DO PANI BEATKI- leki przeciwtrądzikowe, a kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-30, 10:29   #1
Eluuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 22
GG do Eluuu

DO PANI BEATKI- leki przeciwtrądzikowe, a kosmetyki


Używam ostatnio żelu differin i toniku z detreomycyną, przepisanegp przez dermatologa i przeczytałam w ulotce, że stosując ten preparat nie należy stosować innych środków przecitrądzikowych. Jak to w końcu jest?

A poza tym przeczytałam w październikowym numerze pisma Vita, że "Uwaga! Wyprysków nie wolno wyciskać! Dotyczy to także zabiegów wykonywanych przez kosmetyczkę." Napisał to lekarz dermatolog. I co Wy na to? Czy chodzi o oczyszczanie cery u kosmetyczki? To w końcu jest to skuteczne, czy to tylko zaleczenie na jakiś czas? Jestem w tym wszystkim zagubiona i nie wiem co mam stosować...
Pani Beatko proszę o radę!!!
Eluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 13:27   #2
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: DO PANI BEATKI- leki przeciwtrądzikowe, a kosmetyki

Ela napisał(a):
>
>
> A poza tym przeczytałam w październikowym numerze pisma Vita, że "Uwaga! Wyprysków nie wolno wyciskać! Dotyczy to także zabiegów wykonywanych przez kosmetyczkę." Napisał to lekarz dermatolog. I co Wy na to? Czy chodzi o oczyszczanie cery u kosmetyczki? To w końcu jest to skuteczne, czy to tylko zaleczenie na jakiś czas? Jestem w tym wszystkim zagubiona i nie wiem co mam stosować...
> Pani Beatko proszę o radę!!!


Wydaje mi się, że autor/ka wypowiedzi miał/a na myśli zmiany ropne. Tych rzeczywiście kosmetyczka nie powinna!!! wyciskać.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 14:01   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: DO PANI BEATKI- leki przeciwtrądzikowe, a kosmetyki

Ela napisał(a):
> Używam ostatnio żelu differin i toniku z detreomycyną, przepisanegp przez dermatologa i przeczytałam w ulotce, że stosując ten preparat nie należy stosować innych środków przecitrądzikowych. Jak to w końcu jest?
>
Differin zawiera pochodną tretinoiny (kwasu retinowego)

Kwas retinowy i jego pochodne nie mogą być stosowane jednocześnie z preparatami antybakteryjnymi zawierającymi nadtlenek benzoilu (benzoil peroxide) lub nadtlenek wodoru (hydrogen peroxide) - oba związki mają takie samo - zwalczające bakterie - działanie. W przypadku walki z trądzikiem, można np. stosować preparaty z nadtlenkiem benzoilu lub wodoru rano, a maść z kwasem retinowym wieczorem.

Proponuję konsultację z dermatologiem

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.