Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-17, 13:03   #1
borowka_amerykanska
Raczkowanie
 
Avatar borowka_amerykanska
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 79
Exclamation

Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia


Cierpię na trądzik neuropatyczny od jakichś 3 lat, zabrał mi on szkołę, pracę, radość życia, pozbawił chęci do działania, rozwijania się, zabrał radość nie tylko mi, ale też mojemu mężowi, który robi co tylko może, aby mi pomóc wydostać się z tej czarnej, przerażającej dziury.
Na co dzień nie spotykam osób takich jak ja, jednak wiem, że jest ich mnóstwo i tak jak ja poszukują one pomocy, zrozumienia i wsparcia.

Postanowiłam więc założyć ten wątek (prawdopodobnie jeszcze takiego nie ma), by pomóc sobie i innym przezwyciężać lęk, motywować się i wspierać w tych trudnych chwilach, by w sercach i głowach w końcu nastała wiosna.

A teraz kilka faktów czym jest trądzik neuropatyczny i z czym przyszło Nam się mierzyć.

Istotą trądziku neuropatycznego jest walka z niedoskonałościami, które w rzeczywistości są niemal niewidoczne. Uparte dążenie do idealnej skóry powoduje drapanie, wyduszanie i tym samym niszczenie cery i pogarszanie jej stanu. Trądzik neuropatyczny ma podłoże psychiczne i leczy się go przede wszystkim u terapeuty.

Trądzik neuropatyczny to choroba wymagająca leczenia w gabinecie psychologa lub psychiatry. Polega ona na tym, że chory obsesyjnie oczyszcza twarz z wszelkich niedoskonałości, powodując pojawianie się zmian skórnych i blizn. W rzeczywistości mankamenty, których chce się pozbyć osoba chora, są niewidoczne lub widoczne tylko z bardzo bliskiej odległości. Dlatego charakterystycznym objawem trądziku neuropatycznego jest ciągłe przeglądanie się w lustrze i szukanie kolejnych niedoskonałości, których można byłoby się pozbyć. Samodzielnie i bez przestrzegania zasad higieny chory stara się usunąć zaskórniki czy strupki. Przez to dochodzi do zakażenia bakteriami i powstawania nowych, poważniejszych zmian skórnych. Trądzik neuropatyczny może skutkować powstawaniem blizn na twarzy i wszędzie tam, gdzie niedoskonałości są przez chorego zwalczane, np. na dekolcie. Z czasem osoba cierpiąca na tę chorobę zaczyna wykonywać swoje czynności „pielęgnacyjne” odruchowo i nieświadomie.

Trądzik neuropatyczny to sposób na rozładowanie napięcia i wynik niskiej samooceny.
Przyczyny trądziku neuropatycznego leżą w psychice chorego. Zwykle cierpią na niego osoby z zaburzeniami emocjonalnymi lub psychicznymi, pogrążone w depresji, nieśmiałe, bez poczucia własnej wartości i silnie przeżywające stres. Dotyczy to także tych osób, które obsesyjnie dążą do perfekcji i mają nieprawdziwy, zniekształcony obraz samych siebie. Drapanie i wyciskanie jest sposobem na rozładowanie emocji i osiągnięcie spokoju. Pomaga też w zrealizowaniu postawionego sobie zadania o tym, by być „idealnym”.

Edytowane przez borowka_amerykanska
Czas edycji: 2018-12-17 o 14:10
borowka_amerykanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 16:55   #2
Zan06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Hej, jak Ci idzie?
Też na to cierpię od ponad 5 lat.

Edytowane przez Zan06
Czas edycji: 2019-04-16 o 17:01
Zan06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 10:39   #3
Tiksa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Hej niestety znam problem z własnego doświadczenia. 2 lata temu szukałam pomocy u psychologa ale mój problem został zbagatekizowany... wstydliwy problem i dla niektórych niestety bardzo blachy :/
Tiksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 10:49   #4
borowka_amerykanska
Raczkowanie
 
Avatar borowka_amerykanska
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 79
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

To prawda, że dla większości to przysłowiowa pestka i brak problemu. Mój mąż nadal nie rozumie czemu się tak przejmuję ranami na twarzy, przecież nikt się mi nie przygląda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Zauważyłam, że im bardziej mu wszystko jedno jak wyglądam, tym ja częściej się drapię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
borowka_amerykanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 13:36   #5
Tiksa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Oj tak... czasem mam wrażenie że to taka desperacja. Wytrzymuje bez rozdrapania i jestem z siebie dumna, po czym dochodzi do mnie że chłopakowi jest to obojętne bo i tak nie powie mi że ładnie wyglądam i wtedy leci już lawina :/ wiem że powinnam nad tym panować dla samej siebie ale te krótkie chwilę dają tyle "ulgi". Jak nałóg.
Tiksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 15:12   #6
borowka_amerykanska
Raczkowanie
 
Avatar borowka_amerykanska
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 79
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

A jak się rozdrapiesz komentuje to ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
borowka_amerykanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 22:36   #7
Zan06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Dokładnie, ja też mam wrażenie, że drapię nałogowo.
U mnie dla odmiany narzeczony mówi że tak czy siak wyglądam pięknie, więc nie mam "hamulca" przez podejściem do lusterka i zmasakrowania twarzy. Skoro jemu jest to obojętne a mi przynosi ulge to co mnie powstrzymuje
Zan06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-18, 09:40   #8
Tiksa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Nie komentuje, jedynie czasem zapyta czemu rozgrzebalam.

Zan06 myślisz, że gdyby reagował na to że się zmasakrowalas to byłoby Ci łatwiej przestać?
Tiksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 16:33   #9
Zan06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Myślę, że gdyby się tym interesował i czułabym jego wsparcie to mogłoby być mi z tym łatwiej
Próbowałam z nim o tym rozmawiać, ale jakoś nie możemy się dogadać w tym temacie. Mi jest nieswojo o tym mówić, a on chyba nie do końca czuje co i jak. Nie widzi problemu i już nie wiem jak mu to wytłumaczyć.
Zan06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 22:00   #10
TinyTina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Hej laski/chłopaki! Mam 22 lata, na trądzik neuropatyczny cierpię lat 11, mam sporo zaburzeń psychicznych między innymi : depresję, zaburzenia obsesyjno-maniakalne, lęki społeczne oraz cholernie niską samoocenę, nie tylko dotyczącą wyglądu, ale moje choroby i demony w głowie doprowadzają do jego kompulsywnego psucia. Leczę się na większość zaburzeń ale nie potrafię przemóc się do terapii z psychologiem/psychoterapeutą. Kiedy pojawia się na mojej skórze mały wyprysk, wyciskam go i obiecuję sobie, że tojeden jedyny syfek..mija godzina a moja Twarz, plecy, ramiona, czasem nawet uda są rozkrwawione, spuchnięte i sączące.. po takich zabiegach po prostu płaczę, bo mam wrażenie, że w akcie wyciskania nie byłam sobą, dociera do mnie co zrobiłam, patrzę się w lustro i zamykam w domu na czas gojenia. Problem w tym, że od trochę ponad dwóch lat wychowuję sama córkę, dziecko nie może być zamknięte w klatce przez moje fanaberie z trądzikiem, największym kompleksem, istną zmorą..terapie u dermatologów dają wielkiego jednego fallusa, bo jeśli nastąpi napad to półroczne leczenie i wytrwałość w niewyciskaniu pierdyknie jak reaktor w czarnobylu.. wyrzuty sumienia, widok menela w lustrze zamiast młodej mamy jest dobijajace...dzielę się z Wami tym gównem, gdyż chcę sprawdzić czy mi to pomoże, bo komuś innemu...

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

*zaburzenia depresyjno-maniakalne
TinyTina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 00:54   #11
Zan06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Trzymam za Ciebie kciuki! A rozwiniesz czemu nie możesz się przekonać do terapii?
Zan06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 13:33   #12
TinyTina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Wewnętrzna bariera, dotychczasowe podejscia kończyły się po dwóch trzech sesjach, bo nie umiem złapać kontaktu z terapeutą, język zawodowy mnie mierzi, a jednak potrzebuję do tego specjalisty..

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Dodam jeszcze pytanie, też czujecie się brudni , kiedy twarz jest zmasakrowana, mimo iż 15 minut wcześniej wyszliscie spod prysznica?
TinyTina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-25, 22:50   #13
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez TinyTina Pokaż wiadomość
Hej laski/chłopaki! Mam 22 lata, na trądzik neuropatyczny cierpię lat 11, mam sporo zaburzeń psychicznych między innymi : depresję, zaburzenia obsesyjno-maniakalne, lęki społeczne oraz cholernie niską samoocenę, nie tylko dotyczącą wyglądu, ale moje choroby i demony w głowie doprowadzają do jego kompulsywnego psucia. Leczę się na większość zaburzeń ale nie potrafię przemóc się do terapii z psychologiem/psychoterapeutą. Kiedy pojawia się na mojej skórze mały wyprysk, wyciskam go i obiecuję sobie, że tojeden jedyny syfek..mija godzina a moja Twarz, plecy, ramiona, czasem nawet uda są rozkrwawione, spuchnięte i sączące.. po takich zabiegach po prostu płaczę, bo mam wrażenie, że w akcie wyciskania nie byłam sobą, dociera do mnie co zrobiłam, patrzę się w lustro i zamykam w domu na czas gojenia. Problem w tym, że od trochę ponad dwóch lat wychowuję sama córkę, dziecko nie może być zamknięte w klatce przez moje fanaberie z trądzikiem, największym kompleksem, istną zmorą..terapie u dermatologów dają wielkiego jednego fallusa, bo jeśli nastąpi napad to półroczne leczenie i wytrwałość w niewyciskaniu pierdyknie jak reaktor w czarnobylu.. wyrzuty sumienia, widok menela w lustrze zamiast młodej mamy jest dobijajace...dzielę się z Wami tym gównem, gdyż chcę sprawdzić czy mi to pomoże, bo komuś innemu...

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

*zaburzenia depresyjno-maniakalne
W jakim miejscu zostały postawione Twoje diagnozy? Przez kogo? Kliniczny psycholog w szpitalu czy lekarz psychiatra?
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 12:58   #14
TinyTina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Leczę się w poradni psychiatrycznej w moim mieście (NFZ)
TinyTina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 01:49   #15
hasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Ja 2 lata temu poszła do terapeuty z tym problemem. Nawet pamiętam, że przed wizytą opisałam problem w formularzu zgłoszeniowym i zostałam przekierowana do pani pracującej w klinice, do której się zgłosiłam. Niestety kiedy już byłam w gabinecie i opisałam mój problem, terapeutka zapytała czy byłam z tym problemem u dermatologa, bo on się zajmuje trądzikiem, a nie terapeuta. Trochę zbiło mnie to z tropu, bo to oznaczało, że babka nie dość, że nie zapoznała się z moim problemem przed wizytą, to jeszcze nie była świadoma, że tego typu uzależnienie istnieje. Byłam zażenowana. Przyszłam na drugą wizytę do tej samej babki i nadal nie wiedziała z czym to się je. To było żenujące i od tamtej pory nigdy już nie poszłam do żadnego terapeuty z moim problemem, a nie radzę sobie z nim od prawie 10 lat...
hasky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-06, 19:25   #16
hasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Cześć, czy grupa ucichla? Ktoś potrzebuje wsparcia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hasky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 11:42   #17
patrycja_wisnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Biorąc pod uwagę, wszystko co już zostało powiedznae na tej grupie to nikt nie zaproponował żadnego normalnego rozwiązania!!
SERIO?!
Aż się dziwie jaka panuje dezinformacja i jak łatwo być ekspertem w internecie.
Można milion sposobów wymyślać ale problem może jedynie rozwiązać leczenie farmakologiczne, co powinno być przemyślane i pod okiem eksperta, nie jetestem oczywiście dermatologiem z wykształcenia aby mieć prawo kogoś pouczać ale sama przez to przechodziłam i mi pomógł Axotret, wierzcie lub nie zobaczcie, prztestujcie i dajcie mi proszę znać
patrycja_wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 08:12   #18
hasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Możesz coś opowiedzieć o przebiegu leczenia? Próbowałam leczenia farmakolicznego, ale odniosłam wrażenie, ze tylko poglebil problem. Dostałam mobemid.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hasky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 23:03   #19
aican
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Podbijam post. Ja potrafię tak mocno wyciskać zaskórniki, że tworzą mi się rany wielkości 1 cm. Zawsze potem dezynfekuje ranę i nakładam jakaś maść (cynkową, termentiol, acnederm) ale to i tak nic nie daje. Średnio tydzień taka rana się zamyka. Kolejny tydzień lekko blednie. A żeby całkowicie się jej pozbyć czekam miesiąc. Wyciskam tylko pod wpływem silnych emocji i to wraca jak bumerang. Skóra wygolona, w życiu się układa, myśle, że już będzie dobrze... i nagle jakiś stres lub niepowodzenie a ja już stoję przed lustrem i dusze wszystko na twarzy.
aican jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-20, 01:28   #20
hasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez aican Pokaż wiadomość
Podbijam post. Ja potrafię tak mocno wyciskać zaskórniki, że tworzą mi się rany wielkości 1 cm. Zawsze potem dezynfekuje ranę i nakładam jakaś maść (cynkową, termentiol, acnederm) ale to i tak nic nie daje. Średnio tydzień taka rana się zamyka. Kolejny tydzień lekko blednie. A żeby całkowicie się jej pozbyć czekam miesiąc. Wyciskam tylko pod wpływem silnych emocji i to wraca jak bumerang. Skóra wygolona, w życiu się układa, myśle, że już będzie dobrze... i nagle jakiś stres lub niepowodzenie a ja już stoję przed lustrem i dusze wszystko na twarzy.
Możemy sobie nawzajem pomóc. Jeżeli jesteś zainteresowana, to daj znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hasky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:09   #21
hasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Generalnie mam taki pomysł na wzajemne kontrolowanie się i nagradzanie, ale potrzebuję drugiej chętnej osoby z tym samym problemem. Chętnie przedstawię szczegóły zainteresowanej
hasky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 00:49   #22
borowka_amerykanska
Raczkowanie
 
Avatar borowka_amerykanska
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiadomości: 79
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Cześć, zaczęły mi przychodzić wiadomości na maila, że wątek ożył, więc "przyszłam" sprawdzić co tu się dzieje

Chciałam Wam dać taką iskierkę nadziei. Nie drapię się nałogowo od ponad 1.5 roku.

Owszem, zdarza mi się wycisnąć jakiegoś zaskórnika czy innego syfka raz na jakiś czas, ale wycisnę i zostawiam, nie masakruję sobie twarzy. Od 1.5 roku nie musiałam zostać w domu przez to jak wyglądam, żyje mi się znacznie lepiej. To wyszło tak samo z siebie, zaszłam w ciążę, drapałam się jeszcze kilka miesięcy, pamiętam, że pojechałam na USG prenatalne z plastrem na policzku, była pod nim wielka, sącząca się rana, goiła się wiele tygodni, ślad był bardzo długo, prawie do samego porodu. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie ciąży, cera mi się poprawiła, głowa była zajęta czym innym, później urodziła się moja mała, a ja im dłużej nie drapałam tym miałam silniejszą wolę, aby tego nie robić. Obecnie moja cera pozostawia wiele do życzenia, mnóstwo zaskórników, ale na większość z nich nie zwracam uwagi, czekam właśnie na pakiet kosmetyków, które mają poprawić stan mojej cery

Jeszcze kilka lat temu myślałam, że już zawsze nałóg drapania będzie ze mną, ale jak widać da się z tego wyjść, bo tu nie chodzi o to, aby już nigdy nie dotknąć twarzy, chodzi o to, aby nie robić "rzeźni" z czegoś, co nigdy rzeźnią nie powinno się stać.
borowka_amerykanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 21:47   #23
aican
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Dostałam powiadomienia na maila, że wątek się poruszył, co mnie cieszy. Dobrze też się czyta historię w których ktoś wychodzi z tego problemu. Jestem chętna na jakieś formy grupowego kontaktu i wsparcia.

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Jestem chętna
aican jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 22:05   #24
noone89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Witam. Również od bardzo długiego czasu borykam się z tym problemem. Nie mam już na to siły. Postanowiłam poszukać ludzi, którzy mają ten sam problem. Chociaż tyle, że nie jestem w tym sama bo czasem mialam wrażenie, że każdy że normalnie tylko ze mną jest coś nie tak. Jest ktoś kto chce że mną o tym porozmawiać? Podzielić się swoim doświadczeniem w tym temacie? Zostawcie jakieś namiary...
noone89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 08:13   #25
smutek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Czy udało Ci się z tego wyjsc? Mam tak samo...
smutek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-22, 12:08   #26
hasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Dziewczyny, dla zainteresowanych wspólną walką z problemem założyłam maila: anianowak02@hotmail.com. Tak jak już kiedyś pisałam: mam pomysł na wzajemne motywowanie się. Nie uda mi się to bez zdecydowanej osoby. Proszę o wiadomość prywatną na forum albo od razu na mailu. Liczę na wsparcie i odzew

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hasky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-21, 20:15   #27
Anna820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik neuropatyczny - grupa wsparcia

Dziś przeżyłam szok!!!

Mój problem z trądzikiem zaczął się w wieku 12 lat i trwa do dziś, był o różnym nasileniu, wieku 27 lat przeszłam nawet leczenie izotekiem- który bardzo mi pomógł. Ale nie zlikwidował problemu WYCISKANIA. A dziś przeczytałam że moje chorobliwe wyciskanie i rozdrapywanie ma swoją fachową nazwę, powinno się leczyć u psychiatry i co ważne.... takich osób jak ja jest więcej
Anna820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-21 20:15:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.