częstomocz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 15:04   #1
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Unhappy

częstomocz?


Hej, nie wiem czy piszę post w odpowiednim dziale, jak coś to proszę o przeniesienie. Od dwóch tygodni mam pewien problem-praktycznie co godzine muszę siusiu. Zdarza się i tak, że po prostu "trzymam", żeby tak często nie chodzić. Dodam, że mało piję, więc nie wiem skąd takie częste oddawanie moczu Temperatura ok. 37 stopni, czuję się dośc rozgrzana. To nie jest (chyba) żadne zapalenie, ponieważ nic mnie tam nie swędzi, nie piecze. Byłam u lekarza ogólnego, miałam robione badanie moczu oraz pozostałe badania takie jak morfologia, nawet usg jamy brzusznej. Wszystkie wyniki mam w normie, lekarz powiedział, że nie przepisze mi tabletek z furagina, ponieważ nie ma stanu zapalnego.. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Nie wiem co mam myslec, skoro wyniki są w porządku, ale ja widzę, że jednak mój organizm nie działa jak należy Czytałam dużo o częstomoczu albo o zespole pęcherza nadreaktywnego, część objawów pasuje. Może jakieś tabletki z żurawiną? Co polecacie?

_________________________ _________________________

Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 15:18   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: częstomocz?

Furaginę możesz sama kupić w aptece, bez recepty. Ale jeżeli nie ma żadnego stanu zapalnego, to dziwna sprawa...
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 12:44   #3
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Dot.: częstomocz?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Furaginę możesz sama kupić w aptece, bez recepty. Ale jeżeli nie ma żadnego stanu zapalnego, to dziwna sprawa...
Wiem, że mogę kupić coś z furaginą bez recepty, ale chodziło mi o coś "mocniejszego" na receptę. Chcę się dowiedzieć czy któraś z Was brała może jakieś tabletki np. z żurawiną na problemy z pęcherzem? Zastanawiam się nad wizytą u gina albo u urologa

_____________________

http://www.youtube.com/watch?v=HEIa9mh5XPg <3
Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 12:57   #4
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: częstomocz?

Cytat:
Napisane przez Justi xP Pokaż wiadomość
Wiem, że mogę kupić coś z furaginą bez recepty, ale chodziło mi o coś "mocniejszego" na receptę. Chcę się dowiedzieć czy któraś z Was brała może jakieś tabletki np. z żurawiną na problemy z pęcherzem? Zastanawiam się nad wizytą u gina albo u urologa

_____________________

http://www.youtube.com/watch?v=HEIa9mh5XPg <3
Ale Justi, urofuraginum i furagina na receptę od lekarza jest dokładnie tak samo mocna, tylko urofuraginum bez recepty kosztuje 13-15zł a z receptą 3.

A tabletki z żurawiną to można stosować profilaktycznie i w lekkich problemach.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 19:06   #5
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: częstomocz?

zamiast tabletek z żurawiną możesz kupić sobie suszoną żurawinę, jest bardzo zdrowa i całkiem smaczna
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 21:26   #6
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: częstomocz?

Ale po co Ci "coś" na reckę,skoro to są najczęściej antybiotyki....

Z doświadczenia mojego drugiego zawodu powiem Ci,że możesz używać preparatów mających silne działanie bakteriobójcze i prozdrowotne,np oleju z czarnuszki,preparatów czosnku,liści czystka( b modny obecnie)
Ja też mam to,o czym piszesz,z tym,że nie zwracam na to uwagi,choć komplikuje życie,kiedy tylko wyjdę gdzieś ze znajomymi,wszyscy wiedzą,że będę gdzieś sikać po krzakach.Taka przypadłość,mnie to raczej rozbawia,przyzwyczaiłam się (choć to może zabrzmieć dziwnie!)

Ta podwyższona tempka to może być faktycznie objaw jakiejś infekcji,ale niekoniecznie ukł moczowego,skoro nie ma bakteriurii.
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 22:20   #7
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Dot.: częstomocz?

Dzięki LILY i Noradrenalina za odpowiedź!
Spróbuje coś pokombinować z tą żurawiną. Nie wiem tylko dlaczego i skąd nagle przyplątała się do mnie ta (prawdopodobnie ) infekcja

___________________

Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-20, 18:41   #8
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: częstomocz?

Ja mam z nerwów, od kilku dobrych lat.
Już się przyzwyczaiłam. Kiedy mam stresującą sytuację, potrafię biegać do WC. Po wyeliminowaniu stresu - nie muszę tak biegać.

Moja rada: spróbuj, jak dziewczyny Ci piszą, ale bądź w miejscach, gdzie jest toaleta, żebyś miała blisko.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 22:58   #9
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Dot.: częstomocz?

Jabluszko9, czytałam o tym, że przez stres, nerwy można się nabawić problemów z pęcherzem(a ostatnio wiele się stresowałam).Byłaś u lekarza? Przyjmowałaś jakieś leki albo suplementy, żeby ograniczyć liczbę odwiedzin w wc?


A tak w ogóle to przejrzałam jeszcze raz kopie moich wyników i czego się doczytałam.. W badaniu ogólnym moczu w podpunkcie-osad-składniki mineralne: liczne pasma śluzu, są bakterie. Może to świadczyć o jakieś infekcji? Powinnam zrobić dodatkowe badania?

Lekarz u którego byłam całkowicie to zlekceważył! Dodam, że ten mocz trzyma mnie już ponad 2 tygodnie, do tego tempka ok. 37 stopni.
Mimo wszystko ciągle się stresuje, mam powiększone piersi, jakby nabrzmiałe(ale nie bolące). Ciąże raczej wykluczam(nie było stosunku, jedynie ocieranie przez mokrą bieliznę). W tym wszystkim chodzi najbardziej o to, że ja się ciągle schizuje tą ciążą, mimo że jest to nielogiczne ehhhh.. ((

___________________

http://www.youtube.com/watch?v=HEIa9mh5XPg <3

Edytowane przez Justi xP
Czas edycji: 2014-07-20 o 23:00
Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-21, 10:18   #10
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: częstomocz?

Może pójdź do innego lekarza. Najlepiej do ginekologa, skoro masz takie objawy.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-21, 22:13   #11
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Dot.: częstomocz?

Od jutra spróbuje jeszcze zdziałać coś jeszcze z "Urointima-furagiActive".. Jak nie pomoże do wybiorę się do lekarza.

Czy ktoś może mi jeszcze powiedzieć coś na temat częstego oddawania moczu? Jak sobie z tym poradziłyście, itp?
Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 10:47   #12
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: częstomocz?

Proponuję, jeszcze raz wykonać badanie ogólne moczu / ewentualnie usg nerek /, kiedy była wykonana cytologia-być może jest to współistniejąca infekcja dróg rodnych-wskazana wizyta u ginekologa.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 17:17   #13
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: częstomocz?

Ja mam tak w pracy, gdy wypiję melisę. W ciągu godziny potrafię biegać do łazienki z 5 razy. Ale to chyba normalne?
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 10:26   #14
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Dot.: częstomocz?

Robiłam badanie ogólne moczu, wszystko jest w normie, tylko tak jak pisałam powyżej w podpunkcie-osad-składniki mineralne: liczne pasma śluzu, są bakterie. Niestety nie zostałam skierowana na dalsze badania względem tych bakterii.. Od 2 dni biorę UROintima FuragiActive, przynajmniej nie budzę się teraz w nocy na siusiu. Robiłam również usg jamy brzusznej-na czczo i na pusty pęcherz-nerki ok, pęcherz moczowy niedopełniony moczem,

jolka8899 z tego co słyszałam to wszystkie ziółka są moczopędne, więc jeśli musisz chodzić częściej do wc tylko po melisie, to chyba nie masz czym się martwić

___________

http://www.youtube.com/watch?v=HEIa9mh5XPg <3

Edytowane przez Justi xP
Czas edycji: 2014-07-24 o 11:27
Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 11:26:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.