Odwołanie od reklamacji obuwia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-13, 13:04   #1
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024

Odwołanie od reklamacji obuwia


Witam drogie Wizażanki z góry przepraszam, jeżeli wątek umieściłam w złym miejscu. Przejrzałam i nic nie znalazłam- proszę tylko nie bić :P

Otóż, pod koniec listopada kupiłam w sklepie Deichmann buty- śniegowce. W domu, w pudełku, leżały około 2 tygodni. Po tym czasie założyłam je raz. Kiedy wróciłam do domu zauważyłam że rozkleja się podeszwa. Zaniosłam je do sklepu na reklamację następnego dnia. w reklamacji poprosiłam o napisanie, że buty były założone tylko jeden raz i że nie wyrażam zgody na naprawdę obuwia. (ze względu na to, że po jednym razie rozklejone buty, to dla mnie towar wadliwy). Moim żądaniem był zwrot kosztów lub wymiana obuwia. Po dwóch tygodniach przyszłam do sklepu, a Pani przynosi mi pudełeczko ze sklejonymi butami. Nie przyjęłam ich, powiedziałam że się odwołam. Dodam że przy reklamacji Pani próbowała mi wcisnąć na siłę, że nie mam innej możliwości niż naprawa butów, jeśli jest to wada naprawialna.
Dziś mnie olśniło i poczytałam na ten temat trochę w internecie. Dotarłam do strony, na której piszą że przy pierwszej reklamacji mogę starać się o naprawę, albo wymianę obuwia, a to zależy już tylko i wyłącznie ode mnie i sprzedawca nie ma tu nic do gadania. Dziś będę pisać odwołanie, co mam w tym wypadku zrobić? Napisane jest, że chcę zwrot kosztów, albo wymianę obuwia. Faktycznie, mogłam nie pisać o zwrocie pieniędzy, ale wymiana była napisana i podkreśliłam że nie życzę sobie naprawy. Jak napisać takie odwołanie, do jakiej ustawy mogę się odwołać, co zrobić w tym wypadku? Buty kosztowały 99zł. Ale założyłam je tylko na kilka godzin, szkoda żeby pieniądze były wyrzucone, tymbardziej że później poszłam i kupiłam inne. nie miałam zamiaru chodzić w adidasach całą zimę. Proszę Was bardzo o rady

Edytowane przez 9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Czas edycji: 2011-01-13 o 13:11
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 14:24   #2
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Odwołanie od reklamacji obuwia

Wydaje mi się że to podchodzi pod ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Ale możesz napisać do federacji konsumenckiej, tam na pewno doradzą, albo zadzwonić do regionalnego rzecznika praw konsumentów

ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej:
http://www.federacja-konsumentow.org....php?story=321
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 14:27   #3
dystopia
Rozeznanie
 
Avatar dystopia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 787
Dot.: Odwołanie od reklamacji obuwia

nie pomogę ci niestety, ale pierwszy raz słyszę, żeby deichmann robił jakieś problemy z reklamacją. Wielokrotnie oddawałam buty (i moi znajomi też) i zawsze reklamacja była uznana, babka zawsze pytała najpierw czy wolę kasę czy buty, nawet nie myślałam, że może im się chcieć naprawiać..
dystopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 12:17   #4
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Odwołanie od reklamacji obuwia

Witam. Odkopuje wątek. Odrzucono moją reklamację w Deichmannie- w zimowym bucie przy podeszwie zrobiła się mega dziura, zauważyłam ją dopiero niedawno i z tego co zrozumiałam z uzasadnienia to towar jest aż za bardzo uszkodzony i to moja wina że doprowadziłam do takiego stanu, więc nie podlega wymianie Czy ktoś wie czy mogę zrobić coś dalej? Np. napisać jakieś odwołanie?
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:53   #5
monikapatrucjuszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Odwołanie od reklamacji obuwia

odwoływać można się zawsze, z tego co wiem to reklamować 3 razy z zaznaczeniem naprawy, a za czwartym już muszą zwrócić koszty, sprawdzałam to jak sama reklamowałam buty. Ale jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to na portalu gowork można się spróbować dopytać, bo pracownicy są tam obecni
monikapatrucjuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 21:53:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.