Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-19, 22:40   #1
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993

Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)



Znacie jakieś dobre i sprawdzone maseczki które rozjaśniają buźkę?

Pozdr Kasia
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 09:32   #2
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 12:52   #3
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Hej! Podlaczam sie
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 12:58   #4
misss3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 100
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)



ja stosuje maseczke soraya witaminowa terapia MATUJĄCA, po zastosowaniu buzia jest rozjaśniona , z tym że nie nadaje się ona do skór suchych!!!, tylko cery tłuste i mieszanej
inne jej zalety:
*zwęża pory
*oczyszca pory
*matuje dla mnie ten efekt jest najważniejszy bo mam cere tłusta
*reguluje wydzielanie sebum
pozdrawiam
misss3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 18:53   #5
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Witam serdecznie! Co do maseczek rozjaśniających to ja jestem bardzo zadowolona z maseczki z alg sproszkowanych którą przygotowuję sama (kupuje tylko algi oczywiście :P). Nie są to algi takie jak w salonach kosmetycznych i przypominają raczej maseczke z glinki ( no i śmierdzą przeraźliwie , lecz w przeciwieństwie do glinki mi w ogóle nie podrażniają skóry tylko pozostawia ją napiętą rozjaśnioną, ściąga pory. Jedyna wada to to że na twarzy tworzy się skorupa, ktora "ciągnie" skórę. Ja kupuję w sklepach zielarskich sproszkowane algi Spirulino firmy Bioactiv i chociaż jest to produkt spożywczy to zjeść bym się nie ważyła fuuuuu (cuchną). Ale maseczka jest cudowna przynajmniej jak dla mnie (mam mieszaną cerę raczej niewrażliwą). Polecam również do cery trądzikowej.
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 20:47   #6
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Z mojego doświadczenia wynika, że rozjaśniające właściwości posiadają glinki- zielona, żółta , biała.
Są dostępne także w małych saszetkach ( w formie miałkiej), cena ok 5 zł- w sam raz do wypróbowania.
Przy okazji, ich pozostałe właściwości- trudno przecenić.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 21:09   #7
Aguśka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 72
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

heja ja polecam maseczke oczyszczającą antybakteryjną z białą glinką-kolastyny a takze maseczke wygladzającą i zwęzająco pory-erisa.pozdrawiam aaaaa ta maseczka kolastyny kosztuje ok 2zł w drogeri wiec na prawde warto a efekty sa bardzo zadowalające
Aguśka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-20, 21:28   #8
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)


Dziewczyny dzięki za pomoc
Jeżeli chodzi o glinkę to używam zielonej - owszem rozjasnia buzię ale i trochę wysusza...


Aguśka17 napisał(a):
> heja ja polecam maseczke oczyszczającą antybakteryjną z białą glinką-kolastyny a takze maseczke wygladzającą i zwęzająco pory-erisa.pozdrawiam aaaaa ta maseczka kolastyny kosztuje ok 2zł w drogeri wiec na prawde warto a efekty sa bardzo zadowalające

Dzięki napewno ją wypróbuję bo polubiłam ostatnio właśnie maseczkę żelową Kolastyny chłodzącą z aloesem i jest naprawdę bardzo dobra

Infinity napisał(a):
>Witam serdecznie! Co do maseczek rozjaśniających to ja jestem bardzo zadowolona z maseczki z alg sproszkowanych którą przygotowuję sama (kupuje tylko algi oczywiście :P). Nie są to algi takie jak w salonach kosmetycznych i przypominają raczej maseczke z glinki ( no i śmierdzą przeraźliwie , lecz w przeciwieństwie do glinki mi w ogóle nie podrażniają skóry tylko pozostawia ją napiętą rozjaśnioną, ściąga pory. Jedyna wada to to że na twarzy tworzy się skorupa, ktora "ciągnie" skórę. Ja kupuję w sklepach zielarskich sproszkowane algi Spirulino firmy Bioactiv i chociaż jest to produkt spożywczy to zjeść bym się nie ważyła fuuuuu (cuchną). Ale maseczka jest cudowna przynajmniej jak dla mnie (mam mieszaną cerę raczej niewrażliwą). Polecam również do cery trądzikowej.


Czy mogłabyś mi powiedzieć ile ta maseczka kosztuje ?


I oczywiście czekam na dalsze propozycje
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 09:50   #9
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 10:18   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Nie wiem jakim budzetem dysponujesz ale mnie swietnie rozjasnia maseczka regeneracyjna Dr Hauschka. Droga ale mam wrazenie, ze efekt jest dlugofalowy a nie dorazny jak to zwykle z maseczkami bywa.
Co chcesz rozjasnic? Bo jak sie ogolnie to obiema rekami podpisuje sie pod wymienionymi wyzej glinkami (zielona polecam spryskiwac podczas trzymania na buzi zeby nie zaschla i stosowac raz na tydzien jesli Cie wysusza) i maseczka Erisu, ktora niestety ostatnio mnie szczypie. Dobrze dziala na mnie maseczka Dr Apotheker Sheller z melisa. To maseczka w saszetce, w kombinacji z peelingiem, ktory jest w drugiej czesci saszetki. Sprawdz recenzje na KWC.
No i jeszcze oczywiscie ochrona przeciwsloneczna! Na wiosne potrafi przygrzac - trzeba by zwiekszyc faktor pamietaj o ochronie przed UVA - to ono powoduje brzydkie przebarwienia.
Solariom mowimy NIE!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 09:13   #11
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Może jeszcze jakieś propozycje?
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-24, 13:37   #12
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Hej!
Domowe i pyszne:
- papka ze świeżych truskawek
- płatki owsiane zalane ciepłą wodą
- plasterki ogórka i/lub cytrusów
A jak ktoś się smrodu nie lęka może być i młoda cebula - świeżo pokrojona (tego ostatniego sposobu nie próbowałam...jeszcze)
Glinki jak najbardziej
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 10:09   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Re: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Truskawki i owszem w czercu beda najtansze ale tez wiele osob jest na nie uczulonych! Do tego sa to owoce, ktore najszybciej wchalaniaja wszelki pestycydy, wiec jesli juz to sprawdz na kawalku sory za uchem taka truskawkowa maziaje i poczekaj na szczyt sezonu, kiedy rosna same i nie trzeba ich podsypywac
Platki owsiane jak najbardziej - mozna ich uzywac do przemywania buzi - makijazu nie zmyja.
Ogorek i cytrusy - patrz truskawki, chociaz sok z ogorka moze sie bardziej nadac a z cytrusow to tylko cytryna - trzeba ja wyszorowac i sparzyc. Dobry jest tez sok z natki pietruszki i rzezuchy - ale nie wiem za bardzo jak by to wycisnac...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 08:23   #14
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Smile Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Dziewczyny może jescze jakieś znacie ??
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 14:17   #15
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Up
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 14:43   #16
Betta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 115
Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Ja poleca "Kurację dotleniającą" - Soraya, a zwłaszcza maseczkę koralową głęboko nawilżająco-dotleniającą. Skóra nabiera po niej blasku, jest jaśniejsza i jakby rozświetlona. Kiedy miałam strasznie przesuszoną twarz to zamiast kremu na noc kładłam na twarz tą maseczkę i po ok tygodniu skóra była super (na początku trochę piekło, ale ja miała twarz jakbym przeszła Saharę ). Szczerze polecam! Podaję linka do strony http://www.s☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ - tam trzeba znaleźć inedx; kosmetyki - kwiatek; skóra niedotleniona; -możesz sprawdzić skład i opis serii.
A jeszcze jedno 75ml kosztuje ok. 7-9zł zależy gdzie robisz zakupy (czasami cena gra rolę - przynajmniej dle mnie
Betta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 16:44   #17
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Nie bardzo wiem jak rozumiesz "rozjaśnienie": jeśli chodzi o pozbycie się przebarwień tudzież faktyczną zmianę odcienia karnacji, to będzie ciężko, żadna maseczka tego nie załatwi, trzeba się nastawić na długofalowe wcieranie specjalistycznych kremów i maści (Skinoren, Clairial, etc. - powinny zawierać kwas kojowy albo kwas azaleinowy) + oczywiście ochrona przed słońcem.

Jeśli chodzi o dogłębne oczyszczenie (zalegające zaskórniki też potrafią wpływać na "szary", zmęczony wygląd buźki), to podpisuję się obiema rękami pod propozycjami maseczek z glinką, a szczególnie glinek Argiletz, maseczki Eris z serii do cery tłustej oraz "Witaminowej terapii matującej" Soraya. Przed nałożeniem warto zrobić peeling (może być z cukru albo sody oczyszczonej zmieszanych z delikatnym żelem do mycia twarzy). Taki zestaw można serwować skórze nawet 2-3 razy w tygodniu, jeśli mocno się przetłuszcza. Ja maseczkę glinkową nakładam nawet codziennie, jeśli odczuwam taką potrzebę (peeling jednak rzadziej).

Kolejnymi "rozjaśniającymi" (w sensie: odnawiającymi skórę, złuszczającymi, zapobiegającymi przebarwieniom) kosmetykami są kwasy AHA i BHA oraz witamina C (vide: słynne serum Basi Kwiatkowskiej do domowego wykonania, albo zyskujący coraz więcej wizażowych fanek "Juvit" - nie próbowałam jeszcze, albo serum "Flavo-C" - mój faworyt ). Witaminy C w kosmetyku musi być sporo i musi mieć stabilną formę, najlepiej jeśli producent ją opisuje oraz podaje procentową zawartość.

Jeśli przez rozjaśnienie rozumiesz "rozpromienienie" cery, to znowu polecam kwasy AHA + witaminę C, a z maseczek doraźnie działających, mój ukochany "Beauty Flash Balm" Clarins'a, naprawdę mało kosmetyków ma tak spektakularne działanie. Można ją nakładać jako bazę pod makijaż albo jako tradycyjną maseczkę - czasem żeby wzmocnić efekt nakładam ją wówczas na "Glyco-A".

UWAGA: przy wszystkich kosmetykach z kwasami obowiązują blokery na dzień, w przeciwnym razie dorobisz się pięknych przebarwień! Bloker musi przede wszystkim chronić przed UVA, wartość tej ochrony powinna być opisana na opakowaniu (oznaczenia np.: PPD..., IPD..., PA++...). Jeśli nie jest opisana, tzn. że jest marna.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 18:30   #18
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

kremy/maseczki z kwasami owocowymi AHA,Ziaja ma krem z ogórkiem(mi udało się nim rozjaśnić przebarwienia)
glinka zielona z dodatkiem cytryny rozjaśnia
co do alg to one nie mają działania rozjaśniającego-skora tylko może wydawać się jasniejsza,algi mają za zadanie nawilżać,odżywiać,pojędrn iać
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 18:15   #19
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Cytat:
Napisane przez pixie7
Nie bardzo wiem jak rozumiesz "rozjaśnienie": jeśli chodzi o pozbycie się przebarwień tudzież faktyczną zmianę odcienia karnacji, to będzie ciężko, żadna maseczka tego nie załatwi, trzeba się nastawić na długofalowe wcieranie specjalistycznych kremów i maści (Skinoren, Clairial, etc. - powinny zawierać kwas kojowy albo kwas azaleinowy) + oczywiście ochrona przed słońcem.

Jeśli chodzi o dogłębne oczyszczenie (zalegające zaskórniki też potrafią wpływać na "szary", zmęczony wygląd buźki), to podpisuję się obiema rękami pod propozycjami maseczek z glinką, a szczególnie glinek Argiletz, maseczki Eris z serii do cery tłustej oraz "Witaminowej terapii matującej" Soraya. Przed nałożeniem warto zrobić peeling (może być z cukru albo sody oczyszczonej zmieszanych z delikatnym żelem do mycia twarzy). Taki zestaw można serwować skórze nawet 2-3 razy w tygodniu, jeśli mocno się przetłuszcza. Ja maseczkę glinkową nakładam nawet codziennie, jeśli odczuwam taką potrzebę (peeling jednak rzadziej).

Kolejnymi "rozjaśniającymi" (w sensie: odnawiającymi skórę, złuszczającymi, zapobiegającymi przebarwieniom) kosmetykami są kwasy AHA i BHA oraz witamina C (vide: słynne serum Basi Kwiatkowskiej do domowego wykonania, albo zyskujący coraz więcej wizażowych fanek "Juvit" - nie próbowałam jeszcze, albo serum "Flavo-C" - mój faworyt ). Witaminy C w kosmetyku musi być sporo i musi mieć stabilną formę, najlepiej jeśli producent ją opisuje oraz podaje procentową zawartość.

Jeśli przez rozjaśnienie rozumiesz "rozpromienienie" cery, to znowu polecam kwasy AHA + witaminę C, a z maseczek doraźnie działających, mój ukochany "Beauty Flash Balm" Clarins'a, naprawdę mało kosmetyków ma tak spektakularne działanie. Można ją nakładać jako bazę pod makijaż albo jako tradycyjną maseczkę - czasem żeby wzmocnić efekt nakładam ją wówczas na "Glyco-A".

UWAGA: przy wszystkich kosmetykach z kwasami obowiązują blokery na dzień, w przeciwnym razie dorobisz się pięknych przebarwień! Bloker musi przede wszystkim chronić przed UVA, wartość tej ochrony powinna być opisana na opakowaniu (oznaczenia np.: PPD..., IPD..., PA++...). Jeśli nie jest opisana, tzn. że jest marna.

Pixie7 serdecznie dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź Od jakiegoś czasu czuję żę mam trochę zanieczyszczoną buzię i chcę ja poprostu dobrze oczyścić a przy tym rozjaśnić. Zainteresowałaś mnie tym serum Basi Kwiatkowskiej(nigdy o nim nie słyszałam ani nie czytałam )mogłabyś mi podać link do niego?
Z góry dziękuję i pozdrawiam - Kasia
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-04, 18:29   #20
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Talking Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

http://www.wizaz.pl/porady/censura.p...ils&itemid=270 znalazłam już sama

Dziękuję wszystkim dziewczynom za pomoc- buziak

Edytowane przez Kasiulka__
Czas edycji: 2005-05-04 o 18:32
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 18:42   #21
gosiaku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Ja zlikwidowałam sobie przebarwienia posłoneczne i wątrobowe stosując Kolagen Naturalny. Kupiłam go w sklepie internetowym www.kolagen.infosoft.net Chyba taki adres, spróbuj. Jestem zadowolona,choc nie był tani, ale warto było.
gosiaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 21:39   #22
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

Cytat:
Napisane przez gosiaku
Ja zlikwidowałam sobie przebarwienia posłoneczne i wątrobowe stosując Kolagen Naturalny. Kupiłam go w sklepie internetowym www.kolagen.infosoft.net Chyba taki adres, spróbuj. Jestem zadowolona,choc nie był tani, ale warto było.
Gosiaku ja nie mam przebarwień posłonecznych ani tym bardziej wątrobowych Twoja odpowiedź to chyba nie do mego wątku ...
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 13:05   #23
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Dziewczyny potrzebuję maseczki rozjaśniającej ;)

jesli chcesz, zeby cera byla promienista i rozswietlona, to nic nie zastapi maseczki witaminowej Nivea slicznie pachnie, nie musisz jej splukiwac i na dodatek buzia az promienieje
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.