Zafarbować czy nie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-26, 12:10   #1
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa

Zafarbować czy nie???


Mam naturalny kolor włosów blond ale coraz częściej myślę żeby sobie trochę ten blond rozjaśnić, na bardziej zimny odcień, popielaty... I mam pytanie- czy takie lekkie rozjaśnienie zniszczy mi włosy? Bo są one dość cienkie i delikatne i nie chciałabym żeby zaczęły wypadać. No i co lepiej- kupić farbę i zafarbować w domu czy pójść do fryzjera? Pozdrawiam.
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 12:55   #2
SajGonKiii
Raczkowanie
 
Avatar SajGonKiii
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 85
Re: Zafarbować czy nie???

mam ten sam problem. Niby naturalny blond "to rzadkosc i powinnam sie cieszyc...i to skandal takie wlosy farbowac..itd" Ale po zimie sa straszne...niejakie, a strasznie mie sie podobaja albo bardziej sloneczne blondy albo takie popielate, szare. Ale wiem z doswiadczenia, ze po rozjasnianiu wlosy uz nigdy nie odrastaja takie same-teraz mam nieco ciemniejsze i odpiero pod wplywem slonca nabieraja takiego odcienia jak mialam zawsze...troche zaluje. I teraz mam problem-czekac 10 miesiecy zeby same sie pasemka zrobily w wakacje czy pofarbowac:/ Moze wiecie dziewczyny jaka farba uzyskac ktorys z tych efektow i czy takie odcienie beda pasowac do wiosny?
SajGonKiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 13:29   #3
nov@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 200
Re: Zafarbować czy nie???

hej dziefczynki
widze,ze nie jestem sama z moim "dylematem" bo tez sie ostatnio nad tym samym zastanawiam..
Podobnie jak Ty SajGonKo jestem raczej "wiosna" i moj naturalny kolor po zimie jest bardzo nijaki,prawie mysi i strasznie mi sie nie podoba. Dlatego farbowalam je juz przez dosc dlugi czas (ale znudzila mnie wizja farbowanej blondynki i przez ostatnie pol roku wracalam do naturalnego koloru,teraz po prostu szkoda mi ich znowu ruszyc). Moze lepiej jakis neutralny balejarz,ale nie mam na niego zadnych pomyslow. Moze macie jakies fotki? Co do zniszczenia to troche na pewno..nie oszukujmy sie,ze rekalmowane farby nie niszcza,a co wiecej pielegnuja ja rowniez mam bardzo delikatne wloski,a jednak nie olysialam w wyniku farbowan,wiec nie jest tak zle
pozdrawiam!
nov@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 13:34   #4
maleńka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 277
Re: Zafarbować czy nie???

ja na waszym miejscu nie farbowałabym całych włosów a jedynie pasemka i to też nie na całej głowie. Pare pasemek takich cieniutkich zeby rozświetlić włoski. Farby strasznie niszczą wiem po sobie
maleńka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 17:09   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Zafarbować czy nie???

na-pewno rozjasnianie to "ciężki" zabieg dla wlosa, jednak profesjonalnie wykonany zabieg, u dobrego fachowca nie jest tak straszny jak ten ,ktory wykonacie same farbami z detalu, i raczej rezce wam ze nie wyjdzie wam platyna
radze skorzystanie z uslug fryzjera i moze na poczatek wlasnie pasemka...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 17:53   #6
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Zafarbować czy nie???

ja mogę polecić, jeśli już jesteście blondynkami farbę Garniera (odcienie blondów, np Garnier Color Naturals - superrozjaśniający, kolor- Super-jasny popielaty blond) - ... zawsze troszkę rozjaśnią a nie niszczą włosów tak jak typowe farby rozjaśniające o 2/4/6 tonów (poza tym z rozjaśnianiem, gdy jest się nieostrożnym można spalić włosy).. ja miałam ten problem, że musiałam jednak użyć farby rozjaśniającej, bo schodziłam z brązu, ale włosów nie spaliłam - robiłam to sama i byłam dumna, ale różne są włosy!!!) a potem po jakimś czasie znowu chciałam odświeżyć kolorek i rozjaśnić i właśnie zrobiłam tą farbą z Garniera - naprawdę działa -
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 17:57   #7
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Re: Zafarbować czy nie???

Bardzo wam dziękuję, zastanowię się nad tymi pasemkami, może się skuszę. Bo to jest właśnie najgorsze, że niby naturalny blond to powinno się być z tego strasznie zadowolonym, ale z drugiej strony taki jest teraz wybór różnych odcieni, że aż szkoda nie korzystać. No a jak jeszcze pooglądam sobie zdjęcia modelek z fajnym kolorkiem włosów blond to odrazu mnie kusi żeby farbować. No to może spróbuję te pasemka...
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-26, 18:12   #8
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Re: Zafarbować czy nie???- Rozjaśnienie o 1 ton

A czy są np. takie farby rozjaśniające o 1 ton? Może takie nie niszczą aż tak włosów? Czy mogłaby Pani Grażynko polecić jakąś taką farbę? A może te garnier właśnie nie niszczą tak bardzo? A l'oreal? Czy jednak lepiej profesjonalnie u fryzjera?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 18:29   #9
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Zafarbować czy nie???- Rozjaśnienie o 1 ton

farbowanie to skaplikowaany zabieg, ale nie bede sie na ten temat rozwodzic...
o jeden ton owszem , wlosy jasne itd , nie polece ci farb bo farbuje tylko profesjonalnymi srodkami, zrezsta pisalam juz o tym wielokrotnie tu na forum
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 19:15   #10
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Zafarbować czy nie???- Rozjaśnienie o 1 ton

bellissa napisał(a):
> A czy są np. takie farby rozjaśniające o 1 ton?
No właśnie moim zdaniem te superrozjaśniające z Garniera rozjaśniają tak o 1/2 tony...
> A może te garnier właśnie nie niszczą tak bardzo?
no właśnie nie niszczą tak bardzo, mają w swoim składzie naturalny olejek z oliwek.. pisze jeszcze tak:
* Intensywny i trwały blond
* bez potrzeby uprzedniego rozjaśniania
* delikatny krem pielęgnujący
Dla mnie jest to bardzo dobra farba..włosy nadal mam zdrowe (czego nie mogę powiedzieć po stosowaniu kiedyś Palett
> A l'oreal?
na Lorealu się zawiodłam, bo kiedys robiłam pasemka i w ogóle mi nie pokryło włosów, innym razem bardzo szybko farba się zmyła i raczej w ogóle efekt farbowania był słabo widoczny
> Czy jednak lepiej profesjonalnie u fryzjera?
to jest chyba zawsze najlepsze wyjście... jednak ja wolę farbować włosy sama, a to z tego względu, ze lubię to robić, mam ogromną satysfakcję z tego, że fajnie mi to wychodzi i mam już wprawę ... aha no i większość fryzjerskich farb bardzo szybko się zmywa ..mi pasemka czerwone zmyły się już jakoś po tygodniu ... może nie wszystkie...
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 10:01   #11
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Re: Zafarbować czy nie???- Rozjaśnienie o 1 ton

Patis_79 strasznie ci dziękuję za odpowiedź idę dziś oglądać te farby
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.