Buty, jaki rozmiar wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-26, 14:24   #1
blablabla666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12

Buty, jaki rozmiar wybrać


Witam, mam dosyć dziwny problem. Nie potrafię sobie dobrać odpowiedniego rozmiaru butów. Chce sobie kupic pewne buty sportowe (New Balance), przymierzałem w sklepie 44 (troche za ciasne) i 44.5 (niby idealne, ale troszeczke czuje luzu i pieta minimalnie sie przesuwa). Które powinienem wybrać? Bardzo obawiam się wytartych zapiętek przez przesuwanie się pięty. Dodam, że według sposobu z rysowaniem stopy na kartce moim nr powinien być wlasnie 44.5 (28 cm stopy + 0.5 luzu).
Ponadto podobno New Balancy sa generalnie mniejsze niz podaje rozmiar. Co myslicie ? : )
blablabla666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 16:50   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Cytat:
Napisane przez blablabla666 Pokaż wiadomość
Witam, mam dosyć dziwny problem. Nie potrafię sobie dobrać odpowiedniego rozmiaru butów. Chce sobie kupic pewne buty sportowe (New Balance), przymierzałem w sklepie 44 (troche za ciasne) i 44.5 (niby idealne, ale troszeczke czuje luzu i pieta minimalnie sie przesuwa). Które powinienem wybrać? Bardzo obawiam się wytartych zapiętek przez przesuwanie się pięty. Dodam, że według sposobu z rysowaniem stopy na kartce moim nr powinien być wlasnie 44.5 (28 cm stopy + 0.5 luzu).
Ponadto podobno New Balancy sa generalnie mniejsze niz podaje rozmiar. Co myslicie ? : )
ja generalnie z butów sportowych biorę te na styk bo po kilku razach zawsze się rozbijają
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 17:37   #3
blablabla666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

no nie wiem... ciekawe czy wytarte zapietki podlegaja gwarancji obuwia : ) albo chociaz czy szewc jest w stanie cos takiego naprawic
blablabla666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:28   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

ja jak kupuję buty to kupuje najmniejszy rozmiar jaki mnie nigdzie nie uciska, żadna pięta mi się nigdy nie pościerała - na logikę jak ma but być idealnie idealny to by każdy musiał sobie na miarę robić więc bez przesady...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 09:53   #5
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Cytat:
Napisane przez blablabla666 Pokaż wiadomość
no nie wiem... ciekawe czy wytarte zapietki podlegaja gwarancji obuwia : ) albo chociaz czy szewc jest w stanie cos takiego naprawic
wytarte będą jak nie będziesz ich sznurował i zdejmował nogą o nogę
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 10:04   #6
kawa_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

moim zdaniem powinieneś kupić r.44,5 a to dlatego ,że buty muszą być trochę większe niż trochę za małe,po drugie nie licz ,że buty ci się rozejdą,one muszą być od razu dobre,po trzecie zapiętki wycierają się nie dlatego ,że buty są luźne na pięcie ,ale głównie dlatego,że ubieramy je beż łyżki, łamiemy zapiętki chodząc na nich,zdejmujemy i zakładamy bez rozsznurowania,po czwarte sznurówki właśnie temu służą aby sobie dopasować but do nogi,rozwiąż je od dołu,dociśnij żeby było ci wygodnie i gotowe,po piąte idź do dobrego sklepu np. apia a tam doradzą ci profesjonalnie jak dobierać rozmiar,zarówno w butach sportowych jak i eleganckich

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

na buty nie dostajemy gwarancji,tylko rękojmię,zapiętki takiej rękojmi nie podlegają,ale większość szewców potrafi je naprawić lub wymienić na now
kawa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 18:49   #7
blablabla666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Cytat:
Napisane przez kawa_1 Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinieneś kupić r.44,5 a to dlatego ,że buty muszą być trochę większe niż trochę za małe,po drugie nie licz ,że buty ci się rozejdą,one muszą być od razu dobre,po trzecie zapiętki wycierają się nie dlatego ,że buty są luźne na pięcie ,ale głównie dlatego,że ubieramy je beż łyżki, łamiemy zapiętki chodząc na nich,zdejmujemy i zakładamy bez rozsznurowania,po czwarte sznurówki właśnie temu służą aby sobie dopasować but do nogi,rozwiąż je od dołu,dociśnij żeby było ci wygodnie i gotowe,po piąte idź do dobrego sklepu np. apia a tam doradzą ci profesjonalnie jak dobierać rozmiar,zarówno w butach sportowych jak i eleganckich

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

na buty nie dostajemy gwarancji,tylko rękojmię,zapiętki takiej rękojmi nie podlegają,ale większość szewców potrafi je naprawić lub wymienić na now
Dziękuję każdemu za odpowiedzi, ale zwłaszcza Tobie. Naprawdę wyczerpująco mi pomogłaś/eś. Myślisz, że szewc naprawi rowniez zapietki w obuwiu sportowym?
blablabla666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 09:54   #8
kawa_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

jak znajdziesz dobrego szewca to tak,ale w obuwiu sportowym jest trudne,musisz się dogadać z szewcem jak planuje to zrobić, raczej wymieni zapiętki na skórzane,więc będą widoczne po zdjęciu buta,decyzja należy do Ciebie
kawa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 10:02   #9
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Zgadzam się całkowicie z kawa1
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 13:45   #10
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Cytat:
Napisane przez kawa_1 Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinieneś kupić r.44,5 a to dlatego ,że buty muszą być trochę większe niż trochę za małe,po drugie nie licz ,że buty ci się rozejdą,one muszą być od razu dobre,po trzecie zapiętki wycierają się nie dlatego ,że buty są luźne na pięcie ,ale głównie dlatego,że ubieramy je beż łyżki, łamiemy zapiętki chodząc na nich,zdejmujemy i zakładamy bez rozsznurowania,po czwarte sznurówki właśnie temu służą aby sobie dopasować but do nogi,rozwiąż je od dołu,dociśnij żeby było ci wygodnie i gotowe,po piąte idź do dobrego sklepu np. apia a tam doradzą ci profesjonalnie jak dobierać rozmiar,zarówno w butach sportowych jak i eleganckich

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

na buty nie dostajemy gwarancji,tylko rękojmię,zapiętki takiej rękojmi nie podlegają,ale większość szewców potrafi je naprawić lub wymienić na now

Ja bym do tego dodała, że buty przymierzamy po przynajmniej paru godzinach chodzenia w wygodnych butach.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 23:14   #11
blablabla666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Ok, wracam do swojego tematu. Buty 44.5 zakupione, jednak średnio sie w nich chodzi nie z racji zbyt duzego rozmiaru (przy maksymalnym przesunieciu stopy na przod buta z tylu nie moge wlozyc palca) lecz chyba z powodu chudej pięty. Stopa nie jest idealnie dopasowana do buta i pięta mi trochę lata. Jest jakaś możliwość usztywnienia pięty w butach sportowych? Myslalem o zapietkach zelowych ale... no wlasnie... mozna je przyklejac do sportówek z 'gąbczasto-materiałowym' wnętrzem?
blablabla666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 10:24   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Rozumiem Twoj problem - tez zawsze waham sie nad rozmiarem. Jak tak ciezko wybrac rozmiar, to moze ogolnie zdecyduj sie na inny model butow sportowych. Wiem ze new balance sa modne, ale modne sa tez conversy, nike etc. Moze wsrod nich trafisz co bedzie swietnie lezec.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 21:34   #13
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

Odkurzam wątek ( za wtracenie przepraszam autora), ale nie Wiecie moze, co należy zrobic jesli moj rozmiar to 38,5 - jaki rozmiar szpilek wybierać? Ze sportowymi nie ma problemu, natomiast w przypadku butów na obcasie ( ktore przecież musza leżeć idealnie) zawsze pojawia sie ten sam dylemat - 38 jest za małe, ledwo wchodzi mi na nogę,uciska, a 39 ( następny rozmiar w kolejności, połówek nie ma ) jest zbyt duzy, czuje luz, moje ruchy w tańcu sa nieskoordynowane, boje sie, ze zsuną mi sie ( moja stopa jest bardzo wąska) . Czy jest na to jakaś rada?
__________________
" O najtrudniejszych sprawach najtrudniej powiedzieć. Słowa powodują, ze rzeczy, które były nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie,po wypowiedzeniu kurczą sie. Zdobywasz sie na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc.Mysle, ze to jest najgorsze."

Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 22:10   #14
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Buty, jaki rozmiar wybrać

mierzyć, mierzyć, mierzyć.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 23:10:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.