Prawdopodobnie za mały gorset - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 19:11   #1
Aiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17

Prawdopodobnie za mały gorset


Cześć. Jeśli wątek napisany w złym dziale, możecie mnie spalić ;_; Sprawa przedstawia się tak: Kupiłam gorset. Co prawda jeszcze do mnie nie dotarł, ale zrobi to prawdopodobnie w poniedziałek lub wtorek. Moje wątpliwości budzą jego wymiary. Talia po zaciśnięciu to 62 cm. Uznałam, że przeboleję, skoro mój obwód w zależności od fazy księżyca waha się jak niepełnosprawny umysłowo nawet 10 cm. Do 62 dodałam 15 na zakładkę - 77, mój obecny 80. Da się przeżyć. Największy problem sprawia biust, który również sobie skacze. 96 cm w listopadzie, to bach, w grudniu zrobimy sobie 100. A może za pół roku zejdziemy do 90? Obwód w biuście zaciśniętego na max gorsetu 68 cm. POZDRO. Plus 15 na zakładkę, 83. Koszmar, co? Będę miała nauczkę. Może to motywacja do odchudzania się? W sumie bym jej potrzebowała xD Nie zamierzam katować siebie i innych (innych widokiem xD). Chodzi mi o to, że w tym sklepie z rozmiarówką jest hm... wesoło i gorset jak najbardziej może pasować. Taki bug. Jakby jednak nie pasował - co oprócz chudnięcia? Może wszyć dodatkową część panelu? Coś w tym guście...? To miał być ten gorset: http://www.restyle.pl/product-pol-77...6-fiszbin.html
Aiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:40   #2
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Nie rozumiem. Po co zamawiasz dużo za mały gorset?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:46   #3
Aiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Przepraszam, ale etap opieprzania się za to mam już za sobą, więc...
Aiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:54   #4
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Cytat:
Napisane przez Aiya Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale etap opieprzania się za to mam już za sobą, więc...
Zwróć gorset do sklepu i zamów o rozmiar, dwa większy i już.
Zamawianie za małego rozmiaru bo "kiedyś się schudnie" nie ma większego sensu. Wybierz inny rozmiar i ciesz się zakupem. Proste.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:57   #5
Aiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Zwróć gorset do sklepu i zamów o rozmiar, dwa większy i już.
Zamawianie za małego rozmiaru bo "kiedyś się schudnie" nie ma większego sensu. Wybierz inny rozmiar i ciesz się zakupem. Proste.

Niby najlogiczniejsze wyjście, ale:
1. Nie wiem, czy gorset będzie za mały. Z komentarzy tej strony wynika, że zdarzają się małe zawirowania.
2. Nie ma większych rozmiarów. Gdyby były, zamówiłabym i nie robiła z siebie inteligentnej inaczej na forum dla rozwiniętych umysłowo jednostek żeńskich.
3. Przeróbka nie wydaje się złym pomysłem, jeśli mówimy o doszyciu 3cm paska materiału do panelu.
Aiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 21:05   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Przymierz- zwróć i szukaj dalej odpowiedniego dla siebie rozmiaru.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 21:20   #7
Aiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Przymierz- zwróć i szukaj dalej odpowiedniego dla siebie rozmiaru.

Poczekam na przesyłkę, przymierzę, a potem zdecyduję, czy przerabiać (np. na under, bo tylko biust jest problemem) czy zwrócić
Aiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 21:44   #8
Essa_
Raczkowanie
 
Avatar Essa_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 245
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Cytat:
Napisane przez Aiya Pokaż wiadomość
Niby najlogiczniejsze wyjście, ale:
1. Nie wiem, czy gorset będzie za mały.
Nie wiesz czy gorset będzie za mały, ale już teraz w tej chwili zakładasz o tym wątek
__________________

Essa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 22:03   #9
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Eh... Kupiłaś rozmiar S, trochę chyba żeby się zakatować. Wg. strony możesz osiągnąć maks. +11 do najciaśniejszych wymiarów. Daje to 79 w biuście... W talii podobno maks 73 cm... Wiem, że piszesz, że jak masz 80 cm to się wepchasz w 77, a pewnie wtedy 73 to prawie nic... Ale tak serio to nawet jak masz 80 to wepchać się w gorset który ma maks. 79 to może być problem, bo po prostu będzie cisnął i lepiej mieć te pare cm zapasu. No wiesz, możesz liczyć, że jak sie zaprzesz i przestaniesz oddychać, to może nawet go założysz, ale na Twoim miejscu zaczęłabym szukać innego
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 23:57   #10
Sweeet_Kitty
Raczkowanie
 
Avatar Sweeet_Kitty
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

hmn....nie. ja lubie gorsety na lato i mówię to wyraznie: nawet 1 cm to masakra!!!!! a ty mówisz o 10 lub 8 lub nawet 5 nie ma bata żebyś się wcisnęła. bo ciało niby gdzie upchasz? a jeżeli już to ryzykujesz odgniotkami i omdleniem
Sweeet_Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 08:54   #11
Aiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Cytat:
Napisane przez Essa_ Pokaż wiadomość
Nie wiesz czy gorset będzie za mały, ale już teraz w tej chwili zakładasz o tym wątek

Nie wiem, bo w tym sklepie to trochę rosyjska ruletka. Koleżanka zamawiała gorset 28 cali, przysłali jej 26 cali. Innej zamiast płaszcza M przysłali S i tak dalej.


Spokojnie, nie będę się katować. Jak zwrot nie przejdzie, to albo przeróbka albo po prostu opchnę koleżance.
Aiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 16:30   #12
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Zwróć i dobierz odpowiedni rozmiar
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 12:12   #13
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Cytat:
Napisane przez Aiya Pokaż wiadomość
Cześć. Jeśli wątek napisany w złym dziale, możecie mnie spalić ;_; Sprawa przedstawia się tak: Kupiłam gorset. Co prawda jeszcze do mnie nie dotarł, ale zrobi to prawdopodobnie w poniedziałek lub wtorek. Moje wątpliwości budzą jego wymiary. Talia po zaciśnięciu to 62 cm. Uznałam, że przeboleję, skoro mój obwód w zależności od fazy księżyca waha się jak niepełnosprawny umysłowo nawet 10 cm. Do 62 dodałam 15 na zakładkę - 77, mój obecny 80. Da się przeżyć. Największy problem sprawia biust, który również sobie skacze. 96 cm w listopadzie, to bach, w grudniu zrobimy sobie 100. A może za pół roku zejdziemy do 90? Obwód w biuście zaciśniętego na max gorsetu 68 cm. POZDRO. Plus 15 na zakładkę, 83. Koszmar, co? Będę miała nauczkę. Może to motywacja do odchudzania się? W sumie bym jej potrzebowała xD Nie zamierzam katować siebie i innych (innych widokiem xD). Chodzi mi o to, że w tym sklepie z rozmiarówką jest hm... wesoło i gorset jak najbardziej może pasować. Taki bug. Jakby jednak nie pasował - co oprócz chudnięcia? Może wszyć dodatkową część panelu? Coś w tym guście...? To miał być ten gorset: http://www.restyle.pl/product-pol-77...6-fiszbin.html
Ale Ty chcesz gorset, czy jakieś badziewie? bo to co linkujesz, to właśnie badziewie, talii tym nie zredukujesz, bo się rozwali. Do tego pewnie zmiażdży żebra i zmasakruje biust. przerabianie tego nie ma sensu, generalnie trafienie czegoś porządnego na restyle to jak gra w totka
Lepiej spróbuj na początek z jakimś underbustem porządniejszej firmy - absynt, lady ardesz, papercats czy inne (polecam na fb grupę gorseciary - dziewczyny na prawdę ogarniają temat)
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:40   #14
slonko_1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

ech, dlatego mnie, dopóki nie poznam swojego rozmiaru w danej marce, nikt nie namówi na zakupy przez internet... takie rzeczy trzeba pójść, przymierzyć i zadecydować taki czy inny rozmiar bawienie się w przesyłki i odsyłki to strata czasu dla mnie, i pieniędzy szczerze mówiąc...
slonko_1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 15:47   #15
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Prawdopodobnie za mały gorset

Jeżeli jakimś cudem nie będzie leżał idealnie, to go zwróć. Jeśli jesteś doświadczoną gorseciarką to możesz go przerabiać. To wybitnie nieestetyczne widok kobieta (nawet bardzo zgrabna) w zbyt małym gorsecie.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 16:47:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.