Pytanie do eksperta. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 10:27   #1
Kreska93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3

Pytanie do eksperta.


Witam,
piszę, ponieważ borykam się z bardzo nieprzyjemnym problemem, ale może zacznę od tego - mam 20 lat, pierwszą miesiączkę dostałam, gdy szłam do gimnazjum, czyli w wieku 13 lat, do tej pory się nie uregulowała. W niedługim czasie po tym jak dostałam okresu, zaczęły się też upławy, niestety one nie ustępowały, początkowo oczywiście obfitość była regulowana cyklem, na początku nie widziałam w tym nic niepokojącego, ale z czasem zaczęło się to nasilać, od ok 3 lat, przez 365 dni w roku noszę wkładki higieniczne, ponieważ upławy są tak obfite, że nie dość, że bielizna jest brudna, to i tak mokra, że nawet spodnie robią się wilgotne. Po całym dniu wkładka przypomina kolor kawy z mlekiem... A do tego ten okropny zapach, mam wrażenie, że jest tak intensywny, że wszyscy go czują, ale może jestem przewrażliwiona. 3 lata temu byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, mówiłam o nieregularnych miesiączkach, upławach, miałam robione badania hormonalne, wykazały, że za mało progesteronu, dostałam kwas mlekowy, na kolejnej wizycie miałam tylko badanie przez panią ginekolog. Od tamtej pory nie byłam u ginekologa, nie mam wytłumaczenia dlaczego...
Kolejny problem, jakiś miesiąc temu wyskoczyły mi czerwone, swędzące krostki na wzgórku łonowym, bardzo się z tym męczyłam, by nie drapać, ponieważ swędzenie było okropne. Podczas mycia okolic intymnych podrażniałam wargi, na których robiły się czerwone rany, podobne do startej skóry. W ostatnim czasie, trochę ustąpiło swędzenie i krostki przygasły, ale zdarzają się nawroty swędzenia i podrażnienia. Dodam, że wargi są jakieś spuchnięte.

Zwracam się z takimi pytaniami, czy te upławy są oznaką czegoś poważnego? Oraz jaka może być przyczyna tej wysypki i jak z nią walczyć?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Kreska93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 11:14   #2
Roszpunek
Raczkowanie
 
Avatar Roszpunek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie do eksperta.

Mówisz o nieprzyjemnym zapachu upławów. Proszę napisz jaki dokładnie mają zapach- rybi, mdły, inny?

Postaraj się też opisać charakter upławów: są grudkowate, płynne, ciągnące...?

Jeśli chodzi o wysypkę: czy masz może nowego partnera seksualnego? Jakiś nowy proszek lub płyn do płukania? Czy używasz nowych kosmetyków do depilacji intymnej? Nowego żelu pod prysznic, płynu do kąpieli?

Spróbuję pomóc. Nawet jeśli ja lub ktoś inny będziemy mieli podejrzenia diagnozy... musisz iść do lekarza. Bezwzględnie.
__________________
Masa ciała: 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Roszpunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 12:18   #3
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: Pytanie do eksperta.

Aby postawić prawidłowe rozpoznanie konieczna jest Pani wizyta u ginekologa. Bez wykonania chociażby cytologii, usg, posiewu nie można postawić rozpoznania i rozpocząć leczenia. Nie istnieje takie pojęcie jak leczenie uniwersalne.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 08:42   #4
Kreska93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie do eksperta.

Co do zapachu upławów, rybim bym go nie nazwała, bardziej taki mdły, ale bardzo wyrazisty.

Charakter upławów: ten wypływający bezpośrednio, który brudzi mi tak bieliznę, jest ciągnący, jednakże na "ściankach" zaobserwowałam również grudkowate.

Nowego partnera nie posiadam, a jeśli chodzi o kontakty seksualne, jeszcze takowych nie było. Też początkowo myślałam że to może związane z płynem/proszkiem do prania ale niestety to zostało wykluczone. Żadnych nowych żeli, płynów.

Pozdrawiam.
Kreska93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:58   #5
Roszpunek
Raczkowanie
 
Avatar Roszpunek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie do eksperta.

Podejrzewam rzęsistkowicę lub grzybicę pochwy. Przy czym w grzybicy pH w pochwie jest w normie (4,5), a w rzęsistkowicy- podwyższone. Klotrimozol działa na obie te dolegliwości, aczkolwiek lekiem z wyboru w rzęsistkowicy jest metronidazol.

Rany na sromie też są niepokojące. Najczęściej spotykane są ostre zapalenie sromu, czyraczność sromu i ropień gruczołu przedsionkowego. Niewskazane jest golenie- należy obcinać na krótko owłosienie łonowe, unikać drapania i innych urazów mechanicznych. Pierwsze dwie dolegliwości wymagają postępowania dermatologicznego. Nie sądzę abyś miała ropień...

Wyżej podane to tylko moje przypuszczenia, nie da się diagnozować w ten sposób. Upławy mogą świadczyń też o zapaleniu błony śluzowej macicy, w wodniach jajowodu, a także w przebiegu chorób nowotworowych. Możliwości jest naprawdę dużo.

Koniecznie udaj się do lekarza, nie próbuj leczyć się na własną rękę. Nie zwlekaj, szybkie rozpoznanie i leczenie może uchronić się przed bardzo nieprzyjemnymi powikłaniami.
__________________
Masa ciała: 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Roszpunek jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.