Zakupy w galeriach handlowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-22, 09:51   #1
Pai124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Post

Zakupy w galeriach handlowych


Cześć Dziewczyny
Temat zakupów wydaje się być bardzo ciekawy i problem który opisuje na dole chyba miał każdy z nas

Powiedzcie mi czy spotkałyście się z sytuacją że chodzicie od sklepu do sklepu za jedną rzeczą i nie możecie znaleźć tego czego szukacie, konkretne buty, spodnie, torebka..

Tracicie wtedy kilka godzin na zakupy, albo cały dzień na zjeżdżenie kilku galerii w mieście..
Mi to się zdarzało bardzo często, dlatego fajnie by było poznać waszą opnie na ten temat.

Jak często wam się zdarzało chodzić od sklepu do sklepu za konkretnym ciuchem i nie mogłyście go znaleźć?
Czy zdarzało wam się jeździć od galerii do galerii i tracić cały dzień na zakup, jednej, dwóch rzeczy?
Pai124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 10:00   #2
201805221250
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 9
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Jedna z moich byłych dziewczyn miała ten sam problem, wizyta w galerii handlowej z nią to była udręka. Ale wtedy byliśmy jeszcze dość młodzi, może dlatego...
Z inną nie miałem tego problemu - miała takie samo podejście jak ja, po prostu kupić to co chce, była zdecydowana i nie robiła problemów, zakupy z nią to była sama przyjemność. To kwestia indywidualna i z pewnością są osoby z problemem podobnym do twojego.
201805221250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 10:18   #3
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Cytat:
Napisane przez cptbjorn Pokaż wiadomość
Jedna z moich byłych dziewczyn miała ten sam problem, wizyta w galerii handlowej z nią to była udręka. Ale wtedy byliśmy jeszcze dość młodzi, może dlatego...
Z inną nie miałem tego problemu - miała takie samo podejście jak ja, po prostu kupić to co chce, była zdecydowana i nie robiła problemów, zakupy z nią to była sama przyjemność. To kwestia indywidualna i z pewnością są osoby z problemem podobnym do twojego.

ale to chyba o to chodzi? że chce się konkretną rzecz a akurat jej nie ma.

ja tak mam, że ciężko znaleźć konkretnie to co bym chciała, albo odpowiadałoby temu przynajmniej w jakimś stopniu. Ale ja po galeriach nie chodzę tylko przekopuje internety, też dużo czasu zajmuje znalezienie czegoś co sobie wymyśliłam.
Jak coś jest dostępne w jakimś sklepie to idę, jak nie to zamawiam. Wizja chodzenia po galeriach cały dzień mnie przeraża.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 10:23   #4
201805221250
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 9
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
ale to chyba o to chodzi? że chce się konkretną rzecz a akurat jej nie ma.

ja tak mam, że ciężko znaleźć konkretnie to co bym chciała, albo odpowiadałoby temu przynajmniej w jakimś stopniu. Ale ja po galeriach nie chodzę tylko przekopuje internety, też dużo czasu zajmuje znalezienie czegoś co sobie wymyśliłam.
Jak coś jest dostępne w jakimś sklepie to idę, jak nie to zamawiam. Wizja chodzenia po galeriach cały dzień mnie przeraża.
Jeśli to jest tylko problem dostępności a nie niezdecydowania to faktycznie problem. Dlatego sam nie przepadam za zakupami w galeriach i często robię zakupy w internecie. Wiem że u kobiet jest z tym różnie.
201805221250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 10:35   #5
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Ja trochę inaczej podchodzę do tematu. Chodzę dość często po galeriach i ...kupuję co mi wpadnie w oko oczywiście w granicach rozsądku. Nie szukam czegoś wymyslonego, bo jeśli np jest moda na jakies 3 kolory, to ciężko będzie mi znaleźć rzecz w kolorze 4-tym. Wybieram z tego co jest dostępne no i co mi się spodoba z tego co widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 10:37   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Tak, dlatego zamawiam przez internet moge sprawdzić skład, wymiary, wyświetlają mi sie od razu rzeczy podobne ...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 12:00   #7
Pai124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

W Internecie można fajnie porównać kolory, rozmiary, ceny, ale z drugiej strony nie ma jak przymierzyć przed zakupem i dlatego moim zdaniem sklepy stacjonarne dalej wygrywają z Internetowymi zakupami..
Pai124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-22, 12:12   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Cytat:
Napisane przez Pai124 Pokaż wiadomość
W Internecie można fajnie porównać kolory, rozmiary, ceny, ale z drugiej strony nie ma jak przymierzyć przed zakupem i dlatego moim zdaniem sklepy stacjonarne dalej wygrywają z Internetowymi zakupami..

Dla mnie nie.
Mam dostawę następnego dnia - nie opłacam zamówienia. Przymierzam i płace za to co chce - jesli nie chce to odsyłam i nie czekam na zwrot pieniędzy, No bo nie zapłaciłam.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 12:40   #9
Pai124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Prawda Chwast dużo większa wygoda i taniej
Pai124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 16:06   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Robię zakupy ciuchowe głównie przez internet.

Plusy:
-duży wybór, dostęp do pełnej oferty danej marki
-nie są męczące - po rundzie w galerii handlowej jestem padnięta gorzej niż po wyjściu z pracy, a w internecie mogę kupować siedząc sobie w fotelu i popijając kawę
-więcej okazji, żeby kupić coś w niskiej cenie
-w domu mam możliwość dokładnego przymierzenia i zrobienia zdjęć. Przymierzalnie galerii nie dają mi tego, bo mają często fatalne światło, selfie z luster w nich deformują sylwetkę i nie jestem w stanie po nich ocenić, czy coś leży dobrze, zaś odbicie w lustrze też mi dużo nie pomaga, bo oceniam się w nim o wiele łaskawiej i często kupuję coś, co potem na zdjęciu okazuje się leżeć kiepsko lub ja w tym po prostu źle wyglądam (najczęściej ciuch mnie przytłacza i zaburza mi proporcje). Dopiero normalne zdjęcie z neutralnej perspektywy pokazuje dokładnie wszystkie mankamenty ciucha. Mogę też zestawić od razu kupioną rzecz z już posiadanymi i ocenić, czy do siebie pasują.

Są też oczywiście mankamenty, a więc:
-zamrożenie kasy na jakiś czas, chociaż z reguły dostaję zwrot szybko tzn w przeciągu tygodnia.
-łatwo popaść w uzależnienie. Jak łażenia po galeriach nie lubię, tak w zakupach internetowych rozsmakowałam się tak, że przez ostatnie pół roku bywało, że co drugi dzień przychodziła jakaś paczka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 17:45   #11
AgaLk
Raczkowanie
 
Avatar AgaLk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 232
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Ja zauważyłam u siebie takie odczucia:
Kilka lat temu chodząc po galeriach z zamiarem zakupu jakiegoś ciuszka po wyjściu z przymierzalni musiałam odkładać ciuchy bo za dużo ich chciałam kupić
Teraz potrafię spędzić kilka godzin w galerii z zamiarem dokonania zakupu, niestety w sklepach mi się większość rzeczy nie widzi (a to krój wielki jak dla słonia, a to materiał prześwitujący, a to połączenie kolorów dziwne, a to jakieś dziwne wycięcia albo materiał). Na ten moment mało co podoba mi się na tyle aby zabrać tą rzecz do przymierzalni.
Wg mnie jest za duża masówka, za dziwaczne kroje nie nadające się na założenie do pracy czy nawet na co dzień.
Zaczynam przerzucać się na zakupy przez internet bo dla mnie chodzenie w gąszczu tych dziwnych rzeczy to kompletna strata czasu.
I podziwiam dziewczyny wychodzące ze sklepów z całymi siatami ciuchów
AgaLk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-25, 09:05   #12
LaraSaya
LaraSaya
 
Avatar LaraSaya
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 14
GG do LaraSaya
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Nie lubię zakupów w centrum handlowym.
LaraSaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 09:56   #13
Chocoloco
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Europa / Świat
Wiadomości: 89
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Mi to akurat sprawia samą przyjemność. Takie chodzenie po sklepach najlepiej odpręża. PS. moja ostatnia zdobycz na lato:
https://www.brytyjka.pl/plecak-ze-sk...a-id-1628.html

Chocoloco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 10:35   #14
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Nie cierpię wizyt w galeriach. Najczęściej chodzę godzinami po sklepach i nic mi się nie podoba, więc jestem zmęczona i sfrustrowana.
Najwięcej ciuchów, które naprawdę lubię zostało kupionych w second handach. Czasami zdarza się, że nic mi nie wpadnie w oko, ale jednak częściej mam co najmniej kilka rzeczy do przymierzenia, z których około 1/3- 1/2 kupuję, a wszystko zajmuje mi około pół godziny. W domu po wypraniu jeszcze raz na spokojnie przymierzam i nawet jeśli okaże się, że coś jednak nie do końca mi pasuje, to nie mam wyrzutów sumienia, że wydałam mnóstwo kasy na coś, czego nigdy nie ubiorę. A po wizytach w galerii, gdzie kupiłam ostatecznie cokolwiek, żeby dzień nie był całkiem zmarnowany czasem się tak zdarzało.
Nie mówię, że w ogóle nie chadzam do galerii, bo mi się zdarza, ale raczej jak szukam czegoś konkretnego albo wręcz przeciwnie, jak idę z kimś do towarzystwa z nastawieniem, że niczego nie potrzebuję, więc nie muszę się spinać, a jak mi się coś spodoba, to miła niespodzianka. No i buty i bielizna - ale zamierzam spróbować zamawiania przez internet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 10:38   #15
umbrellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 24
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

ja teraz juz nie mam czasu na takie zakupy, raczej w internecie kupuje
umbrellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 14:43   #16
Cheery_K
Raczkowanie
 
Avatar Cheery_K
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 110
Dot.: Zakupy w galeriach handlowych

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Dla mnie nie.
Mam dostawę następnego dnia - nie opłacam zamówienia. Przymierzam i płace za to co chce - jesli nie chce to odsyłam i nie czekam na zwrot pieniędzy, No bo nie zapłaciłam.
W których sklepach jest taka możliwość?
Cheery_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-28 15:43:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.