bardzo cera problematyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 12:43   #1
zofiii
Raczkowanie
 
Avatar zofiii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70

cera bardzo problematyczna


Witam Wszystkich!
piszę, bo chciałabym, żebyście mi coś doradziły... mój problem polega na tym, że mam cerę ........ wrażliwą, mieszaną, naczynkową, trądzikową z przebarwieniami po wyciskaniu. obecnie jestem już drugi miesiąc na kuracji dermatologicznej antybiotykiem i derm mi odradza stosowanie jakichkolwiek fluidów. zawsze pogarszały mi stan cery. a skórę twarzy mam delikatną i bladą, na której prześwitują naczynka, pojawiają się rumieńce i widać wyraźnie te przebarwienia... i chciałabym to jakoś maskować bez użycia fluidów, lecz nie wiem, czego w tym celu mogę używać, aby wyglądało to dobrze. dodam też, że antybiotyk, który obecnie stosuję, powoduje przesuszenie skóry w niektórych partiach...
puder nałożony na krem pozostawia nierównomierne plamy, a sam korektor, z kolei, nie wystarcza... ;|
doradzicie coś? błagam

Edytowane przez zofiii
Czas edycji: 2012-04-28 o 12:46
zofiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 14:26   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: cera bardzo problematyczna

Cytat:
Napisane przez zofiii Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich!
piszę, bo chciałabym, żebyście mi coś doradziły... mój problem polega na tym, że mam cerę ........ wrażliwą, mieszaną, naczynkową, trądzikową z przebarwieniami po wyciskaniu. obecnie jestem już drugi miesiąc na kuracji dermatologicznej antybiotykiem i derm mi odradza stosowanie jakichkolwiek fluidów. zawsze pogarszały mi stan cery. a skórę twarzy mam delikatną i bladą, na której prześwitują naczynka, pojawiają się rumieńce i widać wyraźnie te przebarwienia... i chciałabym to jakoś maskować bez użycia fluidów, lecz nie wiem, czego w tym celu mogę używać, aby wyglądało to dobrze. dodam też, że antybiotyk, który obecnie stosuję, powoduje przesuszenie skóry w niektórych partiach...
puder nałożony na krem pozostawia nierównomierne plamy, a sam korektor, z kolei, nie wystarcza... ;|
doradzicie coś? błagam
...
no nie wiem nie wiem,delikatny fluid nie zaszkodziłby cerze raczej a w pewien sposób nawet jest warstwą ochronna,tylko delikatny i małej ilosci...jak ni fluid to krem tonujący lub krem bb..innyc opcji to juz nie ma..... no jest jeszcze puder mineralny,ale jezeli masz przesuszenia to bedzie je mega podkreslał.... najwazniejsze zebys ne zapominała o kremie nawilżającym a w lecie o kremie z filtrem i to wysokim,zwłaszcza,ze jestes po leczeniu dermatologicznym.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 16:11   #3
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: bardzo cera problematyczna

Dlaczego derma zabroniła ci stosowania podkładu? Moja mi wręcz zaleciła :P Też jestem w czasie kuracji
Możesz spróbować z kremem BB a jeśli puder zostawia nierówne ślady to może wybierz puder transparentny, albo bambusowy (z biochemii urody 0 około 20zł). Ja do zamaskowania przebarwień których już niewiele i tak zostało, stosuję dermacol On zakryje W S Z Y S T K O
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 19:21   #4
zofiii
Raczkowanie
 
Avatar zofiii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: bardzo cera problematyczna

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Dlaczego derma zabroniła ci stosowania podkładu?
bo uznała, że lepiej, abym nie zakrywała twarzy niczym w kremie, jak już, to pudry...
zapchał mnie nawet Affinitone i Dream Matte Mousse ;| a nałożenie kremu nawilżającego pod fluid powoduje świecenie, echh...
jeszcze teraz te upały, to już w ogóle, nawet filtr La-Roche AC 30 spływa mi z twarzy i powoduje pieczenie
zofiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 19:23   #5
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: bardzo cera problematyczna

Cytat:
Napisane przez zofiii Pokaż wiadomość
bo uznała, że lepiej, abym nie zakrywała twarzy niczym w kremie, jak już, to pudry...
zapchał mnie nawet Affinitone i Dream Matte Mousse ;| a nałożenie kremu nawilżającego pod fluid powoduje świecenie, echh...
jeszcze teraz te upały, to już w ogóle, nawet filtr La-Roche AC 30 spływa mi z twarzy i powoduje pieczenie
Yyyy... jak to NAWET?! A co w tym dziwnego? Przecież to drogeryjne podkłady to co się dziwisz? Jak już to powinnaś używać jakiegoś aptecznego który Cię nie zapcha... Ja mam pharmaceris nawilżający
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:28   #6
zofiii
Raczkowanie
 
Avatar zofiii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: bardzo cera problematyczna

z aptecznych, miałam jakieś 3 miesiące temu podkład La Roche Posay do cery wrażliwej, który mnie bardzo wysuszał, skóra się łuszczyła. kolejne 60zł w błoto. i już nie wiem co robić bo boję się kupować kolejnych drogich podkładów.
zofiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:31   #7
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: bardzo cera problematyczna

Ja biorę izotek który też wysusza skórę ale podkład nawilżający sprawuje się idealnie, no ale nie ma reguły..
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 19:37   #8
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: bardzo cera problematyczna

Po pierwsze - proś w aptekach i drogeriach o próbki podkładów, wtedy nie wyrzucisz kasy w błoto. Po drugie, są różne marki delikatnych kolorowych aptecznych kosmetyków, nie tylko La Roche Posay [ Vichy? Clinique ?]. Po trzecie nie kupujesz podkładów drogeryjnych z niskiej i średnio-niskiej półki [ albo jak już musisz to baaardzo uważnie czytasz skład].
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.