Niebieska kurtka, z czym to się je? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-03, 14:27   #1
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83

Niebieska kurtka, z czym to się je?


Cześć dziewczyny Ostatnio w przypływie fantazji i gotówki zakupiłam sobie puchową kurtkę 'przejściówkę'. Ogólnie bardzo podobają mi się takie kurtki, dość długo szukałam takiej w której będę wyglądała dobrze (1,60m, dość duży biust, krótkie nóżki..). Do 4F weszłam szukając nerki, wtedy zobaczyłam kurtki, przymierzyłam z ciekawości czy ta też zmasakruje moją sylwetkę. Okazało się ze wyglądam w niej dobrze a że nie mam zupełnie nic cieplejszego na jesień/wiosne (zawsze nosiłam 'skórzaną' kurtkę i 2 swetry :P) już chwilę później płaciłam za nią przy kasie. Ze wszystkich dostępnych kolorów, wybrałam ten, który najlepiej komponował się z moją karnacją i kolorem włosów. W domu naszła mnie jednak wątpliwość. Tak, właśnie kupiłam niebieską kurtkę z pomarańczową podszewką... Nie przemyślałam kompletnie, że nie mam nic do niej pasującego. Jestem przerażona, boje się że nawet moje jeansy będą się z nią źle komponować.. Stąd moje pytanie do Was, jakie dodatki do niej dobrać? Zależy mi głównie na butach (botkach i sportowych) i szaliku. Jeśli macie jakieś rady czego bezwzględnie do niej nie wkładać (nawet kolor jeansów) to też będę wdzięczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kurtka.jpg (34,6 KB, 52 załadowań)
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 16:53   #2
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Niebieska kurtka, z czym to się je?

Świetny zakup, podoba mi się ten kolor! W przypływie gotówki można sobie pozwolić na coś bardziej szalonego.
Będzie do niej pasować oczywiście uniwersalna czerń i ciemny granat. Jest to kurtka w sportowym stylu i w tej konwencji powinny pozostać pozostałe części ubioru. Ze spodni ciemne jeansy (w tym woski), tregginsy albo dresy na niezobowiązujący spacer. Z butów - adidasy (przy ciemnych spodniach można zaszaleć z kolorem, a więc oprócz standardowej bieli i czerni np. pasujący do niebieskiego róż czy fiolet), trampki, a na niższe temperatury emu, żółte buty typu timberki, kozaki na płaskiej podeszwie. Szalik wzięłabym czarny lub granatowy albo w odcieniach żółtego, fioletu lub wspomnianego różu, jeśli reszta będzie ciemna.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 11:37   #3
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Niebieska kurtka, z czym to się je?

Dziękuje za pierwszą odpowiedź Jednak co do różowych butów nie mam pewności... Właśnie do takich mierzyłam kurteczkę i mam wrażenie, że to już ciut za dużo jak na jeden strój

leno4ka a wiesz może jak moge złagodzić jej sportowy styl? Bo lubuje się w dużych torbach typu shoppery, worki i to się raczej nie zmieni. Ogólnie nie mam prawie żadnych sportowych rzeczy oprócz wyżej wspomnianych butów i trampków... A nie chce rano w biegu się przebierać i przepakowywać bo się zapomnę że mam sportową kurtkę...

Dodaje zdjęcie moich różowych butków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wshc50436ans200k3-cl-2.jpg (13,9 KB, 8 załadowań)
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 13:57   #4
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Niebieska kurtka, z czym to się je?

Moim zdaniem ten niebieski z tym różem dobrze się komponują, na co dzień z ciemnymi spodniami zestaw będzie wyglądał dobrze, wniesie odrobinę koloru do szarej rzeczywistości. Oczywiście inaczej sprawa wygląda, jeśli Twoja praca wymaga formalnego stroju, ale skoro możesz pozwolić sobie na różowe adidasy, to dlaczego nie na niebieską kurtkę?

Jak złagodzić sportowy styl? Tu z kolei przez rezygnację z innych kolorowych elementów, czyli wszystko poza kurtką w ciemnych barwach. Szczerze mówiąc tego typu puchówka najlepiej pasuje mi do luźnego stylu, widziałabym ją ewentualnie z ciemną spódnicą i klasycznymi botkami/kozakami, ale tu już łatwo o efekt niedopasowania.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 15:12   #5
Joanna Ma
Przyczajenie
 
Avatar Joanna Ma
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 5
Dot.: Niebieska kurtka, z czym to się je?

Świetna kurtka! Jak szaleć to szaleć - wersja odważniejsza - połączyłabym ją z pomarańczowymi butami w sportowym stylu oraz ciemnymi (szare, granat lub czerń) spodniami. Jak szaleć to szaleć!
Spokojniej - pięknie skomponuje się również z szarym dołem nawet długą spódnicą i botkami najlepiej na obcasie np. słupku. Wówczas osiągniesz bardziej elegancki look - duże torby jak najbardziej.

Ogólnie ten kolor ładnie skomponuje się także z brązem...Moda jest po to by się nią bawić - obecnie łączenie róznych struktur i deseni jest na topie
Joanna Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 17:02   #6
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Niebieska kurtka, z czym to się je?

Nie chce jej do strojów czysto formalnych, zresztą całe szczęście nie musze takich często nosić nie chce tylko wyglądać jak sierota w tej kurtce z shopperem i w sztybletach
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 06:42   #7
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Niebieska kurtka, z czym to się je?

bardzo fajna kurta i kolorek ma uroczy, podoba mi się bardzo dobry wybór.
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-11 07:42:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.