczęścia niech pierwsza rzuci kamień

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Moge sie cieszyc jak sie np. potknie ktos kogo nie lubie.
Ale zeby sie cieszyc z choroby dziecka to juz przekarcza moje mozliwosci zrozumienia...
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:40   #1579
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: toksyczny trójkąt

Wszystko pięknie, ładnie. Ale czym TO DZIECKO dało jej w kość? Tak samo swoim dziadkom, no czym do cholery ono zawiniło?
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 12:42   #1580
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
O boshe dziewczyny, a nawet jeśli ma tą chorą satysfakcję z cudzego nieszczęścia to czemu Was to dziwi/ bulwersuje? Mało to ludzi zawistnych na świecie? Która nigdy się nie cieszyła z cudzego nieszczęścia niech pierwsza rzuci kamień

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Zawiść i brak racjonalności w takich sytuacji mnie drażni.
Zwłaszcza skierowana w stosunku do niewinnego dziecka.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:46   #1581
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez Lillkaa Pokaż wiadomość
Moge sie cieszyc jak sie np. potknie ktos kogo nie lubie.
Ale zeby sie cieszyc z choroby dziecka to juz przekarcza moje mozliwosci zrozumienia...
Dokładnie!

Cytat:
Napisane przez nyana89 Pokaż wiadomość
Wszystko pięknie, ładnie. Ale czym TO DZIECKO dało jej w kość? Tak samo swoim dziadkom, no czym do cholery ono zawiniło?
Właśnie o to chodzi...

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Lumimi każdy ma swoje problemy i każdy sobie z nimi jakos radzi - niekoniecznie wtrącając do sprawy niewinna osobę...
Granice, granicami, ale wystarczy sie czasem zastanowić, zanim napisze sie/ powie cos bez zastanowienia...
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016





Edytowane przez Petit_Papillon
Czas edycji: 2017-01-26 o 12:48
Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:47   #1582
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Kzady ma swoje granice wytrzymałości. Widocznie eks i jego rodzina tak JakKazdaInna wykonczyli ze jej granice zaczynaja puszczać. Dziecko siostry eks urodzilo sie chore, wiec nikt mi nie powie ze to nie jest tragedia. Widocznie oni jej tyle krzywdy zrobili ze ona juz po prostu nie ma w stosunku do nich empatii. Autorka z kazdej strony jest atakowana, wiec nie dziwie ze zaczynaja puszczac nerwy. Jakby nie patrzec to od paru lat systematycznie ja niszczą psychicznie.
Powiedziec nie przejmuj sie jest latwo. Rownie dobrze na kazdy problem mozna powiedziec zeby sie nie przejmowac.
Coz, widocznie niektórym nikt nigdy nie dal porządnie w kosc. Ja tam Autorke rozumiem i wcale nie uwazam ze cieszy sie z choroby siostrzenicy eks.
Jest takie brzydkie powiedzenie, ze g... sie nie rusza, bo smierdzi. Wiec powinna okazac sie madrzejsza i zajac sie soba, majac ich gdzies. A ona sie tapla wiecznie w brudach miedzy nimi, wciaz zyje tym wszystkim. I pokazala, ze jest, lagodnie mowiac, niefajna, bo ma satysfakcje nawet z nieszczescia dziecka, ktore nic jej nie zawinilo.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:58   #1583
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez Lillkaa Pokaż wiadomość
Jest takie brzydkie powiedzenie, ze g... sie nie rusza, bo smierdzi. Wiec powinna okazac sie madrzejsza i zajac sie soba, majac ich gdzies. A ona sie tapla wiecznie w brudach miedzy nimi, wciaz zyje tym wszystkim. I pokazala, ze jest, lagodnie mowiac, niefajna, bo ma satysfakcje nawet z nieszczescia dziecka, ktore nic jej nie zawinilo.
Pare stron temu by atak na Autorke ze utrudnia kontakt z dzieckiem ojcu. Kiedy pisze mu ze dziecko jest chore to dostaje od dawcy nasienia informacje ze jest zla matka, bo dziecko jest chore. Jednoczesnie ten osobnik nie widzi ze jego siostrzenica tez jest chora, wiec co jego siostra tez jest zla matka? Ty bys sie nie wkurzyla jakby ojciec, ktory ma dziecko w tylku pisal ci ze jestes zla matka? Ze to twoja wina ze jest chore? Zyje tym wszystkim bo jakby nie patrzec to jest on ojcem jej dziecka, wiec nie moze sie oddciac od tego calkowiecie. Bo jak sie odetnie to bedzie zla matka, bo ojcu kontakt utrudnia Ja sie dziewczynie nie dziwie. Taki dystans przychodzi z czasem. Nie da sie powiedziec "od dzis sie nie przejmuje".
Jakby kogos kto mi dal mocno popalic spotkalo cos zlego to tez bym mu nie wspolczula. Co nie oznacza ze bym sie upijala jego tragedia. Widocznie Autorka juz nie jest w stanie wydobyc jakichkolwiek pozytywnych uczuc w stosunku do nich.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 13:04   #1584
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Pare stron temu by atak na Autorke ze utrudnia kontakt z dzieckiem ojcu. Kiedy pisze mu ze dziecko jest chore to dostaje od dawcy nasienia informacje ze jest zla matka, bo dziecko jest chore. Jednoczesnie ten osobnik nie widzi ze jego siostrzenica tez jest chora, wiec co jego siostra tez jest zla matka? Ty bys sie nie wkurzyla jakby ojciec, ktory ma dziecko w tylku pisal ci ze jestes zla matka? Ze to twoja wina ze jest chore? Zyje tym wszystkim bo jakby nie patrzec to jest on ojcem jej dziecka, wiec nie moze sie oddciac od tego calkowiecie. Bo jak sie odetnie to bedzie zla matka, bo ojcu kontakt utrudnia Ja sie dziewczynie nie dziwie. Taki dystans przychodzi z czasem. Nie da sie powiedziec "od dzis sie nie przejmuje".
Jakby kogos kto mi dal mocno popalic spotkalo cos zlego to tez bym mu nie wspolczula. Co nie oznacza ze bym sie upijala jego tragedia. Widocznie Autorka juz nie jest w stanie wydobyc jakichkolwiek pozytywnych uczuc w stosunku do nich.
Jeeezuuu... Powinna odciac sie EMOCJONALNIE, pisalam juz o tym. Nie moze sie fizycznie odciac, bo on jest ojcem dziecka, ale moze poprzestac na podawaniu informacji o dziecku, a personalne uwagi zlewac/ ucinac temat. Nie angazowac sie emocjonalnie.
Druga rzecz - choroba. Przeziebienie, infekcja to sprawa nabyta i krotkotrwala. On jej dogadal celowo (glupia, ze sie dala sprowokowac), bo przeziebienie moze wynikac np. z niedostosowania ubioru do pogody. Choroba wrodzona to inna sytuacja! Jesli ta dziewczynka jest gleboko uposledzona to zapewne nie wyjdzie z tego do konca zycia. Jak to mozna porownywac?!
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 13:10   #1585
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Pare stron temu by atak na Autorke ze utrudnia kontakt z dzieckiem ojcu. Kiedy pisze mu ze dziecko jest chore to dostaje od dawcy nasienia informacje ze jest zla matka, bo dziecko jest chore. Jednoczesnie ten osobnik nie widzi ze jego siostrzenica tez jest chora, wiec co jego siostra tez jest zla matka? Ty bys sie nie wkurzyla jakby ojciec, ktory ma dziecko w tylku pisal ci ze jestes zla matka? Ze to twoja wina ze jest chore? Zyje tym wszystkim bo jakby nie patrzec to jest on ojcem jej dziecka, wiec nie moze sie oddciac od tego calkowiecie. Bo jak sie odetnie to bedzie zla matka, bo ojcu kontakt utrudnia Ja sie dziewczynie nie dziwie. Taki dystans przychodzi z czasem. Nie da sie powiedziec "od dzis sie nie przejmuje".
Jakby kogos kto mi dal mocno popalic spotkalo cos zlego to tez bym mu nie wspolczula. Co nie oznacza ze bym sie upijala jego tragedia. Widocznie Autorka juz nie jest w stanie wydobyc jakichkolwiek pozytywnych uczuc w stosunku do nich.
Może się emocjonowac, ale dziecko powinna zostawić w spokoju. Facet jest psycholem, i to jest problem.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 13:13   #1586
JakKazdaInna
Zadomowienie
 
Avatar JakKazdaInna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z brzucha :)
Wiadomości: 1 153
Dot.: toksyczny trójkąt

Na litosc boska! Piszac urodzila co urodzila nie mialam na mysli, ze to dziecko jest czyms, tylko, ze pomimo jego zapewnien dziecko urodzilo sie uposledzone. Ze tym bardziej nie rozumiem, ze jeszcze ma czelnosc sie mnie czepiac? Przestance mnie hejtowac, ja sie z tego nie ciesze. Bo z czego mam sie cieszyc? Ze kolejne dziecko przez nich cierpi? Ze sie nawet do niej nie przyznaja? Ja sie ciesze, owszem, ale z tego, ze sobie poradzilam, ze mam wspanialego, madrego i rezolutnego syna. I ze moge miec nadzieje na to, ze bedzie lepiej. Bo ona tego juz nie ma. Nie widzieliscie tych zdjec i uwierzcie, ze byscie nie chcieli. Nawet mojemu ojcu, mimo calej nienawisci do tych ludzi, zakrecily sie lzy w oczach. Ja po prostu nie moge zrozumiec, ze maja taka tragedie a jeszcze ciosaja mi kolki na glowie. Wszystko.
JakKazdaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 13:16   #1587
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Na litosc boska! Piszac urodzila co urodzila nie mialam na mysli, ze to dziecko jest czyms, tylko, ze pomimo jego zapewnien dziecko urodzilo sie uposledzone. Ze tym bardziej nie rozumiem, ze jeszcze ma czelnosc sie mnie czepiac? Przestance mnie hejtowac, ja sie z tego nie ciesze. Bo z czego mam sie cieszyc? Ze kolejne dziecko przez nich cierpi? Ze sie nawet do niej nie przyznaja? Ja sie ciesze, owszem, ale z tego, ze sobie poradzilam, ze mam wspanialego, madrego i rezolutnego syna. I ze moge miec nadzieje na to, ze bedzie lepiej. Bo ona tego juz nie ma. Nie widzieliscie tych zdjec i uwierzcie, ze byscie nie chcieli. Nawet mojemu ojcu, mimo calej nienawisci do tych ludzi, zakrecily sie lzy w oczach. Ja po prostu nie moge zrozumiec, ze maja taka tragedie a jeszcze ciosaja mi kolki na glowie. Wszystko.
Ona się ciebie czepia ? Czy mąż?
Poczytaj sobie o toksycznych partnerami, narcyzach socjopatach.
Zrozumiesz, że to taki typ, gdzie dziecko ma pryszcze a ty jesteś winna.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 13:33   #1588
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez JakKazdaInna Pokaż wiadomość
Na litosc boska! Piszac urodzila co urodzila nie mialam na mysli, ze to dziecko jest czyms, tylko, ze pomimo jego zapewnien dziecko urodzilo sie uposledzone. Ze tym bardziej nie rozumiem, ze jeszcze ma czelnosc sie mnie czepiac? Przestance mnie hejtowac, ja sie z tego nie ciesze. Bo z czego mam sie cieszyc? Ze kolejne dziecko przez nich cierpi? Ze sie nawet do niej nie przyznaja? Ja sie ciesze, owszem, ale z tego, ze sobie poradzilam, ze mam wspanialego, madrego i rezolutnego syna. I ze moge miec nadzieje na to, ze bedzie lepiej. Bo ona tego juz nie ma. Nie widzieliscie tych zdjec i uwierzcie, ze byscie nie chcieli. Nawet mojemu ojcu, mimo calej nienawisci do tych ludzi, zakrecily sie lzy w oczach. Ja po prostu nie moge zrozumiec, ze maja taka tragedie a jeszcze ciosaja mi kolki na glowie. Wszystko.
a ja nie potrafię zrozumieć, że masz satysfakcję, że do kogoś wróciła karma w postaci upośledzonego dziecka w rodzinie. takie jest życie, nigdy wszystkich nie zrozumiesz i nawet nie masz co próbować.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 13:35   #1589
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: toksyczny trójkąt

wez nie przekrecaj teraz swoich slow
sama pisalas tu kilka stron temu ze karma ja spotkala a teraz masz lzy w oczach
kogo chcesz oszukac ?myslisz ze nie umiemy czytac ?sama pisalas ze jej nienawidzisz i o jej dziecku kilka razy tu wspominalas z pogarda podreslalas ze jest uposledzone i twoj ex maz pomaga siostrze sie nim zajmowac


do lumimi
nie widzisz roznicy miedzy dzieckiem przeziebionym a urodzonym przedwczesnie i uposledzonym (gdzie matka praktycznie nia ma na to wplywu jesli sa to wady wrodzone)?
moim zdaniem nie ma co porownywac tych dwoch sytuacji
mozna zarzucic matce ze sie dzieckiem nie zbyt dobrze zajmuje jesli dziecko ciagle choruje(nie mowie ze autorka sie nim zle zajmuje
ale powiedziec ze matka dziecka uposledzonego jest winna temu uposledzeniu i przez to jest zla matka to chyba inny level zarzutow
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 13:44   #1590
JakKazdaInna
Zadomowienie
 
Avatar JakKazdaInna
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z brzucha :)
Wiadomości: 1 153
Dot.: toksyczny trójkąt

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ona się ciebie czepia ? Czy mąż?
Poczytaj sobie o toksycznych partnerami, narcyzach socjopatach.
Zrozumiesz, że to taki typ, gdzie dziecko ma pryszcze a ty jesteś winna.
Ona tez.

W zeszlym roku byla taka sytuacja, ze Maly byl chory, ale byl jego weekend i przyjechal. Polaczyl sie z nia na Skype, i tlumaczyli sobie, ze Maly jest zdrowy, ze nie potrafie zajac sie dzieckiem. Ona jeszcze mowi: ' o czym tu mowic. Jaka to matka, ze dziecko ciagle choruje, musisz zrobic z tym porzadek'.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;70170826]wez nie przekrecaj teraz swoich slow
sama pisalas tu kilka stron temu ze karma ja spotkala a teraz masz lzy w oczach
kogo chcesz oszukac ?myslisz ze nie umiemy czytac ?sama pisalas ze jej nienawidzisz i o jej dziecku kilka razy tu wspominalas z pogarda podreslalas ze jest uposledzone i twoj ex maz pomaga siostrze sie nim zajmowac


do lumimi
nie widzisz roznicy miedzy dzieckiem przeziebionym a urodzonym przedwczesnie i uposledzonym (gdzie matka praktycznie nia ma na to wplywu jesli sa to wady wrodzone)?
moim zdaniem nie ma co porownywac tych dwoch sytuacji
mozna zarzucic matce ze sie dzieckiem nie zbyt dobrze zajmuje jesli dziecko ciagle choruje(nie mowie ze autorka sie nim zle zajmuje
ale powiedziec ze matka dziecka uposledzonego jest winna temu uposledzeniu i przez to jest zla matka to chyba inny level zarzutow[/QUOTE]

A co ja przekrecam? Gdzie napisalam, ze mam lzy w oczach?
Nie i nie mozna zarzucac, ze ktos sie zle zajmuje dzieckiem, tylko dlatego, ze dziecko choruje. W takim razie moze rodzice 3/4 dzieci z przedszkola, ktore teraz tez sa chore, tez sa niezaradni? Jest epidemia grypy i ospy wietrznej. Niektore dzieci choruja czesciej, bo maja po prostu slaby uklad immunologiczny. I to tez niczyja wina.
JakKazdaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-19 23:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.