Torebki damskie, plecaki, "shoppperki" - co i jak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-31, 05:52   #1
arbuz30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 46

Torebki damskie, plecaki, "shoppperki" - co i jak


Jako że mało się interesuję modą, ale nie chcę wyjść na kompletną ignorantkę, chciałabym o coś zapytać. Zauważyłam, że teraz pełno jest torebek wyglądających jak duże damskie, ale "shopper bag". Niektóre mają dłuższe rączki do zawieszenia na ramieniu. Czy one mają służyć tylko do noszenia w nich zakupów, czy też mają być torebką i torbą na zakupy w jednym? Innymi słowy, czy oprócz owej "shopperki" bądź trzymanej w ręce, bądź zawieszonej na ramieniu, na drugim ramieniu można nosić "normalną" damską torebkę? Jeśli tak, to dobraną kolorystycznie?
I druga sprawa. Chcąc nosić plecak, powiedzmy zwykły czarny, czy wypada przewiesić sobie przez ramię małą listonoszkę w podobnym kolorze i o prostym fasonie (zawsze to wygodniej mieć kartę do bankomatu czy klucze w torebce), czy lepiej będzie wyglądała jakaś sportowa saszetka (też chodzi mi o listonoszkę, tylko w stylu sportowym).
Pytam głównie dlatego, że miałam kontuzję obu rąk i niespecjalnie mogę jeszcze dźwigać coś cięższego, chodzę więc z plecakiem, do którego pakuję zakupy i o wiele wygodniej jest mi mieć jednocześnie torebkę listonoszkę. Jak pisałam nie zależy mi na dostosowywaniu się do najnowszej mody, ale czy to nie wygląda jak "totalne bezguście"?
arbuz30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 16:04   #2
NataliaUry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 11
Dot.: Torebki damskie, plecaki, "shoppperki" - co i jak

Z torebką i plecakiem, możesz wyglądać na trochę obładowaną, ale moim zdaniem nie ma co się tym przejmować Zdrowie i wygoda są najważniejsze tym bardziej, że zawsze możesz dobrać gustowny zestaw
NataliaUry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 09:07   #3
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Torebki damskie, plecaki, "shoppperki" - co i jak

Cytat:
Napisane przez arbuz30 Pokaż wiadomość
Jako że mało się interesuję modą, ale nie chcę wyjść na kompletną ignorantkę, chciałabym o coś zapytać. Zauważyłam, że teraz pełno jest torebek wyglądających jak duże damskie, ale "shopper bag". Niektóre mają dłuższe rączki do zawieszenia na ramieniu. Czy one mają służyć tylko do noszenia w nich zakupów, czy też mają być torebką i torbą na zakupy w jednym? Innymi słowy, czy oprócz owej "shopperki" bądź trzymanej w ręce, bądź zawieszonej na ramieniu, na drugim ramieniu można nosić "normalną" damską torebkę? Jeśli tak, to dobraną kolorystycznie?
I druga sprawa. Chcąc nosić plecak, powiedzmy zwykły czarny, czy wypada przewiesić sobie przez ramię małą listonoszkę w podobnym kolorze i o prostym fasonie (zawsze to wygodniej mieć kartę do bankomatu czy klucze w torebce), czy lepiej będzie wyglądała jakaś sportowa saszetka (też chodzi mi o listonoszkę, tylko w stylu sportowym).
Pytam głównie dlatego, że miałam kontuzję obu rąk i niespecjalnie mogę jeszcze dźwigać coś cięższego, chodzę więc z plecakiem, do którego pakuję zakupy i o wiele wygodniej jest mi mieć jednocześnie torebkę listonoszkę. Jak pisałam nie zależy mi na dostosowywaniu się do najnowszej mody, ale czy to nie wygląda jak "totalne bezguście"?
Shopper to nazwa większej torebki, zapewne pochodzi od nazwy torby na zakupy, ale aktualnie to normalne torebki dzienne.

Myślę, że do plecaka bardziej pasowałaby jednak nerka niż inna torebka, może być nerka noszona na piersi jeżeli nie w pasie, ale teraz są modne i jest naprawdę ogromny wybór.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-01 10:07:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.