Mąż znęca się nade mną psychicznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-02, 13:10   #1
czulaprzewodniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 4

Mąż znęca się nade mną psychicznie?


Hej, piszę z nowego konta bo za dużo tutaj koleżanek, które znają mój login.
Jestem z mężem po ślubie 7 lat, wcześniej spotykaliśmy się również pare lat. Mąż od zawsze miał napady złości, teraz mam wrażenie że mniej niż teraz, ale może to z moją pamięcią już nie bardzo. Bywa tak że coś go bardzo zezłości i krzyczy na mnie, mówi ze jestem głupia, obraża mnie. Już po jego minie wiem, że zaraz wybuchnie. Przykład z kiedyś - nie chciałam się kochać, znowu mu odmówiłam - rozerwał kombinezon który miałam na sobie. Przykład sprzed paru dni - znowu zostawiłam masło na blacie a mamy kota który wchodzi na blat i akurat kot wskoczył i zbliżył sie do masła. Wpadł w szał, rzucił masłem o podłogę, mowil ze jestem głupia i inne miłe rzeczy. Przykład z wczoraj - wkurzają go ozdobne koszyki u nas w mieszkaniu, jeden stał u nas w salonie i wiem że od dawna go denerwował i wczoraj przeszkadzał mu żeby odkurzyć i zaczął się drzeć, wywalił wszystko z koszyka i go połamał deptając nogą plus zebrał wszystkie koszyki z mieszkania i wyniósł do piwnicy. I to wszystko jak karmiłam do snu naszego 6 miesięcznego syna. Po takich atakach złości zawsze mnie przeprasza i mówi ze nie panuje nad emocjami. Proponowałam terapie to tylko się wkurzył. Często powtarza że przydaje mi się taki o☠☠☠☠☠☠☠ bo wtedy chodzę jak w zegarku i np chowam masło do lodówki. Czasami tłumaczy swoje zachowanie tym, że jest sfrustrowany bo np dawno się nie kochaliśmy. Szczerze to mam już tego dość. Czuje że nie traktuje mnie jak partnerki równej sobie. Podczas każdego takiego ataku płaczę i myślę o wyprowadzce ale tylko na myśleniu sie kończy. Co jak syn podrośnie? Nigdy mnie nie uderzył i wiem że raczej tego nie zrobi. Nie wiem, może przesadzam? I po prostu nie robię tego o co mnie prosi i ma prawo sie tak zachowywać? Będę wdzięczna za opinię osób z zewnątrz. Dzięki.
czulaprzewodniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:10   #2
QueenMortizia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 14
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Szkodliwe treści.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-02-02 o 14:22 Powód: Szkodliwe treści.
QueenMortizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:11   #3
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Maz zneca sie nad Toba psychicznie, ma problemy z agresja plus zerwanie Z Ciebie kombinezonu to nic innego jak przemoc seksulna
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:11   #4
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez QueenMortizia Pokaż wiadomość
Szkodliwe treści.
A to jak coś się komuś nie podoba to trzeba tym walnąć o ziemię i rozdeptać?

Swoją drogą po co ci kolejne konto?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-02-02 o 14:22 Powód: Szkodliwe treści w cytacie.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:13   #5
QueenMortizia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 14
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Oczywiście ze przesadza z reakcjami ale może poprostu mu się zbierało sama autorka mówi ze od długiego czasu go to denerwowało ale widicznie ładne koszyczki były ważniejsze niż komfort męża
QueenMortizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:19   #6
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez QueenMortizia Pokaż wiadomość
Oczywiście ze przesadza z reakcjami ale może poprostu mu się zbierało sama autorka mówi ze od długiego czasu go to denerwowało ale widicznie ładne koszyczki były ważniejsze niż komfort męża
Już jednego bana zarobiłaś za Twoje teksty. Proponuję podjąć jakieś leczenie, bo Twoje podejście do życia jest przerażające. Nie powinnaś pisać ludziom rad, bo tylko szkodzisz. Edycja pierwszego postu i sugestie, że facet "wariuje" od braku seksu i to jest usprawiedliwienie dla przemocy jest obrzydliwe.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:21   #7
QueenMortizia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 14
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Przestan atakować .. wypowiedziałam swoją opinie a ty wlazlaas tu po to by atakować i gadac coß o jakiś kontach :0 leczenie proponuje tobie bo masz jakieś urojenia prześladowcze :0
QueenMortizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-02, 14:21   #8
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez QueenMortizia Pokaż wiadomość
Szkodliwe treści
Co za obrzydliwy wpis. Victim balming pełna gębą. Autorka ma prawo odmawiać mężowi seksu, jeśli nie ma na niego ochoty. Jak mu to nie pasuje to może się rozstać, ale nie ma prawa stosować wobec niej przemocy. Małżeństwo nie daje prawa do gwałcenia czy wykorzystywanie seksualnie drugiej osoby.

Autorko, bardzo ci współczuję. Nie przesadzasz, twój mąż to przemocowiec. Żadne emocje nie usprawiedliwiają takiego zachowania. Uciekaj od niego, bo to się może źle skończyć. Nie wychowuj dziecka w takiej patologii. Zbieraj dowody przemocy na poczet rozwodu. Masz jakąś rodzinę lub znajomych, do których mogłabyś się zwrócić po pomoc, którzy mogliby ci udzielić schronienia?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-02-02 o 14:23 Powód: Szkodliwe treści w cytacie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:24   #9
QueenMortizia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 14
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Nie wypowiadasz się ani trochę na temat

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Rozrzucenie koszyka czy rzucenie masłem jako dowód przed sądem ?:0

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Powiem z doświadczenia o ile on jej nie bije to żaden sad nie będzie się zajmował ta sprawa i nie orzeknie o jego winie. Rozstać się po ludzku i tyle
QueenMortizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 14:58   #10
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 15:02   #11
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez QueenMortizia Pokaż wiadomość
Powiem z doświadczenia o ile on jej nie bije to żaden sad nie będzie się zajmował ta sprawa i nie orzeknie o jego winie. Rozstać się po ludzku i tyle
Ale tu nawet nie chodzi o orzekanie o winie. Nawet bez orzekania o winie facet będzie musiał płacić alimenty na dziecko i być może byłą partnerką. Dowody mogą się przydać, żeby mu ograniczyć prawa do dziecka. Skoro koleś nie panuje nad sobą to jest niebezpieczny. Najpierw się roztrzaskuje rzeczy, a potem podnosi rękę na żonę czy dziecko.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2022-02-02 o 15:13
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-02, 15:09   #12
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 225
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Nie, nie przesadzasz. Nie, nie masz gwarancji, że kiedyś cię - albo dziecka - nie uderzy. Facet to furiat, bałabym się z nim mieszkać i starała się zwiać jak najdalej. I jeszcze te teksty, że to dla twojego dobra, bo potem "chodzisz jak w zegarku". Brrr.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 15:27   #13
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Oczywiście, że kobieta ma prawo odmówić seksu kiedy chce i nikt nie ma prawa za to krzyczeć na nią czy ją do czegoś przekonywać (jak mój były, dlatego nie jesteśmy już razem, bo też nie rozumiał słowa nie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Nie jesteś niczyim niewolnikiem, żeby się zmuszać do czegoś czego nie lubisz lub nie chcesz robić, taki typ nękający to nadaje się tylko do zgłoszenia na policję o zakaz zbliżania do ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 15:31   #14
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 572
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez czulaprzewodniczka Pokaż wiadomość
Hej, piszę z nowego konta bo za dużo tutaj koleżanek, które znają mój login.
Jestem z mężem po ślubie 7 lat, wcześniej spotykaliśmy się również pare lat. Mąż od zawsze miał napady złości, teraz mam wrażenie że mniej niż teraz, ale może to z moją pamięcią już nie bardzo. Bywa tak że coś go bardzo zezłości i krzyczy na mnie, mówi ze jestem głupia, obraża mnie. Już po jego minie wiem, że zaraz wybuchnie. Przykład z kiedyś - nie chciałam się kochać, znowu mu odmówiłam - rozerwał kombinezon który miałam na sobie. Przykład sprzed paru dni - znowu zostawiłam masło na blacie a mamy kota który wchodzi na blat i akurat kot wskoczył i zbliżył sie do masła. Wpadł w szał, rzucił masłem o podłogę, mowil ze jestem głupia i inne miłe rzeczy. Przykład z wczoraj - wkurzają go ozdobne koszyki u nas w mieszkaniu, jeden stał u nas w salonie i wiem że od dawna go denerwował i wczoraj przeszkadzał mu żeby odkurzyć i zaczął się drzeć, wywalił wszystko z koszyka i go połamał deptając nogą plus zebrał wszystkie koszyki z mieszkania i wyniósł do piwnicy. I to wszystko jak karmiłam do snu naszego 6 miesięcznego syna. Po takich atakach złości zawsze mnie przeprasza i mówi ze nie panuje nad emocjami. Proponowałam terapie to tylko się wkurzył. Często powtarza że przydaje mi się taki o☠☠☠☠☠☠☠ bo wtedy chodzę jak w zegarku i np chowam masło do lodówki. Czasami tłumaczy swoje zachowanie tym, że jest sfrustrowany bo np dawno się nie kochaliśmy. Szczerze to mam już tego dość. Czuje że nie traktuje mnie jak partnerki równej sobie. Podczas każdego takiego ataku płaczę i myślę o wyprowadzce ale tylko na myśleniu sie kończy. Co jak syn podrośnie? Nigdy mnie nie uderzył i wiem że raczej tego nie zrobi. Nie wiem, może przesadzam? I po prostu nie robię tego o co mnie prosi i ma prawo sie tak zachowywać? Będę wdzięczna za opinię osób z zewnątrz. Dzięki.


Kobieto, ty weź idź jak najszybciej złóż papiery o rozwód. Twój mąż to obrzydliwy typ. Wniosłabym też o zakaz zbliżania się i niebieską kartę, bo to jest PRZEMOC.

A to co pogrubiłam z rozerwaniem kombinezonu to próba gwałtu. Nie ważne, że to był Twój mąż.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 15:31   #15
duzy_smok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 34
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez QueenMortizia Pokaż wiadomość

Powiem z doświadczenia o ile on jej nie bije to żaden sad nie będzie się zajmował ta sprawa i nie orzeknie o jego winie. Rozstać się po ludzku i tyle

TO JEST NIEPRAWDA.


do autorki : miałem podobną sytuacje, wogóle dramat wszyscy wokół tej osoby wpadły w depresje, nerwice itp
Nie musisz sama się z tym zmagać, ja bym policił wizyte w MOPSie umówić i dalej na komendzie i to jak najszybciej. Przemoc werbalna popada bezpośrednio pod kodeks karny i karę więzienia.


https://statystyka.policja.pl/st/kod...e-art-207.html



w MOPSie pomogą ogarnąć sprawe z policją:

https://www.infor.pl/prawo/pomoc-spo...ak-dziala.html


Do tego ja bym jak najwięcej nagrywał / fotografował na komorkę lub cyfrowy dyktafon i wszystko zabezpieczył najlepiej online. Nie daj sobię wmówić niczego, takie osoby zawszę używają logiki że cię karcą "BO". Bo to źle zrobiłaś, bo taka jesteś, bo masło źle leżało itp
duzy_smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 15:42   #16
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Odpowiadając na tytułowe pytanie - tak, znęca się nad Tobą.
I tutaj rada może być tylko jedna, jeśli nie chce iść na terapię - rozstań się bo następnym razem połamie Ciebie a nie koszyczek.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 16:30   #17
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez czulaprzewodniczka Pokaż wiadomość
Nie wiem, może przesadzam? I po prostu nie robię tego o co mnie prosi i ma prawo sie tak zachowywać? Będę wdzięczna za opinię osób z zewnątrz. Dzięki.

To, że zaczęłaś to bagatelizować i szukać winy w sobie jest z tego wszystkiego najgorsze. Nie ma prawa tak się zachowywać. Nie jesteś jego niewolnicą, a on nie jest żadnym Twoim panem, żeby brak posłuszeństwa (!!!) karać agresją. A druga sprawa, że on nawet nie ma wyrzutów sumienia, w jego mniemaniu tak się należy, bo "chodzisz jak w zegarku", obrzydliwe. Z tego powodu nie widzę szansy na to, żeby nastąpiła poprawa.


Jeszcze rozumiem, że ktoś ma za sobą jakieś przeżycia, pogubił się, nie radzi sobie, ale szczerze ŻAŁUJE i chce nad sobą pracować, bo widzi, że rani swoich bliskich. Tutaj tego absolutnie nie ma, więc na Twoim miejscu miałabym zero sentymentów i zadbała o siebie i dziecko rozstając się z furiatem. Jego nie oświeci, wręcz tak jak pisze Leany, jego zachowanie zacznie eskalować. Dzisiaj koszyk w przyszłości Ty lub synek, bądź tego pewna, że taka chwila nastąpi. Będziesz go coraz bardziej irytować, z czasem on będzie sobie radził coraz gorzej z emocjami i się stanie. Nie masz na co czekać.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 16:53   #18
czulaprzewodniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 4
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez Patizm Pokaż wiadomość
Maz zneca sie nad Toba psychicznie, ma problemy z agresja plus zerwanie Z Ciebie kombinezonu to nic innego jak przemoc seksulna
Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
A to co pogrubiłam z rozerwaniem kombinezonu to próba gwałtu. Nie ważne, że to był Twój mąż.
Może źle to opisałam - rozerwał kombinezon i sobie poszedł, zrobił to ze złości bo z tego co pamiętam to chciał mnie rozebrać a ja nie miałam ochoty.
[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89101523]Co za obrzydliwy wpis. Victim balming pełna gębą. Autorka ma prawo odmawiać mężowi seksu, jeśli nie ma na niego ochoty. Jak mu to nie pasuje to może się rozstać, ale nie ma prawa stosować wobec niej przemocy. Małżeństwo nie daje prawa do gwałcenia czy wykorzystywanie seksualnie drugiej osoby.

Autorko, bardzo ci współczuję. Nie przesadzasz, twój mąż to przemocowiec. Żadne emocje nie usprawiedliwiają takiego zachowania. Uciekaj od niego, bo to się może źle skończyć. Nie wychowuj dziecka w takiej patologii. Zbieraj dowody przemocy na poczet rozwodu. Masz jakąś rodzinę lub znajomych, do których mogłabyś się zwrócić po pomoc, którzy mogliby ci udzielić schronienia?[/QUOTE]
Obecnie jestem na macierzyńskim i myślałam, żeby wrócić do mamy, ale od czerwca wracam do pracy w innym miescie gdzie mieszkamy i nie bardzo mam gdzie się podziać.

Szczerze to nie mam odwagi się wyprowadzić. Zawsze sobie tłumaczę, że gdyby mnie uderzył to bym się wyprowadziła bez zastanowienia. Ale teraz myślę, że i wtedy bym znalazła jakieś wytłumaczenie dla niego.

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Nie, nie przesadzasz. Nie, nie masz gwarancji, że kiedyś cię - albo dziecka - nie uderzy. Facet to furiat, bałabym się z nim mieszkać i starała się zwiać jak najdalej. I jeszcze te teksty, że to dla twojego dobra, bo potem "chodzisz jak w zegarku". Brrr.
Po rozwaleniu tego koszyka to potem mówił, że się go czepiam cały dzień i wybuchł w końcu. A ja mam dość uważać na to co mówię i co robię tylko żeby nie wybuchł.

Ja go proszę o wiele rzeczy dnia codziennego, których nie robi bo zapomina i nigdy nie zrobiłam takiej afery.
Boje się, że póżniej jak mały dorośnie to te awantury się nie skończą i będzie świadkiem tego wszystkiego.

To co mówił, że jak na mnie nakrzyczy to robię to o co mnie prosi uważam za obrzydliwe.

Jak mu powiedziałam, że się znęca nade mną psychicznie to stwierdził, że ja się znęcam bo się czepiam. Nie umiem z nim rozmawiać.
czulaprzewodniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 16:58   #19
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez czulaprzewodniczka Pokaż wiadomość
Jak mu powiedziałam, że się znęca nade mną psychicznie to stwierdził, że ja się znęcam bo się czepiam. Nie umiem z nim rozmawiać.
Bo on nie chce z tobą rozmawiać. Nie liczy się z twoim zdaniem, ani dobrym samopoczuciem. Nie kocha cię, bo traktuję cię okropnie. Żeby relacja prawidłowo funkcjonowała to potrzebna jest dobra wola z obu stron, a on jedyne co chce to podporządkować sobie ciebie siłą. Uciekaj, bo naprawdę może ci się coś stać albo twojemu dziecku. Nie chcesz mieć chyba dziecka na sumieniu. Poszukaj też pomocy psychologa dla ofiar przemocy. Być może w twojej okolicy funkcjonuje jakaś fundacja pomagająca kobietom.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-02, 17:02   #20
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Tak, jest to przemoc na razie emocjonalna, za chwilę będzie fizyczna...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 17:16   #21
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Jesteś ofiarą przemocy domowej. Zgłoś się do jakiejś instytucji pomagającej kobietom w Twoim położeniu. Zachowanie Twojego męża jest niedopuszczalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 17:17   #22
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 13:52
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 17:31   #23
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez czulaprzewodniczka Pokaż wiadomość
Hej, piszę z nowego konta bo za dużo tutaj koleżanek, które znają mój login.
Jestem z mężem po ślubie 7 lat, wcześniej spotykaliśmy się również pare lat. Mąż od zawsze miał napady złości, teraz mam wrażenie że mniej niż teraz, ale może to z moją pamięcią już nie bardzo. Bywa tak że coś go bardzo zezłości i krzyczy na mnie, mówi ze jestem głupia, obraża mnie. Już po jego minie wiem, że zaraz wybuchnie. Przykład z kiedyś - nie chciałam się kochać, znowu mu odmówiłam - rozerwał kombinezon który miałam na sobie. Przykład sprzed paru dni - znowu zostawiłam masło na blacie a mamy kota który wchodzi na blat i akurat kot wskoczył i zbliżył sie do masła. Wpadł w szał, rzucił masłem o podłogę, mowil ze jestem głupia i inne miłe rzeczy. Przykład z wczoraj - wkurzają go ozdobne koszyki u nas w mieszkaniu, jeden stał u nas w salonie i wiem że od dawna go denerwował i wczoraj przeszkadzał mu żeby odkurzyć i zaczął się drzeć, wywalił wszystko z koszyka i go połamał deptając nogą plus zebrał wszystkie koszyki z mieszkania i wyniósł do piwnicy. I to wszystko jak karmiłam do snu naszego 6 miesięcznego syna. Po takich atakach złości zawsze mnie przeprasza i mówi ze nie panuje nad emocjami. Proponowałam terapie to tylko się wkurzył. Często powtarza że przydaje mi się taki o bo wtedy chodzę jak w zegarku i np chowam masło do lodówki. Czasami tłumaczy swoje zachowanie tym, że jest sfrustrowany bo np dawno się nie kochaliśmy. Szczerze to mam już tego dość. Czuje że nie traktuje mnie jak partnerki równej sobie. Podczas każdego takiego ataku płaczę i myślę o wyprowadzce ale tylko na myśleniu sie kończy. Co jak syn podrośnie? Nigdy mnie nie uderzył i wiem że raczej tego nie zrobi. Nie wiem, może przesadzam? I po prostu nie robię tego o co mnie prosi i ma prawo sie tak zachowywać? Będę wdzięczna za opinię osób z zewnątrz. Dzięki.
Tak, to co się dzieje w Twoim związku to przemoc. Przemoc zawsze eskaluje. To, że Cię nigdy nie uderzył to znaczy, że JESZCZE Cię nie uderzył, ale to kwestia czasu. Powinnaś zacząć myśleć o wyjściu awaryjnym z tego związku i zacząć czynić ku temu kroki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 18:11   #24
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Tak, to co się dzieje w Twoim związku to przemoc. Przemoc zawsze eskaluje. To, że Cię nigdy nie uderzył to znaczy, że JESZCZE Cię nie uderzył, ale to kwestia czasu. Powinnaś zacząć myśleć o wyjściu awaryjnym z tego związku i zacząć czynić ku temu kroki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie. Już samo to, że jego złość jest tak ogromna, że musi ją fizycznie na czymś wyładować to wielka, czerwona, migająca syrena. To nie jest marudny, zapracowany mąż tylko furiat. On specjalnie się czepia, wyzywa i poniża - w ten sposób odbiera Ci człowieczeństwo i daje sobie furtkę do krzywdzenia. Bo Ty już nie jesteś jego żona/partnerka, tylko „maruda, wariatka, debilka, brudaska” - więc nie musi okazywać szacunku i wierz mi, ze uderzy cię na pewno i się tym nie przejmie. Będzie tłumaczył, ze sobie zasłużyłaś i ty mu w to uwierzysz.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 18:49   #25
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez czulaprzewodniczka Pokaż wiadomość
Co jak syn podrośnie?
Pewnie będzie jak tatuś dla innej kobiety. To nie Twoja wina, że Twój mąż stosuje przemoc, ale Twoja odpowiedzialność, by ochronić siebie i Twoje dziecko. Nie czekaj, aż Ci przywali, nie szukaj wymówek, tylko się ratuj, bo facet, który zachowuje się w ten sposób, usprawiedliwia się, że ,,wtedy chodzisz jak w zegarku'' i nie zamierza się leczyć jest nie do naprawy.

Cytat:
Napisane przez czulaprzewodniczka Pokaż wiadomość
Nigdy mnie nie uderzył i wiem że raczej tego nie zrobi.
Każda tak myśli. To oczywiste, że będzie przesuwać granicę coraz dalej aż posunie się też do uderzenia Cię - rozerwanie na Tobie ubrania to już była przemoc fizyczna. Im dłużej będziesz w tym tkwić, tym trudniej będzie się wygrzebać z syfu, który robi Ci w głowie, o Twoim synu już nie mówiąc.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 19:16   #26
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez czulaprzewodniczka Pokaż wiadomość
Hej, piszę z nowego konta bo za dużo tutaj koleżanek, które znają mój login.
Jestem z mężem po ślubie 7 lat, wcześniej spotykaliśmy się również pare lat. Mąż od zawsze miał napady złości, teraz mam wrażenie że mniej niż teraz, ale może to z moją pamięcią już nie bardzo. Bywa tak że coś go bardzo zezłości i krzyczy na mnie, mówi ze jestem głupia, obraża mnie. Już po jego minie wiem, że zaraz wybuchnie. Przykład z kiedyś - nie chciałam się kochać, znowu mu odmówiłam - rozerwał kombinezon który miałam na sobie. Przykład sprzed paru dni - znowu zostawiłam masło na blacie a mamy kota który wchodzi na blat i akurat kot wskoczył i zbliżył sie do masła. Wpadł w szał, rzucił masłem o podłogę, mowil ze jestem głupia i inne miłe rzeczy. Przykład z wczoraj - wkurzają go ozdobne koszyki u nas w mieszkaniu, jeden stał u nas w salonie i wiem że od dawna go denerwował i wczoraj przeszkadzał mu żeby odkurzyć i zaczął się drzeć, wywalił wszystko z koszyka i go połamał deptając nogą plus zebrał wszystkie koszyki z mieszkania i wyniósł do piwnicy. I to wszystko jak karmiłam do snu naszego 6 miesięcznego syna. Po takich atakach złości zawsze mnie przeprasza i mówi ze nie panuje nad emocjami. Proponowałam terapie to tylko się wkurzył. Często powtarza że przydaje mi się taki o bo wtedy chodzę jak w zegarku i np chowam masło do lodówki. Czasami tłumaczy swoje zachowanie tym, że jest sfrustrowany bo np dawno się nie kochaliśmy. Szczerze to mam już tego dość. Czuje że nie traktuje mnie jak partnerki równej sobie. Podczas każdego takiego ataku płaczę i myślę o wyprowadzce ale tylko na myśleniu sie kończy. Co jak syn podrośnie? Nigdy mnie nie uderzył i wiem że raczej tego nie zrobi. Nie wiem, może przesadzam? I po prostu nie robię tego o co mnie prosi i ma prawo sie tak zachowywać? Będę wdzięczna za opinię osób z zewnątrz. Dzięki.
Jaki normalny chłop rzuca masłem o podłogę zaraz rzuci kotem potem ciebie a na końcu dziecko. Stosuję przemoc seksualną i psychiczną.Za chwilę będzie fizyczna. Ty się go boisz. Martwi mnie to że myślisz że on przesadza. Czy jesteś od niego zależna finansowo, co z mieszkaniem? Czy jesteś z dysfunkcyjnej rodziny? Jak z nim rozstaniesz to będziesz miała pomoc w rodzinie? Mów o wszystkim co się dzieje rodzinie lub komóc bliskiemu. Jak znów będzie awantura to dzwoń na policję albo go nagrywaj. Załóż niebieską kartę. To zawsze się przyda przy rozwodzie czy jak będzie sprawa o alimenty i o kontakty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 19:25   #27
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 572
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Okej, z tą próbą gwałtu się pomyliłam, źle zrozumiałam opisaną sytuację. Mimo wszystko rozrywanie komuś ubrań to też patologia na maksa i Twój mąż normalny nie jest, to zwykły przemocowiec.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 19:37   #28
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

On nad sobą nie panuje. Dziś rzuca masłem, jutro rzuci synem. To furiat i przemocowiec. Nic Cię dobrego z nim nie spotka. Jeśli odmówi terapii i na nią nie zacznie rzeczywiście uczęszczać, to masz sprawę jasną. Ułóż sobie teraz plan wyjścia, skontaktuj z prawnikiem i jakimiś organizacjami pomocowymi dla osób w Twojej sytuacji. Jeśli zostaniesz to przegrasz nie tylko swoje życie, ale i syna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 19:47   #29
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Każda tak myśli. To oczywiste, że będzie przesuwać granicę coraz dalej aż posunie się też do uderzenia Cię - rozerwanie na Tobie ubrania to już była przemoc fizyczna. Im dłużej będziesz w tym tkwić, tym trudniej będzie się wygrzebać z syfu, który robi Ci w głowie, o Twoim synu już nie mówiąc.

Dokładnie. Nikt nie wchodzi w związki, bo tak ich kręci facet, co im z rana lubi przywalić na otrzeźwienie. To się zawsze dzieje stopniowo, góra "racjonalnie" brzmiących wytłumaczeń, wzbudzenie poczucia winy u ofiary i tak idzie dzień po dniu. Skoro wybaczyłaś rzucenie masłem, to zaraz wybaczysz rzucenie krzesłem, później dziurę w ścianie, następnie kopnięcie kota, a dalej się domyśl...


A teraz pomyśl. Jaką furię wywołało u niego masło, koszyk. Co będzie jeśli przydarzą się Wam faktyczne kłopoty? Jeśli tak serio coś nie wyjdzie i Ty będziesz na dodatek "winna", albo tylko zwyczajnie on sobie tak to wytłumaczy? Bo teraz to mały kaliber, nic wielkiego się nie działo, a już był atak. Ale w życiu w końcu się dzieje. Co wtedy? Co się stanie jak rozbijesz mu auto, nie zamkniesz drzwi i ktoś się wkradnie? Da Ci nauczkę żebyś zapamiętała na całe życie?



Wystarczy nawet, że będzie narastać w Tobie bunt, a już narasta, że nie pozwolisz się zaszczuć. Więc zaczniesz mu się stawiać. Postawisz mu się w czasie furii, powiesz słowo za dużo, jedno spojrzenie za dużo i nie będziesz widzieć na jedno oko. Po wszystkim Cię przeprosi, ale doda, że to Twoja wina, bo nie wiedziałaś kiedy się zamknąć. Chcesz tak żyć?
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 19:49   #30
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 572
Dot.: Mąż znęca się nade mną psychicznie?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
On nad sobą nie panuje. Dziś rzuca masłem, jutro rzuci synem. To furiat i przemocowiec. Nic Cię dobrego z nim nie spotka. Jeśli odmówi terapii i na nią nie zacznie rzeczywiście uczęszczać, to masz sprawę jasną. Ułóż sobie teraz plan wyjścia, skontaktuj z prawnikiem i jakimiś organizacjami pomocowymi dla osób w Twojej sytuacji. Jeśli zostaniesz to przegrasz nie tylko swoje życie, ale i syna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na terapię nie ma co iść. Niech facet leczy się sam, a autorka niech ucieka w podskokach od takiego typa
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-07 15:15:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.